Рішення від 18.12.2023 по справі 520/13641/23

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

18 грудня 2023 року № 520/13641/23

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кухар М.Д., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 39599198) , Харківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (вул. Галицька, буд. 2, смт. Нова Водолага, Харківський район, Харківська область, код ЄДРПОУ 09541594) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд :

- визнати протиправною бездіяльність ГУ ДФС у Харківській області щодо незарахування до стажу служби ОСОБА_1 , що дає право на встановлення надбавок, надання додаткової відпустки, тощо військової служби під час навчання курсантом Військово-юридичного факультету Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого у період з 01.07.2002 р. по 30.06.2004 р. та роботу в державному органі, підрозділі податкової міліції ГУ ДФС у Харківській області на посаді головного державного ревізор-інспектора з переходом в органи податкової міліції на посади офіцерського та начальницького складу з 20.07.2015 р. по 06.06.2016 р.;

- зобов'язати ГУ ДФС у Харківський області зарахувати до стажу служби та вислуги років ОСОБА_1 , що дає право на встановлення надбавок, надання додаткової відпустки, тощо військову службу під час навчання курсантом Вiйськово-юридичного факультету Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого у період з 01.07.2002 р. по 30.06.2004 р., роботу в державному органi, пiдроздiлi податкової міліції ГУ ДФС у Харківській області на посаді головного державного ревізор-інспектора з переходом в органи податкової мiлiцiп на посади офіцерського та начальницького складу з 20.07.2015 р. по 06.06.2016 р., а також службу в органах внутрішніх справ України (податковій міліції) на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду з 07.06.2016 р. по 02.04.2020 p.;

- визнати протиправними дії Харківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Харківської області щодо відмови в зарахування ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) До вислуги років на вiйськовiй службі періоду навчання курсантом військово-юридичного факультету Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, з 01.07.2002 р. по 30.06.2004 р. та внесення, у зв'язку з цим, відповідних змін до послужного списку облікової справи офіцера запасу ОСОБА_2 .

- зобов'язати Харківський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки Харківської області зарахувати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) до вислуги років на вiйськовій службі період навчання курсантом на військово-юридичному факультеті Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, з 01.07.2002 р. по 30.06.2004 р.

- зобов'язати Харківський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки внести до послужного списку особової справи офіцера запасу ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) запис про проходження військової служби курсантом у період навчання з 01.07.2002 р. по 30.06.2004 р. на військово-юридичному факультеті Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.

Позов обґрунтовано протиправним неврахуваням до стажу служби та невнесенням до особової справи відповідачами спірних строків навчання та служби позивачем.

Ухвалою суду від 16.06.2023 відкрито спрощене провадження по справі та запропоновано відповідачам надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана та вручена відповідачам, що підтверджується матеріалами справи.

Відповідачі відзиви до суду надали. Проти задоволення позовних вимог повністю заперечували.

Суддя Кухар М.Д. з 31.07.2023 по 13.08.2023, з 21.09.2023 по 22.09.2023 та з 23.10.2023 по 31.10.2023 перебувала у щорічній відпустці.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні докази, судом встановлено наступне.

Позивач 01.07.2002 р. по 30.06.2004 навчався як курсант у НУАУ ім. Ярослава Мудрого, а також проходив службу в органах податкової міліції з 20.07.2015 р. по 06.06.2016 р. та з 07.06.2016 р. по 02.04.2020 p..

При звільненні позивачу не були враховані відповідні періоди до строку служби.

Позивач звернувся до відповідачів з відповідними запитами, утім, відповідачі вказали, що наразі відсутні підстави для зарахування спірних періодів та внесення відповідних записів.

Не погоджуючись з бездіяльністю відповідачів позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку обставинам, що склалися між сторонами, суд зазначає таке.

Щодо зарахування до стажу служби та вислуги років час навчання курсантом військово-юридичного факультету НЮАУ ім. Ярослава Мудрого 01.07.2002 року по 30.06.2004.

Відповідно до частини першої статті 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Частиною 3 статті 1 вказаного Закону визначено, що військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.

Частиною шостої статті 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" визначено такі види військової служби: строкова військова служба; військова служба за призовом під час мобілізації, на особливий період; військова служба за контрактом осіб рядового складу; військова служба за контрактом осіб сержантського і старшинського складу; військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки (далі - вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів); військова служба за контрактом осіб офіцерського складу; військова служба за призовом осіб офіцерського складу.

