Справа№ 718/3931/23
Провадження№ 3/718/1442/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" грудня 2023 р. м. Кіцмань
Суддя Кіцманського районного суду Чернівецької області Скорейко В.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Управління патрульної поліції в Чернівецькій області щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 12.11.2023 року о 02 год. 00 хв. в с. Шипинці, по вул. Буковинській, 18, керував транспортним засобом мопед Rizzato Califfone, без д. н. з., з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота виражене тремтіння пальців рук, поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився, що зафіксовано на бодікамеру, чим порушив вимоги п. 2.5Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину не визнав, пояснив, що поліцейськими не підтверджено факту керування ним транспортним засобом, він мав право перебувати на вулиці під час комендантської години через те, що є учасником територіальної оборони с. Шипинці, а 12.11.2023 о 1 год ночі прямував в аптеку по ліки для дитини.
Суд, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, дійшов наступних висновків.
Згідно із ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна діяльність чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління.
Частина 1статті 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння, а так само відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння.
Із пункту 2.5 Правил Дорожнього руху України слідує, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст. 245 КУпАП).
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
В ході судового розгляду судом встановлено, що на порушення п.2.5 ПДР України ОСОБА_1 12.11.2023 року о 02 год. 00 хв. в с. Шипинці, по вул. Буковинській, 18, керував мопедом Rizzato Califfone, без д. н. з., з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота виражене тремтіння пальців рук, поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився.
Ця обставина підтверджується дослідженими судом протоколом про адміністративне правопорушення серія ААД № 035550 від 12.11.2023, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, направленням в ЧОНД, та відеозаписом.
Факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом підтверджується дослідженою судом постановою про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАВ № 211692 від 12.11.2023 та відеозаписом - файл № export-9c8zk, запис з 00 хв 33 с, з 02 хв 04 с, з 03 хв 34 с, де зафіксовано, як поліцейський бігом наздоганяв мопед під керування ОСОБА_1 .
На цьому ж відео файлі, запис 09 хв 59 с та 10 хв 29 с, зафіксовано пропозицію поліцейського пройти огляд на стан сп'яніння на місці вчинення правопорушення або у найближчому медичному закладі.
Як слідує з матеріалів справи, водій від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився, що зафіксовано на нагрудну камеру поліцейського ( 10 хв 03 с). В подальшому під час уточнення цього питання, ОСОБА_1 ухилявся від будь-якої відповіді, що судом сприймається як мовчазна відмова від проходження огляду на стан сп'яніння, та, перестрибнувши через паркан, зник з місця події. Суд такі дії ОСОБА_1 розцінює як відмову пройти огляд на стан сп'яніння та спробу ухилення від адміністративної відповідальності взагалі.
Аналізуючи докази у справі з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, доведена повністю, оскільки останній, керуючи транспортним засобом, порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху, так як відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень в майбутньому, необхідним та достатнім є вид адміністративного стягнення, в межах ч. 1 ст. 130 КУпАП у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами на строк 1 рік.
Відповідно до ч 2-4 ст 317-1 КУпАП особа вважається позбавленою права керування транспортним засобом після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом
Керуючись ст.ст.9,27,33,40-1,130,245,283-285 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Вважати ОСОБА_1 позбавленим права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права.
Стягнути з ОСОБА_1 536 гривень 80 копійок судового збору в дохід держави.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернівецького апеляційного суду через Кіцманський районний суд.
Суддя Василь Скорейко