Справа №521/16066/22
Номер провадження 3/521/962/23
ПОСТАНОВА
16.02.2023 м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Передерко Д.П., розглянувши матеріали, що надійшли з Державної аудиторської служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої на посаді бухгалтера відділу бухгалтерського обліку та звітності державної установи «Місцеві дороги Херсонщини», члена тендерного комітету, РНОКПП НОМЕР_1 ,
за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Малиновського районного суду м. Одеси з Державної аудиторської служби України надійшли матеріали притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 15.02.2021 № 31/23/2021пр вбачається, що під час проведення моніторингу процедури публічної закупівлі послуги з поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0220810 Бехтери-Нововолодимирівка на ділянці км 0+000 - км 4+900 Голопристанського району Херсонської області (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UА-2020-05-04-002713-b), проведеної державною установою «Місцеві дороги Херсонщини» (засновник - Херсонська обласна державна адміністрація) (далі - Замовник), що розташований за адресою: проспект Ушакова, будинок 47, м. Херсон, 73000, виявлено порушення законодавства про закупівлі, а саме: невідхилення тендерної пропозиції ПП «Авігея СТ», яка підлягала відхиленню відповідно до закону, що відображено у висновку про результати моніторингу закупівлі, який оприлюднено в електронній системі закупівель 11 грудня 2020 року.
В ході здійснення моніторингу процедури публічної закупівлі у Замовника, який розташований за адресою: проспект Ушакова, будинок 47, м. Херсон, 73000, установлено, що останній на порушення вимог абзацу другого пункту 1 частини першої статті 31 Закону не відхилив тендерну пропозицію учасника ПП «Авігея СТ», як таку, що не відповідала кваліфікаційному критерію, установленого статтею 16 Закону, а саме: учасник процедури закупівлі ПП «Авігея СТ» у своїй тендерній пропозиції не надав атестат виробництва, що засвідчує стан виробництва асфальтобетонних сумішей відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.7- 127:2015, що не відповідає підпунктам 1.1.2 та 1.1.2.3 пункту 1 розділу І додатку 1 тендерної документації.
Також установлено, що Замовник на порушення вимог пункту 6 частини першої статті 17 та абзацу другого пункту 1 частини першої статті 31 Закону не відхилив тендерну пропозицію учасника ПП «Авігея СТ» як таку, в якій наявні підстави, встановлені частиною першою статті 17 Закону, а саме: учасник процедури закупівлі ПП «Авігея СТ» у своїй тендерній пропозиції надав лист підтвердження від 27.05.2020 № 13/20-А щодо засудження директора 1111 «Авігея СТ» як службової особи учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію, за злочин, вчинений з корисливих мотивів (зокрема, пов'язаний з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку.
Таким чином, на думку посадових осіб Державної аудиторської служби України, ОСОБА_1 порушила вимоги п. 6 ч. 1 ст. 17 та абзацу 2 п. 1 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.
Окрім цього, зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення від 15.02.2021 № 31/24/2021пр вбачається, що під час проведення моніторингу процедури публічної закупівлі послуги з поточного середнього ремонту проїзної частини автомобільної дороги загального користування місцевого значення О221804/Т-22-02/ Червона Поляна - Новонаталівка на ділянці км 0+000 - км 3+800 (інформацію опубліковано в електронній системі закупівель за номером ID: UА-2020-05-21-003128-с), проведеної державною установою «Місцеві дороги Херсонщини» (засновник -Херсонська обласна державна адміністрація) (далі - Замовник), що розташований за адресою: проспект Ушакова, будинок 47, м. Херсон, 73000, виявлено порушення законодавства про закупівлі, а саме: невідхилення тендерних пропозицій ТОВ «ІБП «Гарант», ПП «Авігея СТ», ПрАТ «ДСУ - 12» та ТОВ «Мего ЛТД», які підлягали відхиленню відповідно до закону, що відображено у висновку про результати моніторингу закупівлі, який оприлюднено в електронній системі закупівель 11 грудня 2020 року.