Таким чином, приписами чинного Законодавства визначено, що військова служба (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки (далі - вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів) є одним із видів військової служби.

Частиною 11 статті 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" визначено, що кожен громадянин України, вперше вступаючи на військову службу до Збройних Сил України, особисто складає Військову присягу на вірність Українському народу і скріплює її власноручним підписом. Іноземець або особа без громадянства, який (яка) вперше приймається на військову службу до Збройних Сил України, бере офіційне зобов'язання неухильно додержуватися Конституції та законів України, сумлінно виконувати обов'язки військової служби.

Відповідно до п. «в» ч.1 ст.24 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (в редакції чинній станом на дату зарахування позивача на військово-юридичний факультет Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого) початком проходження військової служби вважається: день призначення на посаду курсанта (слухача) вищого військового навчального закладу, військового навчального підрозділу вищого навчального закладу - для громадян, які добровільно вступають на військову службу.

Перебування на військовій службі громадян, які навчаються у військово-навчальних закладах, передбачено статтею 25 Закону №2232-ХІІ.

Відповідно до ч.1 ст.25 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (в редакції чинній станом на дату зарахування позивача на військово-юридичний факультет Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого) підготовка громадян на посади осіб офіцерського складу проводиться у вищих військових навчальних закладах та вищих навчальних закладах, які мають військові навчальні підрозділи.

Згідно з ч.2 вказаної статті порядок проведення підготовки громадян на посади осіб офіцерського складу у вищих військових навчальних закладах та вищих навчальних закладах, які мають військові навчальні підрозділи, визначається і затверджується Міністерством оборони України та Міністерством освіти України.

Зарахування громадян до вищих військових навчальних закладів та вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи, провадиться на добровільних засадах відповідно до особистих заяв на умовах, визначених контрактом.

З курсантом, якому виповнилося 18 років, а також слухачем після закінчення першого курсу вищого військового навчального закладу укладається контракт щодо проходження підготовки на посади осіб офіцерського складу. Однією з умов контракту є зобов'язання курсанта (слухача) про подальше проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу протягом 5 років після закінчення вищого навчального закладу.

Громадяни, які прийняті на військову службу і навчаються у вищих військових навчальних закладах або вищих навчальних закладах, де є військові навчальні підрозділи, і не мають звань прапорщиків або мічманів та офіцерського складу, є курсантами, а ті, які мають такі звання, - слухачами.

Згідно з ч.3 вказаної статті курсантам, які не мали військового звання до вступу до вищого військового навчального закладу, вищого навчального закладу, який має військовий навчальний підрозділ, після зарахування на навчання присвоюється військове звання рядового чи матроса. За військовослужбовцями та військовозобов'язаними зберігаються військові звання, присвоєні до їх вступу у вищий навчальний заклад.

Таким чином, курсант в розумінні п. «в» ч.1 ст.24, ст.25 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (в редакції чинній станом на дату зарахування позивача на військово-юридичний факультет Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого) - це особа, яка навчається у вищому військовому навчальному закладі та якій присвоєно військове звання.

Відповідно до ч.1 ст.11 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (в редакції чинній станом на дату зарахування позивача на військово-юридичний факультет Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого) військову підготовку студентів вищих навчальних закладів (денної форми навчання) за програмою офіцерів запасу проходять громадяни віком до 25 років, придатні до військової служби за станом здоров'я та морально-діловими якостями.

Військова підготовка студентів вищих навчальних закладів за програмою офіцерів запасу, крім вищих медичних навчальних закладів, проводиться на добровільних засадах, є одним з основних видів навчання і включається до визначеної державою складової освіти вищих навчальних закладів як самостійний розділ.

Програми військової підготовки студентів вищих навчальних закладів розробляються і затверджуються Міністерством оборони України разом із заінтересованими центральними органами виконавчої влади.

Згідно з ч.2 ст.11 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (в редакції чинній станом на дату зарахування позивача на військово-юридичний факультет Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого) студентам, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою офіцерів запасу, склали встановлені іспити і атестовані до офіцерського складу, після закінчення вищого навчального закладу присвоюється відповідне первинне військове звання офіцера запасу.

Студенти, які не атестовані до офіцерського складу після закінчення курсу військової підготовки за програмою офіцерів запасу і не пройшли строкової військової служби, підлягають призову на строкову військову службу з урахуванням, за можливості, фаху, який вони отримали у вищому навчальному закладі, або за спорідненими військово-обліковими спеціальностями.

