Ухвала від 04.12.2023 по справі 575/1277/23

Справа № 575/1277/23

Провадження № 2/575/185/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2023 р. смт. Велика Писарівка

Суддя Великописарівського районного суду Сумської області Семенова О.С., розглянувши матеріали цивільної позовної заяви ОСОБА_1 /зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 / до Великописарівської селищної ради Сумської області /юридична адреса: вул. Незалежності, буд. 9А, смт. Велика Писарівка Охтирського району Сумської області/ про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом,

УСТАНОВИЛА:

Позивачка ОСОБА_1 29 листопада 2023 року звернулася до Великописарівського районного суду Сумської області з позовом до Великописарівської селищної ради Сумської області про визнання за нею права власності в порядку спадкування за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 на спадкове майно, що складається із земельної ділянки площею 2,05 га з кадастровим номером 5921280500:13:003:0074 відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю серії СМ № 106515, яка розташована на території Великописарівської селищної ради, мотивуючи свої вимоги обставинами, викладеними у позовній заяві.

Позовна заява подана з додержанням вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України та підсудна Великописарівському районному суду Сумської області. Визначені ст. ст. 185-186 ЦПК України підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.

Разом з позовною заявою від позивачки надійшло клопотання про витребування письмових доказів: а саме: від Великописарівської районної державної нотаріальної контори, інформаційну довідку зі Спадкового реєстру про наявність (відсутність) заведеної спадкової справи (у разі її наявності-копії цієї справи) після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Станичне Охтирського району Сумської області ОСОБА_2 .

Оскільки позивачка не має можливості отримати вказані документи самостійно, то суд вважає за можливо посприяти в їх витребуванні.

Відповідно до частин 6-7 статті 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.

Крім цього 04 грудня 2023 року від позивачки до Великопиарівського районного суду Сумської області надійшло клопотання про залучення у справі співвідповідачем ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканця АДРЕСА_2 .

Відповідно до ч. 1, 4 ст. 50 ЦПК України суд першої інстанції має право за клопотанням позивача до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання залучити до участі у ній співвідповідача. Про залучення співвідповідача чи заміну неналежного відповідача постановляється ухвала.

Як слідує з матеріалів цивільної справи, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є сином померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Станичне Охтирського району Сумської області ОСОБА_2 , тобто спадкоємцем першої черги, який має право на обов'язкову частку від спадщини, незалежно від змісту заповіту. Тому клопотання позивачки є обґрунтованим.

Таким чином, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивачки та залучити до участі по справі в якості співвідповідача ОСОБА_3 , так як він є спадкоємцем першої черги після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .

Відповідно до вимог ст. 274 ЦПК України ця справа розглядається за правилами загального позовного провадження з викликом сторін.

Керуючись ст. ст. 50, 84, 187, 274, 353-354 ЦПК України,

ПОСТАНОВИЛА:

Відкрити провадження по справі за цивільним позовом ОСОБА_1 до Великописарівської селищної ради Сумської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом.

Задовольнити клопотання позивачки ОСОБА_1 про залучення у справі співвідповідача.

Залучити до участі у справі за цивільним позовом ОСОБА_1 до Великописарівської селищної ради Сумської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітомспіввідповідача ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканця АДРЕСА_2 .

Призначити підготовче засідання у справі на 25 грудня 2023 року о 09 годині 00 хвилин за адресою: вул. Ярослава Мудрого, буд. 12, смт. Велика Писарівка Охтирського району Сумської області, з участю сторін.

Витребувати від Великописарівської районної державної нотаріальної контори інформаційну довідку зі Спадкового реєстру про наявність (відсутність) заведеної спадкової справи (у разі її наявності-копії цієї справи) після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Станичне Охтирського району Сумської області ОСОБА_2 .

Роз'яснити відповідачам право подати відзив на позов з доказами на підтвердження обставин, на яких вони ґрунтуються, в строк не пізніше 15 днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі. Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Відповідно до ч. 1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Роз'яснити позивачу право подати відповідь на відзив щодо наведених відповідачами у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення, в строк не пізніше 5 днів з дня отримання такого відзиву. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Роз'яснити відповідачу право подати заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення, в строк не пізніше 5 днів з дня отримання відповіді на відзив. Копія заперечення та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Копію зазначеної ухвали надіслати учасникам справи (особам, якщо від них витребовуються докази) в порядку, встановленому ст. 272 ЦПК України. Разом з тим відповідачу надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається, на веб-адресі, сторінки /vp.su.court.gov.ua/ Великописарівського районного суду Сумської області.

Ухвала остаточна і оскарженню не підлягає.

Суддя Великописарівського

районного суду Сумської області О.С. Семенова

Попередній документ
115427012
Наступний документ
115427017
Інформація про рішення:
№ рішення: 115427013
№ справи: 575/1277/23
Дата рішення: 04.12.2023
Дата публікації: 07.12.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Великописарівський районний суд Сумської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них; за заповітом
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (04.12.2023)
Дата надходження: 29.11.2023
Предмет позову: Про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом.
Розклад засідань:
25.12.2023 09:00 Великописарівський районний суд Сумської області