ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2023 року м. Дніпросправа № 160/12774/23
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Коршуна А.О. (доповідач),
суддів: Сафронової С.В., Чепурнова Д.В.,
розглянув в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1
на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.08.2023р. у справі № 160/12774/23
за позовом:ОСОБА_1
до: про:Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
08.06.2023р. ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії /а.с. 1-5/.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.06.2023р. за вищезазначеним адміністративним позовом відкрито провадження у справі №160/12774/23 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін /а.с. 15/.
Позивач, звернувся до суду з адміністративним позовом в якому просив суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області щодо відмови у виготовленні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нової довідки про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією за заявою ОСОБА_1 ;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області здійснити заходи, передбачені постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року, якою затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо виготовлення та направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області нової довідки про розмір грошового забезпечення на ім'я ОСОБА_1 для проведення перерахунку та виплати пенсії із обов'язковим включенням до розміру грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, середніх сум щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, а саме надбавку за специфічні умови та премію (згідно інформації Національної поліції України щодо грошового забезпечення поліцейських від 24.02.2021 року №2388/09/48-2021, 5 лист. 24 рядок) за посадою старшого сержанта поліції поліцейського взводу охорони об'єктів та публічної безпеки Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області зі спеціальним званням поліції та вислугою 23 роки, з урахуванням трудового стажу станом на 01.12.2019 року.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.08.2023р. у справі №160/12774/23 в задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії відмовлено (суддя Врона О.В.) /а.с. 52-56/.
Позивач - ОСОБА_1 , не погодившись з вищезазначеним рішенням суду, подав безпосередньо до суду апеляційної інстанції апеляційну скаргу /а.с. 62-67/, з застосуванням системи автоматизованого розподілу справи між суддями Третього апеляційного адміністративного суду визначено колегію суддів, що розглядає справу у складі: головуючий (доповідач) - суддя Коршун А.О., судді Іванов С.М., Чередниченко В.Є. /а.с. 69/.
У апеляційній скарзі посилаючись на те, що судом першої інстанції під час розгляду даної справи було неповне з'ясовано обставини, справи, що призвело до прийняття ним рішення у справі з порушенням норм чинного матеріального права, просив скасувати рішення суду першої інстанції від 14.08.2023р. у даній справі та ухвалити у справі нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 24.10.2023р. з метою забезпечення апеляційного розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1 на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.08.2023р. у справі №160/12774/23 з суду першої інстанції витребувано матеріали адміністративної справи /а.с. 70/, які надійшли до суду апеляційної інстанції 02.11.2023р. /а.с. 72/.
У відповідності до рішення зборів суддів Третього апеляційного адміністративного суду №5 від 30.10.2023р. «Про затвердження складу постійно діючих колегій судів (основний склад та резервні судді) Третього апеляційного адміністративного суду» здійснено заміну складу колегії суддів у судовій справі №160/12774/23 відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу у справі №160/12774/23 від 06.11.2023р. визначено склад колегії суддів Третього апеляційного адміністративного суду: головуючий суддя Коршун А.О., судді - Чепурнов Д.В., Сафронова С.В. /а.с. 74/.
Ухвалами Третього апеляційного адміністративного суду від 06.11.2023р. у справі №160/12774/23 поновлено ОСОБА_1 строк апеляційного оскарження рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.08.2023р. у справі №160/12774/23, відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду 14.08.2023р. у справі №160/12774/23 /а.с. 75/ і розгляд справи в порядку письмового провадження призначено з 28.11.2023р. /а.с. 76/, про що судом у встановлений чинним процесуальним законодавством спосіб було повідомлено учасників справи /а.с. 77, 78,79,80/.
Відповідно до ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Перевіривши доводи апеляційної скарги, матеріали справи та прийняте судом першої інстанції рішення у даній справі в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню за наступних підстав.
Під час розгляду справи, як судом першої інстанції так і апеляційним судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , позивач у справі є пенсіонером Національної поліції України та перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Дніпропетровській області і отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII від 09.04.1992.
Позивач звернувся до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області із заявою від 15.08.2022р., у якій просив виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області довідку про розмір його грошового забезпечення станом на листопад 2019 року для перерахунку пенсії з 01.12.2019р., з урахуванням листа Національної поліції №2388/09/48-2021 /а.с. 12/.
Листом № 1/Г-3323/103/05-2022 від 30.08.2022р. Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області повідомило позивача про те, що підстави для виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення відсутні /а.с. 13/.
