Справа № 354/21/23
Провадження № 3/354/150/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 листопада 2023 року м. Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Єрмак Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 (м. Яремче) Надвірнянського районного відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає за адресою АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , керував транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння за наступних обставин.
ОСОБА_1 27.12.2022 року о 21.25 год. в с. Татарів по вул.Незалежності керував автомобілем MAN д.н. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння, зі згоди водія огляд на стан
сп'яніння у встановленому законом порядку проводився із застосуванням Drager Alkotester 6810 в присутності двох свідків, результат тесту №7334 - 1,88%. Такими своїми діями він
порушив вимоги п. 2.9 А ПДР.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину не визнав, але доказів на спростування вини не
надав.
Від захисника ОСОБА_1 - адвоката Куцого О.С. надійшла заява, в якій просить справу слухати за відсутності ОСОБА_1 , просить провадження у справі закрити, у зв'язку з
тим, що ОСОБА_1 не керував транспортним засобом, процедура огляду на стан сп'яніння здійснена з порушенням встановленого порядку.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вимогами ст. 252 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) оцінює докази заь своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
За ч. 2 ст.266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного сп'яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 7 розділу ІІ Інструкції затвердженої Наказом від 09.11.2015 року№ 1452/735 установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Заслухавши правопорушника, дослідивши наявні докази, вважаю, що, незважаючи на невизнання своєї вини у вчиненні адмінправопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП, вина ОСОБА_1 , у вчиненому доводиться:
1) відомостями, які містяться у протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД №118839 від 27.12.2022;
2) актом огляду на стан алкогольного сп'яніння, з використанням спеціального технічного тзасобу,з якого вбачається, що огляд на стан сп'яніння зі згоди ОСОБА_1 , у встановленому ьзаконом порядку проводився із застосуванням приладу «Drager Alkotester 6810», результат якого - 1,88 % проміле алкоголю, з яким ОСОБА_1 погодився;
3) направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння від 27.12.2022 року;
4) талоном тестування приладу «Драгер», який відповідно до свідоцтва №12-01/5645, яке чинне до 28.09.2023 року пройшов перевірку вимірювальної техніки, результат якого вказав на вміст в крові ОСОБА_1 - 1,88 % проміле алкоголю, номер тесту № 7334;
7) відеозаписом, який наявний на долученому до протоколу диску, на якому зафіксовано огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння із застосуванням приладу «Drager Alkotester 6810», результат якого 1,88 % проміле алкоголю. ОСОБА_1 зазначений результат не заперечував, також не заперечував факт керування ним транспортним засобом.
Крім того, факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом підтверджується наявним в справі протоколом про адміністративне правопорушення від 27.12.2022р. АА №118838 за ст. 124 КУпАП, який складений за тих самих обставин, та постановою суду від 09.03.2023, яка набрала законної сили.
Посилання захисника Псарук В.Я. на порушення порядку проведення огляду на стан сп'яніння та некерування ОСОБА_1 транспортним засобом судом не приймаються, оскільки спростовуються наявними в матеріалах справи доказами.
Таким чином, вважаю, що в матеріалах справи достатньо доказів, які підтверджують
вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130
КУпАП.
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 130 КУпАП, як керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.
З метою виховання останнього і запобіганню вчинення нових правопорушень, слід накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст.130КУпАП у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ч.1ст.40-1КУпАП із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст. ст.40-1, ч. 1 ст.130 КУпАП,ЗУ «Просудовий збір» суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 17000 ( сімнадцять тисяч ) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Штраф сплатити на рахунок: р/р UA148999980313070149000009001, код класифікації доходів 21081300 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Отримувач : ГУК в Івано-Франківській обл./Ів.-Фран./21081300 Код отримувача ЄДРПОУ 37951998.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.
Судовий збір сплачується за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 банк отримувача: Казначейство України(ЕАП) рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 код класифікації доходів бюджету:22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її постановлення до Івано-
Франківського апеляційного суду через Яремчанський міський суд Івано-Франківської
області.
Суддя: . .