Ухвала від 27.11.2023 по справі 766/8975/23

Справа №766/8975/23

н/п 1-кс/766/2887/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.11.2023 року м. Херсон

Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Херсонського міського суду Херсонської області клопотання слідчого другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Херсоні) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі ОСОБА_3 за погодженням прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, що поширює свою діяльність на Автономну Республіку Крим та місто Севастополь прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_4 про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження в умовах воєнного стану, внесеного до ЄРДР за №42016000000003998 від 20.12.2016 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.111 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Херсоні) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі ОСОБА_3 за погодженням прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, що поширює свою діяльність на Автономну Республіку Крим та місто Севастополь прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження №42016000000003998 від 20.12.2016, за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111 КК України, зазначених у клопотанні.

Обґрунтування клопотання.

Другим слідчим відділом (з дислокацією у м. Херсоні) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №42016000000003998 від 20.12.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111 КК України.

У ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження встановлено, що ряд осіб, обіймаючи відповідно до чинного законодавства України посади суддів АР Крим та міста Севастополя, нехтуючи ст.ст. 5,72,74 Конституції України, п.п. 1, 3, 21 ч.2 ст.9, ч.9 ст.10, Закону України «Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим», ч.3 ст.2, ст.73, п.2 ч.1 ст.85, ст.132 Конституції України, п.2 ч.3 ст.3, ст.ст. 6,18,27 Закону України «Про всеукраїнський референдум» ст.ст. 6, 6-1 Закону України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми», ст.ст. 1,2,4,55,66,74 Закону України «Про судоустрій та статус суддів України», достовірно знаючи про незаконність дій Верховної Ради АР Крим та Севастопольської міської ради, а також приєднання території АР Крим та м. Севастополя до складу Російської Федерації, впродовж березня-квітня 2014 року продовжили свою роботу на посадах суддів незаконно створеної Республіки Крим, яка у подальшому увійшла до складу Російської Федерації, чим забезпечили функціонування незаконно створених органів судової влади та сприяли представникам Російської Федерації у проведенні підривної діяльності на території України.

Створення та діяльність на території України органу судової влади іноземної держави призвели до посилення заходів тимчасової окупації півострова Крим, забезпечили належне функціювання незаконних органів законодавчої, виконавчої, судової влади та правоохоронних органів.

За даним фактом Генеральною прокуратурою України здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні №421015000000001289 від 26.06.2015 за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.111 КК України.

В рамках вказаного кримінального провадження 22.05.2015 заступником Генерального прокурора України вручено повідомлення про підозру судді Апеляційного суду АР Крим ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111 КК України, а саме у діянні, умисно вчиненому громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України: наданні іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

11.08.2015 слідчим Генеральної прокуратури України ОСОБА_5 оголошено у розшук.

21.10.2016 слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва у кримінальному провадженні №421015000000001289 від 26.06.2015 надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно оголошеного у розшук підозрюваного ОСОБА_5

20.12.2016 Генеральною прокуратурою України, матеріали досудового розслідування відносно підозрюваного ОСОБА_5 виділено з матеріалів кримінального провадження №421015000000001289, в окреме кримінальне провадження за №42016000000003998.

29.03.2021 процесуальним керівником підслідність у кримінальному провадженні визначено за слідчими третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Херсоні) Територіального управління Державного бюро розслідування, розташованого у місті Мелітополі.

Разом з тим, влада РФ спланувала, та розв'язала агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів ЗС РФ на територію України. Так, 24.02.2022, на виконання вищевказаного наказу, військовослужбовці збройних сил російської федерації, шляхом збройної агресії, з погрозою застосування зброї та її фактичним застосуванням, незаконно вторглись на територію Україну через державні кордони України в Автономній республіці Крим, Донецькій, Луганській, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили часткову окупацію території України, що продовжується по теперішній час та призводить до загибелі значної кількості людей та інших тяжких наслідків.