Позивач, вважаючи протиправними дії відповідача щодо не виготовлення та не направлення до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року для перерахунку його пенсії з 01.12.2019р., звернувся до суду з даним позовом.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» від 02 лютого 2015 року № 580-VIII визначено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року (тут і надалі в редакції на момент виникнення спірних відносин - Закон № 2262-ХІІ).
Відповідно до ст.43 Закону № 2262-ХІІ пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Стаття 43 Закону № 2262-ХІІ міститься в розділі V «Обчислення пенсії», тобто в загальному розділі, якою безпосередньо визначено складові грошового забезпечення для обчислення пенсій.
Такий висновок міститься в постанові Верховного Суду від 12.11.2019р. у справі № 826/3858/18.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтями 51 та 63 Закону № 2262-XII.
Так, згідно з частиною 2 статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Згідно до ст.63 Закону № 2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008р. № 45 (в редакції на момент виникнення спірних відносин - Порядок № 45) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов перерахунку пенсій та розмірів складових грошового забезпечення для такого перерахунку, а особа, яка отримує пенсію згідно з Законом № 2262-XII, має право на перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.2, 3 Порядку №45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103), яка набрала чинності 24 лютого 2018 року, відповідно до пунктів 1 та 3 якої вирішено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
З 01.01.2016р. перераховуються пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції». Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Отже, за змістом положення Постанови №103 перерахунку з 01.01.2016р. підлягають пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), при цьому положення Постанови №103 не передбачали перерахунок пенсії поліцейським.
Позивач не належить до категорії осіб, визначених у пункті 1 і 3 Постанови №103, оскільки на день звільнення зі служби (08.05.2018р.) не належав до осіб начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції), а був поліцейським, тому норми цієї постанови щодо перерахунку пенсії не поширюються на позивача, якого звільнено з посади поліцейського.
Також, суд зазначає, що постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі Постанова № 988), яка набрала чинності 02 грудня 2015 року, зокрема установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення, та затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10.
Зміни до схем окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1, та посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10, якими б змінювався розмір посадового окладу, не вносилися.
Пунктами 4 та 5 Постанови №988 (у редакції, чинній на момент звільнення позивача) надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення:
1) установлювати:
посадові оклади поліцейським та курсантам вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, згідно з додатками 2 - 10;
надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.
підвищення за службу в поліції особливого призначення (особам, які безпосередньо виконують функції із забезпечення громадського порядку та безпеки громадян) у розмірі до 100 відсотків посадового окладу;
2) здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби. Преміювання Голови Національної поліції та заступників Голови здійснюється з дозволу Прем'єр-міністра України або Першого віце-прем'єр-міністра України, Віце-прем'єр-міністра України за погодженням з Міністром внутрішніх справ і на підставі поданого Міністерством фінансів висновку;
3) надавати поліцейським матеріальну допомогу для оздоровлення в розмірі посадового окладу.
Виплачувати:
1) надбавку за стаж служби в поліції в розмірах згідно з додатком 11;
2) надбавку за виконання функцій державного експерта з питань таємниць та надбавку за службу в умовах режимних обмежень - у розмірах та порядку, визначених законодавством;
3) доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час;
4) надбавку за безперервний стаж на шифрувальній роботі - у розмірі до 20 відсотків посадового окладу. Надбавка виплачується особам, які безпосередньо зайняті на шифрувальній роботі;
5) доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню, - у розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу.
За наявності двох наукових ступенів доплата встановлюється за одним (вищим) науковим ступенем;
6) доплату за вчене звання у разі, коли особа займає посаду, що пов'язана з педагогічною або науковою діяльністю, і має вчене звання доцента (старшого наукового співробітника), - у розмірі 5, професора - 10 відсотків посадового окладу.
7) надбавку за почесне звання «заслужений» - у розмірі 10 відсотків посадового окладу.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України №260 від 06.04.2016р. затверджено Порядок та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок №260).
Порядок № 260 не встановлює нові види грошового забезпечення поліцейських та не змінює їх розміри, а лише визначає порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції відповідно до визначених Постановою № 988 розмірів та видів.
Судом встановлено, що позивача звільнено зі служби в поліції з 08.05.2018р., а відтак розмір його грошового забезпечення за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначався з урахуванням положень вказаної Постанови №988, що не заперечується учасниками справи.
