ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2023 року ЛуцькСправа № 140/20152/23
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Смокович В.І.,
розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) Державної прикордонної служби України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - військова частина НОМЕР_2 НОМЕР_3 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивач, військовослужбовець) звернувся із позовом до 31 прикордонного загону імені генерал-хорунжого Олександра Пилькевича (далі в/ч НОМЕР_1 , військова частина, відповідач) Державної прикордонної служби України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - військова частина НОМЕР_2 НОМЕР_3 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України (далі в/ч НОМЕР_2 , військова частина, третя особа), відповідно до якого просить суд:
1) визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 Державної прикордонної служби України щодо неповного нарахування та виплати збільшеної до 100 000,00 грн додаткової винагороди відповідно до пункту 1 Постанови КМУ від 28.02.2022 №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану” за період з 26.06.2022 по 29.09.2022;
2) зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 нарахувати та виплатити відповідно до пункту 1 Постанови КМУ від 28.02.2022 №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану” збільшену до 100 000,00 грн додаткову винагороду за 96 діб, за період з 26.06.2022 по 29.09.2022.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач, призваний на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, з 18.03.2022 був зарахований до особового складу військової частини НОМЕР_1 , поставлений на всі види забезпечення, на підставі наказу №88-ос від 18 березня 2022 року, де проходить службу по даний час (арк.спр. 59).
ОСОБА_1 вказує, що в період з 26.06.2022 по 29.09.2022 у зв'язку з безпосередньою участю у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави через військову агресію російської федерації проти України, перебуваючи в районі проведення таких заходів (Чернігів), набув право на отримання додаткової винагороди, у розмірі збільшеному до 100 000 грн., відповідно до пункту 1 Постанови КМУ № 168 від 28.02.2022 (далі Постанова №168).
Відповідачем було здійснено виплату додаткової винагороди в розмірі до 30000 грн. пропорційно з розрахунку на місяць (з 26.06.2022 по 29.09.2022).
Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо непроведення нарахування та виплати додаткової винагороди в належному розмірі, позивач звернувся до суду з цим позовом, який з наведених підстав просить задовольнити.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 09 серпня 2023 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України).
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 09.08.2023 задоволено клопотання представника позивача про витребування доказів; витребувати від ІНФОРМАЦІЯ_3 (58003, м. Чернівці, вул. Герцена, 2А, ідентифікаційний код юридичної особи 14321682) копії наказів начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) Державної прикордонної служби про 1) зарахування позивача у списки особового складу та всі види грошового забезпечення з відповідної дати, 2)зарахування на посаду під час проходження ним військової служби та 3) що стосуються направлення/переміщення позивача до військової частини НОМЕР_4 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби.
Витребувати від 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби (14026, м. Чернігів, вул. Квітнева, 3, корпус 8, ідентифікаційний код юридичної особи 14321765) копії рапортів та супровідних листів, що надійшли до 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби відносно позивача щодо його безпосередньої участі в бойових діях та забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії в період з 26.06.2022 по 29.09.2022; копії рапортів та супровідних листів, що були направлені 105 прикордонним загоном імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби до ІНФОРМАЦІЯ_1 прикордонного загону імені генерал-хоружного Олександра Пилькевича, видані відносно позивача щодо його безпосередньої участі в бойових діях та забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії в період з 26.06.2022 по 29.09.2022.
Витребувати від Адміністрації Державної прикордонної служби України (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 26, ідентифікаційний код юридичної особи 00034039) копії наказу № 99-Т від 20.06.2022 та розпорядження № Ш/25-1293-Е від 21.06.2022.
Військова частина НОМЕР_1 16.08.2023 надала витребовувані ухвалою суду від 09.08.2023 документи.
У відзиві на позовну заяву відповідач з позовними вимогами не погоджується. В обґрунтування своєї позиції вказує, що в період з 26 червня 2022 року по 29 вересня 2022 позивач перебував у службовому відрядженні в 105 прикордонному загоні імені князя Володимира Великого у оперативному підпорядкуванні командувачу оперативного угрупування військ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » оперативно-стратегічного угрупування військ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » з підпорядкуванням коменданту прикордонної комендатури швидкого реагування НОМЕР_5 прикордонного загону і виконував обов'язки на ділянці вказаного прикордонного загону.
Звертає увагу суду, що підвищена додаткова винагорода за період перебування позивача у відряджені не нараховувалась та не виплачувалась НОМЕР_6 прикордонним загоном (Військовою частиною НОМЕР_1 ), оскільки начальником прикордонного загону до якого був відряджений позивач не надано підтверджуючих документів щодо безпосередньої участі позивача у бойових діях або заходах під час його відрядження у спірний період з 26.06.2022 по 29.09.2022, передбачених п.2 наказу № 164 АГ та з 01.08.2022 наказу №392-АГ, зокрема за формою, наведеною у додатку 1, додатку 2 до наказу №392-АГ (не надано довідки згідно яких нараховуються виплати), які є єдиною підставою для нарахування і виплати відрядженим військовослужбовцям підвищеної додаткової винагороди до 100 000 гривень.
