Справа № 646/7251/23
Провадження № 3/646/3514/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.12.2023 м. Харків
Суддя Червонозаводського районного суду Демчекно І.М., за участю секретаря Разєнкової Т.О., розглянувши у судовому засіданні в залі суду матеріали об'єднаної справи щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою АДРЕСА_1 , та працює головним бухгалтером обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека», за участі прокурора Ткаченко В.І., захисника Клімова М.П., у вчиненні нею адміністративних правопорушень за ч.1,ч.2 ст. 172-7 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, в умовах реального конфлікту інтересів, 01.12.2021 на власний розсуд визначила розмір надбавки за високі досягнення у праці (50% посадового окладу) директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, власноруч підписала пропозицію у вигляді листа від 01.12.2021 № 234 та подала цю пропозицію до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, в умовах реального конфлікту інтересів, 16.12.2021 на власний розсуд визначила розмір надбавки за високі досягнення у праці (50% посадового окладу) директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, власноруч підписала пропозицію у вигляді листа від 16.12.2021 № 247 та подала цю пропозицію до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, перед визначенням розміру надбавки директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, підписанням пропозиції у вигляді листа від 01.12.2021 № 234 та поданням цієї пропозиції до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації не повідомила у встановленому цим Законом порядку безпосереднього керівника, а саме директора Бібліотеки ОСОБА_2 , про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, перед визначенням розміру надбавки директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, підписанням пропозиції у вигляді листа від 16.12.2021 № 247 та поданням цієї пропозиції до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації не повідомила у встановленому цим Законом порядку безпосереднього керівника, а саме директора Бібліотеки ОСОБА_2 , про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, перед визначенням розміру надбавки директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, підписанням пропозиції у вигляді листа від 03.02.2022 № 21 та поданням цієї пропозиції до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації не повідомила у встановленому цим Законом порядку безпосереднього керівника, а саме директора Бібліотеки ОСОБА_2 , про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, в умовах реального конфлікту інтересів, 03.02.2022 на власний розсуд визначила розмір надбавки за високі досягнення у праці (50% посадового окладу) директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, власноруч підписала пропозицію у вигляді листа від 03.02.2022 № 21 та подала цю пропозицію до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, перед визначенням розміру премії директору Бібліотеки Шостко Н.І., у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, підписанням пропозиції у вигляді листа від 06.10.2022 № 92 та поданням цієї пропозиції до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації не повідомила у встановленому цим Законом порядку безпосереднього керівника, а саме директора Бібліотеки ОСОБА_2 , про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, в умовах реального конфлікту інтересів, 01.12.2022 на власний розсуд визначила розмір премії директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, власноруч підписала пропозицію у вигляді листа від 01.12.2022 № 118 та подала цю пропозицію до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, в умовах реального конфлікту інтересів, 06.10.2022 на власний розсуд визначила розмір премії директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, власноруч підписала пропозицію у вигляді листа від 06.10.2022 № 92 та подала цю пропозицію до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, перед визначенням розміру премії директору Бібліотеки Шостко Н.І., у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, підписанням пропозиції у вигляді листа від 01.12.2022 №118 та поданням цієї пропозиції до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації не повідомила у встановленому цим Законом порядку безпосереднього керівника, а саме директора Бібліотеки ОСОБА_2 , про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, перед визначенням розміру надбавки директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, підписанням пропозиції у вигляді листа від 31.01.2023 №10 та поданням цієї пропозиції до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації не повідомила у встановленому цим Законом порядку безпосереднього керівника, а саме директора Бібліотеки ОСОБА_2 , про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, в умовах реального конфлікту інтересів, 31.01.2023 на власний розсуд визначила розмір надбавки за високі досягнення у праці (50% посадового окладу) директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, власноруч підписала пропозицію у вигляді листа від 31.01.2023 № 10 та подала цю пропозицію до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, в умовах реального конфлікту інтересів, 03.03.2023 на власний розсуд визначила розмір надбавки за високі досягнення у