Справа № 761/42201/23
Провадження № 3/761/8742/2023
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2023 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Кваша А.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції у місті Києві про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого, ч. 1 ст. 130 КУпАП
ВСТАНОВИЛА
25 жовтня 2023 року о 21 год 30 хв., в м. Києві, по проспекту Тараса Шевченка, 6, зупинено транспортний засіб «Audi Q3» НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_1 , який керував даним транспортним засобом з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: звужені зіниці очей які не реагують на світло, тремтіння кінцівок пальців рук, не чітка мова, від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку у лікаря нарколога відмовився, чим порушив п. 2.5 ПДР України
Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст. 130 КУпАП.
Суддею в межах розгляду вказаної справи про адміністративне правопорушення заслухано пояснення особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення - ОСОБА_1 та його захисника - адвоката Фещенка І.С.
ОСОБА_1 заперечував проти обставин викладених у протоколі, вказав, що не перебував у стані сп'яніння, та відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння за браком часу.
Захисник ОСОБА_1 - адвокат Фещенка І.С. просив закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 на підставі п. ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, зазначив, що ОСОБА_1 перебував у нормальному стані під час зупинки транспортного засобу та складення протоколу про адміністративне правопорушення, останній під час спілкування з поліцейськими одразу повідомив, що має вроджену ваду мови, внаслідок чого спілкується дещо повільно та не чітко може вимовляти слова, на підтвердження чого долучив відповідь на адвокатський запит ФОП ОСОБА_2 , який є роботодавцем ОСОБА_1 . Вважав, що складення протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 було необґрунтованим та незаконним, зупинка на місці була безпідставна, у ОСОБА_1 були відсутні зовнішні ознаки сп'яніння, а пропозиція пройти огляд на стан сп'яніння у лікаря нарколога була зумовлена тим, що ОСОБА_1 раніше вже притягувався до відповідальності за ст. 130 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , захисника, дослідивши матеріали справи, письмові заперечення та долучені документи, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 винен у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП на підставі наступного.
КУпАП визначено форму і основні елементи змісту рішення (постанови), що приймається в конкретній справі. В ній, зокрема, повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення та правильності його юридичної кваліфікації.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 280, 256 КУпАП, одним із завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи. Необхідно також встановити, чи вчинено правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, які мають значення для справи. Наявним у матеріалах справи доказам, суд повинен дати належну оцінку.
Статтею 130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до положень п. 2.9 «а» ПДР України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується дослідженими матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення від 25.10.2023 року серії ААД № 525571, який складений уповноваженою на те особою, а його зміст в повній мірі відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, оскільки у протоколі зазначено дату і місце його складення, посаду, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; тобто всі необхідні відомості, які визначені законом; відеозаписом з боді-камер працівників патрульної поліції, з якого вбачається, що ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння, водночас був обізнаний із встановленою законом процедурою огляду, яку він раніше проходив, у зв'язку із складанням відносно нього іншого протоколу за ст. 130 КУпАП, який на час зупинки не був розглянутий судом із постановленням рішення.
В той же час до матеріалів справи про адміністративне правопорушення долучено направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, з якого вбачається, що огляд не проводився. Самостійно ОСОБА_1 також не скористався своїм правом пройти огляд на підставі направлення, доводи захисника, що зупинка була безпідставною, що були відсутні підстави для проходження огляду на стан сп'яніння, не знайшли свого підтвердження та водночас не є тією виключною обставиною, яка надає можливість особі відмовитися від проходження огляду у встановленому законом порядку та в подальшому звільняє її від встановленої законом відповідальності.
Також суддею враховується і положення ст. 2 та ст. 23 КУпАП відповідно до яких завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Оцінивши наведені докази в їх сукупності, враховуючи обставини вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, суд приходить до переконання про наявність в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та доведеність її вини.
Наведені вище судом докази є належними та такими що поза розумним сумнівом доводять наявність події адміністративного правопорушення та вини ОСОБА_1 у його вчиненні, а тому приймаються судом до уваги.
За встановлених обставин, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.
На підставі наведеного, керуючись статтями 40-1, частиною першою статті 130, 283, 284, 294 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИЛА
ОСОБА_1 ч.1 ст.130 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 17 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 536 грн. 80 коп. на користь держави.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу в вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Зобов'язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Шевченківський районний суд м. Києва.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя Антоніна КВАША