Судовий наказ від 11.12.2023 по справі 902/1488/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua

___________________________________________________________________________

"11" грудня 2023 р. Cправа № 902/1488/23

СУДОВИЙ НАКАЗ

Суддя Господарського суду Вінницької області Матвійчук В.В., розглянувши

заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬЯНС-ЛОГІСТИК" (вул. Краснова, 27, м. Київ, 03115)

до боржника Фізичної особи-підприємця Вельгуса Сергія Анатолійовича ( АДРЕСА_1 )

про видачу судового наказу за вимогою про стягнення 57 299,85 грн заборгованості за договором поставки

ВСТАНОВИВ:

05.12.2023 на розгляд Господарського суду Вінницької області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬЯНС-ЛОГІСТИК" № 85/11 від 30.11.2023 про видачу судового наказу щодо стягнення з Фізичної особи-підприємця Вельгуса Сергія Анатолійовича грошової заборгованості у розмірі 57 299,85 грн та суму судового збору.

Заяву обґрунтовано неналежним виконанням зі сторони боржника умов Договору поставки № В-176 від 31.01.2020 в частині оплати за поставлений товар, у строки та у розмірах, визначених означеним Договором.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.12.2023 вказану заяву розподілено судді Матвійчуку В.В.

Розглянувши заяву про видачу судового наказу, судом не виявлено підстав передбачених статтею 152 Господарського процесуального кодексу України для відмови у видачі судового наказу, виходячи з такого.

Згідно ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 712 Цивільного кодексу України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов'язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов'язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

В силу приписів ст. 655 Цивільного кодексу України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до ст. 692 Цивільного кодексу України покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.

Згідно із ст. 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цих Кодексів, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до частини першої статті 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

За приписами ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Відповідно до ч. 1 ст. 148 ГПК України, судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" встановлено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2023 року становить 2684 грн.

Зі змісту поданої заяви про видачу судового наказу слідує, що її предметом є стягнення грошових коштів в сумі 57 299,85 грн за письмовим Договором поставки № В-176 від 31.01.2020.

Згідно із ч. 1 ст. 154 ГПК України суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом п'яти днів з дня її надходження. Розгляд проводиться без судового засідання і повідомлення заявника і боржника.

Враховуючи викладене, відповідно до ст.ст. 526, 527, 625, 712 Цивільного кодексу України, ст.ст. 193, 265 Господарського кодексу України та ч. 1 ст. 148 Господарського процесуального кодексу України, заявлені вимоги про видачу судового наказу підлягають задоволенню.

В силу приписів ст. 129 ГПК України сплачений заявником судовий збір за подання заяви про видачу судового наказу в розмірі 268,4 грн підлягають стягненню з боржника.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 147, 148, 150, 154, 155, 159 Господарського процесуального кодексу України,

НАКАЗУЮ:

1. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Вельгуса Сергія Анатолійовича ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬЯНС-ЛОГІСТИК" (вул. Краснова, 27, м. Київ, 03115; код ЄДРПОУ 42933160) 57 299 грн 85 коп. - основного боргу та 268 грн 40 коп. - відшкодування витрат на сплату судового збору.

2. Суд повідомляє, що у відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 155 ГПК України під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.

3. Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 157 ГПК України боржник має право протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі.

4. Згідно із ч. 1 ст. 159 ГПК України у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п'яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.

5. Стягувач за судовим наказом: Товариство з обмеженою відповідальністю "АЛЬЯНС-ЛОГІСТИК" (вул. Краснова, 27, м. Київ, 03115; код ЄДРПОУ 42933160).

6. Боржник за судовим наказом: Фізична особа-підприємець Вельгус Сергій Анатолійович ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).

7. Копію судового наказу, копію заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами, надіслати боржнику.

8. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: http://vn.arbitr.gov.ua/sud5003/.

9. Судовий наказ після набрання ним законної сили видати стягувачу.

Дата набрання судовим наказом законної сили -

Дата видачі судового наказу стягувачу -

10. Строк пред'явлення судового наказу до виконання протягом трьох років.

Суддя Василь МАТВІЙЧУК

Попередній документ
115539775
Наступний документ
115539777
Інформація про рішення:
№ рішення: 115539776
№ справи: 902/1488/23
Дата рішення: 11.12.2023
Дата публікації: 13.12.2023
Форма документу: Судовий наказ
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Вінницької області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; купівлі-продажу; поставки товарів, робіт, послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (11.12.2023)
Дата надходження: 05.12.2023
Предмет позову: про видачу судового наказу