Постанова від 06.12.2023 по справі 160/13866/23

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 грудня 2023 року м. Дніпросправа № 160/13866/23

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Бишевської Н.А. (доповідач),

суддів: Добродняк І.Ю., Семененка Я.В.,

розглянувши у письмовому провадженні в м. Дніпро

апеляційну скаргу ОСОБА_1

на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2023 року

у справі № 160/13866/23

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

У червні 2023 р. ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, у якому з урахуванням уточнених позовних вимог, просив:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області ;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Дніпропетровській області здійснити перерахування та доплату пенсій згідно з п. 7 «Порядку призначення та виплати пенсій за вислугу років працівника льотно-випробувального складу», затвердженого Постановою КМ України від 21.04.1998 р. №418 з 01.03.2020 року по 2023 рік і провести належні позивачу доплати з урахуванням вже виплачених сум без обмеження граничним розміром з 01.03.2020 р. по липень 2023 року включно;

- доповнити зміст позовної заяви по справі № 160/13866/23 ст.46 Закону України «Про обов'язкове загальне пенсійне страхування» про виплату Пенсійним фондом України пенсії за минулий час (у тому числі, вважаю - і заборгованості), де говориться, що:

1. Нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер має право... частина суми не отриманої пенсії, але не більше як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта виплачується щомісячно рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії.

2. Нараховані суми пенсії, що не виплачені з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

- в подальшому виплачувати позивачу пенсії без обмеження виплати граничним розміром.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 липня 2023 у справі № 160/13866/23 в задоволенні заяви ОСОБА_1 про поновлення строку звернення до суду відмовлено, адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в частині вимог щодо перерахунку та виплати пенсії з 01.03.2020 року по 2022 рік повернуто позивачу.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2023 року у справі № 160/13866/23 в задоволені адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено.

Судом зазначено, що положення пункту 2 розділу II Прикінцевих та перехідних положень Закону України №3668-VI спрямовані на врегулювання питань, які виникли у зв'язку із застосуванням Закону України №3668-VI щодо осіб, у яких розмір пенсії на момент набрання чинності вказаним Законом перевищував максимальний розмір, а саме - надання права на отримання пенсії у розмірі, який перевищує максимальний, без можливості її перерахунку до моменту, коли такий розмір відповідатиме максимальному розміру пенсії. Водночас з моменту, коли особа набуде право на перерахунок, на розмір її пенсії будуть поширюватися загальні правила щодо обмежень. Оскільки на момент набрання чинності Законом №3668-VI пенсія позивача не перевищувала законодавчо встановленого максимального розміру (7640,00грн. = 764,00грн. х 10), то на позивача не поширюються норми пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону № 3668-VI. Суд враховував, що положення статті 2 Закону № 3668-VI в частині її розповсюдження на осіб, пенсії яким призначені згідно із Законом №1788-ХІІ, та частини 3 статті 85 Закону №1788-ХІІ, в редакції Законів №3668-VI від 08.07.2011, № 1774-VIII від 06.12.2016, неконституційними не визнавалися, є чинними, а тому обов'язковими для застосування. Суд дослідив, що позивач отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення» (Закону №1788-ХІІ) та йому щороку здійснювався перерахунок пенсії, загальний розмір якої з надбавками по 2-м складовим з 01.03.2020 становив 20718,70 грн.; з 01.07.2020 - 20718,70 грн.; з 01.12.2020 - 20718,70грн.; з 01.03.2021 - 22878,62 грн.; з 01.07.2021 - 22878,62 грн.; з 01.12.2021 - 22878,62 грн.; з 22.04.2023 - 22878,62грн., а відтак, внаслідок такого перерахунку розмір пенсії перевищив максимальний розмір пенсії в десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Оскільки таке перевищення є результатом перерахунку в період дії як загальної норми частини першої статті 2 Закону № 3668-VI, так і частини третьої статті 85 Закону №1788-ХІІ (в редакції Законів № 3668-VI від 08.07.2011, № 1774-VIII від 06.12.2016), то до спірних правовідносин підлягає застосування обмеження пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність. На підставі оцінки поданих доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи та системного аналізу положень законодавства України, суд дійшов висновку, що адміністративний позов необґрунтований та задоволенню не підлягає.

