Справа № 525/1262/23
Номер провадження 3/525/609/2023
ПОСТАНОВА
07 грудня 2023 року с. Велика Багачка
Суддя Великобагачанського районного суду Полтавської області Ячало Ю.І.,
за участю секретаря Лопатки О.В.,
особи ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, які надійшли від відділення поліції № 3 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , одружений, працює головним спеціалістом ГУ Держгеокадастру в Полтавській області, до адміністративної відповідальності не притягувався, раніше не судимого,
по ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановив:
23 листопада 2023 року до Великобагачанського районного суду Полтавської області від начальника відділення поліції № 3 Миргородського РВП ГУ НП в Полтавській області надійшов на розгляд протокол про адміністративне правопорушення серія ААД № 397742, складений 17 листопада 2023 року про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП, відносно громадянина ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу органу, який його склав, для належного оформлення, з наступних підстав.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 397742 вбачається, що працівники поліції інкримінують ОСОБА_1 порушення ним вимог пункту 2.9 а ПДР України, яким передбачено, що водієві забороняється: керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена відповідальність, за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Разом з тим, поліцейський формулюючи у протоколі суть адміністративного правопорушення зазначив, що ОСОБА_1 керував транспортним засобом з ознаками алкогольного сп'яніння, а не у стані алкогольного сп'яніння, що суперечить диспозиції ч. 1 ст. 130 КУпАП та вимогам п. 2.9 а ПДР України.
За таких обставин, судом встановлено, що суть вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення викладена у протоколі суперечить нормам, які йому інкримінують як порушення.
Відповідно до положень КУпАП, обов'язковою умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі для належного оформлення.
Вважаю, що справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, необхідно повернути до відділення поліції № 3 Миргородського РВП ГУ НП в Полтавській області для встановлення суті адміністративного правопорушення, що є необхідним для вирішення справи судом.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, -
постановив:
Матеріали справи у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Відділення поліції № 3 Миргородського РВП ГУНП в Полтавській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.І. Ячало