Справа 362/6191/23
Провадження 3/362/3202/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.12.2023 року
Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі судді Поповича О.В. розглянув справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1
за частиною 1 статті 130 КУпАП і
встановив:
19 вересня 2023 року о 13:45 на 34 км 71 м автодороги М-05 Київ - Одеса, ОСОБА_1 керував автомобілем BMV, номерний НОМЕР_1 , з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: звужені зіниці очей, які не реагують на світло, неприродна блідість обличчя; від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законодавстві порядку відмовився, що було зафіксовано нагрудною бодікамерою; чим порушив вимоги пункту 2.5 Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 та його захисник - адвокат Ларченко І.М. категорично заперечили вину. Захисник Ларченко І.М. надала пояснення про те, що вони не згодні з протоколом про адміністративні правопорушення, а саме матеріали не містять факту порушень її підзахисним ПДР та законної зупинки транспортного засобу, він стояв на узбіччі, бо відбулася поломка, працівники поліції його не зупиняли; на відеозаписі спочатку ОСОБА_1 дійсно, не усвідомлючи характеру на наслідків притягнення до відповідальності за частиною 1 статті 130 КУпАП, відмовився від проходження процедури огляду на стан наркотичного сп'яніння, але після того, як приїхав батько, погодив пройти процедуру такого огляду; йому не роз'яснено права та обов'язки, право на адвоката, в тому числі не роз'яснено наслідків відмови від проходження огляду на стан сп'яніння; при проведення поверхневого огляду працівниками поліції було допущено безліч порушень чинного законодавства; не видано жодного із примірників акту огляду; ОСОБА_1 не було доставлено до медичного закладу для медичного огляду та на підставі викладеного просить закрити провадження у справі за відсутності в діях складу адміністративного правопорушення. ОСОБА_2 підтримав захисника.
Однак, винність ОСОБА_1 підтверджуються матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення, актом огляду на стан наркотичного сп'яніння в закладі охорони здоров'я, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану наркотичного сп'яніння, рапортом, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу та відеозаписами з нагрудних відеокамер (відеореєстраторів) з нагрудної камери, використання яких передбачено статтею 40 Закону України «Про національну поліцію» й Інструкцію про порядок зберігання, видачі, приймання, використання нагрудних відеокамер (відеореєстраторів) працівниками патрульної поліції та доступ до відеозаписів з них», затвердженої наказом Департаменту патрульної поліції від 03 лютого 2016 року № 100, що був досліджений у судовому засіданні, з якого чітко вбачається, що ОСОБА_1 керує транспортним засобом, зупинився з порушенням правил дорожнього руху, повідомив що поламався та після виявлення у нього ознак наркотичного сп'яніння на пропозицію огляду на стан наркотичного сп'яніння відмовляється зі словами « Я не буду проходити», після того як приїхав батько та на пропозицію працівника поліції пройти огляд також відмовився, відсторонений від керуванням шляхом евакуації транспортного засобу на штраф майданчик.
Відповідно до підпункту 2 пункту 4 розділу 1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України та МОЗ України 09 листопада 2015 року № 1452/735, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками наркотичного сп'яніння є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Отже, поліцейський вправі пред'явити до водія транспортного засобу вимогу пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану наркотичного сп'яніння за наявності підстав вважати, що водій перебуває в стані наркотичного сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Відповідно до пункту 2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння.
Надаючи оцінку вищевказаним доказам як окремо, так і в їх сукупності, з урахуванням вимог статті 252 КУпАП, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається порушення Правил дорожнього руху, які були зафіксовані в протоколі про адміністративне правопорушення, а саме пункту 2.5 цих Правил.
Перевіркою матеріалів також не встановлено порушень при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, оскільки дії особи, уповноваженої на складання адміністративного протоколу, відповідають вимогам статті 266 КУпАП і пункту 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 № 1103.
На підставі викладеного суд дійшов висновку про наявність у діянні ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, що підтверджується зібраними доказами, які, на переконання суду, є належними та допустимими, повністю узгоджуються між собою та відповідають дійсним фактичним обставинам справи, встановленим у судовому засіданні.
Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, суд не встановив.
Враховуючи особу ОСОБА_1 , характер і суспільну небезпеку вчиненого правопорушення, суд уважає, що останньому слід призначити стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, тобто безальтернативну санкцію, передбачену частиною 1 статті 130 КУпАП, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
З урахуванням положень статті 40-1 КУпАП, пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» і статті 7 Закону України «Державний бюджет України на 2023 рік» із правопорушника слід стягнути судовий збір.
Керуючись статтями 9, 24, 27, 33, 40-1, 130, 221, 245, 251, 252, 256, 265-1, 268, 276, 277, 283, 284, 285, 289 КУпАП, суд
постановив:
1. Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, і накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
2. Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду в десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Васильківський міськрайонний суд Київської області.
Суддя О.В. Попович