Так за період перебування позивача у службовому відрядженні у військовій частині, остання мала б щомісячно до 5 числа повідомляти відповідача про його безпосередню участь у бойових діях або заходах за попередній місяць виключно у формі, передбаченій додатком 2 до Наказу № 164-АГ. Проте, в листах із Списками підтверджень безпосередньої участі у бойових діях або заходах за червень-вересень 2022 у складі військової частини НОМЕР_2 у формі, визначеній додатком 2 до наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України від 31.03.2022 року № 164-АГ «Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року №168», які надходили до Військової частини НОМЕР_1 , даних щодо позивача зазначено не було. Таким чином, враховуючи викладене, участь позивача у бойових діях або заходах протягом спірного періоду, в повній мірі не підтверджена у порядку, який визначався Наказом №164-АГ, що підтверджує відсутність у військової частини НОМЕР_1 правових підстав для здійснення нарахування та виплати додаткової винагороди у збільшеному розмірі за період спірних правовідносин.
Зауважує, що у довідці №1984 від 29.09.2022 виданої позивачу вказано лише період участі військовослужбовця, а саме: з 26.06.2022 по 29.09.2022 у бойових діях та заходах, та не міститься конкретної інформації стосовно районів ведення таких воєнних (бойових) дій.
При цьому, відсутнє належним чином засвідчене встановленим порядком, документальне підтвердження інформації, наведеної у довідці.
Стверджує, що довідка №1984 від 29.09.2022 не може слугувати належним доказом на підтвердження факту безпосередньої участі позивача за період 26.06.2022 по 29.09.2022 у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій.
Окрім того, у проміжку указаного спірного періоду , а саме з 01.09.2022 по 05.09.2022 позивач взагалі не перебував на ділянці військової частини НОМЕР_2 , так як перебував у відпустці за сімейними обставинами про що свідчить витяг з наказу 379-ОС від 31.08.2022, та витяг з наказу 402-ОС від 06.09.2022 (арк. спр. 63-63 зворот).
Оскільки НОМЕР_6 прикордонний загін не отримав підтвердження інформації про участь позивача у бойових діях або забезпеченні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, тому в його діях відсутня протиправна бездіяльність, з огляду на що просить відмовити у задоволенні адміністративного позову (арк. спр.51-56).
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 02.10.2023 відмовлено у задоволенні клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без руху.
На адресу суду 23.08.2023 року за вх.№66355/23 від третьої особи надійшли пояснення. Так, третя особа зазначає, що позивач перебував в оперативному підпорядкуванні 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого в період з 26.06.2022 по 31.08.2022 та з 06.09.2022 по 30.09.2022 та приймав безпосередню участь у бойових діях або забезпеченні заходів з національної безпеки та оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії на території Чернігівської області у складі ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ).
В період з 01.09.2022 по 05.09.2022 перебував у відпустці за сімейними обставинами.
Вказує, що бойові накази (розпорядження) видавалися стосовно підрозділу в якому проходить службу ОСОБА_1 однак дані накази надати не є можливим оскільки вони мають гриф з обмеженим доступом «Таємно».
Також, рапорти про виплату доплати до додаткової винагороди були направлені відповідачеві супровідним листом від 02.09.2022 року №22/2858-22-Вих на 17 арк. та від 03.10.2022 року №22/3720-22-Вих на 24 арк.
Довідка про безпосередню участь позивача у бойових діях або забезпеченні здійсненні заходів в національній безпеці і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії № 1984 від 29.09.2022 року надана до відповідача.
Повідомив суд, що райони ведення воєнних (бойових) дій визначається щомісячно наказом Головнокомандувача Збройних Сил України. У період з 26.06.2022 по 31.12.2022 Чернігівська область входила до переліку районів ведення воєнних (бойових) дій. З 01.01.2023 відповідно до наказу Головнокомандувача Збройних Сил України від 02.02.2023 №26 «Про визначення районів ведення воєнних (бойових) дій» Чернігівська область виключена з переліку районів ведення воєнних (бойових) дій (арк..спр.83-84).
Інших заяв по суті справи, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України до суду не надходило.
Суд, перевіривши доводи позивача та відповідача у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази на предмет належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатності і взаємозв'язку доказів у їхній сукупності, встановив такі обставини.
Судом встановлено, що з 18.03.2022 солдат ОСОБА_1 , призваний на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, проходить військову службу у складі військової частини НОМЕР_7 , що підтверджується витягом із наказу начальника НОМЕР_6 прикордонного загону від 18.03.2022 №88-ОС (а.с. 59 ).
