Справа № 163/2448/23
Провадження № 3/163/1091/23
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 листопада 2023 року місто Любомль
Суддя Любомльського районного суду Волинської області Шеремета С.А.
з участю секретаря судового засідання Голядинець О.В.,
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
захисника Ничаї В.М.,
потерпілої ОСОБА_2 ,
розглянувши направлений Відділенням поліції №1 (м. Любомль) Ковельського районного управління поліції ГУНП у Волинській області протокол серії ВАВ № 798089 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає по АДРЕСА_1 , непрацюючого", РНОКПП НОМЕР_1 ,
ВСТАНОВИВ:
Старшим ДОП ВП №1 (м. Любомль) Ковельського РУП ГУНП у Волинській області складено протокол серії ВАВ №798089 про те, що ОСОБА_1 24 жовтня 2023 року близько 08 год. 00 хв. перебуваючи в кухні загального користування, що на 2-му поверсі гуртожитку Любомльського професійного ліцею, по вулиці 1-го Травня, 32-а, в місті Любомль, плюнув в обличчя громадянці ОСОБА_2 , чим всинив дрібне хуліганство.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст.173 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні, вказав, що пред'явлене звинувачення є надуманим, з ОСОБА_2 дійсно мав місце конфлікт, так як між ними склалися непрязні відносили, оскільки остання упереджено до нього ставиться, з незрозумілих для нього причин, підтвердив спілкування на підвищених тонах, проте плювок в обличчя категорично заперечив.
Захисник ОСОБА_1 - Ничая В.М. просив справу закрити за відсутністю в діях підзахисного складу правопорушення.
Потерпіла ОСОБА_2 вказала, що 24.10.2023 приблизно о 8:00 годині перебувала на кухні загального користування, що на 2-му поверсі гуртожитку Любомльського професійного ліцею, та розмовляла з сусідом на ім'я ОСОБА_3 . В цей час на кухню заскочив ОСОБА_1 та одразу плюнув їй в обличчя.
В судовому засіданні в якості свідків були допитані сусіди ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , які вказали, що безпосерніми свідками події про яку йдеться в протоколі вони не були, однак підтвердили, що ОСОБА_2 упереджено ставиться до ОСОБА_1 та постійно чіпляється до нього та ображає, в результаті чого між ними часто виникують словесні суперечки. Вказали, що в той день між ними теж мав місце словесний конфлікт та взаємні образи.
З аналізу досліджених у справі доказів вбачається, що звинувачення ОСОБА_1 фактично ґрунтуються лише на поясненнях самої потерпілої ОСОБА_2 . Жодного іншого доказу, який прямо чи опосередковано підтверджував би такі її пояснення до протоколу не додано.
Під час розгляду протоколу встановлено, що між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 дійсно існує довготривалий конфлікт, який виник на ґрунті особистих неприязних відносин між ними та звинувачень з боку один одного щодо порядку та правил проживання в гуртожитку. Ознак порушення громадського порядку і спокою громадян в діях ОСОБА_1 не встановлено, їх словесна суперечка і образливі висловлювання носили взаємний неприязний характер.
Відповідно до ст. 173 КУпАП дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян. Об'єктивна сторона даного правопорушення виражається у нецензурній лайці в громадських місцях, образливому чіплянні до громадян та інших подібних діях, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Спільний конфлікт, що виник на ґрунті особистих неприязних відносин, виключає ознаки дрібного хуліганства.
Згідно з ч.3 ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
На підставі викладеного, провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю події та складу правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Керуючись ст.247, 251, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення за ознаками ст. 173 КУпАП щодо ОСОБА_1 закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в апеляційному порядку до Волинського апеляційного суду через Любомльський районний суд.
Дата складення повного тексту постанови 13.11.2023 року.
Суддя Любомльського районного суду
Волинської області С.А. Шеремета