Рішення від 14.12.2023 по справі 520/26260/23

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

14 грудня 2023 року № 520/26260/23

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Бадюкова Ю.В., розглянувши в приміщенні суду в м. Харкові в порядку спрощеного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Барвінківського міського голови Ізюмського району Харківської області Бало Олександр Олексійович про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Барвінківського міського голови Ізюмського району Харківської області Бало Олександра Олексійовича (далі по тексту - відповідач, Барвінківський міський голова), в якому просить суд:

- ухвалити рішення, яким позовні вимоги задовольнити повністю за визнати протиправною бездіяльність Барвінківського міського голови Ізюмського району Харківської області -Бало О.О. за його запитом від 11 вересня 2023 року, на який Листом відповідача від 15.09.2023 року №09-13/М-61 йому надана неповна інформація, у якій відсутня відповідь на наступні запитання: хто є отримувачем 2022-2023 роки бюджетних коштів та на оплату яких конкретно послуг у розмірі -350.00 тис грн. і чи такі витрати обґрунтовані та підтверджені?

Надати інформацію хто є отримувачем коштів у розмірі 1000.0 тис. грн. за минулий та поточний рік на придбання предметів та матеріалів на проведення поточних ремонтів, м'якого та кухонною інвентарю для забезпечення функціонування лікарні і чим такі витрати обґрунтовані та підтверджені?

Надати інформацію хто є отримувачем коштів у розмірі 1060.0 тис. грн. за минулий та поточний рік на придбання медичного обладнання та іншого технологічного обладнання, інвентарю для забезпечення потреб лікарні і чим такі витрати обґрунтовані та підтверджені?

Надати інформацію хто є отримувачем коштів у розмірі 1540.0 тис. грн. за минулий та поточний рік па придбання медичного обладнання та іншого технологічного обладнання, інвентарю для забезпечення потреб лікарні і чим такі витрати обґрунтовані та підтверджені?

В обґрунтування позову позивач зазначив, що бездіяльності Барвінківського міського голови Ізюмського району Харківської області Бало О.О. в частині ненадання відповіді за зверненням ОСОБА_1 від 11 вересня 2023 року є протиправною. У зв'язку з чим звернувся до суду з вказаним позовом.

Ухвалою суду від 25.09.2023 року відкрито спрощене провадження по справі та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження надіслана та вручена відповідачу, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Представник відповідача, у встановлений судом строк, правом надати відзив не скористався.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 229 КАС України.

Згідно положень ст. ст. 12, 257 КАС України даний спір віднесено до категорії справ, що підлягають розгляду за правилами спрощеного позовного провадження, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, враховуючи, що відповідача повідомлено належним чином про наявність позову щодо оскарження його рішення.

Згідно ч. 5 ст. 262 КАСУ суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.

Судом встановлено, що позивач - ОСОБА_1 , 11.09.2023 року звернувся до відповідача зі зверненням, в якому просив:

надати інформацію яким чином, яких розрахунків у листі головний лікар комунального некомерційного підприємства «Барвінкінська центральна міська лікарня» Барвінківськоі міської територіальної громади Олександр Халєєв від 21 серпня 2023 року №614 визначив витрати на придбання предметів та матеріалів на проведення поточних ремонтів, мякого та кухонного інвентарю для забезпечення функціонування лікарні всього - 1060,00 тис., із них на 2022-2023 роки -1000,00 тис.; на придбання медичного обладнання та іншого технологічного обладнання, інвентарю для забезпечення потреб лікарні всього - 2 140,00 тис., із них на 2022-2023 роки - 1500,00 тис. грн.; на оплату послуг(крім комунальних) всього- 520,00 тис. грн., із них на 2022-2023 роки - 350,00 тис.грн.; придбання ліжок, пральних машинок, варильної поверхні, холодильників тощо всього - 500.00 тис грн., із них на минулий рік 500.00 тис.грн.?

Надати інформацію на оплату яких конкретних послуг передбачено всього- 520.00 тис.грн., із них 2022-2023 роки - 350.00 тис.грн.?

