Рішення від 14.12.2023 по справі 453/1329/23

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 грудня 2023 року

справа №453/1329/23

провадження № П/380/28524/23

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Сподарик Н.І., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадженні адміністративну справу за позовом Славської селищної ради Стрийського району Львівської області до Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною і скасування постанови головного державного виконавця,

ВСТАНОВИВ:

07.08.2023 року Славська селищна рада Стрийського району Львівської області в особі голови В. Беги звернулась до Сколівського районного суду Львівської області з позовом до Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, в якій просить визнати протиправною і скасувати постанову головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про накладення штрафу у розмірі 5100 грн від 23.06.2023 року у виконавчому провадженні №71473751; стягнути з Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, код ЄДРПОУ 43316386, місцезнаходження: 79000, Львівська область, м. Львів, пл. Шашкевича, буд. 1, за рахунок бюджетних асигнувань на користь Славської селищної ради Стрийського району Львівської області, код ЄДРПОУ 04370314, місцезнаходження: 82660, Львівська область, Стрийський район, смт. Славське, вул. В. Івасюка, 24, судовий збір у розмірі 2684 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідач, приймаючи оскаржувану постанову про накладення штрафу, не врахував причини невиконання позивачем рішення суду. Позивач зазначає, що він не мав можливості виконати рішення суду з поважних причин, оскільки, відповідно до Перехідних положень Земельного кодексу України, передбачено, що під час дії воєнного стану земельні відносини регулюються з урахуванням того, що безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється. Крім того вказує, що 25.05.23 на 35-й сесії 8 демократичного скликання Славської селищної ради розглянуто та прийнято рішення про виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі №380/15190/22, яким для виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі №380/15190/22 щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0770 га, для індивідуального дачного будівництва, яка розташована за адресою: Львівська область, Сколівський район, с. Тухля, урочище «Жолоб», кадастровий номер: 4624587800:02:000:0397 - направили питання на попередній розгляд постійної комісії з питань землекористування, будівництва та архітектури. Таким чином вважає, що позивачем вчиняються всі необхідні дії з метою виконання з додержанням закону постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.02.2022 по справі №380/15190/22, та враховуючи пряму заборону на надання дозволу на виготовлення проектів землеустрою під час дії воєнного стану, передбачену Підпунктом 5 пункту 27 Розділу X Перехідних положень Земельного кодексу України, з метою недопущення порушення законодавства і як наслідок прийняття незаконного рішення. Просить суд задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою Сколівського районного суду Львівської області від 31.10.2023 позовну заяву Славської селищної ради Стрийського району Львівської області до Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною і скасування постанови головного державного виконавця - передано за підсудністю на розгляд Львівського окружного адміністративного суду.

30 листопада 2023 року справа надійшла до Львівського окружного адміністративного суду.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено головуючого суддю Сподарик Н.І.

Ухвалою суду від 04.12.2023 прийнято до розгляду адміністративну справу за позовом Славської селищної ради Стрийського району Львівської області до Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною і скасування постанови головного державного виконавця, призначено судове засідання на 07.12.2023.

07.12.2023 за вх.№23496ел від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача, позовні вимоги підтримує, просить суд позов задовольнити.

В засідання суду, яке відбулось 07.12.2023 сторони явки уповноважених представників не забезпечили, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

У зв'язку з неявкою сторін, суд ухвалив відкласти розгляд справи до 14.12.2023 о 13:30 год.

11.12.2023 за вх.№23613ел від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача, позовні вимоги підтримує, просить суд позов задовольнити.

