Справа № 646/9723/23
Провадження № 3/646/4641/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 грудня 2023 року м. Харків
Червонозаводський районний суд м. Харкова у складі судді Демченко Ірини Миколаївни, розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у місті Харкові матеріали, що надійшли від командира військової частини НОМЕР_1 з протоколом про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Клекотина Шаргородського району Вінницької області, місце служби: А 7304, головний сержант 2 стрілецького взводу 2 стрілецької роти, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст. 172-20 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
12.12.2023 до Червонозаводського районного суду м.Харкова за вих № 3921 від 06.12.2023 від командира військової частини НОМЕР_1 для розгляду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії А7304 № 130 від 11.09.2023, відповідно до якого 11 вересня 2023 року о 13 год 50 хв головний сержант 2 стрілецького взводу 2 стрілецької роти ВЧ НОМЕР_1 ОСОБА_1 у місці дислокації підрозділу на території с. Сенькове Куп'янського району Харківської області перебував у стані алкогольного сп'яніння.
Частиною першою статті 221 КУпАП визначено, що судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Відповідно до чинного законодавства при притягнення особи до адміністративної відповідальності повинні враховуватися строки, передбачені ст. 38 КУпАП.
Так, положеннями частини другої статті 38 КУпАП визначено, що якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Враховуючи, що на день надходження до суду та на момент розгляду справи, тобто 13.12.2023, строки, визначені ч. 2 ст. 38 КУпАП сплинули, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато та підлягає закриттю на підставі п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, в розмірі і порядку, передбаченому ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України "Про судовий збір". Оскільки провадження у справі підлягає закриттю, судовий збір стягненню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 38, 40-1, 172-20, п.7 ч.1 ст. 247 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП закрити на підставі п.7 ч.1 ст.247 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, щодо якої її ухвалено, її захисником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексудо Харківського апеляційного суду через Червонозаводський районний суд м.Харкова шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя Червонозаводського районного суду
м.Харкова І.М.Демченко