Рішення від 12.12.2023 по справі 160/26281/23

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 грудня 2023 рокуСправа №160/26281/23

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Неклеса О.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - відповідач-1, пенсійний орган, ГУ ПФУ в Дніпропетровській області), Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області (далі - відповідач-2, ГУ ПФУ в Львівській області) в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення про відмову у призначенні пенсії Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області №046350013564 від 31.08.2023 р. про відмову в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 ;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Львівській області перевести позивача з пенсії по інвалідності на пенсію по втраті годувальника (виділення долі в пенсії у разі втрати годувальника) померлого чоловіка ОСОБА_2 провести відповідний перерахунок пенсії та виплачувати пенсію з урахуванням раніше виплачених сум, починаючи з дня подання позивачем заяви, а саме: з 24.08.2023 р.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер чоловік позивача - ОСОБА_2 . Позивач зазначила, що вони перебували у шлюбі 21 рік, з 08.06.1985 року і до дня його смерті, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 та проживали разом за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується доданим до позову Актом про проживання, складеним 07.08.2023 р. Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Промислова 6». Однак чоловік позивача був зареєстрований за іншою адресою; АДРЕСА_2 , що було пов'язано з утриманням житла. Він був пенсіонером, перебував на обліку в ГУ ПФУ в Дніпропетровській області та щомісячно отримував пенсію, яка складала близько 16 000 грн., однак доходи позивача були незначними, складали не більше 500 грн. на місяць та були явно недостатніми для забезпечення всіх потреб. Як стверджує позивач, пенсія її чоловіка була єдиним їх достатнім джерелом для існування та весь час до смерті її чоловіка ОСОБА_1 отримувала від нього допомогу і ця допомога була основним і постійним джерелом її доходу. Позивач з червня 2023 року перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Дніпропетровській області та отримую пенсію по інвалідності. 24.08.2023 р. позивач звернулася до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області (відповідача-1) із заявою №6084 про перерахунок пенсії (виділення долі в пенсії у разі втрати годувальника) відповідно до статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та надала відповідні документи, в тому числі вказаний вище Акт про проживання, складений 07.08.2023 р. Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Промислова 6». Однак рішенням ГУ ПФУ в Львівській області №046350013564 від 31.08.2023 р. про відмову в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 , повідомлення ГУ ПФУ в Дніпропетровській області №0400-010226- 8/138780 від 07.09.2023 р. позивачу було відмолено в проведенні перерахунку з посиланням на те, що ОСОБА_1 не було надано необхідних документів відповідно до пункту 2.11 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №1058-ІУ та документ, що посвідчує факт її перебування на утриманні померлого годувальника. Позивач вважає спірне рішення протиправним, оскільки вона надана відповідний документ, а саме: Акт про проживання, складений 07.08.2023 р. Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Промислова 6».

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 16.10.2023 р. відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

07.11.2023 р. до суду надійшов від ГУ ПФУ в Львівській області відзив на позовну заяву, в якому відповідач-2 заперечив проти задоволення позовних вимог та просив у задоволенні позову відмовити. Так, пенсійний орган зазначив, що 24.08.2023 р. ОСОБА_1 звернулася до відповідача-1 із заявою про перерахунок пенсії «Виділення долі в пенсії у разі втрати годувальника» згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та пакетом документів, яку за принципом екстериторіальності було передано на розгляду до ГУ ПФУ в Львівській області. За результатами розгляду цих документів відповідачем-2 прийнято рішення про відмову у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 31.08.2023 р. №046350013564. Підставою для відмови, як зазначив відповідач-2, стало те, що позивач до заяви не долучила документи про реєстрацію (проживання) за однією адресою з померлим годувальником на дату його смерті та довідку про сумісне проживання. Відповідач-2 наголосив, що разом із заявою від 24.08.2023 р. не було додано Акт від 07.08.2023 р. про проживання, складений ОСББ «Промислова 6», тому такий документ не був предметом розгляду під час прийняття спірного рішення про відмову у проведенні перерахунку пенсії.