Надати інформацію хто є отримувачем за 2022-2023 роки бюджетних коштів та на оплату яких конкретно послуг у розмірі -350.00 тис.грн. і чим такі витрати обґрунтовані та підтверджені?

Надати інформацію хто є отримувачем коштів у розмірі 1000.0 тис.грн за минулий та поточний рік на придбання предметів та матеріалів на проведення поточних ремонтів, м'якого та кухонного інвентарю для забезпечення функціонування лікарні і чим такі витрати обгрунтовані та підтверджені?

Надати інформацію хто є отримувачем коштів у розмірі 1060.0 тис.грн за минулий та поточний рік на придбання медичного обладнання та іншого технологічного обладнання, інвентарю для забезпечення потреб лікарні, чим такі витрати обґрунтовані та підтверджені?

Надати інформацію хто є отримувачем коштів у розмірі 1540.0 тис.грн за минулий та поточний рік на придбання медичного обладнання та іншого технологічного обладнання, інвентарю для забезпечення потреб лікарні і чим такі витрати обґрунтовані та підтверджені?

Листом від 15.09. 2023 № 09-13/М-61/67 Барвінківський виконавчий комітет міської ради розглянув запит від 11 вересня 2023 року та зазначив наступне.

Програма є місцевою програмою, що поєднує в собі сукупність взаємопов'язаних завдань та заходів, які узгоджені між собою за строками виконання, певними ресурсами, виконавцями та які спрямовані на вирішення найактуальніших проблем саме на місцевому рівні Основною метою Програми є підвищення ролі та активної позиції органів виконавчої влади та місцевого самоврядування у формуванні адекватної системи медичного обслуговуваних та забезпечення населення громади доступною та кваліфікаційною медичною допомогою.

Виконавцем Програми, отримувачем і розпорядником коштів є комунальне некомещійне підприємство « Барві нківська центральна міська лікарня» Барвінківської міської територіальної громади Ізюмського району Харківської області.

Фінансування Програми здійснюється відповідно до чинного законодавства за рахунок коштів місцевого бюджету. Заходи та обсяги фінансування розроблено та затверджено планово на 2022 - 2024 роки та не є обов'язковими до виконання.

Кошти на виконання Програми виділяються з місцевого бюджету при необхідності, за рішеннями Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області.

Листом від 21 серпня 2023 року № 614 комунальне некомерційне підприємство «Барвінківська центральна міська лікарня» Барвінківської міської територіальної громади Ізюмського району Харківської області звернулося до Барвінківської міської ради Ізюмського району Харківської області з прохання внести зміни у розділ «Фінансове забезпечення програми», «Заходи» до п. 6 «Придбання медичного обладнання та іншого технологічного обладнання та інвентарю для забезпечення потреб лікарні», рік фінансування - 2023, у зв'язку із збільшенням плану на придбання обладнання; а саме кондиціонерів для забезпечення температурного режиму в приміщеннях стаціонару відповідно до санітарних норм та з метою упорядкування Програми. Інші зміни в листі не передбачалися.

Із запланованих у розділі 7 «Фінансове забезпечення програми» по «Заходам» у п. 8 «Оплата послуг (крім комунальних)» на 2022-2023 роки 350,00 тис грн виділені : місцевого бюджету 200,0 тис грн, з них.

• у 2022 р. - 0,0 тис грн.

• у 2023 р. - 200, тис грн для проведення ремонтних робіт відмощення навколо приміщення стаціонарного відділення та поліклініки, яке знаходиться у аварійному стані (рішення XLII сесії VIII скликання Барвінківської міської ради від 14 червня 2023 року №1422- VIII).

Із запланованих у розділі 7 «Фінансове забезпечення програми» по «Заходам» у п. 4 «Придбання предметів та матеріалів на проведення поточних ремонтів, м'якого та кухонного інвентарю для забезпечення функціонування лікарні» на 2022-2023 роки 1000,00 тис грн виділено з місцевого бюджету 700,0 тис грн, з них:

• у 2022 р. - 250,0 тис грн (фактично використано 249,866 тис грн) для заміни дверних, віконних блоків та склопакетів, які було пошкоджено в результаті бойових дій (рішення виконавчого комітету Барвінківської міської ради від 2 5 жовтня 2022 року №86/22);

• у 2023 р. - 450,0 тис грн (станом на 11.09.2023 фактично використано 328.0 тис грн) для заміни 27 аварійних дерев'яних віконних блоків, які прийшли в непридатність та мають аварійний стан (рішення XL сесії VIII скликання Барвінківської міської ради від 28 квітня 2023 року №1375- VIII).