праці ( 50% посадового окладу) директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, власноруч підписала пропозицію у вигляді листа від 03.03.2023 № 27 та подала цю пропозицію до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, перед визначенням розміру надбавки директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, підписанням пропозиції у вигляді листа від 03.03.2023 №20 та поданням цієї пропозиції до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації не повідомила у встановленому цим Законом порядку безпосереднього керівника, а саме директора Бібліотеки ОСОБА_2 , про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, перед визначенням розміру надбавки директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, підписанням пропозиції у вигляді листа від 03.04.2023 №40 та поданням цієї пропозиції до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації не повідомила у встановленому цим Законом порядку безпосереднього керівника, а саме директора Бібліотеки ОСОБА_2 , про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, в умовах реального конфлікту інтересів, 01.05.2023 на власний розсуд визначила розмір надбавки за високі досягнення у праці ( 50% посадового окладу) директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, власноруч підписала пропозицію у вигляді листа від 01.05.2023 № 54 та подала цю пропозицію до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, перед визначенням розміру надбавки директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, підписанням пропозиції у вигляді листа від 01.06.2023 №68 та поданням цієї пропозиції до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації не повідомила у встановленому цим Законом порядку безпосереднього керівника, а саме директора Бібліотеки ОСОБА_2 , про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, в умовах реального конфлікту інтересів, 03.04.2023 на власний розсуд визначила розмір надбавки за високі досягнення у праці ( 50% посадового окладу) директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, власноруч підписала пропозицію у вигляді листа від 03.04.2023 № 40 та подала цю пропозицію до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, перед визначенням розміру надбавки директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, підписанням пропозиції у вигляді листа від 01.05.2023 №54 та поданням цієї пропозиції до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації не повідомила у встановленому цим Законом порядку безпосереднього керівника, а саме директора Бібліотеки ОСОБА_2 , про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» (далі - Бібліотека), являючись згідно з п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного Закону, діючи умисно, на власну користь, усупереч службовим повноваженням, маючи приватний інтерес, у порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, в умовах реального конфлікту інтересів, 01.06.2023 на власний розсуд визначила розмір надбавки за високі досягнення у праці ( 50% посадового окладу) директору Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої знаходиться в прямому підпорядкуванні, власноруч підписала пропозицію у вигляді листа від 01.06.2023 № 68 та подала цю пропозицію до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що не визнає винуватості у вказаних адміністративних правопорушеннях, оскільки виконувала свої посадові обов'язки у відповідності із Конституцією та Законами України, посадовою інструкцією, вважає відсутніми у неї наявності реального конфлікту інтересів та умислу як суб'єктивної сторони вказаних адміністративних правопорушень, що виключає настання адміністративної відповідальності. Захисник Клімов Н.П. вважав за нгеобхідне закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу ажміністративних правопорушень.
Прокурор надав суду висновок щодо наявності ознак адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією за ч.1,ч.2 ст. 172-7 КУпАП в діях ОСОБА_1 , де зазначив, що остання під час визначення безпосередньому керівнику розміру надбавки та високі досягнення в праці та розміру премії при підписанні нею клопотань до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації, не повідомила у встановленому цим Законом порядку безпосереднього керівника, а саме директора Бібліотеки ОСОБА_2 , про наявність у неї реального конфлікту інтересів, мала дискреційні повноваження при визначенні такого розміру, але в силу безпосереднього підпорядкування директору бібліотеки ОСОБА_2 , що впливало на її об'єктивність та неупередженість, також вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, порушила вимоги п.2 ч.1 ст.28 Закону №1700-УІІ, що призвело до вчинення нею правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Незважаючи на невизнання ОСОБА_1 своєї вини у вчинених адміністративних правопорушеннях, її винність підтверджується дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами.
Відповідно до наказу від 06.12.2002 № 57 ОСОБА_1 призначено на посаду заступника директора з наукової роботи Бібліотеки з 16.12.2002.
Пунктом 1.3 р. 1, п. 2.1 р. 2 Посадової інструкції головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» встановлено, що головний бухгалтер є керівником бухгалтерської служби бібліотеки, на якого покладаються функції керівництво веденням бухгалтерського обліку та складання звітності у бібліотеці.