Відповідно до витягу з наказу начальника НОМЕР_6 прикордонного загону від 15.04.2022 №129-ОС, позивача призначено та вважається таким, що приступив до виконання обов'язків молодшим інспектором прикордонної служби 1 категорії - інструктором кінологічної групи відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (арк. спр. 59 зворот).
Згідно із розпорядженням НОМЕР_6 прикордонного загону від 25.06.2022 №166-р 26.06.2022 здійснено переміщення особового складу зведеного загону відділу прикордонної служби “ ІНФОРМАЦІЯ_7 ” (тип С) чисельністю 343 військовослужбовці, у тому числі позивача, в оперативне підпорядкування командувачу оперативного угрупування військ “ ІНФОРМАЦІЯ_4 ” оперативно-стратегічного угрупування військ “ ІНФОРМАЦІЯ_5 ” з підпорядкуванням коменданту прикордонної комендатури швидкого реагування НОМЕР_5 прикордонного загону, для дій на ділянці НОМЕР_3 прикордонного загону.
Наказом начальника в/ч НОМЕР_1 №224-ОС “Про особовий склад” від 26.06.2022 позивача відряджено для дій на ділянці військової частини НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 , з 26.06.2022.
Згідно Наказу начальника в/ч НОМЕР_1 від 31.08.2022 №379-ОС “Про особовий склад” позивачу припинено відрядження на ділянці військової частини НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 , на час перебування у відпустці за сімейними обставинами, з 01.09.2022.
Наказом начальника в/ч НОМЕР_1 від 06.09.2022 №402-ОС “Про особовий склад” позивачу продовжено відрядження для дій на ділянці військової частини НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 , з 06.09.2022.
Порядок і умови виплати додаткової винагороди як військовослужбовцю, який приймав безпосередню участь у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії у спірному періоді з 26.06.2022 по 29.09.2022 визначено наказом 164 АГ та з 01.08.2022 наказом 392 АГ (арк.спр.53).
Відповідно до абзацу 2 пункту 3 наказу АДПСУ №164-АГ, документальне підтвердження участі військовослужбовців у бойових діях або заходів здійснювалось на підставі одного з таких документів: бойового наказу, журналу бойових дій, або журналу ведення оперативної обстановки, або бойового донесення, або постових відомостей; рапорту начальника підрозділу про участь кожного військовослужбовця у бойових діях, у виконанні бойових завдань, із зазначенням військових звань, прізвищ, імен по - батькові, а також кількості днів участі військовослужбовців у таких діях та заходах.
Пунктом 4 вищезазначеного наказу передбачено, що начальники регіональних управлінь та органів Держприкордонслужби, до яких відрядженні військовослужбовці з інших органів та підрозділів щомісячно до 5 числа поточного місяця повідомляють органи, в яких ці військовослужбовці проходять службу про їх безпосередню участь у бойових діях або заходах за попередній місяць (додаток 2).
Пунктом 2 наказу 392 АГ, який набрав чинності з 01.08.2022, визначено перелік заходів для виплати збільшеної додаткової винагороди, пунктом 4 даного наказу визначена сукупність документів щодо підтвердження безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях або заходах, передбачених пунктом 2 цього наказу.
Так, згідно пункту 2 Наказу №392 АГ заходами, передбаченими абзацом другим пункту 1 цього наказу, визначається виконання у відповідні дні військовослужбовцем: бойових завдань із ведення руху опору на тимчасово окупованій території України; бойових завдань з пошуку, виявлення і знешкодження диверсійно - розвідувальних груп, незаконних збройних формувань (озброєних осіб), поєднаних з безпосереднім контактом з такими групами, формуваннями, особами; бойових завдань у районах безпосереднього ведення бойових дій з виявлення та вогневого ураження повітряних цілей; польотів у районах безпосереднього ведення бойових дій або ведення повітряного бою, а також заходів з виводу повітряних суден з-під удару противника з виконанням зльоту; бойових (спеціальних) завдань у районах безпосереднього ведення бойових дій кораблями, катерами, суднами в морській, річковій акваторії, поєднаних з вогневим ураженням або безпосереднім зіткненням з противником; бойових завдань з відбиття збройного нападу (безпосереднього вогневого ураження) на об'єкти, що охороняються, у тому числі бойові позиції, блокпости, контрольно-пропускні пункти, спостережні пункти, звільнення таких об'єктів у разі їх захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою, за умови безпосереднього зіткнення з противником або нанесення руйнувань чи пошкоджень цим об'єктам під час вогневого ураження; бойових (спеціальних) завдань на лінії бойового зіткнення (в межах району виконання бойових (спеціальних) завдань органом (підрозділом, у тому числі зведеним) Держприкордонслужби оборони або наступу, контрнаступу, контратаки) під час перебування у складі органу військового управління, штабу угрупування військ (сил) або штабу тактичної групи, включеної до складу діючих угрупувань військ (сил) Сил оборони держави; бойових (спеціальних) завдань із всебічного забезпечення органів Держприкордонслужби або їх підрозділів (у тому числі зведених), які виконують завдання у складі діючих угрупувань військ (сил) Сил оборони держави безпосередньо в районі ведення бойових дій згідно з бойовим розпорядженням, поєднане з вогневим ураженням або безпосереднім зіткненням з противником.