Згідно з указом Президента України Володимира Зеленського № 64/2022 від 24.02.2022, у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України.

24.02.2022, внаслідок російського вторгнення військові підрозділи дійшли до м. Херсона та 28.02.2022 м. Херсон був окупований повністю.

Внаслідок несподіваного вторгнення збройних сил країни агресора, порушення порядку організації службової діяльності Третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Херсоні) ТУ ДБР у м. Мелітополі, були втрачені матеріали кримінальних проваджень, які зберігалися у кабінетах слідчих, у тому числі матеріали кримінального провадження №42016000000003998 від 20.12.2016.

Після деокупації м. Херсона під час проведення службового розслідування та інвентаризації матеріалів кримінальних проваджень, які не були знищені чи вивезені представниками окупаційної влади, матеріали кримінального провадження не знайдені.

Враховуючи викладене, є достатні підстави вважати, що матеріали кримінального провадження №42016000000003998 від 20.12.2016 фактично втрачені в умовах воєнного стану, місце перебування вказаних матеріалів на цей час невідомо.

У матеріалах кримінального провадження №42016000000003998 від 20.12.2016, зафіксовано відомості про початок, досудового розслідування, процесуальний статус особи, обставини, що свідчать про наявність доказів вчинення особою кримінального правопорушення, їх належність та допустимість та інше. Слідчий вважає необхідним відновлення вказаних матеріалів. Відновлення вказаних матеріалів сприятиме виконанню завдань кримінального провадження щодо захисту особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

На підставі викладеного слідчий просить клопотання задовольнити.

В судове засідання слідчий не з'явився. Надав клопотання в якому подане клопотання підтримав, просив задовольнити з підстав викладених в ньому, розглянути клопотання без його участі.

Мотивація слідчого судді.

Дослідивши зміст клопотання та доданих до нього матеріалів, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Порядок відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження в умовах воєнного стану регулюється положеннями 615-1 КПК України.

Відповідно до ч.1 ст.615-1 КПК України, відновленню підлягають втрачені матеріали кримінального провадження, зокрема яке не завершилось направленням обвинувального акту до суду.

Підстави для відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження визначені в ч.2 ст.615-1 КПК України.

До клопотання про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження додаються документи або їх копії, у тому числі не посвідчені в установленому порядку, що збереглися у прокурора, слідчого, дізнавача, сторони захисту чи потерпілого, за умови їх засвідчення кваліфікованим електронним підписом.

На підставі зібраних і перевірених матеріалів суд постановляє ухвалу про відновлення матеріалів втраченого кримінального провадження повністю або в частині, яку, на його думку, необхідно відновити.

Встановлено, що другим слідчим відділом (з дислокацією у м. Херсоні) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №42016000000003998 від 20.12.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111 КК України.

