Ухвала від 04.12.2023 по справі 925/1630/23

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

04 грудня 2023 року Черкаси справа №925/1630/23

Суддя Господарського суду Черкаської області Спаських Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви (вх. суду № 2046/23 від 01.12.2023) за позовом публічного акціонерного товариства "Черкасиобленерго" відокремлений підрозділ "Звенигородські енергетичні мережі" (м. Звенигородка, Черкаська область) до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Іскрене" (с. Іскрене, Звенигородський район, Черкаська область) про стягнення 95 291,54 грн.

ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про стягнення з відповідача вартості необлікової електричної енергії в сумі 95 291,54 грн. на підставі договору № 50 про постачання електричної енергії від 08.11.2013, укладеного між сторонами у справі.

16 жовтня 2023 введено в дію зміни до ГПК України згідно Закону від 29 червня 2023 року N 3200-IX, зокрема, стосовно реєстрації електронного кабінету учасника господарського процесу.

Згідно п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Згідно ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов'язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Згідно відомостей комп'ютерної програми “Діловодство спеціалізованого суду” позивач в порядку ч. 6 ст. 6 ГПК України не зареєстрував свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі).

Протилежних доказів позивачем суду не подано.

Згідно абз. 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Частиною 2 ст. 174 ГПК України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов'язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.

За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 ГПК України, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву публічного акціонерного товариства "Черкасиобленерго" відокремлений підрозділ "Звенигородські енергетичні мережі" (м. Звенигородка, Черкаська область) до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Іскрене" (с. Іскрене, Звенигородський район, Черкаська область) про стягнення 95 291,54 грн. - залишити без руху.

2. Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, а саме: протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, зобов'язати зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), про що повідомити суд .

3. Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою згідно з п. 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.М. Спаських

Попередній документ
115408772
Наступний документ
115408774
Інформація про рішення:
№ рішення: 115408773
№ справи: 925/1630/23
Дата рішення: 04.12.2023
Дата публікації: 07.12.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Черкаської області
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів; Невиконання або неналежне виконання зобов’язань; купівлі-продажу; поставки товарів, робіт, послуг; енергоносіїв
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Залишено без руху (04.12.2023)
Дата надходження: 01.12.2023
Предмет позову: стягнення
Розклад засідань:
19.01.2024 10:00 Господарський суд Черкаської області
06.02.2024 10:00 Господарський суд Черкаської області
27.02.2024 10:00 Господарський суд Черкаської області
19.03.2024 12:00 Господарський суд Черкаської області
09.04.2024 10:00 Господарський суд Черкаської області