З огляду на підпункти 7, 8 пункту 2 наказу 392 АГ бойові (спеціальні) завдання мають виконуватися на лінії бойового зіткнення, а виконання бойових (спеціальних) завдань із всебічного забезпечення має бути поєднане із вогневим ураженням або безпосереднім зіткненням з противником.
Пунктом 4 наказу АДПСУ 392-АГ визначено, підтвердження безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях або заходах, здійснюється на підставі сукупності наявної інформації у таких документах: бойового наказу (бойового розпорядження); журналу бойових дій; рапорту (донесення) начальника (командира) підрозділу (тимчасово створеної групи військовослужбовців, про участь кожного військовослужбовця у бойових діях, у виконанні бойових (спеціальних) завдань, із зазначенням військових звань, прізвищ, імен та по батькові, а також кількості днів участі військовослужбовців у таких діях та заходах.
Пунктом 5 наказу АДПСУ 392-АГ для військовослужбовців, відряджених до органів військового управління Державної прикордонної служби, передбачено, що окрім документів, зазначених у пункті 4 цього наказу, безпосередня участь у бойових діях або заходах, визначених пунктом 2 цього наказу, додатково підтверджується довідкою за формою, наведеною у додатку 1 до цього наказу, що видається начальником органу Державної прикордонної служби, який веде (вів) бойові дії та, до якого для виконання завдань відряджені військовослужбовці, із зазначенням періоду (кількості днів) такої участі.
Так згідно з довідкою військової частини НОМЕР_2 від 29.09.2022 №1984 , підписаною її командиром, позивач приймав безпосередню участь у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії, з 26.06.2022 по 29.09.2022 (арк.спр. 20).
Підставами для видачі довідки зазначено розпорядження АДПСУ від 21.06.2022 №Ш/25-1293-Е, бойовий наказ АДПСУ № 99-Т від 20.06.2022.
За спірний період відповідач виплачував військовослужбовцю додаткову винагороду 30 000,00 грн, відповідно до Постанови №168, що підтверджується позивачем.
На думку позивача, бездіяльність відповідача є протиправною щодо ненарахування та невиплати додаткової винагороди відповідно пункту 1 постанови КМУ від 28.02.2022 № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» у розмірі до 100 000 грн. починаючи з 26.06.2022 по 29.09.2022 року пропорційно дням участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, а тому позивач за захистом порушених прав звернувся з даним позовом до адміністративного суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до частини другої статті 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.
Частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 24 Конституції України гарантується рівність конституційних прав і свобод та рівність всіх громадян перед законом.
Відповідно до частин першої-третьої статті 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" № 2232-XII від 25.03.1992 року (далі - Закон № 2232-XII) захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов'язок включає у тому числі проходження військової служби.
Статтею 2 Закону №2232-XII встановлено, що проходження військової служби здійснюється громадянами України - у добровільному порядку (за контрактом) або за призовом.
Судом встановлено та не заперечується сторонами, що позивач, призваний на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, з 18.03.2022 був зарахований до особового складу військової частини НОМЕР_1 , поставлений на всі види забезпечення, на підставі наказу №88-ос від 18 березня 2022 року (арк. спр.59).
Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
Одночасно, військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об'єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування постановлено запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
Указами Президента України № 133/2022 від 14.03.2022, № 259/2022 від 18.04.2022, № 341/2022 від 17.05.2022, № 573/2022 від 12.08.2022, № 757/2022 від 07.11.2022, № 58/2023 від 06.02.2023, № 254/2023 від 01.05.2023 строк дії режиму воєнного стану продовжувався.
На виконання Указів Президента України від 24.02.2022 № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» та № 69 «Про загальну мобілізацію», Кабінетом Міністрів України 28.02.2022 прийнята постанова № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» (далі Постанова № 168), пунктом 1 якої (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2022 № 1146, яка застосовується з 01.09.2022) установлено, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі до 30000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць, а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах. Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).
Відповідно до пункту 2-1 Постанови № 168 порядок і умови виплати додаткової винагороди, а також одноразової грошової допомоги, передбачених цією постановою, визначаються керівниками відповідних міністерств та державних органів.
З метою виконання вимог Постанови № 168 та з метою врегулювання виплат військовослужбовцям Державної прикордонної служби України Адміністрацією Державної прикордонної служби України було видано наказ від 31.03.2022 № 164-АГ «Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168» (далі - Наказ № 164-АГ) (а.с. 96-102).