13.12.2023 за вх.№ 95879 від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, позовні вимоги заперечив, просив суд у задоволенні позову відмовити. Зазначив, на виконанні у Відділі перебуває виконавче провадження ВП № 71473751 з примусового виконання виконавчого листа № 380/15190/22 від 29 березня 2023 року, що видав Львівський окружний адміністративний суд, а саме - «зобов'язати Славську селищну раду Стрийського району Львівської області затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0770 га, для індивідуального дачного будівництва яка розташована за адресою: Львівська область, Сколівський район, с. Тухля, урочище ,,Жолоб" кадастровий номер: 4624587800:02:000:0397». 11.04.2023 року державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження та скеровано боржнику до виконання, стягувачу до відома. Зобов'язано боржника виконати рішення суду протягом десяти робочих днів. Оскільки боржником рішення не виконано, державним виконавцем 23.06.2023 року, керуючись вимогами частини другої статті 63, статті 75 Закону України «Про виконавче провадження», винесено постанову про накладення штрафу на боржника у розмірі 5100,00 грн. та повторно зобов'язано боржника виконати рішення протягом десяти робочих днів. Всупереч законним вимогам державного виконавця, рішення суду боржником не виконано в строк, визначений державним виконавцем без поважних причин. Застосування до боржника заходів примусового характеру у вигляді штрафних санкцій (штраф в розмірі 5100 грн) не спонукало Славську селищну раду до вчинення дій спрямованих на виконання рішення суду, що набрало законної сили. По факту повторного невиконання без поважних причин рішення зобов'язального характеру, керуючись частиною другою статті 75 Закону України «Про виконавче провадження», держаним виконавцем 21.08.2023 року винесено постанову про накладення штрафу на боржника у подвійному розмірі в сумі 10200,00 грн. та попереджено про кримінальну відповідальність за умисне невиконання рішення. Оскільки державним виконавцем вжито всіх передбачених законом заходів примусового виконання рішення про зобов'язання боржника до вчинення певних дій, однак такі заходи виявились безрезультатними, а виконати рішення без участі боржника неможливо, 26.09.2023 в Сколівське відділення поліції Стрийського відділу поліції в м. Сколе було скеровано подання (повідомлення) про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стосовно боржника за ознаками складу злочину, передбаченого статтею 382 Кримінального кодексу України за невиконання виконавчого листа № 380/15190/22 від 29 березня 2023 року, що видав Львівський окружний адміністративний суд. Покликання боржника на неможливість виконання рішення суду через правовий режим воєнного стану та заборону викладену в підпункті 5 пункту 27 розділу Х Перехідних положень Земельного Кодексу України - не може розглядатися державним виконавцем, як поважна причина невиконання рішення суду, враховуючи позицію викладену в постанові Верховного Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду у справі № 392/856/22 від 27 липня 2023 року.

Сторони явки представників в засідання суду не забезпечили, про час і місце судового засідання повідомленні належним чином.

Суд всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив таке.

ОСОБА_1 звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Славської селищної ради Стрийського району Львівської області, в якому просила:

визнати протиправним та скасувати Рішення від 11.08.2022р. №1898 «Про відмову у затвердженні проекту із землеустрою відведення земельної ділянки у власність»;

зобов'язати затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0770 га, для індивідуального дачного будівництва яка розташована за адресою: Львівська область, Сколівський район, с.Тухля, урочище «Жолоб» кадастровий номер: 4624587800:02:000:0397.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 23 грудня 2022 року у справі №380/15190/22 в задоволенні позову відмовлено повністю.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, позивач ОСОБА_1 подала апеляційну скаргу.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду 28 лютого 2023 року у справі №380/15190/22 апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задоволено.

Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 23 грудня 2022 року у справі № 380/15190/22 скасовано та ухвалено постанову, якою позов задоволено.

Визнано протиправним та скасувано рішення Славської селищної ради Стрийського району Львівської області від 11.08.2022 №1898 ,,Про відмову у затвердженні проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність”.

Зобов'язано Славську селищну раду Стрийського району Львівської області затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0770 га, для індивідуального дачного будівництва яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ” кадастровий номер: 4624587800:02:000:0397.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Славської селищної ради Стрийського району Львівської області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 2481,00 (дві тисячі чотириста вісімдесят одна) грн 00 копійок.

29.03.2023 на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду 28 лютого 2023 року у справі №380/15190/22, Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист про зобов'язання Славської селищної ради Стрийського району Львівської області затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0770 га, для індивідуального дачного будівництва яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 ” кадастровий номер: 4624587800:02:000:0397.

