Провадження № 3/235/1585/23
Справа № 235/2700/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2023 року м. Покровськ
Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Карабан І.І., за участю особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції №1 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Новогродівки Донецької області, громадянина України, одруженого, має на утриманні неповнолітню дитину, пенсіонера, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1
- за ч. 5 ст.126 КУпАП, -
ВСТАНОВИЛА:
До Красноармійського міськрайонного суду Донецької області з Відділення поліції №1 Покровського РУП ГУНП в Донецькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААД №575128 від 20 жовтня 2023 року відносно ОСОБА_1 за ч.5 ст. 126 КУпАП.
В протоколі зазначено, що 20 жовтня 2023 року о 16 годині 25 хвилин в с. Новожеланне по вулиці Центральна, 1, водій ОСОБА_1 здійснював рух на ТЗ мопед «Карпати» без номерного знаку. При цьому не мав права керування транспортними засобами. Правопорушення вчинене повторно протягом року, 21 серпня 2023 року постановою БАА/910492, ОСОБА_1 був притягнутий до відповідальності за ч.2 ст.126 КУпАП, чим порушив вимоги п.2.1.а Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10 жовтня 2001 року № 1306, за що передбачена відповідальність ч.5 ст. 126 КУпАП.
Суддя, заслухавши особу, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріли справи про адміністративне правопорушення, приходить до наступних висновків.
За змістом ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановленому законом. Провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Диспозиція ч. 5 ст. 126 КУпАП, за якою складено протокол передбачає відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Відповідно до п.2.1 а ПДР України водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі: посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
При цьому ч.2 ст.126 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом
В протоколі зазначено, що ОСОБА_1 правопорушення вчинив повторно протягом року, 21 серпня 2023 року постановою БАА/910492, ОСОБА_1 був притягнутий до відповідальності за ч.2 ст.126 КУпАП.
Згідно з ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно з ч.2 цієї ж статті обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею ст. 255 КУпАП.
До протоколу про адміністративне правопорушення додані копія постанови про накладення адміністративного стягнення по справі серії БАД № 339881 від 20 жовтня 2023 року, якою останнього притягнуто до відповідальності за ч.6 та ч.5 ст.121 КУпАП, копію протоколу про адміністративне правопорушення серії АДД № 575100 від 20 жовтня 2023 року за ч.2 ст.130 КУпАП відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.130 КУпАП, копію направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння від 20 жовтня 2023 року та копію акту огляду на стан сп'яніння від 20 жовтня 2023 року.
Водночас в якості доказів до протоколу копія постанови від 21 серпня 2023 року серії БАА 910492, на яку міститься посилання в тексті протоколу при викладенні суті правопорушення, не долучена.
Будь-які інші докази, що підтверджували б факт вчинення ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого ч.1 - ч.4 ст.126 КУпАП протягом року до вчинення правопорушення 20 жовтня 2023 року, суть якого викладена в нинішньому протоколі, до протоколу також не долучені.
При цьому, нормами КУпАП не передбачено компетенцію суду щодо зміни суті правопорушення, його редагування, збору доказів, тощо. Такі дії порушили би принцип рівності сторін та фактично свідчили б про прийняття судом сторони обвинувачення, що є неприпустимим.
Обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.
На підставі викладеного, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбачений ч.5 ст. 126 КУпАП, оскільки не доведено, що останній вчинив правопорушення повторно протягом року.
Відповідно до ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, наявні всі підстави для закриття провадження за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 126 КУпАП в діях ОСОБА_1 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 247, 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИЛА:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.5 ст. 126 КУпАП закрити за відсутністю в його діях складу правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Дніпровського апеляційного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Суддя І.І. Карабан