Частинами 3 статті 11 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (в редакції чинній станом на дату зарахування позивача на військово-юридичний факультет Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого) визначено, що перелік військово-облікових спеціальностей, з яких ведеться підготовка офіцерів запасу, порядок її проведення визначаються Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства оборони України, погодженим з Міністерством освіти України.

Перелік вищих навчальних закладів, студенти яких проходять підготовку за програмою офіцерів запасу, визначається Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства оборони України, погодженим з відповідним центральним органом виконавчої влади.

Військова підготовка студентів за програмою офіцерів запасу проводиться у військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів або у вищих військових навчальних закладах.

Військові навчальні підрозділи є структурними підрозділами цих вищих навчальних закладів. Порядок створення, реорганізації та ліквідації військових навчальних підрозділів визначається Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства оборони України, погодженим з центральними органами виконавчої влади, яким підпорядковані вищі навчальні заклади.

Міністерство оборони України за погодженням із вищими навчальними закладами здійснює добір і призначення військовослужбовців на відповідні посади військово-навчальних підрозділів та контроль військової підготовки студентів за програмою офіцерів запасу.

Суд встановив, що відповідно до Указу Президента України від 20 листопада 1996 р. №1105 "Про заходи щодо підготовки кадрів військової юстиції та організації науково-дослідних робіт у галузі військового законодавства" Кабінет Міністрів України прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 22.01.1998 №70 «Про утворення військово-юридичного факультету Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого».

Відповідно до п.15 розділу 3 Тимчасового положення про організацію підготовки офіцерів у цивільних вищих навчальних закладах», затвердженого спільним наказом Міністра освіти України та Міністерства оборони України від 28.12.1995 №360/342 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.01.1996 за №39/1064 (чинного станом на дату зарахування позивача на денну форму навчання військово-юридичного факультету) військові інститути, військові відділення, військові факультети при цивільних вищих навчальних закладах є вищими військово-навчальними закладами Міністерства оборони України, що створені для підготовки офіцерів з вищою освітою з залученням професорсько-викладацького складу і навчально-матеріальної бази, цивільних вищих навчальних закладів.

Згідно з п. 1.7 Інструкції про організацію освітньої діяльності у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони України, затвердженої наказом Міністерства оборони України №399 від 30.10.1998 (чинного станом на дату зарахування позивача на денну форму навчання військово-юридичного факультету) до ВВНЗ належать такі військові структури: військові академії, військові університети, військові інститути, військові коледжі, а також військові інститути (факультети) при цивільних вищих навчальних закладах (далі - ВНЗ). ВВНЗ становлять основу системи військової освіти, яка є складовою частиною державної системи освіти.

Отже, військово-юридичний факультет Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого входить до переліку військових навчальних підрозділів Міністерства оборони України і відноситься до військових навчальних закладів Міністерства оборони України.

Згідно з ч.1 ст.61 Закону України «Про вищу освіту» особами, які навчаються у закладах вищої освіти, є: 1) здобувачі вищої освіти; 2) інші особи, які навчаються у закладах вищої освіти.

Відповідно до ч.2 вказаної статті здобувачами вищої освіти є:

1) студент - особа, зарахована до закладу вищої освіти з метою здобуття вищої освіти ступеня молодшого бакалавра, бакалавра чи магістра;

2) курсант - особа, яка в установленому порядку зарахована до вищого військового навчального закладу (закладу вищої освіти із специфічними умовами навчання), військового інституту як підрозділу закладу вищої освіти і навчається з метою здобуття вищої освіти за певним ступенем та якій присвоєно військове звання рядового, сержантського і старшинського складу або спеціальне звання рядового, молодшого начальницького складу або таке звання вона мала під час вступу на навчання. Статус курсанта може надаватися окремим категоріям осіб, які навчаються у невійськових закладах вищої освіти, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Особа, яка в установленому порядку зарахована до вищого військового навчального закладу (закладу вищої освіти із специфічними умовами навчання) з метою здобуття вищої освіти і має військове звання офіцерського складу або відповідне спеціальне звання середнього чи старшого начальницького складу, має статус слухача вищого військового навчального закладу (закладу вищої освіти із специфічними умовами навчання).

З аналізу вищевикладеного вбачається, що чинним законодавством розмежовано такі поняття як «студент» та «курсант».

Водночас, як вже вказано початком проходження військової служби вважається: день призначення на посаду курсанта (слухача) вищого військового навчального закладу, військового навчального підрозділу вищого навчального закладу - для громадян, які добровільно вступають на військову службу.