31.03.2023 ОСОБА_1 звернулась із заявою до відповідача із заявою щодо примусового виконання виконавчого листа №380/15190/22.

11.04.2023 відповідач прийняв постанову про відкриття виконавчого провадження №71473751 щодо виконання виконавчого листа №380/15190/22, виданого Львівським окружним адміністративним судом.

11.04.2023 відповідач прийняв постанову про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження у ВП №71473751 щодо виконання виконавчого листа №380/15190/22, виданого Львівським окружним адміністративним судом.

11.04.2023 відповідач прийняв постанову про стягнення виконавчого збору у ВП №71473751 щодо виконання виконавчого листа №380/15190/22, виданого Львівським окружним адміністративним судом.

25.05.2023 позивачем прийнято рішення №2369 «Про виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі №380/15190/22», яким вирішила для виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі №380/15190/22 щодо затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0770 га, для індивідуального дачного будівництва, яка розташована за адресою: Львівська область, Сколівський район, с. Тухля, урочище «Жолоб», кадастровий номер: 4624587800:02:000:0397 направити питання на попередній розгляд постійною комісію з питань землекористування, будівництва та архітектури.

23.06.2023 відповідачем прийнято постанову про накладення штрафу ВП №7143751, якою за невиконання рішення суду на позивача накладено штраф у розмірі 5100,00 грн.

Листом від 02.08.2023 позивач повідомив відповідача, що на виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду 28 лютого 2023 року у справі №380/15190/22, за наслідками якої відкрито виконавче провадження №71473751, Славською селищною радою вчинено дії реалізації судового рішенні 29.07.2023 включено до порядку денного 37-ї сесії ради 8-го демократичного скликання та винесено на голосування питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0770 га для індивідуального дачного будівництва яка розташована за адресою: Львівська область, Сколівський район, с. Тухля, урочище «Жолоб», кадастровий номер 4624587800:02:000:0397. За результатами голосування, в якому приймало участь 22 учасника, проголосувало «ЗА»-7 учасників, у тому числі Славський селищний голова ОСОБА_2 , утрималось 15 депутатів. Рішення не набрало більшості голосів від загального складу Славської Селищної ради.

Виходячи з наявності підстав для скасування постанови від 23.06.2023 про накладення штрафу, позивач звернувся з відповідним позовом до суду.

При вирішенні спору по суті суд виходив з такого.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України, судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Питання примусового виконання судових рішень регулюються Законом України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 №1404-VIII (далі - Закон №1404-VIII).

У відповідності до статті 1 Закону № 1404-VIII виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

За змістом статті 18 Закону № 1404-VIII виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Виконавець зобов'язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.

Згідно частини 1 статті 63 Закону № 1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.

У відповідності до пункту 9 частини 1 статті 39 Закону № 1404-VIII виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.

Так, частиною 2 статті 63 Закону № 1404-VIII визначено, що у разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.

Згідно частини 1 статті 75 Закону № 1404-VIII у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

Отже, з аналізу вказаних норм вбачається, що Законом № 1404-VIII встановлено відповідальність боржника саме за невиконання судового рішення без поважних причин. А тому, на час прийняття державним виконавцем рішення про накладення штрафу, має бути встановленим факт невиконання боржником судового рішення без поважних причин.

При цьому поважними в розумінні наведених норм Закону № 1404-VIII можуть вважатися об'єктивні причини, які унеможливили або значно ускладнили виконання рішення боржником та які не залежали від його власного волевиявлення.

Як встановлено судом, постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду 28 лютого 2023 року у справі №380/15190/22 про зобов'язання Славської селищної ради Стрийського району Львівської області затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0770 га, для індивідуального дачного будівництва яка розташована за адресою: Львівська область, Сколівський район, с. Тухля, урочище ,,Жолоб” кадастровий номер: 4624587800:02:000:0397, позивачем не виконано.

Позивач покликається на ту обставину, що на момент винесення спірної постанови відповідача введений воєнний стан в Україні.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Законом України від 24.03.2022 № 2145-XI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану", який набрав чинності 07.04.2022, внесені зміни до ЗК України.

