Рішення від 11.12.2023 по справі 140/28592/23

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 грудня 2023 року ЛуцькСправа № 140/28592/23

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

судді Димарчук Т.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі ГУ ПФУ в Харківській області, відповідач 1), Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач 2) про визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ в Харківській області від 10.08.2023 №032750000752 щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії за віком державного службовця в розмірі 60% заробітної плати державного службовця на підставі довідок Головненської селищної ради від 03.08.2023 №25 та №26; зобов'язання ГУ ПФУ у Волинській області здійснити перерахунок та виплату пенсії державного службовця в розмірі 60% заробітної плати державного службовця на підставі довідок Головненської селищної ради від 03.08.2023 №25 та №26 з 01.05.2023, з урахуванням фактично отриманих сум.

В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначив, що рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 03.08.2022 у справі №140/4031/22 зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області перевести позивача з 14.02. 2022 на пенсію державного службовця за віком відповідно до пункту 10 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 10 грудня 2015 року №889-VII “Про державну службу” та статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723- XII “Про державну службу”.

Розмір пенсійної виплати позивачу визначено виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що становить з 14 лютого 2022 року - 1934,00 грн; з 01 липня 2022 року - 2027,00 грн; з 01 січня 2023 року - 2090 грн.

Позивач звернувся до пенсійного органу з заявою про перерахунок пенсії, додавши довідку Головненської селищної ради від 03.08.2023 за вих. №25 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), що подається для призначення/перерахунку пенсії та довідкою Головненської селищної ради від 03.08. 2023 за вих. №26 (про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби), що подається для призначення/перерахунку пенсії.

На вказану заяву від 03.08.2023 позивачем було отримано рішення ГУ ПФУ у Харківській області від 10.08.2023 №032750000752 згідно з яким йому відмовлено у задоволенні заяви про проведення перерахунку пенсії з тих мотивів, що Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII, який набрав чинності 01.05.2016, не передбачає перерахунку раніше призначеної пенсії.

На думку позивача, відповідач 1 протиправно ігнорує пункт 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09. 2016 №622, яким передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Позивач вважає, що має право на перерахунок пенсії державного службовця у розмірі 60 відсотків суми заробітної плати та відповідачу 1 були надані відповідні довідки, видані Головненською селищною радою. Непроведення відповідачем на їх підставі перерахунку пенсії порушує його право на отримання пенсії у належному розмірі.

З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 20.09.2023 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

У відзиві на позов представник ГУ ПФУ у Волинській області позовні вимоги не визнав та у їх задоволенні просив відмовити (а.с. 25-29). В обґрунтування цієї позиції вказав, що довідки Головненської селищної ради від 03.08.2023 № 25 та № 26 були видані за формою, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3 “Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям”, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за № 180/30048.

Проте, вказані довідки не створюють правових підстав для перерахунку пенсії позивача відповідно до Закону № 889-VIII, оскільки довідки за зазначеною формою, згідно із пунктом 1 Постанови № 1-3, видаються виключно для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону № 889-VIII пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, у той час як позивачу з 14.02.2022 призначено пенсію за віком згідно Закону України “Про державну службу” №3723-ХІІ від 16.12.1993 (на підставі пункту 10 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про державну службу” №889-VIII від 10.12.2015) на виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 03.08.2022 по справі №140/4031/22.

Вказує на те, що підстави для перерахунку пенсій державних службовців у зв'язку із підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців відсутні, позаяк законодавство не регламентує ані права особи на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною розміру заробітної плати, ані порядок і умови здійснення такого перерахунку.

З наведених підстав просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Представник ГУ ПФУ в Харківській області відзиву на позов не подав.

Інші заяви по суті спору від сторін не надходили.

