Постанова від 08.10.2010 по справі 2а-3654/10/1170

Копія

Україна

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 жовтня 2010 року Справа № 2а-3654/10/1170

головуючого судді Пасічника Ю.П.

суддів - Нагібіної Г.П., Ясенової Т.І.

при секретарі -Колтуновій А.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кіровограді адміністративну справу за адміністративним позовом Олександрійської міської організації політичної партії "Фронт змін" до Голови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області ОСОБА_1, Секретаря Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області ОСОБА_2, Членів Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання протиправними дій членів виборчої комісії, -

ВСТАНОВИВ:

Олександрійська міська організація політичної партії "Фронт змін" звернулася до Голови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області ОСОБА_1, Секретаря Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області ОСОБА_2, Членів Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 про визнання протиправними дій членів виборчої комісії.

Позивач позовні вимоги мотивував тим, що 06 жовтня 2010 року голова Олександрійської міської організації політичної партії "Фронт змін" ОСОБА_8 звернувся до Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області з метою подання документів, що передбачені ст. 37 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»для реєстрації кандидатів у депутати Олександрійської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі від Олександрійської міської організації політичної партії "Фронт змін".

Але, відповідачі, члени Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області, безпідставно відмовили в прийнятті документів на реєстрацію, про що відповідачами складено акт про встановлення розбіжностей від 06.10.2010р. вих. №288.

Позивач просить суд відмову у прийнятті документів на реєстрацію визнати протиправною та зобов'язати голову та секретаря Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області прийняти від Олександрійської міської організації політичної партії "Фронт змін" документи для реєстрації кандидатів у депутати Олександрійської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі від Олександрійської міської організації політичної партії "Фронт змін".

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, просив задовольнити позов з підстав зазначених у адміністративному позові.

В судове засіданні відповідачі не з'явилися, телефонограмою повідомили про неможливість прибуття в судове засідання через виникнення непередбачуваних обставин,

Згідно ч.12 ст.172 КАС України неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає судовому розгляду.

Заслухавши пояснення представників позивача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

06 жовтня 2010 року голова Олександрійської міської організації політичної партії "Фронт змін" ОСОБА_8 звернувся до Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області з метою подання документів, що передбачені ст.37 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»для реєстрації кандидатів у депутати Олександрійської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі від Олександрійської міської організації політичної партії "Фронт змін".

06.10.2010р. членами Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області, відповідачами по справі, складено акт про встановлення розбіжностей вих. №288 (а.с. 15), яким у прийнятті документів було відмовлено з тих підстав, що згідно відомостей, які подані відповідно до ч. 11 ст. 36 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних. міських голів», головою Олександрійської міської організації політичної партії "Фронт змін" є ОСОБА_10, документи подані на реєстрацію підписані ОСОБА_8, а тому відповідно до вимог Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»виборчі комісії не наділені повноваженнями приймати документи до розгляду від осіб, які не є головами місцевих організацій партій.

Згідно ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 с.22 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим , місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»(далі Закон про вибори) склад територіальних виборчих комісій формується за поданнями зареєстрованих у встановленому законом порядку місцевих організацій партій у кількості не менше 9 і не більше 18 осіб. При цьому від суб'єктів подання, зазначених у пунктах 1, 2 частини другої цієї статті, до складу територіальної виборчої комісії включається не більше 15 кандидатур, а від суб'єктів подання, зазначених у пункті 3 частини другої цієї статті, - не більше трьох кандидатур у порядку, визначеному цією статтею. При цьому відповідні місцеві організації політичних партій, що об'єдналися в одну депутатську фракцію у Верховній Раді України поточного скликання, або місцева організація політичної партії, що сформувала свою депутатську фракцію у Верховній Раді України поточного скликання, можуть подати до складу відповідної територіальної виборчої комісії не більше ніж по три делеговані кандидатури.

Згідно ч.1 с. 27 Закону про вибори Центральна виборча комісія організовує свою роботу відповідно до Закону України "Про Центральну виборчу комісію" та Регламенту Центральної виборчої комісії. Територіальні та дільничні виборчі комісії організовують свою роботу відповідно до вимог цього Закону в порядку, визначеному Центральною виборчою комісією, у формі відкритих засідань.

Відповідно до положень ч.15 ст.27 Закону про вибори рішення виборчої комісії з розглянутого питання повинно містити: найменування комісії, найменування рішення, дату та місце його прийняття і порядковий номер, мотивувальну частину з посиланням на обставини, що зумовили розгляд питання на засіданні комісії, посилання на положення нормативно-правових актів або рішення (положення рішень) Центральної виборчої комісії чи територіальної виборчої комісії або судові рішення, якими керувалася комісія при прийнятті рішення, резолютивну частину. Рішення виборчої комісії підписується головуючим на засіданні.