Як на підставу для видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.12.2019р., позивач також посилається на лист Національної поліції України від 24.02.2021р. № 2388/09/48-2021.
Цим листом Національна поліція України повідомила Міністерство внутрішніх справ України про середні розміри надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції та премії, що були фактично виплачені поліцейським у листопаді 2019 року.
Вказаний лист був надісланий з метою інформування про середні розміри надбавок за специфічні умови проходження служби та премії, виплачених поліцейським за листопад 2019 року відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015р. №988, виплата яких в силу приписів пункту 4 цієї постанови є дискреційним правом керівника органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення.
Колегія суддів вважає, що лист Національної поліції України від 24.02.2021р. №2388/09/48-2021 не є рішенням суб'єкта владних повноважень, не є нормативно-правовим актом, яким введено новий щомісячний додатковий вид грошового забезпечення та, відповідно, не може бути підставою для видачі довідки про розмір грошового забезпечення станом на листопад 2019 року, оскільки не створює визначених ст. 63 Закону № 2262-ХІІ та Порядком №45 підстав для перерахунку пенсій.
Позивачем не наведено норм, згідно з яким законодавством у листопаді 2019 року були введені нові види грошового забезпечення або зміни до розмірів вже встановлених видів грошового забезпечення поліцейським.
Таким чином, позивачем не доведено та судом не встановлено виникнення у листопаді 2019 року обставин, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, у зв'язку з якими позивач просить зобов'язати відповідача сформувати оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.12.2019р.
Оскільки після прийняття постанови Кабінету Міністрів України №988 та затвердження Порядку №260 не відбулося змін у розмірах та видах грошового забезпечення поліцейських, у позивача не виникло право на перерахунок пенсії у розумінні Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
У свою чергу відсутність права у позивача на перерахунок пенсії свідчить про відсутність у відповідача підстав для видання (направлення пенсійному органу) довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.
Враховуючи, що до спірних правовідносин не підлягають застосуванню висновки, викладені у рішеннях Окружного адміністративного суду м. Києва у справах № 826/3858/18 та № 826/12704/18 (про визнання протиправними і нечинними пунктів 1-3 постанови Кабінету Міністрів України №103 і додатку №5 Порядку № 45), оскільки останні стосуються пенсій військовослужбовців і прирівняних до них осіб - працівників органів внутрішніх справ (міліції), яким пенсії вже призначені станом на 01.01.2016 (міліціонерів) і 01.01.2018р. (військовослужбовців) відповідно, а також те, що позивачем не наведено норм, згідно з якими законодавством у листопаді 2019 року були введені нові види грошового забезпечення або зміни до розмірів вже встановлених видів грошового забезпечення, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції зробив правильний висновок про відсутність у Національної поліції України підстав для виготовлення та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на листопад 2019 року для здійснення перерахунку його пенсії з 01.12.2019р.
З огляду на вищенаведене колегія суддів вважає, що суд першої інстанції об'єктивно, повно та всебічно дослідив обставини, які мають суттєве значення для вирішення даної справи, та застосовано до правовідносин, які виникли між сторонами у даній справі норми матеріального права, які регулюють саме ці правовідносини і ухвалено законне рішення про відмову позивачу у задоволенні позовних вимог, а враховуючи, що під час апеляційного розгляду даної справи порушень чи неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права, які б потягли за собою скасування чи зміну оскаржуваного судового рішення, не було встановлено, тому колегія суддів вважає за необхідне рішення суду першої інстанції від 14.08.2023р. у даній адміністративній справі залишити без змін, а апеляційну скаргу відповідача залишити без задоволення, оскільки доводи, які викладені у апеляційній скарзі, суперечать зібраним у справі доказам та фактичним обставинам справи, зводяться до переоцінки заявником апеляційної скарги доказів, які були досліджені судом першої інстанції під час розгляду даної адміністративної справи і незгоди з висновками суду з оцінки обставин у справі, а також помилкового тлумачення норм матеріального та процесуального права, а тому не можуть бути підставою для скасування постанови суду першої інстанції у даній справі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 311, 315, 316, 321, 322 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.08.2023р. у справі №160/12774/23 - залишити без змін.
Постанова суду набирає законної сили з моменту її прийняття і може бути оскаржена у строки та порядку, які встановлені ст.329,331 КАС України.
Постанову виготовлено та підписано 08.12.2023р.
Головуючий - суддя А.О. Коршун
суддя С.В. Сафронова
суддя Д.В. Чепурнов