Таким чином, ключовим в даному випадку є питання щодо того чи було зараховано позивача на денну форму навчання військово-юридичного факультету саме як курсанта.

Наказом ректора Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого №192-с від 30.07.1999 року позивача зараховано на навчання у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого саме як студента вказаного вищого навчального закладу.

Судом встановлено, що 01.07.2002 наказом ректора №261-с позивача залучено до військової підготовки за програмою офіцерів запасу.

Отже, позивача зараховано до складу курсантів у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого з 30.07.2002 року.

Наказом МО України № 485 від 30.06.2004 позивачу присвоєно первинне військове звання - молодшого лейтенанта юстиції. Відраховано у зв'язку з завершенням навчання.

Таким чином, судом встановлено, що позивач з 01.07.2002 року по 30.06.2004 року навчався у Національній юридичної академії імені Ярослава Мудрого як курсант.

Як вказано, відповідно до абз. 5 ч.3 ст.2 Закону №2232-XII (в редакції чинній в момент навчання позивача в ВІТІ НТУУ КПІ) до видів військової служби відноситься, зокрема військова служба (навчання) за контрактом курсантів (слухачів) вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають кафедри військової підготовки (факультети військової підготовки, відділення військової підготовки, інститути військової підготовки) з програмами підготовки на посади осіб офіцерського складу.

За таких обставин суд дійшов висновку, що час навчання курсантом військово-юридичного факультету НЮАУ ім. Ярослава Мудрого 01.07.2002 року по 30.06.2004 - підлягає зарахуванню до стажу служби та вислуги років.

Щодо зарахування стажу служби та вислуги років з 20.07.2015 до 06.06.2016 (ДФС) та з 07.06.20216 до 02.04.2020.

Відповідно до пункту 353.1 статті 353 Податкового кодексу України (далі - ПК України; в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) особи начальницького і рядового складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.

Згідно з пунктом 356.1 статті 356 ПК України держава гарантує правовий та соціальний захист осіб начальницького і рядового складу податкової міліції та членів їхніх сімей. На них поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені статтями 20-23 Закону України "Про міліцію" та Законом України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист".

Відповідно до частини четвертої статті 78 Закону № 580-VIII, порядок обчислення вислуги років у поліції встановлює Кабінет Міністрів України.

Приписами пунктів 3-6 частини сьомої Прикінцевих та перехідних положень Закону № 580-VIII зобов'язано Кабінет Міністрів України в місячний строк, крім іншого, прийняти нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону та привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, ужити заходів щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення поліції України.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року, який набрав чинності 29 грудня 2015 року, пункт 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» доповнено абзацами другим та третім, згідно з якими за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Право на отримання одноразової грошової допомоги, інших виплат, передбачених Законом України «Про міліцію», зберігається і здійснюється в порядку, що діяв до набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію».

Відповідно до статті 19 Закону України від 04 грудня 1990 року №509-XII «Про державну податкову службу в Україні» (далі - Закон №509-XII) податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних органів державної податкової служби, і здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції.

Статтями 24, 26 Закону №509-XII визначено, що особи начальницького складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького складу органів внутрішніх справ. Держава гарантує правовий і соціальний захист осіб начальницького складу податкової міліції та членів їх сімей. На них поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені статтями 20 - 23 Закону України «Про міліцію».

Як вже зазначалось, згідно зі статтею 78 Закону №580-VIII, до служби в поліції зараховується служба в органах внутрішніх справ України.

У свою чергу, приписами статей 353, 356 ПК України визначено, що особи начальницького і рядового складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, на цих осіб поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені статтями 20-23 Закону України "Про міліцію" та Законом України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист".

Аналізуючи повноваження, завдання та функції цих органів, суд приходить до висновку, що і податкова міліція, і відповідні підрозділи поліції здійснюють оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції.

Також є необґрунтованими доводи відповідача щодо відсутності у позивача права на зарахування спірного стажу служби, внаслідок відсутності підпорядкування Державної податкової служби України Міністерству внутрішніх справ України. Визначаючи наявність чи відсутність такого права необхідно враховувати не підпорядкування органів державної влади, а суть діяльності особи, функції, які нею виконувались та визначення чинним на момент проходження служби, статусу такої служби.