Із запланованих у розділі 7 «Фінансове забезпечення програми» по «Заходам» у п. 6 «Придбання медичного обладнання та іншого технологічного обладнання та інвентар о для забезпечення потреб лікарні» на 2022-2023 роки 1 500,00 тис грн виділено з місцевого бюджету 830,0 тис грн, з них:

• у 2022 р. - 40,0 тис грн (фактично використано 38,6 тис грн) для придбання бойлерів електричних в кількості 3 шт та пральної машинки-автомат (рішення виконавчого комітету Барвінківської міської ради від 25 жовтня 2022 року №86/22);

• у 2023 р. - 790 тис. грн, а саме: 400,0 тис. грн. для придбання камери холодильної низькотемпературної (рішення ХХХІХ сесії VIII скликання Барвінківської міської ради від 12 квітня 2023 року №1350- VIII) (проведено процедуру державних закупівель щодо придбання камери холодильної низькотемпературної для моргу підписано договір на суму 298,70 тис грн., оплату, буде проведено після надходження обладнання до лікарні) 300,0 тис. грн для придбання професійної пральної машинки із загрузкою від 50 кг (рішення XXXIX сесії VIII скликання Барвінківської міської ради від 12 квітня 2023 року №1350- VIII, кошти перебувають на рахунку закладу- 90,0 тис грн для придбання кондиціонерів (рішення XLV сесії VIII чикання Барвінківської міської ради від 22 серпня 2023 року №1620- VIII) (укладено угоду на придбання двох кондиціонерів на суму 68,25 тис грн.).

Із запланованих у розділі 7 «Фінансове забезпечення програми» по «Заходам» у п. 11 «Придбання ліжок, пральних машинок, варильної поверхні, холодильників тощо на 2022 рік 500.00 тис. грн кошти з місцевого бюджету не виділялися.

Позивач, вбачаючи протиправну бездіяльності Барвінківського міського голови Ізюмського району Харківської області ОСОБА_2 , в частині ненадання відповіді за зверненням ОСОБА_1 від 11 вересня 2023 року, звернувся за захистом свої прав до суду.

Суд, надаючи оцінку спірним правовідносинам, зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес визначає Закон України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 №2939-VI (далі - Закон № 2939).

Статтею 1 Закону №2939 визначено, що публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ст. 2 Закону №2939 метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Цей Закон не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону №2939 доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію.

Частинами 1, 2 статті 19 Закону №2939 визначено, що запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

Суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації відповідно до ст. 12 Закону №2939 є: 1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень; 2) розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону; 3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації.

Згідно зі ст. 13 Закону №2939 розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються:

1) суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання;

2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів;

3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків;

4) суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них;

5) юридичні особи публічного права, державні/комунальні підприємства або державні/комунальні організації, що мають на меті одержання прибутку, господарські товариства, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) прямо чи опосередковано належать державі та/або територіальній громаді, - щодо інформації про структуру, принципи формування та розмір оплати праці, винагороди, додаткового блага їх керівника, заступника керівника, особи, яка постійно або тимчасово обіймає посаду члена виконавчого органу чи входить до складу наглядової ради.

До розпорядників інформації, зобов'язаних оприлюднювати та надавати за запитами інформацію, визначену в цій статті, у порядку, передбаченому цим Законом, прирівнюються суб'єкти господарювання, які володіють:

1) інформацією про стан довкілля;

2) інформацією про якість харчових продуктів і предметів побуту;

3) інформацією про аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні події, що сталися або можуть статися і загрожують здоров'ю та безпеці громадян;

4) іншою інформацією, що становить суспільний інтерес (суспільно необхідною інформацією).