Стаття 37 Закону про вибори визначає, що відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі по виборах депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, у тому числі міст Києва та Севастополя, районних у місті рад, включених до виборчого списку кандидатів у депутати місцевої організації партії, за умови отримання таких документів: 1) заяви про реєстрацію кандидатів у депутати, підписаної керівником місцевої організації партії та засвідченої печаткою місцевої організації партії або організації цієї політичної партії вищого рівня; 2) копії свідоцтва про реєстрацію місцевої організації партії; 3) витягу з протоколу зборів (конференції) місцевої організації партії про висування кандидатів у депутати від цієї місцевої організації партії. Витяг з протоколу повинен бути підписаний керівником місцевої організації партії та засвідчений печаткою місцевої організації партії або організації цієї політичної партії вищого рівня; 4) виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої організації партії за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією не пізніш як за 48 днів до дня виборів, підписаного керівником місцевої організації партії та засвідченого печаткою місцевої організації партії або організації політичної партії вищого рівня; 5) заяв осіб, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від цієї місцевої організації партії, про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї місцевої організації партії та згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах; 6) автобіографій осіб, включених до виборчого списку кандидатів у депутати від місцевої організації партії, що обов'язково повинні містити: прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи (заняття), громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, адресу місця проживання, контактний телефон, відомості про наявність чи відсутність судимості; 7) декларації про майно і доходи кожної особи, включеної до виборчого списку кандидатів у депутати від відповідної місцевої організації партії, за останній рік, термін звітності щодо якого минув, за формою, затвердженою Міністерством фінансів України; 8) по чотири фотографії осіб, включених до виборчого списку кандидатів у депутати місцевої організації партії, розміром 4 x 6 сантиметрів. До зазначених у цій частині документів додаються копії документів, передбачених частиною другою статті 3 цього Закону, кожної особи, включеної до виборчого списку кандидатів у депутати відповідної місцевої організації партії.

Відповідно до ч.3 ст.40 Закону про вибори прийом документів здійснюється головою, заступником голови, секретарем або іншим визначеним комісією членом виборчої комісії. Частиною 4 ст. 40 Закону про вибори передбачено, що представник місцевої організації партії подає для реєстрації кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі документи, передбачені частиною першою статті 37 цього Закону.

Відповідно до ч.5 ст.40 Закону про вибори представнику місцевої організації партії, який подав передбачені частиною першою статті 37 цього Закону документи, територіальна виборча комісія видає довідку із зазначенням дати і часу прийняття документів, переліку прийнятих документів.

Як було встановлено в судовому засіданні представник позивача ОСОБА_8 такої довідки не отримував та пояснив, що документи навіть не були прийняті, засідання комісії не відбувалося, а йому був виданий формальний акт про відмову у прийнятті документів.

Частиною 9 ст.40 Закону про вибори передбачається, що територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття документів, зазначених у частині першій статті 37 цього Закону, але не пізніш як за 23 дні до дня виборів приймає рішення про реєстрацію виборчого списку кандидатів у депутати або про відмову в реєстрації кандидата (кандидатів), включених до виборчого списку кандидатів у депутати.

Згідно п.2 ч.1 ст.44 Закону про вибори територіальна виборча комісія відмовляє в реєстрації кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови в разі відсутності передбачених цим Законом відомостей у документах, зазначених відповідно у статтях 37 - 39 цього Закону, або невідповідного оформлення таких документів.

Аналіз вищенаведених статей Закону про вибори дає підстави стверджувати, що Олександрійська міська виборча комісія Кіровоградської області відмовляючи у прийнятті документів для реєстрації кандидатів від Олександрійської міської організації політичної партії "Фронт змін" в багатомандатному виборчому окрузі, складаючи акт про встановлення розбіжностей без проведення засідання виборчої комісії діяла всупереч вимогам Закону про вибори. Питання відмови в реєстрації кандидатів в депутати повинно вирішуватись на засіданні виборчої комісії шляхом винесення рішення про відмову (ч.2 ст.44 Закону про вибори).

Згідно ч.1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 22, 27, 37, 40, 44 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим , місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»ст.ст.2, 94, 160-163 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Голови Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області ОСОБА_1, Секретаря Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області ОСОБА_2, Членів Олександрійської міської виборчої комісії Кіровоградської області ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7.

Зобов'язати Олександрійську міську виборчу комісію Кіровоградської області прийняти документи для реєстрації кандидатів у депутати Олександрійської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі, включених до виборчого списку від Олександрійської міської організації політичної партії "Фронт змін" за підписом голови Олександрійської міської організації політичної партії "Фронт змін".

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у дводенний строк з дня проголошення постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Головуючий суддя (підпис) Пасічник Ю.П.

Судді (підпис) Нагібіна Г.П.

(підпис) Ясенова Т.І.

З оригіналом згідно:

Головуючий суддя Пасічник Ю.П.