ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
30 жовтня 2023 року Справа № 160/17488/23
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кадникової Г.В., розглянувши в порядку письмового провадження питання щодо зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Дніпропетровського окружного адміністративного перебуває адміністративна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді.
Станом на дату винесення ухвали від відповідача надійшов відзив, клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та залучення співвідповідачем або третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Головне управління Національної поліції в Донецькій області.
Враховуючи відпустку головуючого судді, необхідність вирішення клопотання відповідача про залучення співвідповідачем або третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Головне управління Національної поліції в Донецькій області, з урахуванням надання можливості позивачу скористатись правом надання відповіді на відзив, розгляд справи потребує певного часу.
На переконання суду дана обставина унеможливлює повний, всебічний розгляд справи по суті.
Вирішуючи питання про зупинення провадження у справі суд виходить з наступного.
Статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" передбачено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція) гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору.
Зупинення провадження в адміністративній справі - це тимчасове припинення вчинення у справі будь-яких процесуальних дій у зв'язку з обставинами, що перешкоджають розглядові справи, до моменту, коли ці обставини перестануть існувати або будуть вчинені необхідні дії.
Частиною 2 ст.173 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) передбачено, що завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч.4 ст.236 КАС України про зупинення провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.
Згідно ч.2 ст.74 КАС України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
З урахуванням наведеного, з метою недопущення порушення строків розгляду адміністративної справи та з метою забезпечення процесуальних гарантій повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи по суті заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку про можливість зупинення провадження у справі.
Щодо клопотання відповідача про здійснення розгляду справи за правилами загального позовного провадження, суд виходить з наступного.
Необхідність проведення судового засідання представник відповідача обґрунтовує тим, що для повного і всебічного встановлення обставин справи необхідно детальне дослідження обставин справи, необхідність заслуховування позиції сторін процесу, власних пояснень.
Суд вивчивши матеріали адміністративної справи, та оцінивши їх, при розгляді заяви представника відповідача виходить з наступного.
Форми адміністративного судочинства визначені у ст.12 КАС України.
Відповідно до ч.2 ст.12 КАС України спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно ч.3 ст.12 КАС України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частиною 2 ст.257 КАС України передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Згідно з ч.3 ст.257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
З вищенаведеного слідує, що Законом не встановлено обов'язку прийняття рішення про призначення судового засідання з повідомленням (викликом) сторін у разі наявності про це заяви (клопотання) сторони. У поданій заяві не наведено конкретних мотивів та обґрунтувань складності справи та необхідності проведення судового засідання з повідомленням (викликом) сторін. Зміст заяви не дає підстав стверджувати, що повне та всебічне з'ясування усіх обставин у справі потребує проведення судового засідання чи заслуховування пояснень сторін.
Таким чином, враховуючи характер спірних правовідносин, предмет та підстави позову, обсяг та характер доказів у справі, склад учасників процесу, а також наведені представником відповідача аргументи, заява про розгляд справи за правилами загального позовного провадження не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.12, 72-77, 79, 119, 163, 236, 241-243, 248, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви представника Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області про розгляд за правилами загального позовного провадження справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу - відмовити.
Зупинити провадження в адміністративній справі №160/17488/23 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування наказу до надходження відповіді на відзив до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Копію ухвали надіслати:
- позивачу за електронною адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2;
- представнику позивача за електронною адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
- відповідачу: до електронного кабінету.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в частині зупинення провадження в порядку та у строки, встановлені статтями 295 та 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Г. В.Кадникова