Згідно з приміткою до ст. 1727 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до п. п. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, віднесено до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка не зазначена у п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону № 1700-VII, є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до п. п. 1 - 4 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані: 1)вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3)не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Згідно з рішенням XXVI сесії Харківської обласної ради VII скликання від 15.10.2020 № 1355-VII ОСОБА_2 призначено на посаду директора Бібліотеки. Харківською обласною радою 20.10.2020 з нею укладено контракт № 356 строком на 5 років, з 21.10.2020 до 21.10.2025.
Відповідно до абз. 5 п. 3 наказу Міністерства культури України «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» від 18.10.2005 № 745 преміювання керівників установ, закладів та організацій культури, установлення їм надбавок та доплат до посадових окладів, надання матеріальної допомоги здійснюються за рішенням органу вищого рівня у межах наявних коштів на оплату праці.
Згідно з п. 4.1 р. 4 Контракту з керівником, що є у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області від 20.10.2020 № 356 за виконання обов'язків, передбачених цим контрактом, керівнику нараховується заробітна плата з обласного бюджету у розмірі виходячи з установлених Керівнику сум: надбавок за високі досягнення у праці - до 50 % від посадового окладу у межах фонду заробітної плати за рішенням галузевого Департаменту Харківської обласної державної адміністрації.
Відповідно до п. 5.13 р. V Колективного договору між роботодавцем та профспілковим комітетом Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» на 2021-2024 роки, роботодавець зобов'язується здійснювати оплату премій, надбавок і доплат згідно з Положенням про умови встановлення премій, надбавок, доплат (Додаток 7).
Згідно з додатком № 7 до вказаного Колективного договору до переліку доплат і надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників належить: надбавки за високі досягнення у праці у розмірі до 50% посадового окладу.
Відповідно до п. 2.9 р. 2, п. 3.2 р. 3 Посадової інструкції заступника директора з наукової роботи Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» заступник директора з наукової роботи виконує окремі доручення директора, у межах своєї компетенції підписує та візує документи.
Згідно до листа від 01.12.2021 №234 за підписом заступника директора ОСОБА_3 , головного бухгалтера Погорєльцевої, голови профкому Травіної, було подано прохання до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації встановити з 01.11.2021 по 31.11.2021 директору бібліотеки ОСОБА_2 надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу, на підставі чого винесено відповідний наказ від 03.12.2021 №254 Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації .
Згідно до листа від 01.12.2022 №118 за підписом заступника директора ОСОБА_3 , головного бухгалтера Погорєльцевої, голови профкому Травіної, було подано прохання до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації преміювати за листопад директора бібліотеки ОСОБА_2 у розмірі двох посадових окладів, на підставі чого винесено відповідний наказ від 07.12.2022 №108 Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації .
Згідно до листа від 06.10.2022 №92 за підписом заступника директора ОСОБА_3 , головного бухгалтера Погорєльцевої, голови профкому Травіної, було подано прохання до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації преміювати за вересень 2022 директора бібліотеки ОСОБА_2 у розмірі двох посадових окладів, на підставі чого винесено відповідний наказ від 07.10.2022 №85 Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації .
Згідно до листа від 03.02.2022 №21 за підписом заступника директора ОСОБА_3 , головного бухгалтера Погорєльцевої, голови профкому Травіної, було подано прохання до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації встановити з 01.01.2022 по 31.01.2022 директору бібліотеки ОСОБА_2 надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу, на підставі чого винесено відповідний наказ від 07.02.2022 №31 Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації .
Згідно до листа від 16.12.2021 №247 за підписом заступника директора ОСОБА_3 , головного бухгалтера Погорєльцевої, голови профкому Травіної, було подано прохання до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації встановити з 01.12.2021 по 31.12.2021 директору бібліотеки ОСОБА_2 надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу, на підставі чого винесено відповідний наказ від 17.12.2021 №267 Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації .
Згідно до листа від 01.12.2021 №234 за підписом заступника директора ОСОБА_3 , головного бухгалтера Погорєльцевої, голови профкому Травіної, було подано прохання до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації встановити з 01.11.2021 по 30.12.2021 директору бібліотеки ОСОБА_2 надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу, на підставі чого винесено відповідний наказ від 03.12.2021 №254 Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації .
Згідно до клопотання від 31.01.2023 №104 за підписом заступника директора ОСОБА_3 , головного бухгалтера Погорєльцевої, голови профкому Травіної, було подано прохання до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації встановити з 01.01.2023 по 31.01.2023 директору бібліотеки ОСОБА_2 надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу, на підставі чого винесено відповідний наказ від 31.01.2023 №18 Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації .
Згідно до клопотання від 03.04.2023 №40 за підписом заступника директора ОСОБА_3 , головного бухгалтера Погорєльцевої, голови профкому Травіної, було подано прохання до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації встановити з 01.03.2023 по 31.03.2023 директору бібліотеки ОСОБА_2 надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу, на підставі чого винесено відповідний наказ від 07.04.2023 №50 Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації .
Згідно до клопотання від 01.06.2023 №68 за підписом заступника директора ОСОБА_3 , головного бухгалтера Погорєльцевої, голови профкому Травіної, було подано прохання до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації встановити з 01.05.2023 по 31.05.2023 директору бібліотеки ОСОБА_2 надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу, на підставі чого винесено відповідний наказ від 06.06.2023 №80 Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації .
Згідно до клопотання від 01.05.2023 №68 за підписом заступника директора ОСОБА_3 , головного бухгалтера Погорєльцевої, голови профкому Травіної, було подано прохання до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації встановити з 01.04.2023 по 30.04.2023 директору бібліотеки ОСОБА_2 надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу, на підставі чого винесено відповідний наказ від 03.05.2023 №63 Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації .
Згідно до клопотання від 03.04.2023 №40 за підписом заступника директора ОСОБА_3 , головного бухгалтера Погорєльцевої, голови профкому Травіної, було подано прохання до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації встановити з 01.03.2023 по 31.03.2023 директору бібліотеки ОСОБА_2 надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу, на підставі чого винесено відповідний наказ від 07.04.2023 №50 Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації .
Згідно до клопотання від 01.05.2023 №54 за підписом заступника директора ОСОБА_3 , головного бухгалтера Погорєльцевої, голови профкому Травіної, було подано прохання до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації встановити з 01.04.2023 по 30.04.2023 директору бібліотеки ОСОБА_2 надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу, на підставі чого винесено відповідний наказ від 03.05.2023 №63 Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації .
Згідно до клопотання від 03.03.2023 №27 за підписом заступника директора ОСОБА_3 , головного бухгалтера Погорєльцевої, голови профкому Травіної, було подано прохання до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації встановити з 01.02.2023 по 28.02.2023 директору бібліотеки ОСОБА_2 надбавку у розмірі 50 відсотків посадового окладу, на підставі чого винесено відповідний наказ від 06.03.2023 №38 Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації .
Згідно до клопотання від 31.01.2023 №10 за підписом заступника директора ОСОБА_3 , головного бухгалтера Погорєльцевої, голови профкому Травіної, було подано прохання до Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації преміювати за січень директора бібліотеки ОСОБА_2 у розмірі двох посадових окладів, на підставі чого винесено відповідний наказ від 31.01.2023 №18 Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної (військової) адміністрації .
Відповідно до п. 2.3 р. 2 Методичних рекомендацій Національного агентства з питань запобігання корупції «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» від 21.10.2022 № 13 прийняття рішень, вчинення чи не вчинення дій лише під час реалізації службових/представницьких повноважень, що є дискреційними. Дискреція - можливість діяти на власний розсуд, обираючи з декількох різних варіантів дій, рішень.
Так, під час визначення безпосередньому керівнику розміру надбавки ОСОБА_1 мала дискреційні повноваження у визначенні її розміру (від 0 до 50% посадового окладу).
Згідно ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Відповідно до п. п. 2.2.1 п. 2.2 р. 2 Методичних рекомендацій Національного агентства з питань запобігання корупції «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» від 21.10.2022 № 13 до типових обставин та ситуацій, що свідчать про наявність приватного інтересу чи зумовлюють його виникнення, віднесено відносини прямого підпорядкування. Підпорядковані працівники схильні діяти в інтересах керівника. Це зумовлено тим, що у разі прийняття рішення на користь керівника, підпорядкована особа може розраховувати або на його лояльне ставлення, додаткове матеріальне заохочення, або на уникнення негативної реакції керівника, застосування дисциплінарного стягнення /ініціювання дисциплінарного стягнення щодо підпорядкованого працівника тощо. Своєю чергою, керівник прагнутиме віддячити підлеглому працівнику, який задовольнив приватний інтерес керівника.