Суд, перевіривши доводи сторін, викладені у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 перебував на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та отримував пенсію за віком, яка йому була призначена за нормами Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 03.08.2022 у справі №140/4031/22 позов задоволено частково, зокрема, зобов'язано ГУ ПФУ у Волинській області перевести ОСОБА_1 з 14 лютого 2022 року на пенсію державного службовця за віком відповідно до пункту 10 розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 10.12.2015 №889-VII “Про державну службу” та статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII. “Про державну службу”. У мотивувальній частині рішення суду вказав наступне: щодо вимоги в частині здійснити з 27.07.2021 перерахунок та виплату пенсії державного службовця за період починаючи з часу звернення та з урахуванням довідок про склад заробітної плати та складові заробітної плати, суд зазначає. Пенсійний орган відмовляв позивачу у переведенні на пенсію з тих підстав, що ОСОБА_1 не має права на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу”, оскільки відсутній відповідний стаж. Саме переведення на пенсію державного службовця здійснено не було. Відтак, спору щодо розміру пенсії відносно заробітної плати на час звернення позивача у цій справі до суду не існувало.

Відсутні підстави вважати, що права позивача при здійсненні такого переведення будуть порушені. Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, то відповідно питання розміру пенсії відносно заробітної плати є передчасним (а.с.35-37).

Позивач 03.08.2023 звернувся до відділу обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про призначення/перерахунок пенсії на підставі наданих до заяви довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 03.08.2023 за № 25 та №26 відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889 (а.с.16).

Розгляд заяви та винесення рішення за заявою позивача від 03.08.2023 здійснювалось ГУ ПФУ в Харківській області, яке було визначено за принципом екстериторіальності відповідно до пункту 4.2 Порядку.

Розглянувши заяву позивача з доданими до неї документами рішенням ГУ ПФУ в Харківській області від 10.08.2023 №032750000752 ОСОБА_1 відмовлено у перерахунку пенсії відповідно до Закону України “Про державну службу” з тих підстав, що закон №889 не передбачає перерахунку раніше призначеної пенсії (а.с.20).

Не погодившись з рішенням відповідача 1, позивач звернувся за захистом своїх прав до суду з даним позовом.

При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов'язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях визначає Закон України від 10.12.2015 №889-VIII “Про державну службу” (далі - Закон №889-VIII), яким, серед іншого, визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ “Про державну службу” (далі - Закон №3723-ХІІ).

Відповідно до частини першої статті 37 Закону №3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини 1 статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

З 01 травня 2016 року набрав чинності Закон №889-VII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ.

Після 01 травня 2016 року зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 “Прикінцеві та перехідні положення” Закону №889-VII та мають передбачені частиною першою статті 37 Закону №3723-ХІІ вік та страховий стаж.

Після 01 травня 2016 року відповідно до статті 90 нового Закону пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. При цьому визначені певні умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ.

Відповідно до пункту 10 “Прикінцеві та перехідні положення” Закону №889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України “Про державну службу” та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно з пунктом 12 “Прикінцеві та перехідні положення” Закону №889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України “Про державну службу” та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Право позивача на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ підтверджено рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 03.08.2022 у справі №140/4031/22.

Порядок призначення пенсій згідно із Законом №889-VIII, яким визначено право на пенсійне забезпечення державних службовців відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 “Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб” (далі - Порядок №622).

Пунктом 4 Порядку №622 передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

При цьому, заробітна плата включає в себе:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 року, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 року на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 року, а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 року на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 року як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 року, за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Пунктами 5 та 6 Порядку №622 передбачено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики. У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 “Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям” (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за №180/30048, далі - Постанова №1-3) затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону №889-VIII пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, зокрема, форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

У свою чергу механізм подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій визначено Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, затвердженим постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 (далі - Порядок №22-1, у редакції на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до пункту 1.1 розділу І Порядку №22-1 заява про призначення, перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший (Заява про призначення/перерахунок пенсії - додаток 1) подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).

За приписами пункту 4.7 розділу ІV Порядку №22-1 право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження. Якщо пенсію за віком призначено автоматично (без звернення особи), у повідомленні про призначення особі пенсії додатково зазначається інформація про порядок її виплати.

Як було встановлено судом, позивача переведено на пенсію на підставі Закону України “Про державну службу” з 14.02.2022.