Не погодившись з рішенням суду, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, згідно якої скаржник просить скасувати рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2023 року у справі № 160/13866/23, як таке що винесено з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Скаржник вказує, що на момент призначення йому пенсії законодавство не містило приписів щодо обмеження максимального розміру пенсії. Зазначає, що п.2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №3668 встановлює, що обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначення до набрання чинності цим законом. Вважає, що застосування відповідачем після перерахунку пенсії позивача обмежень пенсії максимальним розміром є протиправним.

Апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження, у відповідності до вимог ст. 311 КАС України.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги, та зазначає:

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено матеріалами справи, позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, з 07.12.1999 отримує пенсію за вислугу років, як працівник льотного екіпажу повітряних суден цивільної авіації, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення»; спеціальний стаж, що надає право на пенсію за вислугу років (льотний та льотно-випробний склад) 54 роки 03 місяці 25 днів.

Згідно із протоколами перерахунку та алгоритмом розрахунку пенсії по пенсійній справі №912040814694, пенсія позивача обрахована по двох складових. Під час перерахунків загальний розмір пенсії за віком становив:

- з 01.03.2020 по 30.06.2020 - загальний розмір пенсії по 2-м складовим 20718,70 грн.; максимальний розмір пенсії до виплати 16380,00 грн.;

- з 01.07.2020 по 30.11.2020 загальний розмір пенсії по 2-м складовим 20718,70 грн.; максимальний розмір пенсії до виплати 17563,41 грн.;

-з 01.12.2020 - загальний розмір пенсії по 2-м складовим 20718,70грн.; максимальний розмір пенсії до виплати 17690,00 грн.;

-з 01.03.2021 по 30.06.2021 - загальний розмір пенсії по 2-м складовим 22878,62 грн.; максимальний розмір пенсії до виплати 17690,00грн.;

-з 01.07.2021 по 30.11.2021 - загальний розмір пенсії по 2-м складовим 22878,62 грн.; максимальний розмір пенсії до виплати 18540,00грн.;

-з 01.12.2021 по 21.04.2023 - загальний розмір пенсії по 2-м складовим 22878,62 грн.; максимальний розмір пенсії до виплати 19340,00грн.;

-з 22.04.2023 - загальний розмір пенсії по 2-м складовим 22878,62грн.; максимальний розмір пенсії до виплати 19340,00 грн.

Згідно виписки АТ КБ «ПриватБанк» №А55FKFGN21FRBKR0 від 19.06.2023, пенсія позивачу з 01.01.2023 виплачується у розмірі 20930,00грн.

24.04.2023 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою, в якій просив з 12.04.2023 перерахувати його пенсію без її обмеження максимальним розміром.

Листом №22432-17370/А-01/8-0400/23 від 17.05.2023 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повідомлено позивачу, що він перебуває на обліку та отримує пенсію за вислугу років як працівник льотного екіпажу повітряних суден цивільної авіації відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення». Порядок призначення і виплати пенсій за вислугу років працівникам льотно-виробного складу цивільної авіації затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1992 №418 «Про затвердження нормативних актів з питань призначення пенсій за вислугу років працівників авіації і льотно-випробного складу». Розмір пенсії за вислугу років визначається відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Законом України від 02.12.2021 №1928-XI «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 01 грудня 2023 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановлено на рівні 2093,00 грн. Згідно з частиною 3 статті 27 Закону №1058-IV максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Розмір пенсії в максимальному розмірі складає 20930,00 грн. (2093,00 грн. х 10). Іншого чинним законодавством не передбачено.

Вважаючи протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо застосування обмежень граничного розміру при нарахуванні та виплаті пенсії, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Переглядаючи рішення суду в межах доводів апеляційної скарги колегія суддів виходить із такого.

Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 3 статті 53 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-XII (далі - Закон №1788-XII) встановлено, що працівникам льотно-випробного складу та особам льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотам, штурманам, бортінженерам, бортмеханікам, бортрадистам, льотчикам-наглядачам) і бортоператорам, які виконують спеціальні роботи в польотах, пенсії обчислюються з середньомісячного заробітку за роботу, що дає право на пенсію за вислугу років (частина перша статті 64 та статті 65, 66, 69), одержуваного перед її припиненням, і призначаються в розмірах, передбачених частинами першою - третьою, шостою статті 19 та статтею 21 цього Закону для пенсій за віком, і не можуть перевищувати 85 процентів заробітку для працівників льотно-випробного складу та 75 процентів заробітку для осіб льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотів, штурманів, бортінженерів, бортмеханіків, бортрадистів, льотчиків-наглядачів) і бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах. При цьому розмір пенсії для осіб льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотів, штурманів, бортінженерів, бортмеханіків, бортрадистів, льотчиків-наглядачів) і бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах, не може перевищувати дві з половиною величини середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузях економіки України, за календарний рік, що передує місяцю, з якого призначається пенсія.

Згідно із статтею 54 Закону України "Про пенсійне забезпечення" працівники льотного і льотно-випробного складу після досягнення 50 років і за наявності вислуги років на цих посадах станом на 1 квітня 2015 не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок мають право на пенсію за вислугу років незалежно від відомчої підпорядкованості підприємств, установ і організацій, в яких вони зайняті.

Перелік посад працівників льотного складу, порядок обчислення строків вислуги років для призначення їм пенсій, а також порядок призначення і виплати пенсій льотно-випробному складу затверджуються в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Порядок обчислення строків вислуги років для призначення пенсій працівникам льотного складу, Перелік посад працівників льотного складу, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, та Порядок призначення і виплати пенсій за вислугу років працівникам льотно-випробного складу цивільної авіації затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1992 року №418.

У відповідності до пункту 7 Порядку призначення і виплати пенсій за вислугу років працівникам льотно-випробного складу цивільної авіації (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2015 року №529) пенсії за вислугу років працівникам льотно-випробного складу призначаються у розмірі 55 процентів заробітку (пункт 6 цього Порядку) і за кожний рік вислуги (у чоловіків - понад 30 років і у жінок - понад 25 років) пенсія збільшується на 1 процент заробітку, але не менш як на 1 процент мінімального розміру пенсії за віком. За кожний рік роботи, яка дає право на пенсію на пільгових умовах згідно з пунктом «а» статті 13 та статтею 14 Закону, пенсія збільшується на 1 процент заробітку.

Згідно з пунктом «в» пункту 7 Порядку у разі зростання середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки, щороку з 1 березня (починаючи з 2005 року) заробіток, з якого призначається (перераховується) пенсія відповідно до цього пункту, збільшується на коефіцієнт, який визначається шляхом ділення середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки за рік, що передує року, в якому проводиться перерахунок, на середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки, яка враховувалася під час призначення (перерахунку) пенсії. Коли розмір пенсії, обчислений із заробітку, визначеного відповідно до цього пункту, менший ніж розмір пенсії до перерахунку, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Отже, як правильно зазначив суд першої інстанції, законодавством передбачено право позивача на перерахунок його пенсії в разі збільшення середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки, щороку з 1 березня.

В свою чергу, за правилами статті 2 Закону №3668-VI, який набрав чинності 01.10.2011, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про Національний банк України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про дипломатичну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про судову експертизу», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення», «Про судоустрій і статус суддів», Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року «Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України», не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до частини 3 статті 85 Закону №1788-XII максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Згідно абзацом 1 пункту 2 розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону №3668-VI обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Колегія суддів враховує, що Верховний Суд у складі палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду в постанові у справі № 580/234/19 від 24.06.2020 вирішив правову проблему щодо визначення порядку здійснення перерахунку пенсій особам, яким пенсія призначена до набрання чинності Закону № 3668, що запровадив обмеження пенсій максимальним розміром до низки спеціальних законів з питань пенсійного забезпечення громадян та зазначив наступне.

Так, згідно з абзацом першим пункту 2 розділу II «Прикінцевих та перехідних положень» Закону № 3668-VI обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

При цьому абзацом другим пункту 2 розділу ІІ «Прикінцевих та перехідних положень» Закону № 3668-VI визначено, що пенсіонерам, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом і в яких розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) перевищує максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановлений цим Законом, виплата пенсії здійснюється без індексації, без застосування положень частин другої та третьої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та проведення інших перерахунків, передбачених законодавством, до того часу, коли розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) відповідатиме максимальному розміру пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановленому цим Законом.