13.11.2023 р. до суду через систему «Електронний суд» надійшов від ГУ ПФУ в Дніпропетровській області відзив на позовну заяву, в якому відповідач-1 заперечив проти задоволення позовних вимог та просив у задоволенні позову відмовити. У відзиві зазначено, що 24.08.2023 р. ОСОБА_1 звернулася до відповідача-1 з заявою про перехід на пенсію у зв'язку з втратою годувальника. Ця заява разом із доданими до неї документами та додані розглядалися ГУ ПФУ у Львівській області. Рішенням ГУ ПФУ у Львівській області від 31.08.2023 р. № 046350013564 ОСОБА_1 відмовлено у переведені на пенсію по втраті годувальника. ГУ ПФУ в Дніпропетровській області повідомило позивача про відмову у призначенні пенсії листом від 07.09.2023 за № 0400-010226-8/138780. Відповідач-1 зазначив, що згідно свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 ОСОБА_1 перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 , який згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , актовий запис №1402. При цьому, у відзиві зауважено, що документи про реєстрацію (проживання) за однією адресою з померлим годувальником на дату його смерті позивачем не надано, а довідка про сумісне проживання відсутня. Рішення суду про встановлення факту перебування на утриманні померлого годувальника позивачем не надано. З огляду на не підтвердження факту перебування на утриманні померлого чоловіка, у пенсійного органу були відсутні законні підстави для переведення позивача на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, а відтак у задоволенні позову ОСОБА_1 слід відмовити.

Вивчивши та дослідивши всі матеріали справи та надані докази, а також проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 ) перебуває на пенсійному обліку в ГУ ПФУ в Дніпропетровській області та отримує пенсію по інвалідності.

ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловік позивача ( ОСОБА_2 ) помер, що підтверджується наявною у матеріалах справи копіями свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_1 та свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 .

На момент смерті ОСОБА_2 перебував на пенсійному обліку в ГУ ПФУ в Дніпропетровській області та був зареєстрований за іншою адресою: АДРЕСА_2 .

24.08.2023 р. позивач звернулася до відповідача-1 із заявою про перерахунок пенсії «Виділення долі в пенсії у разі втрати годувальника» (заяву зареєстровано відповідачем-1 за №6084 від 24.08.2023 р.).

Згідно із розписки-повідомлення разом із цією заявою позивачем були надані наступні документи:

- заява про призначення/перерахунок пенсії №6084;

- паспорт або ID-картка або посвідка ( НОМЕР_4 );

- військовий квиток ( НОМЕР_5 );

- диплом (свідоцтво, атестат) про навчання ( НОМЕР_6 );

- довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру ( НОМЕР_3 );

- довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру (іннчол) ( НОМЕР_7 );

- інші документи (27.01.03 №26, 27.07.04 №737, №83 б/д, 24.08.2023 з пенс. справи, 24.08.2023 з пенс справи, 24.08.2023 з пенс. справи, 17.01.2003, №148 14.02.06, №738 23.07.04, АМ 070056, №1089 16.05.04);

- свідоцтво про шлюб ( НОМЕР_1 );

- свідоцтво РАГС про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісти зниклим ( НОМЕР_8 );

- трудова книжка або документи про стаж ( НОМЕР_9 );

- інший документ (2120; 2248).

Заяву позивача разом із доданими до неї документами було передано на розгляд до ГУ ПФУ в Львівській області.

Рішенням ГУ ПФУ у Львівській області № 046350013564 від 31.08.2023 р. ОСОБА_1 відмовлено у переведені на пенсію по втраті годувальника з огляду на те, що документи про реєстрацію (проживання) за однією адресою з померлим годувальником на дату його смерті заявницею ОСОБА_1 довідка про сумісне проживання відсутня.

Не погодившись із рішенням та позицією пенсійного органу, ОСОБА_1 звернулася за захистом власних прав та інтересів з цим позовом до суду.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.

За приписами статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з нормами статті 22 Конституції України, права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначено Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 р. (далі - Закон №1058-IV).