Так, згідно пункту 1 Наказу № 164-АГ на період дії воєнного стану військовослужбовцям, які проходять військову службу в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону (Адміністрації Державної прикордонної служби України), територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону (регіональних управліннях Державної прикордонної служби України), Морській охороні, яка складається із загонів морської охорони, органах охорони державного кордону (прикордонних загонах, окремих контрольно-пропускних пунктах, авіаційних частинах), навчальних закладах, підрозділах спеціального призначення та органах забезпечення Державної прикордонної служби України (далі - органи Держприкордонслужби) виплачувати додаткову винагороду (пропорційно із розрахунку на місяць) у розмірі 30000 гривень (з дня призову (прийняття) на військову службу до дня виключення із списків особового складу військової частини у зв'язку зі звільненням з військової служби), а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, розмір цієї винагороди збільшується до 100000 гривень включно в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях або заходах.
Згідно пункту 3 Наказу № 164-АГ документальне підтвердження безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях або заходів здійснюється на підставі одного з таких документів: бойового наказу (бойового розпорядження); 2) журналу бойових дій (вахтового журналу) або журналу ведення оперативної обстановки або бойового донесення (підсумкове, термінове, позатермінове) або постових відомостей (під час охорони об'єкту, на який було здійснено збройний напад, або артилерійський ракетний обстріл); рапорту (донесення) начальника (командира) підрозділу (тимчасово створеної групи військовослужбовців, зведеного загону, КрМО, КаМО, екіпажу літака, вертольоту тощо) про участь кожного військовослужбовця (у тому числі з доданих або оперативно підпорядкованих підрозділів) у бойових діях, у виконанні бойових (спеціальних) завдань, із зазначенням військових звань, прізвищ, імен та по-батькові, а також кількості днів участі військовослужбовців у таких діях та заходах. Про підтвердження безпосередньої участі відряджених військовослужбовців у бойових діях або заходах, начальникам регіональних управлінь та органів Держприкордонслужби, які ведуть (вели) бойові дії та до яких відряджені військовослужбовці, надавати останнім довідку про участь у вказаних заходах із зазначенням періоду (кількості днів) такої участі (додаток 1).
Відповідно до пункту 4 Наказу № 164-АГ начальникам регіональних управлінь та органів Держприкордонслужби, до яких відряджені військовослужбовці з інших органів та підрозділів щомісячно до 5 числа поточного місяця повідомляти органи, в яких ці військовослужбовці проходять службу про їх безпосередню участь у бойових діях або заходах за попередній місяць (додаток 2).
30.07.2022 Адміністрацією Державної прикордонної служби України було видано наказ № 392/0/81-22-АГ «Про реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168» (далі - Наказ № 392-АГ), який застосовується з 01.08.2022 (а.с. 103-110).
Так, згідно пункту 1 Наказу № 392-АГ військовослужбовцям, крім випадків, передбачених цим наказом, які проходять військову службу в Адміністрації Державної прикордонної служби України, регіональних управліннях, органах охорони державного кордону, загонах морської охорони (у тому числі строкову), навчальних закладах, підрозділах спеціального призначення та органах забезпечення (далі органи Держприкордонслужби) з дня призову (прийняття) на військову службу до дня виключення із списків особового складу органу Держприкордонслужби (у зв'язку із звільненням з військової служби) на період дії воєнного стану щомісячно здійснюється виплата додаткової винагороди в розмірі до 30 тисяч гривень у розрахунку на місяць пропорційно часу виконання відповідно до законодавства України обов'язків військової служби. Додаткова винагорода збільшується до 100 тисяч гривень у розрахунку на місяць пропорційно часу безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах ведення бойових дій у період здійснення зазначених заходів.
Відповідно до пункту 4 Наказу № 392-АГ підтвердження безпосередньої участі військовослужбовців у бойових діях або заходах, передбачених пунктом 2 цього наказу, здійснюється на підставі сукупності наявної інформації у таких документах: 1) бойового наказу (бойового розпорядження); 2) журналу бойових дій (службово-бойових дій, вахтового, навігаційно-вахтового, навігаційного журналу), журналу ведення оперативної обстановки, бойового донесення (підсумкового, термінового, позатермінового) або постової відомості (під час охорони об'єкта, на який було здійснено збройний напад); 3) рапорту (донесення) начальника (командира) підрозділу (тимчасово створеної групи військовослужбовців, зведеного загону, катерів і кораблів Морської охорони, екіпажу літака, вертольоту тощо) про участь кожного військовослужбовця (у тому числі з доданих або оперативно підпорядкованих підрозділів) у бойових діях, у виконанні бойових (спеціальних) завдань, із зазначенням військових звань, прізвищ, імен та по батькові, а також кількості днів участі військовослужбовців у таких діях та заходах.
