Справа № 504/4326/23
Номер провадження 3/504/2757/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.12.2023смт.Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Добров П.В., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №3 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Київ, громадянина України, освіта середня-спеціальна, непрацюючого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт № НОМЕР_1 виданий органом 3222 від 12.04.2022р.,
за ч.1 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
25.09.2023р. біля 22 год. 35 хв., ОСОБА_1 , перебуваючі під адмін наглядом, не перебував за місцем мешкання, а саме за адресою: АДРЕСА_1 , чим порушив встанови правил та обмежень перебування під адміністративним наглядом, відповідальність за що передбачено ч.1 ст.187 КУпАП.
Згідно ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за відсутністю цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце та час розгляду справи, і, якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Судом було здійснено виклик ОСОБА_1 в судове засідання, призначене на 19.10.2023р. згідно місця його проживання, вказаного у протоколі про адміністративне правопорушення, з яким він ознайомлений під підпис. Проте, ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленим, в судове засідання, призначене на 19.10.2023р., 31.10.2023р., 11.12.2023р., не з'явився, причину неявки не повідомив, у зв'язку із чим суд вважає можливим розглянути справу у його відсутності.
Дослідивши і проаналізувавши докази по справі, суддя приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена та підтверджується наступними матеріалами:
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №815375 від 28.09.2023р.;
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №815374 від 28.09.2023р.;
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №815373 від 28.09.2023р.;
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №815372 від 28.09.2023р.;
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №815371 від 28.09.2023р.;
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №815369 від 28.09.2023р.;
- даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №815370 від 28.09.2023р.;
- рапортом, зареєстрованого ВП №3 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області №3858 від 25.09.2023р.;
- рапортом, зареєстрованого ВП №3 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області №3876 від 28.09.2023р.;
- рапортом, зареєстрованого ВП №3 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області №3773 від 21.09.2023р.;
- рапортом, зареєстрованого ВП №3 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області №3807 від 23.09.2023р.;
- рапортом, зареєстрованого ВП №3 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області №3787 від 22.09.2023р.;
- рапортом, зареєстрованого ВП №3 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області №3822 від 24.09.2023р.;
- рапортом, зареєстрованого ВП №3 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області №3842 від 25.09.2023р.;
- копією ухвали Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 26.01.2023р. про встановлення ОСОБА_1 адміністративного нагляду строком на 1 (один) рік;
- даними армору №105953965 від 25.09.2023р.;
- даними армору №106029934 від 27.09.2023р.;
- даними армору №105731881 від 20.09.2023р.;
- даними армору №105799385 від 22.09.2023р.;
- даними армору №105772954 від 21.09.2023р.;
- даними армору №105846205 від 23.09.2023р.;
- даними армору №105889244 від 24.09.2023р.;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 28.09.2023р., в яких він підтвердив факти, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення;
Таким чином, у діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, а саме: порушення правил адміністративного нагляду особами щодо яких встановлено такий нагляд, а саме - порушення заборони виходу із будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.
Відповідно до ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Суддя при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, його щире каяття у вчиненому, тому суддя вважає необхідним застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст.187 КУпАП.
Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.23, 27, 33-35, 40-1, 283, 284 ч.1 п.1, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винуватим ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП. Накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає сумі 85 (вісімдесят п'ять) грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір, ставка якого складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що відповідає сумі 536 грн. 80 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення та на неї може бути внесено подання прокурора у той же строк.
Суддя П. В. Добров