В ході здійснення моніторингу процедури публічної закупівлі у Замовника, який розташований за адресою: проспект Ушакова, будинок 47, м. Херсон, 73000, установлено, що останній на порушення вимог абзацу другого пункту 1 частини першої статті 31 Закону не відхилив тендерні пропозиції учасників ПП «Авігея СТ» та ТОВ «ІБП «Гарант», як такі, що не відповідають кваліфікаційному критерію, установленого статтею 16 Закону, а саме: учасники процедури закупівлі ПП «Авігея СТ» та ТОВ «ІБП «Гарант» у своїх тендерних пропозиціях не надали атестат виробництва, що засвідчують стан виробництва асфальтобетонних сумішей відповідно до вимог ДСТУ БВ.2.7-127:2015, що не відповідає підпунктам 1.1.2 та 1.1.2.3 пункту 1 розділу І додатка 1 тендерної документації.
Поряд з тим, Замовник на порушення вимог абзацу другого пункту 2 частини першої статті 31 Закону не відхилив тендерні пропозиції учасників ПрАТ «ДСУ - 12» та ТОВ «Мего ЛТД» як такі, що не відповідають іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації, а саме:
- згідно з пунктом 1 розділу 3 тендерної документації тендерна пропозиція подається в електронному вигляді, зокрема шляхом завантаження документів, що підтверджують повноваження посадової особи або представника учасника процедури закупівлі щодо підпису документів тендерної пропозиції та договору (виписка з протоколу засновників, або наказ про призначення, або довіреність, або доручення або інший документ, що підтверджує повноваження посадової особи учасника на підписання документів). Учасник процедури закупівлі ПрАТ «ДСУ - 12» у своїй тендерній пропозиції надав статут ПрАТ «ДСУ - 12» та протокол засідання наглядової ради ПрАТ «ДСУ - 12» про подовження повноважень директора ПрАТ «ДСУ - 12» до 06.11.2022. При цьому, відповідно до підпункту 10.2.22 пункту 10.2 та підпункту 12.2.3 пункту 12.2 зазначеного статуту до виключеної компетенції загальних зборів акціонерів належить прийняття рішення про вчинення значного правочину, якщо ринкова вартість майна, робіт або послуг, що є предметом такого правочину, перевищує 25 відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності товариства, та до компетенції директора належить вчиняти від імені товариства правочини та укладати (підписувати) від імені товариства будь-які договори (угоди) з урахуванням обмежень щодо змісту та суми договорів (правочинів, угод), які встановлені статутом та внутрішніми документами товариства. Згідно з формою № 1 Баланс (Звіт про фінансовий стан) ПрАТ «ДСУ - 12» станом на 31.03.2020 вартість активів товариства (рядки 1300 та 1900 колонки на початок звітного періоду (31.12.2019)) становить З 856,00 тис. грн. Вартість послуг за тендерною процедурою UA-2020-05-21-003128-с становить 10 529 062,80 грн., що перевищує 25 відсотків вартості активів ПрАТ «ДСУ - 12» станом на 31.12.2019. Проте, учасник процедури закупівлі ПрАТ «ДСУ - 12» не надав рішення загальних зборів акціонерів ПрАТ «ДСУ - 12» про надання повноважень директору ПрАТ «ДСУ - 12» щодо підписання договору, що не відповідає пункту 1 розділу З тендерної документації;
- відповідно до підпункту 1.1.2.2 пункту 1 розділу І додатка 1 тендерної документації у разі, якщо асфальтобетонний(і) завод(и) є орендованим(и) (лізинг або залучення) та мобільним(и), в складі тендерної документації, учасник, крім документу(ів), який(і) засвідчує право користування, надає довідку у довільній формі із зобов'язанням учасника, у разі перемоги, перебазувати його до об'єкта виконання робіт, що є предметом закупівлі та пройти атестацію. Відповідно до пункту 4 розділу 1 тендерної документації місце виконання робіт - проїзна частина автомобільної дороги загального користування місцевого значення О221804/Т-22-02/ Червона Поляна - Новонаталівка на ділянці км 0+000 - км 3+800, Чаплинський район. Херсонська область, 75200.
Учасник процедури закупівлі ТОВ «Мего ЛТД» у своїй тендерній пропозиції надав довідку від 17.06.2020 № 17-06-2020/14 щодо зобов'язання перебазувати у разі перемоги асфальто-змішувальну установку до об'єкта виконання робіт поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування місцевого значення 0220906 Костянтинівка - /М-14/, на ділянці км 0+000 - км 6+00 Горностаївського району Херсонської області, що не відповідає пункту 4 розділу 1 та підпункту 1.1.2.2 пункту 1 розділу І додатка 1 тендерної документації.