На розпорядників інформації, визначених у пунктах 2, 3, 4 частини першої та в частині другій цієї статті, юридичних осіб публічного права з числа розпорядників інформації, визначених у пункті 5 частини першої цієї статті, вимоги цього Закону поширюються лише в частині надання відповідної інформації за запитами.

Усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом.

Цей Закон не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом (ч. 2 ст. 2 Закону № 2939).

Відповідно до ст. 20 Закону №2939-VI розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту. Клопотання про термінове опрацювання запиту має бути обґрунтованим. У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 22 Закону №2939-VI, розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:

1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;

2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону;

3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком;

4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону.

Відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації. Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.

Відтак, Законом №2939-VI регламентовано такі варіанти поведінки розпорядника інформації у разі одержання запиту на інформацію:

- надання відповіді на запит на інформацію у строк, передбачений ст. 20 Закону № 2939-VI;

- прийняття рішення про відстрочку в задоволенні запиту на інформацію (частини шоста, сьома статті 22 Закону № 2939-VI);

- відмова в задоволенні запиту на інформацію;

- направлення запиту належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.

Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 22 Закону 2939-VI відмова у задоволенні запиту на інформацію повинна бути мотивованою.

Отже, відмова в доступі до публічної інформації можлива лише з підстав, встановлених законом. Розпорядник інформації зобов'язаний обґрунтувати наявність таких підстав шляхом застосування «трискладового тесту» відповідно до норм ч. 2 ст. 6 Закону №2939-VI. Відмова в наданні інформації з підстав, які не встановлені законом, так само, як і відмова без обґрунтування наявності таких підстав шляхом застосування «трискладового тесту» є неправомірною.

Відповідно до правової позиції, викладеної в постанові Верховного Суду від 25.06.2019 року у справі № 9901/925/18, аналіз визначення поняття «публічна інформація» свідчить, що така інформація має наступні ознаки: 1) готовий продукт інформації, який отриманий або створений лише в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством; 2) заздалегідь відображена або задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація; 3) така інформація знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень або інших розпорядників публічної інформації; 4) інформація не може бути публічною, якщо створена суб'єктом владних повноважень не під час виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків; 5) інформація не може бути публічною, якщо створена не суб'єктом владних повноважень.

У разі відсутності перелічених ознак в інформації, така інформація не належить до публічної.

Отже, визначальним для публічної інформації є те, щоб вона була заздалегідь готовим, зафіксованим продуктом, отриманим або створеним лише суб'єктом владних повноважень у процесі виконання своїх обов'язків.

З наведеного вбачається, що розпорядник публічної інформації має своїм обов'язком надати тільки ту публічну інформацію, яку він, з огляду на свій правовий статус, створив та яка певним чином задокументована/відображена на матеріальних носіях інформації і якою він (розпорядник) володіє.

Дослідивши інформаційний запит ОСОБА_1 від 11.09.2023, питання, поставлені позивачем у запиті, суд дійшов висновку, що запит містить вимог про надання інформації, яка є заздалегідь готовим, зафіксованим продуктом, отриманим або створеним суб'єктом владних повноважень у процесі виконання його обов'язків,

Разом з тим, суд зазначає, що звернення заявника від 11.09.2023 року, містив чітко сформульоване питання щодо надання необхідної йому інформації

Лист від 15.09. 2023 № 09-13/М-61/67 Барвінківський виконавчий комітет міської ради не містять відомостей з приводу порушених заявником питань.

За загальним правилом п.18 ч.1 ст.19, п.19 ч.1 ст.4 КАС України рішенням суб'єкта владних повноважень є письмовий акт, дією суб'єкта владних повноважень є вчинок з приводу реалізації управлінського повноваження, а бездіяльністю є ухилення від виконання обов'язку.