З матеріалів пенсійної справи позивача ОСОБА_1 вбачається, що до лютого 2022 року він отримував пенсію за віком згідно з Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у розмірі 4595, 99 грн (а.с.31). Після переведення на пенсію за віком на підставі Закону України “Про державну службу” його пенсія зменшилась та виплачується у розмірі прожиткового мімінімуму для осіб, які втратили працездатність, що становить з 14 лютого 2022 року - 1934,00 грн; з 01 липня 2022 року - 2027,00 грн; з 01 січня 2023 року -2090 грн (а.с.32).

Суд звертає увагу, що у мотивувальній частині рішення суду від 03.08.2022 у справі №140/4031/22 суд вказав наступне: щодо вимоги в частині здійснити з 27.07.2021 перерахунок та виплату пенсії державного службовця за період починаючи з часу звернення та з урахуванням довідок про склад заробітної плати та складові заробітної плати, суд зазначає. Пенсійний орган відмовляв позивачу у переведенні на пенсію з тих підстав, що ОСОБА_1 не має права на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу”, оскільки відсутній відповідний стаж. Саме переведення на пенсію державного службовця здійснено не було. Відтак, спору щодо розміру пенсії відносно заробітної плати на час звернення позивача у цій справі до суду не існувало.

Відсутні підстави вважати, що права позивача при здійсненні такого переведення будуть порушені. Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, то відповідно питання розміру пенсії відносно заробітної плати є передчасним (а.с.35-37).

Отже, у даному випадку йдеться не про перерахунок пенсії державному службовцю у зв'язку із підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців (як про це вказує відповідач 2), а про довідки, які мають бути вперше враховані при визначенні розміру пенсії за віком державному службовцю. Адже пенсійний орган, переводячи позивача на пенсію державного службовця за віком відповідно до п.10 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 10.12.2015 №889-VII “Про державну службу” та ст.37 Закону України “Про державну службу” від 16.12.1993 №3723-XII, без урахування довідок про заробітну плату державного службовця, суттєво зменшив розмір пенсії позивачу, що є неприпустимим.

Окрім того, спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося б примусове виконання рішення. Відповідна правова позиція неодноразово висловлювалася Верховним Судом. Так, позивач ОСОБА_1 уже тричі звертався до суду з позовами з приводу призначення (перерахунку) пенсії державного службовця.

З огляду на вищевикладені норми чинного законодавства та встановлені судом обставини справи, суд дійшов висновку, що рішення ГУ ПФУ в Харківській області про відмову у перерахунку та виплаті пенсії позивачу на підставі довідок Головненської селищної ради від 03.08.2023 №25 та №26 є протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Водночас ГУ ПФУ у Волинській області слід зобов'язати провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 в розмірі 60% заробітної плати державного службовця на підставі довідок Головненської селищної ради від 03.08.2023 №25 та №26 та здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 03.08.2023 (з дня звернення з відповідною заявою до органів пенсійного фонду), з урахуванням фактично виплачених сум.

Як визначено частинами першою, третьою статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Позивач, звертаючись до суду із цим позовом, сплатив судовий збір у розмірі 1073, 60 грн, що підтверджується квитанцією від 12.09.2023.

У зв'язку із задоволенням позову на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ в Харківській області (яким прийнято протиправне рішення від 10.08.2023 №032750000752) судові витрати у сумі 1703, 60 грн.

Керуючись статтями 2, 72-77, 139, 244-246, 255, 262, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії, задовольнити.

Визнати протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 10.08.2023 №032750000752 щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області з 03.08.2023 провести перерахунок та виплату пенсії за віком державному службовцю ОСОБА_1 в розмірі 60% заробітної плати державного службовця на підставі довідок Головненської селищної ради від 03.08.2023 №25 та №26, з урахуванням фактично отриманих сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області судові витрати у розмірі 1073, 60 грн (одну тисячу сімдесят три гривні 60 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) .

Відповідач 1: Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, Харківська область, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд 2 поверх, код ЄДРПОУ 14099344).

Відповідач 2 : Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, 22в, код ЄДРПОУ 13358826).

Суддя Т.М. Димарчук