Справа №155/1875/23
Провадження №3/155/875/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.12.2023 м. Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Сметана В.М., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , громадянина України, у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення
УСТАНОВИВ:
До Горохівського районного суду Волинської області 12 грудня 2023 року надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.3 ст.172-20 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії А4940 №22 від 09 грудня 2023 року вбачається, що 08 грудня 2023 року близько 11 годин 00 хвилин стрілець помічник гранатометника 1-го відділення, 3-го взводу, 1-ї роти військової частини НОМЕР_1 , солдат ОСОБА_1 був виявлений командиром військової частини НОМЕР_1 підполковником ОСОБА_2 на території тимчасової 1-ї роти військової частини НОМЕР_1 , що знаходиться в АДРЕСА_2 з ознаками алкогольного сп'яніння. Своїми діями солдат ОСОБА_1 , всупереч вимогам ст.11, 13, 49, 241 Статуту Внутрішньої служби Збройних сил України, виконував обов'язки військової служби у стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду - воєнного стану введеного на всій території України Указом Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 року «Про введення воєнного стану в Україні», чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.3 ст.173-20 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав. Суду пояснив, що дійсно під час виконання своїх службових обов'язків перебував в стані алкогольного сп'яніння в умовах особливого періоду. Також зазначив, що усвідомив неправильність своїх дій та критично ставиться до вчиненого, зробив відповідні висновки та запевнив суд, що таких дій вчиняти більше не буде.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно із ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно вимог ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до диспозиції ч.3 ст.172-20 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність за такі дії, як розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Відповідно до ст.1 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та ЗУ «Про оборону України» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX затверджено Указ Президента України від 24 лютого 2022р. № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».
Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколом серії А4940 №22 про військове адміністративне правопорушення від 09 грудня 2023 року, актом №109 Горохівської багатопрофільної лікарні медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, в якому зафіксовано, що ОСОБА_1 перебував в стані алкогольного сп'яніння з результатом тесту 2,85%о, витягом з наказу військової частини НОМЕР_1 №9 від 26 липня 2023 року, копією військового квитка серії НОМЕР_2 .
Згідно положень ст.23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, його підвищену суспільну небезпеку, особу правопорушника, ступінь його вини.
Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність судом не вбачаються.
Отже, враховуючи доведеність матеріалами справи вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення, суддя вважає за необхідне ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Вказана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
Також, положення п.12 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», визначають, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків.
Як вбачається із матеріалів даної справи, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення під час виконання службових обов'язків як військовослужбовець, а тому він підлягає звільненню від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст.36, 38, 40-1, 247, 283, 284, 287 КУпАП, на підставі ч.3 ст.172-20 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
(Реквізити сплати: ГУК у Волинській області/Волинська обл..21081300, рахунок отримувача: UA 588999980313050149000003001, Банк отримувачів коштів: Казначейства України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38009371).
Відповідно до ч.1 ст.307, ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати ОСОБА_1 штрафу понад п'ятнадцять днів з дня вручення постанови, а в разі оскарження такої постанови - понад п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення, при здійсненні примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення із ОСОБА_1 стягується подвійний розмір штрафу 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Горохівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області В.М. Сметана