Пунктом 5 Наказу № 392-АГ передбачено, шо для військовослужбовців, відряджених до органів військового управління Держприкордонслужби, окрім документів, зазначених у пункті 4 цього наказу, безпосередня участь у бойових діях або заходах, передбачених пунктом 2 цього наказу, додатково підтверджується довідкою за формою, наведеною у додатку 1 до цього наказу, що видається начальником органу Держприкордонслужби, який веде (вів) бойові дії та, до якого для виконання і завдань відряджені військовослужбовці, із зазначенням періоду (кількості днів) такої участі. Для військовослужбовців Держприкордонслужби, які відряджені до органів військового управління (штабів угрупувань військ (сил) або штабів тактичних груп), включених до складу діючих угрупувань військ (сил) Сил оборони держави, у підпорядкування яких вони передані, безпосередня участь у бойових діях або заходах, передбачених пунктом 2 цього наказу, підтверджується довідкою, виданою керівником відповідного органу військового управління, з відображенням у ній термінів безпосередньої участі у бойових діях або заходах кожного військовослужбовця. У довідках, передбачених цим пунктом, обов'язково мають зазначатися відомості про підтверджуючі документи, передбачені пунктом 4 цього наказу.
Згідно пункту 11 Наказу № 392-АГ склад органів і підрозділів Держприкордонслужби, які беруть (брали) участь у бойових діях або заходах у відповідних районах ведення бойових дій, визначаються щомісячно наказом Адміністрації Держприкордонслужби відповідно до рішень (наказів, директив, розпоряджень) Головнокомандувача Збройних Сил України. Інформація про військовослужбовців, відряджених з інших органів та підрозділів Держприкордонслужби, дні їх безпосередньої участі у бойових діях або заходах, передбачених пунктом 2 цього наказу, подаються начальниками органів Держприкордонслужби (органів військового управління (штабів угрупувань військ (сил) або штабів тактичних груп), включених до складу діючих угрупувань військ (сил) Сил оборони держави, до 5 числа щомісячно (у поточному місяці за попередній) в органи, в яких ці військовослужбовці проходять службу, за формою, наведеною у додатку 2 до цього наказу.
Виплата військовослужбовцям додаткової винагороди здійснюється щомісяця (у поточному місяці за попередній) на підставі наказів начальника (командира) органу Держприкордонслужби, а начальникам (командирам) органів Держприкордонслужби - на підставі наказів вищих начальників (командирів). До наказу про виплату додаткової винагороди, виходячи з розміру до 100 тисяч гривень на місяць, в обов'язковому порядку додаються узагальнені дані, отримані з документів, передбачених пунктами 4-6 цього наказу (пункт 12 Наказу № 392-АГ).
Відповідно до довідки військової частини НОМЕР_2 від 29.09.2022 №1984 чітко вказано, що позивач приймав безпосередню участь у бойових діях або забезпеченні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії з 26.06.2022 по 29.09.2022, однак додаткова винагорода, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168, у розмірі до 100 000,00 грн за вказаний період йому нарахована та виплачена не була (арк.спр. 20).
У суду немає підстав ставити під сумнів достовірність наданої позивачем довідки, яка містить печатку та підписана командиром військової частини.
Отож це є доказом безпосередньої участі позивача у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії.
В контексті зазначеного суд зауважує, що з 01.09.2022 по 05.09.2022 військовослужбовець перебував у відпустці за сімейними обставинами, що підтверджується витягами з наказів (арк. спр.63-64).
Згідно витягу з журналу службово-бойових дій № НОМЕР_8 зведеного загону відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ТИП С ) бойове розпорядження було винесено начальником НОМЕР_3 прикордонного загону №Т/25-542 від 29.06.2022 року щодо направлення/передачі в оперативне підпорядкування командиру Тактичного угрупування військ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з 29.06.2022 , відтак на думку суду, саме з цієї дати слід проводити виплату додаткової винагороди (арк. спр.64).
Разом з тим, у НОМЕР_6 прикордонного загону не виникає обов'язок формування відповідних наказів до отримання від НОМЕР_3 прикордонного загону інформації, передбаченої додатком 2 до наказу № 392-АГ.
У поданому до суду поясненні НОМЕР_3 прикордонний загін імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України (військова частина НОМЕР_9 ) зазначає, що направляв відповідні рапорти для призначення позивачу спірної винагороди, зокрема від 02.09.2022 та 03.10.2022, однак суду не надано жодного доказу на підтвердження вказаних обставин (арк. спр.83 зворот).
Більше того, позивач перебував у розпорядженні військової частини НОМЕР_9 з 26.06.2022 по 29.09.2022 і згідно пункту 11 Наказу № 392-АГ рапорти повинні надходити до 5 числа щомісячно (у поточному місяці за попередній) в органи, в яких ці військовослужбовці проходять службу.
