ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 292/1491/23
Номер провадження 3/292/1398/23
ПОСТАНОВА
05 грудня 2023 року смт.Пулини
Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Гуц О.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 ,
громадянина України, військово службовця військової частини НОМЕР_1
за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП,
УСТАНОВИВ:
05.12.2023 до Червоноармійського районного суду Житомирської області з військової частини НОМЕР_1 надійшов протокол про військове адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП серії А4350 № 77 від 04.12.2023 відносно ОСОБА_1 .
Ознайомившись з даним протоколом та доданими до нього документами, суддя дійшла такого висновку.
Згідно вимог ч. 1 ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи вирішує наступні питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Частиною 1 ст. 256 КУпАП визначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення складений відносно - ОСОБА_2 за ч.3 ст.172-20 КУпАП, тоді як згідно доданих інших документів до протоколу, зазначено прізвище - " ОСОБА_1 , що потребує уточнення.
Вказані обставини унеможливлюють повний та всебічний розгляд даного адміністративного матеріалу, тому вважаю необхідним повернути матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 для приведення їх у відповідність вимогам КУпАП.
При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки з дотриманням вимог п. 6 Розділу II Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, із врахуванням ст. 38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення. Керуючись ст. ст. 245, 256, 278, 280 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про військове адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 7172-20 КУпАП повернути для доопрацювання до військової частини НОМЕР_2 .
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О. В. Гуц