Наведені в пункті 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 3668-VI норми є спеціальними, оскільки дія їх розповсюджується на окрему групу суб'єктів, яка обумовлена певними особливостями (зокрема, осіб, пенсія яким призначена до набрання чинності цим Законом, в яких розмір пенсії перевищує максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановлений цим Законом тощо).

Тлумачення пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 3668-VI в контексті розмежування пенсіонерів на дві категорії: 1) яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) була встановлена до 01 жовтня 2011 року і розмір якої перевищував максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановлений Законом № 3668-VI, 2) яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) була встановлена до 01 жовтня 2011 року, але розмір якої не перевищував максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановлений цим Законом, може призвести до порушення принципів рівності й справедливості, спотворення розуміння сутності обов'язку держави щодо гарантування права застрахованих осіб на пенсію.

При цьому, звертає на себе увагу факт, що норми пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 3668-VI є лише частиною вказаного нормативно-правового акта, не дублюються іншими актами, встановлюють межі застосування норм інституту «обмеження максимального розміру пенсії» за колом осіб в момент набуття чинності Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» № 3668-VI та спрямовані на збереження соціальних прав і інтересів в сфері пенсійних відносин, реалізація яких мала місце до набуття вступу в силу даного Закону.

Разом з тим, з часу набрання чинності вказаним Законом він поширює свою дію на всю територію України і розповсюджується на всіх осіб, які отримують пенсії за законодавством України (зокрема, призначені (перераховані) відповідно до нормативно-правових актів, вказаних у статті 2 Закону № 3668-VI).

Норми статті 2 Закону № 3668-VI кореспондуються з положеннями частини третьої статті 85 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Відтак, на осіб, яким пенсія перерахована відповідно до нормативно-правових актів, вказаних у статті 2 Закону № 3668-VI, та розмір якої перевищує максимальний розмір, встановлений даним Законом, поширюються приписи законодавства, чинні на час здійснення такого перерахунку.

Як правильно дослідив суд першої інстанції зі змісту матеріалів справи, позивач отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону «Про пенсійне забезпечення» та йому щороку здійснювався перерахунок пенсії, загальний розмір якої з надбавками по 2-м складовим з 01.03.2020 становив 20718,70 грн.; з 01.07.2020 - 20718,70 грн.; з 01.12.2020 - 20718,70грн.; з 01.03.2021 - 22878,62 грн.; з 01.07.2021 - 22878,62 грн.; з 01.12.2021 - 22878,62 грн.; з 22.04.2023 - 22878,62грн.. В свою чергу, внаслідок такого перерахунку розмір пенсії перевищив максимальний розмір пенсії в десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Колегія суддів відхиляє доводи скаржника стосовно того, що на момент призначення йому пенсії законодавство не містило приписів щодо обмеження максимального розміру пенсії, адже в спірному випадку пенсія перерахована відповідно до нормативно-правового акту вказаного у статті 2 Закону № 3668-VI, а оскільки розмір перерахованої пенсії позивача перевищує максимальний розмір, встановлений даним Законом, на спірні правовідносини поширюються приписи законодавства, чинні на час здійснення такого перерахунку.

Відтак, відмова відповідача у перерахунку і виплаті позивачу пенсії без обмеження граничного розміру є законною і обґрунтованою. В свою чергу, аргументи скаржника про те, що застосування відповідачем після перерахунку пенсії обмежень пенсії максимальним розміром є протиправним, свого підтвердження не знайшли.

З цих підстав, суд першої інстанції обґрунтовано дійшов висновку, що адміністративний позов задоволенню не підлягає. Доводи апеляційної скарги цей висновок не спростовують.

Згідно із ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Підсумовуючи, апеляційний суд дійшов висновку, що доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції і не дають підстав для висновку про помилкове застосування судом першої інстанції норм матеріального або процесуального права.

Керуючись ст. ст. 241-245, 250, 315, 316, 321, 322, 327, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2023 року у справі № 160/13866/23 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку в порядку та строки передбачені ст.ст.328,329 КАС України.

Головуючий - суддя Н.А. Бишевська

суддя І.Ю. Добродняк

суддя Я.В. Семененко