Отож інформація про виконання позивачем бойових завдань, наказів, розпоряджень тощо повинна бути за весь період перебування останнього у відрядженні та направлена до військової частини НОМЕР_7 .
Принцип правової визначеності є невід'ємною, органічною складовою принципу верховенства права. Про це у низці своїх рішень зазначає зокрема Європейський Суд з прав людини. У своїх рішеннях Конституційний Суд України також посилається на принцип правової визначеності, наголошуючи на тому, що він є необхідним компонентом принципу верховенства права.
Принцип правової визначеності (певності) загальний принцип права, який гарантує забезпечення легкості з'ясування змісту права і можливість скористатися цим правом у разі необхідності.
Так, Конституційний Суд України сформулював у Рішенні від 22.09.2005 № 5-рп/2005 у справі про постійне користування земельними ділянками, в якому зазначається, що «із конституційних принципів рівності і справедливості випливає вимога визначеності, ясності і недвозначності правової норми, оскільки інше не може забезпечити її однакове застосування, не виключає необмеженості трактування у правозастосовній практиці і неминуче призводить до сваволі» (абзац другий підпункту 5.4 пункту 5 мотивувальної частини). Цим Конституційний Суд України наголосив, що невизначеність, нечіткість правової норми призводить до її неоднакового розуміння та тлумачення, що в практичній площині призводить до різного застосування.
У справі «Sunday Times v. United Kingdom» Європейський суд вказав, що прописаний у Конвенції термін «передбачено законом» передбачає дотримання такого принципу права як принцип визначеності. ЄСПЛ стверджує, що термін «передбачено законом» має на увазі не лише писане право, як-то норми писаних законів, а й неписане, тобто усталені у суспільстві правила та моральні засади суспільства. До цих правил, які визначають сталість правозастосування, належить і судова практика. Конвенція вимагає, щоб усе право, чи то писане, чи неписане, було достатньо чітким, щоб дозволити громадянинові, якщо виникне потреба, з належною повнотою передбачати певною мірою за певних обставин наслідки, що може спричинити певна дія (ЄСПЛ аналогічної позиції дотримується у справі «Steel and others v. The United Kingdom»).
Також у рішенні в справі «The Sunday Times v. United Kingdom» Європейський суд зазначив, що закон повинен бути досить доступним, він повинен служити для громадянина відповідним орієнтиром, достатнім у контексті, в якому застосовуються певні правові норми у відповідній справі; норма не може вважатися законом, якщо вона не сформульована з достатньою чіткістю, яка дає можливість громадянинові регулювати свою поведінку.
При цьому ЄСПЛ у пунктах 52, 56 рішення від 14.10.2010 у справі «Щокін проти України» зазначив, що тлумачення й застосування національного законодавства є прерогативою національних органів. Однак суд зобов'язаний переконатися в тому, що спосіб, у який тлумачиться й застосовується національне законодавство, призводить до наслідків, сумісних із принципами Конвенції з погляду тлумачення їх у практиці Європейського суду з прав людини. На думку ЄСПЛ, відсутність у національному законодавстві необхідної чіткості й точності, які передбачали можливість різного тлумачення, порушує вимогу «якості закону», передбачену Конвенцією, і не забезпечує адекватного захисту від свавільного втручання публічних органів державної влади в майнові права заявника.
Отже, національне законодавство має тлумачитися таким чином, щоб результат тлумачення відповідав принципам справедливості, розумності та узгоджувався з положеннями Конвенції.
Суд зазначає, що недотримання органами Держприкордонслужби вимог наказу № 392-АГ в частині обміну інформацію про участь військовослужбовця у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів не може мати негативні наслідки для такого військовослужбовця, а отже, й не може впливати на його особисті права, в тому числі на право отримання спірної додаткової винагороди.
Позивач набув право та дотримався усіх умов для виплати йому додаткової винагороди, однак реалізація цього права обмежена діями військових частин щодо дотримання ними формальних процедур для прийняття остаточного рішення про виплату, а тому на позивача не може бути покладено тягар негативних наслідків за недотримання однією із військових частин встановленого порядку, позаяк цим порушуватиметься суть гарантованого законом права позивача на отримання належного йому грошового забезпечення.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Сьомого апеляційного адміністративного суду від 13.11.2023 р. у справі №120/5510/23.
Судом встановлено, що стосовно позивача наявне бойове розпорядження датоване 29.06.2022 та довідка, яка підтверджує його участь в бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії.
При цьому, суд вказує на те, що позивачу не виплачена в повній мірі винагорода за період перебування у відрядженні з 26.06.2022 по 29.09.2022, чим допущено протиправну бездіяльність відповідачем. Як наслідок, підлягає задоволенню похідна вимога про зобов'язання виплатити додаткову винагороду з 29.06.2022 по 29.09.2022 за виключенням періоду перебування у відпустці з 01.09.2022 по 05.09.2022 в розрахунку до 100 000 грн. на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах з врахуванням проведених виплат за цей період.