Як вбачається з п. п. 1.1, 1.2 р. 1 Посадової інструкції головного бухгалтера Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» головний бухгалтер підпорядковується безпосередньо директору бібліотеки.
За положеннями п. 2.2 р. V вищевказаного Контракту керівник має право: вживати заходів заохочення та накладати стягнення відповідно до чинного законодавства України, видавати у межах своєї компетенції накази та розпорядження, обов'язкові для виконання усіма підрозділами та працівниками Закладу, визначати розмір заробітної плати працівників відповідно до законодавства у межах бюджетних асигнувань згідно із затвердженим штатним розписом.
Відповідно до наказів директора Бібліотеки ОСОБА_2 від 17.01.2022 № 15, від 24.03.2022 № 26, від 20.04.2022 № 29, від 20.06.2022 № 45, від 20.07.2022 № 69, від 19.08.2023 № 84, від 21.09.2022 № 89, 18.10.2022 № 99, від 21.11.2022 № 106, від 19.12.2022 №114, від 18.02.2023 №13, від 22.03.2023 №19, від 18.04.2023 №31, від 19.05.2023 №37, від 20.06.2023 №50 премійовано головного бухгалтера Бібліотеки ОСОБА_1 .
Тобто, директор Бібліотеки ОСОБА_2 , у якої ОСОБА_1 перебуває у прямому підпорядкуванні, одноосібно преміює головного бухгалтера Бібліотеки ОСОБА_1 .
Враховуючи викладене, приватний інтерес ОСОБА_1 полягав у тому, що у разі визначення розміру надбавки, підписання та подачі пропозиції до органу вищого рівня щодо погодження надбавки директору Бібліотеки ОСОБА_2 , вона зможе розраховувати на додаткове матеріальне заохочення з боку свого керівника.
Вказаний приватний інтерес впливає на об'єктивність та неупередженість вчинення ОСОБА_1 дій під час реалізації службових повноважень, у зв'язку з чим у даному випадку має місце реальний конфлікт інтересів.
Частиною 5 ст. 28 Закону № 1700-VII встановлено, що у разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів вона має право звернутися за роз'ясненням до Національного агентства. У разі якщо особа не отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона діє відповідно до вимог, передбачених у цьому розділі Закону.
Відповідно до листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 26.09.2023 № 93-06/22079-23 у період з 01.11.2021 по 26.09.2023 ОСОБА_1 не зверталася до Національного агентства за роз'ясненнями з приводу наявності у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до листа Обласного комунального закладу «Харківська обласна універсальна наукова бібліотека» від 29.09.2023 № 114 повідомлень про наявність реального чи потенційного конфлікту інтересів, за період з 01.11.2021 по 29.09.2023, від ОСОБА_1 не надходило.
На підставі викладеного суд вважає доведеним винуватість ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, пов'язаних з корупцією.
ОСОБА_1 не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї вказаного реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника - директора Бібліотеки ОСОБА_2 не повідомила, чим порушила вимоги п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII, у зв'язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1727 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, порушила вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону № 1700-VII чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 1727 КУпАП.
Відповідно до ст.36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Як визначено ст.38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212 - 15, 212 - 21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Станом на час судового розгляду, сплив строк притягнення до відповідальності ОСОБА_1 в частині вчинених правопорушень в строк до 08.12.2021, тому в цій частині провадження у справі слід закрити.
На підставі викладеного, суд, враховуючи характер скоєних правопорушень, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в межах санкції ч.2 статті 172-7 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, в розмірі і порядку, передбаченому п. 5 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", тобто 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року.
Керуючись ст.ст. 23,28,40-1, 268, 283 КУпАП, ст. 4 ч.2 п. 5 Закону України "Про судовий збір", суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1, ч. 2 ст. 1727 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі двісті п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 4205 грн.
За правопорушеннями, що були вчинені ОСОБА_1 01.12.2021 року за ч.1,ч.2 ст.172-7 КУпАП провадження закрити у зв'язку з закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності.
Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 536,80 грн.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її захисником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу до Харківського апеляційного суду через Червонозаводський районний суд м. Харкова шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя Демченко І.М.