У спірних правовідносинах заявник не отримав відповіді на поставлене питання щодо того, хто є отримувачем 2022-2023 роки бюджетних коштів та на оплату яких конкретно послуг у розмірі -350.00 тис грн. і чи такі витрати обґрунтовані та підтверджені; хто є отримувачем коштів у розмірі 1000.0 тис. грн. за минулий та поточний рік на придбання предметів та матеріалів на проведення поточних ремонтів, м'якого та кухонною інвентарю для забезпечення функціонування лікарні і чим такі витрати обґрунтовані та підтверджені; хто є отримувачем коштів у розмірі 1060.0 тис. грн. за минулий та поточний рік на придбання медичного обладнання та іншого технологічного обладнання, інвентарю для забезпечення потреб лікарні і чим такі витрати обґрунтовані та підтверджені; хто є отримувачем коштів у розмірі 1540.0 тис. грн. за минулий та поточний рік па придбання медичного обладнання та іншого технологічного обладнання, інвентарю для забезпечення потреб лікарні і чим такі витрати обґрунтовані та підтверджені.

При цьому, управлінська дія владного суб'єкта може втілюватись і у вигляді письмової (листа), котрі за змістом, формою, способом реалізації повноваження не є рішенням, але створюють перешкоду у реалізації суб'єктивного права заявника.

Разом з тим, у спірних правовідносинах діяння відповідача відповідають усім ознакам бездіяльності, котра підлягає кваліфікації у якості протиправної з приводу розгляду запиту заявника.

Згідно з ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Вирішуючи спір, суд зауважує, що критерії законності управлінського волевиявлення (як у формі рішення, так і у формі діяння) владного суб'єкта викладені законодавцем у приписах ч.2 ст.2 КАС України, а у силу ч.2 ст.77 КАС України обов'язок доведення факту дотримання цих критеріїв покладений на владного суб'єкта шляхом подання до суду доказів та наведення у процесуальних документах доводів як відповідності закону вчиненого волевиявлення, так і помилковості аргументів іншого учасника справи.

Суд констатує, що у ході розгляду справи відповідачами як владними суб'єктами не подано доказів дотримання закону і надання повної та вичерпної відповіді на звернення позивача від 11.09.2023 року.

З огляду на викладені вище міркування та зміст вимог заявника, суд приходить до висновку про обґрунтованість позову.

Керуючись ч. 2 ст. 9 КАС України суд з метою ефективного захисту прав позивача вважає за необхідне відновити порушене відповідачем право позивача, в даному випадку належним способом захисту прав позивача є зобов'язання Барвінківського міського голови Ізюмського району Харківської області Бало Олександра Олексійовича, повторно, з урахуванням висновків суду розглянути запит ОСОБА_1 від 11 вересня 2023 року та надати відповідь.

При розв'язанні спору, суд зважає на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі за текстом - Конвенція; рішення від 21.01.1999р. у справі “Гарсія Руїз проти Іспанії”, від 22.02.2007р. у справі “Красуля проти Росії”, від 05.05.2011р. у справі “Ільяді проти Росії”, від 28.10.2010р. у справі “Трофимчук проти України”, від 09.12.1994р. у справі “Хіро Балані проти Іспанії”, від 01.07.2003р. у справі “Суомінен проти Фінляндії”, від 07.06.2008р. у справі “Мелтекс ЛТД (MELTEX LTD) та Месроп Мовсесян (MESROP MOVSESYAN) проти Вірменії”) і тому надав оцінку усім обставинам справи, котрі мають юридичне значення для правильного вирішення спору, та дослухався до усіх аргументів сторін, які ясно і чітко сформульовані та здатні вплинути на результат вирішення спору.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до положень ст. 139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 14, 22, 194, 243, 246, 249, 250, 255, 263, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Барвінківського міського голови Ізюмського району Харківської області Бало Олександр Олексійович про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправною бездіяльність Барвінківського міського голови Ізюмського району Харківської області - Бало Олександра Олексійовича в частині ненадання відповіді за зверненням ОСОБА_1 за його запитом від 11 вересня 2023 року.

Зобов'язати Барвінківського міського голову Ізюмського району Харківської області Бало Олександра Олексійовича, повторно, з урахуванням висновків суду розглянути запит ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) від 11 вересня 2023 року та надати відповідь.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складено 14 грудня 2023 року.

Суддя Бадюков Ю.В.