Отже, враховуючи вказані правові норми, суд приходить до висновку, що чинним на момент виникнення спірних правовідносин законодавством статус осіб, які проходили службу в органах податкової служби України прирівнювався до статусу осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ України. Даний висновок підтверджується також тим, що позивачу під час проходження служби у податковій міліції були присвоєні спеціальні звання.

Дана висновки корелюються з записами трудової книжки позивача, копія якої міститься у матеріалах справи.

Вказана правова позиція також викладена ВС у постанові від 07.10.2020 по справі №826/16143/18.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що період служби у податковій міліції слід зарахувати до стажу служби та вислуги років з 20.07.2015 до 06.06.2016 (ДФС) та з 07.06.20216 до 02.04.2020.

Відповідно до положень наказу МО України, від 15.09.2022 № 280 Про затвердження Інструкції з організації обліку особового складу в системі Міністерства оборони України, основним документом особової справи є послужний список. У разі вибуття військовослужбовців до нового місця служби, звільнення з військової служби, направлення на навчання тощо відповідні посадові особи, які працюють з особовими справами військовослужбовців, уточнюють з ними достовірність та повноту записів у послужному списку особових справ. Уточнені відомості засвідчуються підписом військовослужбовця в кінці послужного списку.

У кожному випадку, але не менше одного разу на п'ять років, після уточнення внесених відомостей до послужного списку особової справи військовослужбовець ставить свій підпис у рядку 20 послужного списку.

Ведення таких справ покладено, зокрема, на органи забезпечення.

Відтак, у ТЦК та СП виникає обов'язок вести облік особової справи та робити відповідні уточнюючі записи. Тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

Згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до приписів ст. 139 КАС України.

Керуючись ст. 14, 22, 194, 243, 246, 249, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 39599198) , Харківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (вул. Галицька, буд. 2, смт. Нова Водолага, Харківський район, Харківська область, код ЄДРПОУ 09541594) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність ГУ ДФС у Харківській області щодо незарахування до стажу служби ОСОБА_1 , що дає право на встановлення надбавок, надання додаткової відпустки, тощо військової служби під час навчання курсантом Військово-юридичного факультету Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого у період з 01.07.2002 р. по 30.06.2004 р. та роботу в державному органі, підрозділі податкової міліції ГУ ДФС у Харківській області на посаді головного державного ревізор-інспектора з переходом в органи податкової міліції на посади офіцерського та начальницького складу з 20.07.2015 р. по 06.06.2016 р.

Зобов'язати ГУ ДФС у Харківський області зарахувати до стажу служби та вислуги років ОСОБА_1 , що дає право на встановлення надбавок, надання додаткової відпустки, тощо військову службу під час навчання курсантом Вiйськово-юридичного факультету Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого у період з 01.07.2002 р. по 30.06.2004 р., роботу в державному органi, пiдроздiлi податкової міліції ГУ ДФС у Харківській області на посаді головного державного ревізор-інспектора з переходом в органи податкової мiлiцiп на посади офіцерського та начальницького складу з 20.07.2015 р. по 06.06.2016 р., а також службу в органах внутрішніх справ України (податковій міліції) на посадах начальницького і рядового складу з дня призначення на відповідну посаду з 07.06.2016 р. по 02.04.2020 p.

Визнати протиправними дії Харківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Харківської області щодо відмови в зарахування ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) До вислуги років на вiйськовiй службі періоду навчання курсантом військово-юридичного факультету Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, з 01.07.2002 р. по 30.06.2004 р. та внесення, у зв'язку з цим, відповідних змін до послужного списку облікової справи офіцера запасу ОСОБА_1 .

Зобов'язати Харківський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки Харківської області зарахувати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) до вислуги років на вiйськовій службі період навчання курсантом на військово-юридичному факультеті Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, з 01.07.2002 р. по 30.06.2004 р.

Зобов'язати Харківський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки внести до послужного списку особової справи офіцера запасу ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) запис про проходження військової служби курсантом у період навчання з 01.07.2002 р. по 30.06.2004 р. на військово-юридичному факультеті Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби України у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 39599198) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір в частині задоволення вимог у сумі 1073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 60 коп.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Харківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (вул. Галицька, буд. 2, смт. Нова Водолага, Харківський район, Харківська область, код ЄДРПОУ 09541594) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір в частині задоволення вимог у сумі 1073 (одна тисяча сімдесят три) грн. 60 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку, передбаченому п.п. 15.5. п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення .

Повний текст рішення складено 18 грудня 2023 року.

Суддя Кухар М.Д.