Справа № 761/39737/23
Провадження № 3/761/8380/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 листопада 2023 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Чайка О.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Шевченківського УП ГУ НП в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, студента, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за частиною 1 статті 164 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі - КУпАП),
установив:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 27 вересня 2023 року серії ВАВ №263307, 27 вересня2023 року о 08 годині 00 хвилин за адресою: АДРЕСА_2, гр. ОСОБА_1 здійснював господарську діяльність як суб'єкт господарювання без відповідної ліцензії, а саме пасажирські перевезення.
Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковані за частиною 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі по тексту КУпАП).
У судове засідання ОСОБА_1 не явився, повідомлений належним чином про місце, дату й час судового засідання. Водночас, на електронну адресу суду надіслав письмові пояснення та витяг з Державної служби України з безпеки та транспорту (ІНФОРМАЦІЯ_2) від 25 вересня 2023 року, дійсний до 25 грудня 2023 року.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме: протокол про адміністративне правопорушення від 27 вересня 2023 року серії ВАВ №263307; рапорт від 27 вересня 2023 року; пояснення ОСОБА_2 від 27 вересня 2023 року; фотоматеріали; письмові пояснення ОСОБА_1 з додатком; приходжу до наступного висновку.
Так, відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, серед іншого, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Стаття 164 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
З письмових пояснень ОСОБА_1 вбачається, що особа, яка складала протокол про адміністративне правопорушення, була обізнана про те, що відповідна ліцензія на момент перевірки була сформована, а саме 25 вересня 2023 року, та надана для огляду в електронній формі, однак працівниками поліції проігноровано та не взято до уваги зазначений Витяг.
Частиною 1 ст. 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом.
Положення ст. 252 КУпАП встановлюють, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
За таких обставин, оцінивши у своїй сукупності всі докази по даній справі, суд дійшов переконання, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП, оскільки прямих, безспірних і безсумнівних доказів його вини в ході судового засідання не здобуто, а тому підстав для притягнення його до адміністративної відповідальності немає.
Відповідно до положень ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за обставин, зокрема, відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст. 9, 164, 247, 248, 249, 252, 280, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
постановив:
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 164 КУпАП закрити через відсутність у його діях складу даного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником упродовж десяти днів з дня її винесення через Шевченківський районний суд м. Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги.
Суддя Олена ЧАЙКА