Згідно із частиною 1 статті 9 Закону №1058-IV, відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати:

1) пенсія за віком;

2) пенсія по інвалідності;

3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором (частина 1 статті 10 Закону № 1058-IV).

Частиною 1 статті 36 Закону № 1058-IV визначено, що пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті особи, яка виконала функцію донора анатомічних матеріалів людини, пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону, у разі смерті (загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), та непрацездатним членам сім'ї особи, якій відповідно до Закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин" надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, - незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

За приписами частини 3 наведеної статті до членів сім'ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій цієї статті, якщо вони:

1) були на повному утриманні померлого годувальника;

2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.

Члени сім'ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

Постановою правління Пенсійного фонду України №22-1 від 25.11.2005 р. затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Порядок №22-1).

Пунктом 2.3 Порядку №22-1 визначено, що до заяви про призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника подаються документи померлого годувальника, перелічені в підпунктах 2, 3 пункту 2.1 цього розділу.

Також надаються такі документи:

1) документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) особи, якій призначається пенсія (надається у разі відсутності в паспорті громадянина України або свідоцтві про народження інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків), та померлого годувальника (надається у разі, якщо особа, яка звернулася із заявою про призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника, має такі документи);

2) свідоцтво про народження або документ, що посвідчує особу, зазначений у пункті 2.9 цього розділу, якій призначається пенсія;

3) документи, що засвідчують родинні стосунки члена сім'ї з померлим годувальником;

4) свідоцтво про смерть годувальника, або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім чи оголошення його померлим, або інформація з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;

5) документи про вік померлого годувальника сім'ї за відсутності таких даних у свідоцтві про смерть чи рішенні суду про визнання годувальника безвісно відсутнім або оголошення його померлим;

6) довідки загальноосвітніх навчальних закладів системи загальної середньої освіти, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, закладів освіти за кордоном про те, що особи, зазначені в абзаці другому пункту 2 частини другої статті 36 Закону, навчаються за денною формою навчання;

7) документи про те, що чоловік (дружина), а в разі їх відсутності - один з батьків, дід, баба, брат чи сестра померлого годувальника незалежно від віку і працездатності не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років;

8) відомості про місце проживання;

9) документ про перебування членів сім'ї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника;

10) експертний висновок про встановлення причинного зв'язку смерті годувальника з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (крім дружин (чоловіків), які втратили годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, та звернулися за призначенням пенсії у зв'язку з втратою годувальника).

Орган, що призначає пенсію, додає до заяви одержані ним від МСЕК виписки з актів огляду в МСЕК дорослих членів сім'ї, яким право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника надається внаслідок їх інвалідності.

До заяви про призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника сім'ї військовослужбовця строкової служби додається документ, одержаний від військової частини або районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки чи іншої військової установи, що засвідчує дату та причину смерті військовослужбовця, або документ про визнання військовослужбовця безвісно відсутнім або оголошення його померлим. Якщо смерть настала після звільнення з військової служби, подаються свідоцтво ДРАЦС про смерть, довідка територіального центру комплектування та соціальної підтримки про проходження військової служби із зазначенням дати призову, дати і підстав звільнення з військової служби та висновок МСЕК про те, що смерть військовослужбовця пов'язана з проходженням військової служби.

До заяви про призначення пенсії в разі втрати годувальника членам сім'ї особи, яка загинула (померла) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час безпосередньої участі в АТО/ООС або під час безпосередньої участі в обороні України у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації, додаються документи згідно з Порядком надання статусу члена сім'ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2015 року №740 (при призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» членам сім'ї осіб, зазначених в пунктах «е» та «є» статті 3 цього Закону).

До заяви про призначення пенсії членам сім'ї померлого пенсіонера повинні бути додані необхідні документи, зазначені в цьому пункті. Заробіток у такому випадку визначається за документами, що є в пенсійній справі померлого годувальника, або за поданими додатково документами відповідно до вимог частини першої статті 40 Закону;

11) документи про стаж особи, якій призначається пенсія, визначені підпунктом 2 пункту 2.1 цього розділу (для визначення пенсійного віку осіб, зазначених у пункті 1 частини другої статті 36 Закону).