Так, цим законом розділ X "Перехідні положення" ЗК України доповнено пунктом 27, згідно з яким під час дії воєнного стану земельні відносини регулюються з урахуванням таких особливостей: безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється (підпункт 5 пункту 27).

Отже, до припинення (скасування) воєнного стану в Україні діє встановлена законом заборона на надання уповноваженим органом виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою безоплатної передачі земельних ділянок у власність.

Поряд з тим, суд звертає увагу, що згідно із статтею 25 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" установлено, що сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Відповідно до частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: 34) вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Згідно з частинами 1, 2, 3 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом. При встановленні результатів голосування до загального складу сільської, селищної, міської ради включається сільський, селищний, міський голова, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.

Рішення ради приймаються відкритим поіменним голосуванням, окрім випадків, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, пунктами 1, 29 і 31 статті 43 та статтями 55, 56 цього Закону, в яких рішення приймаються таємним голосуванням.

Відповідно до п. 9 ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", у разі якщо посадові особи, зазначені у частинах четвертій та шостій цієї статті, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб'єктів, зазначених у частині сьомій цієї статті або у разі якщо такі посади є вакантними, сесія може бути скликана депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради.

Згідно ч. 12 ст. 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” сесія ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради.

Судом встановлено, що станом на 23.06.2023 - момент прийняття про накладення штрафу ВП №7143751, якою за невиконання рішення суду на позивача накладено штраф у розмірі 5100,00 грн, постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду 28 лютого 2023 року у справі №380/15190/22 не виконана. Рішення суду набрало законної сили.

Враховуючи встановлені обставини, суд дійшов висновку, що позивач протиправно не затвердив проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,0770 га, для індивідуального дачного будівництва яка розташована за адресою: Львівська область, Сколівський район, с. Тухля, урочище ,,Жолоб” кадастровий номер: 4624587800:02:000:0397.

Покликання позивача на внесенні зміни до деяких законодавчих актів України, не можуть свідчити про правомірність бездіяльності суб'єкта владних повноважень у здійсненні владних управлінських функцій, щодо виконання рішення суду, але можуть бути підставою для прийняття рішення про відмову у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під час дії воєнного стану та відкладення прийняття позитивного рішення.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що рішення суду не виконано без поважних причин. Відтак, наявна підстава для застосування штрафу визначена частиною першою статті 75 Закону України "Про виконавче провадження".

Крім цього, суд зауважує, що Славська селищна рада Стрийського району Львівської області зверталась до Восьмого апеляційного адміністративного суду із заявою про роз'яснення постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28 лютого 2023 року.

Ухвалою від 29 листопада 2023 року в задоволенні заяви Славської селищної ради Стрийського району Львівської області про роз'яснення постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28 лютого 2023 року у справі № 380/15190/22 відмолено.

В той же час, колегія суддів трактуючи буквально підпункт 5 пункту 27 Перехідних положень Земельного кодексу України, зазначила, що затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, під час дії воєнного стану, не заборонено.

З огляду на зазначене, під час судового розгляду справи судом не встановлено порушення відповідачем порядку прийняття постанови про накладення штрафу у розмірі 5100 грн від 23.06.2023 року у виконавчому провадженні №71473751.

Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Статтею 90 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Суд, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку, що оскаржувана постанова державного виконавця прийнята відповідно до Закону України Про виконавче провадження, а позовні вимоги позивача не підлягають до задоволення.

При розгляді справи судом встановлено, що відповідач діяв у порядку та спосіб встановлений Законом України «Про виконавче провадження», порушень прав позивача не допущено, а тому позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

У відповідності до вимог ст.139 КАС України судові витрати розподілу не підлягають.

Керуючись ст.ст. 6-10, 14, 72-77, 90, 139, 159, 241-246, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Славської селищної ради Стрийського району Львівської області до Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Львівській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною і скасування постанови головного державного виконавця - відмовити повністю.

Судовий збір стягненню не підлягає.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня проголошення рішення, із врахуванням п.п.15.5 п.15 Розділу VII Перехідні положення КАС України.

Суддя Сподарик Наталія Іванівна