Також установлено, що Замовник на порушення вимог пункту 6 частини першої статті 17 та абзацу другого пункту 1 частини першої статті 31 Закону не відхилив тендерну пропозицію учасника ПП «Авігея СТ» як таку, в якій наявні підстави, встановлені частиною першою статті 17 Закону, а саме: учасник процедури закупівлі ПП «Авігея СТ» у своїй тендерній пропозиції надав лист підтвердження від 16.06.2020 № 10/20-А щодо засудження директора ПП «Авігея СТ» як службової особи учасника процедури закупівлі, яка підписала тендерну пропозицію, за злочин, вчинений з корисливих мотивів (зокрема, пов'язаний з хабарництвом, шахрайством та відмиванням коштів), судимість з якої не знято або не погашено у встановленому законом порядку.
Таким чином, на думку посадових осіб Державної аудиторської служби України, ОСОБА_1 порушила вимоги п. 6 ч. 1 ст. 17, абзацу 2 п. 1 ч. 1 ст. 31 та абзацу 2 п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про публічні закупівлі» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.
ОСОБА_1 , будучи належним чином повідомленою про дату та час судового розгляду, до суду не з'явилась, жодних клопотань не надала.
Враховуючи положення ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливе розглянути справу без участі особи, що притягується до відповідальності, за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши надані матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до ч. 3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого частинами третьою - шостою статті 164-14 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Як вбачається з матеріалів справи, наказом заступника голови Державної аудиторської служби від 19.11.2020 № 325 розпочато моніторинг процедур закупівель відповідно до переліку, що додається. Згідно згаданого переліку процедур закупівель, підставою для проведення моніторингу процедур закупівель за унікальними номерами UА-2020-05-04-002713-b та UА-2020-05-21-003128-с в електронній системі закупівель є інформація, отримана від органів державної влади, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, про наявність ознак порушення (порушень) законодавства у сфері публічних закупівель.
Згідно копії висновку про результати моніторингу процедури закупівлі від 11.12.2020 № 1203, затвердженого заступником голови Державної аудиторської служби України, були виявлені наступні порушення:
- за результатами розгляду питання відображення закупівлі у річному плані (додатку) встановлено порушення пункту 1 частини другої статті 4 Закону;
- за результатами розгляду питання внесення змін до тендерної документації встановлено порушення абзацу другого частини другої статті 24 Закону;
- за результатами розгляду питання надання роз'яснень щодо тендерної документації та на вимогу учасника щодо усунення порушень встановлено порушення вимоги частини першої статті 24 Закону;
- за результатами розгляду тендерної пропозиції ПП «Авігея СТ» установлено порушення вимог абзацу другого пункту 1 частини першої статті 31 та вимог пункту 6 частини першої статті 17 Закону.
Згідно копії висновку про результати моніторингу процедури закупівлі від 11.12.2020 № 1174, затвердженого заступником голови Державної аудиторської служби України, були виявлені наступні порушення:
- за результатами розгляду тендерних пропозицій ПП «Авігея СТ», ТОВ «ІБП «Гарант» установлено порушення вимог абзацу другого пункту 1 частини першої статті 31 Закону, тендерних пропозицій ПрАТ «ДСУ - 12», ТОВ «Мего ЛТД» - порушення вимог абзацу другого пункту 2 частини першої статті 31 Закону та тендерної пропозиції ПП «Авігея СТ» - вимог пункту 6 частини першої статті 17 Закону;
- за результатами аналізу питання відповідності умов договору умовам тендерної пропозиції переможця встановлено порушення вимог пункту 4 статті 41 Закону.
Виходячи з викладеного, порушення законодавства в сфері публічних закупівель стосовно процедур закупівель за унікальними номерами UА-2020-05-04-002713-b та UА-2020-05-21-003128-с в електронній системі закупівель, проведених державною установою «Місцеві дороги Херсонщини», були виявлені 11.12.2020.
Таким чином, на момент надходження справи про адміністративні правопорушення до суду спливли строки, передбачені ч. 3 ст. 38 КУпАП. Вказана обставина є перешкодою для провадження у справі і є підставою для її закриття, відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 38, 221, 283, 284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справ №521/16062/22 (провадження №3/521/10344/22), 521/16066/22 (провадження №3/521/10347/22) про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, - об'єднати в одне провадження під №521/16062/22 (провадження №3/521/10344/22).
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, - закрити на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
Постанова може поти оскаржена протягом десяти днів з моменту її проголошення.
Суддя Д.П. Передерко