Справа № 491/1168/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2023 року м. Ананьїв
Суддя Ананьївського районного суду Одеської області Надєр Ліма Махді, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.5 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,
ВСТАНОВИЛА:
12 жовтня 2023 року о 00 годин 20 хвилин ОСОБА_1 в м. Ананьїв, вул. Пролетарська Подільського району Одеської області керував автомобілем марки «ВАЗ 2101», державний номерний знак НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керування.
За вказаним фактом працівником поліції відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення від 11 жовтня 2023 року серії ААД №165051 за ч.5 ст.126 КУпАП.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, при підготовці до розгляду даної справи про адміністративне правопорушення було встановлено, що матеріали оформлено не належним чином.
У протоколі в частині зазначення дати вчинення правопорушення наявні виправлення щодо конкретної дати вчинення правопорушення. Також відповідно до протоколу він складений 11 жовтня 2023 року о 00 годин 52 хвилини, а згідно фабули правопорушення ОСОБА_1 вчинено 12 жовтня 2023 року о 00 голин 20 хвилин, що абсолютно суперечить одне одному.
Згідно протоколу особу правопорушника встановлено за паспортом громадянина України для виїзду за кордон, копія якого додана до протоколу. Водночас у вказаному паспорті не зазначається по батькові особи, на ім'я якої він виданий. Однак в протоколі по батькові правопорушника зазначено « ОСОБА_2 », хоча документ, який підтверджує його по батькові, в матеріалах справи відсутній.
До протоколу додано витяг з ІПС «Цунамі» щодо інформації про притягнення протягом року ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, однак з зазначеного витягу вбачається, що він складений відносно двох різних осіб з різними місцями народження та проживання, що викликає суперечності з матеріалами справи в цілому в частині анкетних даних особи, відносно якої складено вказаний протокол, через що у суду немає можливості перевірити правильність кваліфікації дій ОСОБА_1 .. Також до протоколу не додано відомості про те, чи отримував посвідчення водія. Крім того згідно протоколу у фабулі дії ОСОБА_1 кваліфіковано як такі, що він керував транспортним засобом, будучи позбавленим права керування, однак кваліфікацію зазначено як ч.5 ст.126 КУпАП, яка передбачає відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті, хоча до протоколу не додано докази того, що протягом року ОСОБА_1 був підданий адміністративному стягненню за ч.ч.2-4 ст.126 КУпАП.
При таких обставинах суд не має можливості розглянути дані матеріали та винести відповідне рішення, а тому є всі підстави для повернення даного протоколу про адміністративне правопорушення для належного оформлення.
Керуючись ст.ст.126, 256, 268, 278 КУпАП,
ПосТановиЛА:
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.126 ч.5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Надєр Л.М.