Що стосується доводів представника прикордонного загону у відзиві на позов на невідповідність довідки військової частини НОМЕР_2 від 29.09.2022 № 1984 вимогам наказу № 392-АГ, то суд зазначає, що позивач не може нести відповідальність за неналежне оформлення посадовими особами облікових документів. Крім того, вказана довідка є чинною, невідкликаною та не скасованою, а тому є допустимим, належним, достовірним та достатнім доказом безпосередньої участі позивача у бойових діях або заходах, відтак і підтверджує його право на виплату додаткової винагороди у збільшеному розмірі у вказані у такій довідці періоди.
З урахуванням зазначеного, враховуючи принцип верховенства права, на підставі зібраних та досліджених доказів, аналізу чинного законодавства, суд, обираючи належний та ефективний спосіб захисту порушеного права позивача, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково шляхом визнання протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_7 щодо неповного нарахування та виплати ОСОБА_1 збільшеної до 100000 грн. додаткової винагороди за період з 29.06.2022 по 29.09.2022 за виключенням періоду перебування у відпустці за сімейними обставинами з 01.09. 2022 по 05.09.2022; зобов'язання військової частини НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» збільшену до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у бойових діях або забезпеченні здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів за періоди: з 29.06.2022 по 29.09.2022 за виключенням періоду перебування у відпустці за сімейними обставинами з 01.09. 2022 по 05.09.2022.
Щодо позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльності військової частини НОМЕР_1 щодо ненарахування та невиплати позивачу додаткової винагороди відповідно пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» у розмірі до 100000 грн, починаючи з 26.06.2022 по 29.09.2022 пропорційно дням участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, то суд зазначає, що як було встановлено вище, нарахуванню та виплаті спірної допомоги передує отримання інформації про військовослужбовців, відряджених з інших органів та підрозділів Держприкордонслужби, дні їх безпосередньої участі у бойових діях або заходах, передбачених пунктами 2 Наказів № 164-АГ та № 392-АГ, яка подається начальниками органів Держприкордонслужби (органів військового управління (штабів угрупувань військ (сил) або штабів тактичних груп), включених до складу діючих угрупувань військ (сил) оборони держави, до 5 числа щомісячно (у поточному місяці за попередній) в органи, в яких ці військовослужбовці проходять службу, за формою, наведеною у додатку 2 до Наказів № 164-АГ та № 392-АГ.
У суду немає підстав недовіряти інформації зазначеної у поясненнях третьої особи, що до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) Державної прикордонної служби України направлялися листи та рапорти щодо виплати додаткової винагороди відносно особового складу підрозділу - додаток на 17 аркушах №22/2858-22-вих від 02.09.2022 та додаток на 24 аркушах №22/3720-22-вих від 03.10.2022.
Також судом встановлено та підтверджено письмовими доказами, що військова частина НОМЕР_2 НОМЕР_3 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України видала довідку, про участь позивача в бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії та є наявне бойове розпорядження №Т/25-542 від 29.06.2022 та наказ №18-т від 08.07.2022.
Разом з тим, в межах розгляду даної справи суд констатує, що у період з 26.06.2022 по 31.12.2022 Чернігівська область входила до переліку районів ведення воєнних (бойових) дій, а тому в діях відповідача є очевидна протиправна бездіяльність.
Щодо зобов'язання військової частини НОМЕР_1 нарахувати та виплатити позивачу додаткову винагороду, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» у розмірі до 100000 грн пропорційно дням участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування за періоди: 26.06.2022 по 29.09.2022 (за виключенням періоду перебування у відпустці), то в цій частині слід відмовити, оскільки судом не встановлено факту, що у вказані дати позивач приймав участь у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (відсутність рапортів у матеріалах справи за спірний період).
Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
З урахуванням вищевикладеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити частково.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 243-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_10 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) Державної прикордонної служби України (58003, Чернівецька область, місто Чернівці, вулиця Герцена, 2 А, ЄДРПОУ 14321682), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - військова частина НОМЕР_2 НОМЕР_3 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Державної прикордонної служби України ( АДРЕСА_3 , ЄДРПОУ НОМЕР_11 ) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина 95) Державної прикордонної служби України щодо неповного нарахування та виплати ОСОБА_1 збільшеної до 100 000 грн. додаткової винагороди відповідно до пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану” за період з 29 червня 2022 року по 29 вересня 2022 року за виключенням періоду перебування у відпустці з 01.09.2022 по 05.09.2022.
Зобов'язати Військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову винагороду, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» збільшену до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у бойових діях або забезпеченні здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів за періоди: з 29.06.2022 по 29.09.2022 за виключенням періоду перебування у відпустці з 01.09.2022 по 05.09.2022.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.І.Смокович