Справа № 278/5792/23
Провадження №3/278/3874/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2023 року м. Житомир
Суддя Житомирського районного суду Житомирської області Зубчук І.В., розглянувши матеріали, які надійшли з військової частини НОМЕР_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого в розташуванні військової частини НОМЕР_1 , водія-механіка ІНФОРМАЦІЯ_2 військової частини НОМЕР_1 ,
за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про військове адміністративне правопорушення №70 від 14.11.2023, 13.11.2023 близько 05 год. водій-механік ІНФОРМАЦІЯ_2 військової частини НОМЕР_1 солдат строкової служби ОСОБА_2 , знаходячись в таборі військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 ), грубо порушуючи встановлений у Збройних Силах України порядок проходження військової служби, перебував у стані алкогольного сп'яніння, про що свідчить висновок медичного огляду №1820 від 13.11.2023 року. Таким чином, солдат ОСОБА_2 , являючись військовослужбовцем військової частини НОМЕР_1 , безпосередньо виконуючи обов'язки військової служби, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, під час виконання службових обов'язків перебував у стані алкогольного сп'яніння в умовах воєнного стану.
На підтвердження зазначених обставин суду надано висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння №1820 від 13.11.2023.
Оцінюючи наведені докази в їх сукупності, суддя приходить до наступного висновку.
ОСОБА_2 ставиться у вину виконання обов'язків військової служби в стані алкогольного сп'яніння.
Стаття 266-1 КУпАП передбачає, що військовослужбовці, щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння, підлягають огляду на такий стан. Такий огляд проводиться уповноваженими, зокрема, командирами військових частин особами з використанням спеціальних технічних засобів (ч. 2 ст. 266-1 КУпАП), і лише у разі незгоди військовослужбовця на проведення огляду з використанням спеціальних технічних засобів та тестів або у разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я (ч. 4 ст. 266-1 КУпАП). Огляд військовослужбовців на стан сп'яніння, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним (ч. 9 ст. 266-1 КУпАП).
Додані до протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 докази не містять відомостей про те, що ОСОБА_2 перед проведенням огляду на стан сп'яніння у медичному закладі пропонувалось пройти такий огляд за допомогою спеціальних технічних засобів та тестів, чим було порушено встановлений ст. 266-1 КУпАП порядок проведення огляду військовослужбовця на стан сп'яніння, у зв'язку з чим результати проведення огляду в закладі охорони здоров'я вважаються недійсними.
Враховуючи вищевикладене, висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння №1820 не є допустим доказом перебування ОСОБА_2 в стані алкогольного сп'яніння. Оскільки інші докази наявності цієї обставини відсутні, суддя вважає, що в діянні останнього відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, у зв'язку з чим провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП стосовно ОСОБА_1 - закрити за відсутністю в його діянні складу адміністративного правопорушення.
На постанову суду протягом 10 днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Житомирський районний суд Житомирської області.
Суддя Інна ЗУБЧУК