Відповідно до пункту 2.11 Порядку №22-1, за документ, що засвідчує факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім'ї, приймаються відомості про місце проживання (разом з годувальником за однією адресою), зазначені у пункті 2.22 цього розділу, або документи, видані відповідно до чинного законодавства за місцем проживання особи, зокрема органом місцевого самоврядування, що підтверджують такий факт.

У разі неможливості надати такі документи факт перебування на утриманні померлого годувальника встановлюється у судовому порядку.

Згідно з вимогами пункту 4.1 Порядку №22-1, заяви, що подаються особами відповідно до цього Порядку, реєструються в електронному журналі звернень органу, що призначає пенсію.

Заяви про перерахунок пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, продовження виплати пенсії за довіреністю, виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, виплату пенсії за шість місяців наперед у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, переведення виплати пенсії за новим місцем проживання, виплату недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю пенсіонера, працевлаштування (звільнення), початок (припинення) діяльності, пов'язаної з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.

З аналізу вищезазначених норм вважається, що документами, які підтверджують факт перебування на утриманні є довідки або інші документи про склад сім'ї, видані відповідно до чинного законодавства за місцем проживання (реєстрації) особи, зокрема органом місцевого самоврядування, або документ про реєстрацію місця проживання (разом з годувальником за однією адресою)/рішення суду про встановлення факту перебування на утриманні.

Судом встановлено, що на момент смерті чоловіка ОСОБА_1 була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 .

В той час, як ОСОБА_2 був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .

В якості доказу того, що позивач проживала разом з її чоловіком на момент його смерті за відповідною адресою, ОСОБА_1 додано до позовної заяви копію Акта про проживання, складений 07.08.2023 р. Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Промислова 6».

У позовній заяві ОСОБА_1 стверджує, що нею було подано примірник цього акта разом із заявою про перерахунок пенсії від 24.08.2023 р.

Водночас, посилання позивача на Акт про проживання, складений 07.08.2023 р. Об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку «Промислова 6», суд не бере до уваги, оскільки на момент звернення позивача до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області з заявою від 24.08.2023 р. зазначений акт до пенсійного органу наданий не був з огляду на відсутність посилання на цей акт в розписці-повідомлення від 24.08.2023 р. щодо поданих до відповідача-1 документів.

У наведеному документі відсутні посилання на будь-який документ, що датований від 07.08.2023 р., що спростовує обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 .

Таким чином, оскільки позивачем при зверненні з заявою від 24.08.2023 р. не надано доказів сумісного проживання з померлим ОСОБА_2 та/або перебування на його утриманні, відповідач-2 приймаючи оскаржуване рішення про відмову проведенні перерахунку діяв у межах та у спосіб визначений законом.

Отже, позовні вимоги ОСОБА_1 є такими, що заявлені передчасно, що не перешкоджає позивачу повторно звернутися до пенсійного органу та надати повний пакет документів з урахуванням положень п. 2.11 Порядку №22-1.

Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Частиною 1 статті 6 КАС України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Згідно з частиною 1 статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 КАС України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ч. 2 ст. 73 КАС України).

Частиною 1 статті 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За вищенаведених обставин суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 є передчасними, у зв'язку з чим у задоволенні поданої позовної заяви слід відмовити.

Судові витрати розподілу не підлягають, у зв'язку з відмовою у задоволенні позову та звільненням позивача від сплати судового збору.

Керуючись ст.ст. 72-77, 90, 242-243, 245-246, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_3 , АДРЕСА_4 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427, вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м.Дніпро, 49000), Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області (код ЄДРПОУ 13814885, вул. Митрополита Андрія, буд. 10, м.Львів, 79016) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, - відмовити.

Звернути увагу учасників справи, що відповідно до частини 7 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення складено та підписано 12.12.2023 р.

Суддя О.М. Неклеса