Справа № 683/4193/23
3/683/1745/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2023 року м. Старокостянтинів
Суддя Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області Сагайдак І.М., з участю секретаря судового засідання Повзун С.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , законного представника ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Старокостянтинів справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст.126, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИЛА:
Неповнолітній ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 07 грудня 2023 року біля 00 годин 30 хвилин по вул. Авіаторів,28/1 в м. Старокостянтинів Хмельницької області, на порушення вимог п.2.9 «а» Правил дорожнього руху, керував автомобілем марки «ЗАЗ TF698K», номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, огляд на стан алкогольного сп'яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився на місці зупинки транспортного засобу із застосуванням приладу «Alkotest Drager 6820», результат огляду - 0,52 проміле.
Такими діями ОСОБА_4 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_3 07 грудня 2023 року біля 00 годин 30 хвилин по вул. Авіаторів,28/1 в м. Старокостянтинів Хмельницької області, на порушення вимог п.2.1 «а» Правил дорожнього руху, керував автомобілем марки «ЗАЗ TF698K», номерний знак НОМЕР_1 , не маючи посвідчення водія на право керування транспортними засобами.
Такими діями ОСОБА_4 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.126 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_4 свою вину визнав та пояснив, що 07 грудня 2023 року ввечері вживав алкогольні напої, після чого керував автомобілем та був зупинений поліцейськими, добровільно пройшов огляд на місці зупинки та погодився із результатами огляду 0,52 проміле. Також вказав, що посвідчення водія він не отримував.
Заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали справи та надані докази, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до п.2.9 а) Правил дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, тягне за собою адміністративну відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.
Порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного сп'яніння визначається ст.266 КУпАП.
Відповідно до положень ч.1-5 ст.266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, морськими, річковими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, морськими, річковими, малими,
спортивними суднами або водними мотоциклами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Так, вина ОСОБА_5 у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння та порушення ним вимог п.2.9 а) Правил дорожнього руху підтверджується сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №254636 від 07 грудня 2023 року, яким встановлено, що неповнолітній ОСОБА_3 07 грудня 2023 року біля 00 годин 30 хвилин по вул. Авіаторів,28/1 в м. Старокостянтинів Хмельницької області, на порушення вимог п.2.9 а) Правил дорожнього руху, керував автомобілем марки «ЗАЗ TF698K», номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, огляд на стан алкогольного сп'яніння зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився на місці зупинки транспортного засобу із застосуванням приладу «Alkotest Drager 6820», результат огляду - 0,52 проміле;
- даними роздруківки з технічного приладу «Alkotest Drager 6820», з якої видно, що особою, яку 07 грудня 2023 року о 00 годині 29 хвилин тестують, є ОСОБА_4 , результат тесту - 0,52 проміле, з чим останній погодився, підписавши дану роздруківку;
- даними акту огляду на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, з якого вбачається, що у ОСОБА_5 виявлено ознаки алкогольного сп'яніння та позитивний результат тесту - 0,52 проміле, з чим останній погодився, підписавши даний акт;
- безперервним відеозаписом, на якому зафіксовано факт керування ОСОБА_6 транспортним засобом, його зупинку працівниками поліції, а також проходження ОСОБА_6 за добровільною згодою огляду на стан алкогольного сп'яніння за допомогою приладу «Alkotest Drager 6820» на місці зупинки транспортного засобу та зафіксовано результат огляду - 0,52 проміле, погодження його з результатом огляду та відмова від проходження огляду у медичному закладі.
Відповідно до п.2.1 а) Правил дорожнього руху водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, тягне за собою адміністративну відповідальність за ч.2 ст.126 КУпАП.
Вина ОСОБА_5 у керуванні транспортним засобом без посвідчення водія та порушення ним вимог пункту 2.1 а) Правил дорожнього руху підтверджується сукупністю досліджених в судовому засіданні доказів, зокрема:
-даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №254635 від 07 грудня 2023 року, який складено відносно ОСОБА_5 за ч.2 ст.126 КУпАП, та яким встановлено, що ОСОБА_4 07 грудня 2023 року біля 00 годин 30 хвилин по вул. Авіаторів,28/1 в м. Старокостянтинів Хмельницької області, на порушення вимог п.2.1 а) Правил дорожнього руху, керував автомобілем марки «ЗАЗ TF698K», номерний знак НОМЕР_1 , не маючи посвідчення водія на право керування транспортними засобами;
- особистими пояснення ОСОБА_5 , даними ним у судовому засіданні, згідно яких він вказував, що не отримував посвідчення водія, проте 07 грудня 2023 року біля 00 годин 30 хвилин по вул. Авіаторів,28/1 в м. Старокостянтинів Хмельницької області керував автомобілем марки «ЗАЗ» та був зупинений працівниками поліції;
- безперервним відеозаписом, на якому зафіксовано факт керування ОСОБА_6 транспортним засобом та його зупинку працівниками поліції.
Відповідно до ст.12 КУпАП адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.
Згідно ст.13 КУпАП до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.
У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених, зокрема, статтями 121-127, статтею 130 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах.
Неповнолітній ОСОБА_4 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.130 КУпАП, ч.2 ст.126 КУпАП, а тому він підлягає адміністративній відповідальності на загальних підставах.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
На підставі викладеного, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_5 адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст.130 КУпАП, яка передбачає відповідальність за більш серйозне правопорушення з числа вчинених ОСОБА_6 у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Даний вид адміністративного стягнення буде необхідним і достатнім для попередження скоєння нових адміністративних правопорушень особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 536 грн. 80 коп.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130, ч.2 ст.126 КУпАП, та з урахуванням ст.36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 536 грн. 80 коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена через Старокостянтинівський районний суд Хмельницької
області до Хмельницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: