Справа № 595/2274/23
Провадження № 3/595/1241/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.12.2023 м. Бучач
Суддя Бучацького районного суду Тернопільської області Содомора P.O., розглянувши матеріали, які надійшли із відділення поліції № 2 (м.Бучач) Чортківського районного відділу поліції ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , гр-на України, працюючого вчителем Язловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів,
за ст.173 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Із протоколу про адміністративне правопорушення ВАВ № 975175 від 30.11.2023 вбачається, що 15 листопада 2023 приблизно о 14 год. 00 хв. ОСОБА_1 перебуваючи на території Язловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, за адресою с.Язловець, вул.Шевченка,7, Чортківського району, виражався нецензурною лайкою в сторону ОСОБА_2 , чим своїми діями вчинив дрібне хуліганство.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні правопорушення заперечив, пояснив, що не виражався нецензурними словами та нікого не ображав.
Суд, вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Відповідно до вимог статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданням адміністративного судочинства є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно вимог статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган, посадова особа при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини що пом'якшують або обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статей 251, 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган, посадова особа оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності. Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та ін.
Відповідно до частини 1 статті 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з диспозицією ст. 173 КУпАП, адміністративна відповідальність за вказаною статтею настає у випадку вчинення дрібного хуліганства, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Об'єктом даного адміністративного правопорушення є суспільні відносини у сфері охорони громадського порядку. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у нецензурній лайці в громадських місцях, образливому чіплянні до громадян та інших подібних діях, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу.
Проте, матеріали справи не містять належних та допустимих доказів вчинення ОСОБА_1 аміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
З пояснень ОСОБА_1 вбачається, що він не виражався нецензурними словами до ОСОБА_2 .
Також, із доданих до матеріалів справи письмових поясненнях ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 не вбачається, що ОСОБА_1 виражався до ОСОБА_2 нецензурними словами.
Із письмових пояснень ОСОБА_11 вбачається, що ОСОБА_1 виражався до ОСОБА_2 нецензурними словами, проте такі письмові пояснення самі по собі не можуть бути підставою для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки спростовуються письмовими поясненнями інших учасників події, яка мала місце 15.11.2023.
Таким чином, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 є недоведеною, а тому справа підлягає до закриття за відсутності складу адміністративного правопорушення.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п.1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір стягується у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
Керуючись п.1 ст.247, ст.ст. 251,252, 283,284 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, закрити за відсутністю в діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Бучацький районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Р. О. Содомора