Єдиний унікальний номер 725/9945/23
Номер провадження 3/725/3918/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.12.2023 року м. Чернівці
Суддя Першотравневого районного суду м. Чернівці Войтун О.Б., розглянувши матеріали які надійшли від Управління патрульної поліції в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
До Першотравневого районного суду м. Чернівці надійшов протокол серії ААД №631075 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до протоколу 24.11.2023 року о 01 год. 05 хв. у м. Чернівці по вул. А. Добрянського, 1 гр. ОСОБА_1 керував транспортним засобом «CITROEN C4» реєстраційний номер НОМЕР_1 перебуваючи у стані алкогольного та наркотичного сп'яніння. Медичний огляд проводився у встановленому законодавством порядку у медичному закладі у лікаря нарколога та підтверджується висновком медичного закладу №1602 від 24.11.2023 року, чим порушив вимоги п. 2.9 а Правил дорожнього руху України, та його дії працівниками поліції кваліфіковано за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув.
Дослідивши письмові матеріали вказаної адміністративної справи, суддя вважає, що справа підлягає поверненню на доопрацювання, виходячи з наступних підстав.
Так, відповідно до змісту ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, зокрема, такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
У відповідності до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
При цьому на відеозаписах зафіксовано, що на місці події була присутньою окрім ОСОБА_1 інша особа, яка працівниками поліції не була опитана з приводу відомих їй обставин інкримінованого ОСОБА_1 правопорушення, однак матеріали справи не містять її пояснень.
Крім того відповідно до Закону України «Про виконавче провадження», Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 05.08.2016 №2432/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.08.2016 за №1126/29256, та спільного наказу ДСА України, Міністерства юстиції України від 14.06.2022 № 177/2370/5 «Про затвердження Положення про Єдиний державний реєстр виконавчих документів» державними підприємствами «Інформаційні судові системи» та «Центр судових сервісів» за дорученням ДСА України було реалізовано та з 12.09.2023 року впроваджено сервіс надсилання сторонам електронних виконавчих документів до Електронних кабінетів, а також можливості їх пред'явлення в електронній формі до державних і приватних виконавців для подальшого виконання.
Для реалізації наведеного у постанові про притягнення особи до адміністративної відповідальності (яка є виконавчим документом) необхідним є зокрема зазначення реєстраційного номеру облікової картки платника податків.
Разом з тим як встановлено справа яка надійшла до суду відносно ОСОБА_1 не містить відомостей про його РНОКПП.
Також слід звернути увагу, що у матеріалах справи наявна заявка на отримання судової повістки в електронній формі за допомогою СМС-повідомлення, при цьому підпис ОСОБА_1 на ній відсутній, а також згідно відеозапису останній не виявляв бажання на такий спосіб його виклику до суду.
Таким чином, враховуючи зазначені вище обставини справи, з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду вказаної справи, вважаю за доцільне повернути вказану адміністративну справу начальнику Управління патрульної поліції в Чернівецькій області на доопрацювання, для усунення недоліків вказаних у постанові.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 251, 256, 278, 283 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути начальнику Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці О. Б. Войтун