Справа № 161/18057/23
Провадження № 3/161/5459/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м.Луцьк 01 грудня 2023 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Черняк В.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.4 ст. 121 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
З протоколу про адміністративні правопорушення серії ААД № 041182 від 13.10.2023 року вбачається, що ОСОБА_1 13.10.2023 року о 12:44 год. в м. Луцьку по вул. Івана Франка керував транспортним засобом Nissan Leaf, д.н.з. НОМЕР_1 , своєчасно не пройшовши обов'язковий технічний контроль, чим порушив вимоги, п. 31.3 б ПДР України. Своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.4 ст. 121 КУпАП (правопорушення вчинено повторно протягом року).
У судовому засіданні правопорушник свою вину в інкримінованому адміністративному правопорушенні визнав, у скоєному щиро розкаявся та просив суворо не карати. Вказав, що його зайнятість та отримання доходу, на даний час, нерозривно пов'язано з наявністю права на керування транспортним засобом (працює водієм в «Еко таксі», автомобіль Nissan Leaf передано в його користування ТОВ «Профільтех»). До початку вторгнення РФ на територію України працював на заводі «СКФ Україна», однак, після його часткової руйнації внаслідок ракетних обстрілів відбулось скорочення штату ( ОСОБА_1 залишився без засобів на існування). Зазначив, що після виявленого органами поліції порушення ПДР 13.01.2023 року повідомив власника ТЗ ТОВ «Профільтех» про необхідність проходження технічного огляду автомобіля, однак ці недоліки ними усунуті не були. Сам факт правопорушення відбувся через неуважність та відсутність контролю за терміном дії попереднього протоколу перевірки технічного стану ТЗ, а також з урахуванням дії в державі воєнного стану. До матеріалів справи долучив характеристику з місця роботи та копії доказів про перебування на його утриманні неповнолітньої дитини.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши письмові докази у справі, суд дійшов наступних висновків.
Вина особи у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 121 КУпАП підтверджується його власними поясненнями, протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 041182 від 13.10.2023, довідкою УПП у Волинській області ДПП від 16.10.2023 року, рапортом поліцейського та іншими матеріалами справи.
Відтак, своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 4 ст. 121 КУпАП.
Разом з тим, ст. 22 КУпАП передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Статтею 23 КУпАП визначено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Частиною 2 ст. 61 Конституції України визначено, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер,
Вищевказана норма Конституції України свідчить про те, що відповідальність особи за вчинення правопорушення у кожному випадку є окремою та персональною за своїми ознаками.
Чинними нормами КУпАП не визначається поняття малозначності вчиненого правопорушення, а тому орган (посадова особа), уповноважений розглядати справи про адміністративні правопорушення, звільняє правопорушника від адміністративної відповідальності в кожному випадку окремо, зважаючи на характер вчинюваного діяння та обставини справи.
Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
На думку суду, діяння, вчинене ОСОБА_1 містило в собі усі юридичні і суб'єктивні ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене ч. 4ст. 121 КУпАП, але внаслідок конкретних обставин не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення, зокрема, його дії суб'єктивно не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам, і така шкода фактично не була заподіяна.
Аналізуючи вищевказане, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника, який свою вину в інкримінованому правопорушенні визнав та щиро розкаявся у вчиненому, суд вважає, що ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Відповідно до ч. 2 ст.284 КУпАП при оголошенні усного зауваження, суд виносить постанову про закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення.
На підставі ч.7 ст. 121 КУпАП, керуючись ст. ст. 22, 252, 283, 284 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 121 КУпАП та звільнити його від адміністративної відповідальності за малозначністю, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.4 ст. 121 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області В.В. Черняк