Слідчим надано копії: витяг з ЄРДР по кримінальному провадженню №42016000000003998 на 2 арк; постанова про зміну групи прокурорів від 08.07.2019 на 3 арк; постанова про доручення проведення досудового розслідування слідчій групі та призначення старшого слідчої групи від 08.07.2019 на 2 арк; постанова про виділення матеріалів досудового розслідування від 20.12.2016 на 2 арк; постанова про визначення підслідності у кримінальному провадженні від 21.12.2016 на 2 арк.; постанова про визначення групи прокурорів від 21.12.2016 на 2 арк; постанова про визначення групи слідчих, які здійснюватимуть досудове розслідування від 21.12.2016 на 2 арк; постанова про зупинення досудового розслідування від 21.12.2016 на 2 арк; повідомлення про підозру ОСОБА_5 від 22.05.2015 на 5 аркушах; направлення письмового повідомлення про підозру від 22.05.2015 на 1 аркуші; повістка від 22.05.2015 на 1 аркуші; лист до Експрес-пошти від 22.05.2015 на 4 аркушах; відповідь УДППЗ «Укрпошта» від 19.11.2015 на 2 аркушах; договір від 09.03.2016 на 6 аркушах; повістка від 11.06.2015 на 1 аркуші; дані про відправлення повісток на 18-23.06.2015 на 3 аркушах; повістка від 24.05.2016 на 1 аркуші; роздруківка газети «Урядовий кур'єр» №101 на 3 аркушах; повістка від 10.06.2016 на 1 аркуші; роздруківка газети «Урядовий кур'єр» №110 на 2 аркушах; повістка від 22.06.2016 на 1 аркуші; копія анкети отримувача паспорта громадянина України для виїзду за кордон від 19.01.2010 на 2 арк; витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 15.04.2015 на 1 арк; інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна №35207669 від 20.03.2015 на 2 арк; клопотання про арешт майна від 27.07.2015 на 6 арк; ухвала Печерського районного суду м. Києва про арешт майна від 29.07.2015; супровідний лист про направлення ухвали на арешт майна від 28.08.2015 на 1 арк; постанова про оголошення підозрюваного ОСОБА_5 у розшук від 11.08.2015 на 1 арк; лист про направлення постанови про розшук від 17.08.2015 на 1 аркуші; лист про заведення оперативно-розшукової справи від 16.09.2015 на 1 аркуші; подання про надання згоди на затримання судді від 10.07.2015 на 7 аркушах; супровідний лист про направлення подання від 10.07.2015 на 1 арк.; лист Генеральному прокурору України від 25.03.2016 на 4 аркушах; запит до Верховної Ради України від 03.02.2015 на 7 аркушах; відповідь з Верховної Ради України від 23.02.2015 на 1аркуші; інформація щодо Постанов Верховної Ради України про обрання (звільнення) з посад суддів, які знаходяться на постійному зберіганні в сховищі Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України на 2 арк; Постанова Верховної ради України «Про обрання суддів» від 08.07.2005 на 2 арк; лист до Верховної ради України від 10.06.2005 року; рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 07.04.2005 на 2 арк; запит Генеральної прокуратури України до Верховної Ради України від 09.09.2016 на 1 арк; відповідь з апарату Верховної Ради України від 15.09.2016 з додатком, на 2 арк; лист Департаменту контррозвідки СБУ від 14.06.2016 на 7 арк; запит до Міністерства оборони України від 18.06.2015 на 2 арк; відповідь з Міністерства оборони України від 18.06.2015 на 6 арк; супровідний лист Міністерства юстиції України від 21.03.2016, з додатками на 8 арк; ухвала Печерського районного суду м. Києва від 21.10.2016 про здійснення спеціального досудового розслідування відносно підозрюваного ОСОБА_5 на 4 арк; постанова про визначення підслідності у кримінальному провадженні від 10.10.2016 на 2 аркушах; постанова про відновлення досудового розслідування від 28.11.2018 на 1 арк; постанова про зупинення досудового розслідування від 28.11.2018 на 1 арк; постанова про відновлення досудового розслідування від 08.07.2019 на 1 арк; клопотання про дозвіл на затримання підозрюваного з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою від 10.07.2019 на 6 арк; постанова про зупинення досудового розслідування від 25.07.2019 на 1 арк; супровідний лист від 29.08.2019 №26/2-52650-19 на 1 арк; постанова про зміну групи прокурорів від 28.08.2019 на 3 арк.; постанова про зупинення досудового розслідування від 2020 року на 2 арк; постанова про зупинення досудового розслідування від 2020 року на 2 арк; постанова про визначення групи прокурорів від 12.03.2020 на 2 арк; постанова про призначення групи прокурорів від 30.03.2021 на 2 арк; постанова про відновлення досудового розслідування від 29.03.2021 на 1 арк; постанова про визначення підслідності від 29.03.2021.

Дослідивши матеріали клопотання, перевіривши копії документів наданих для відновлення кримінального провадження, враховуючи, що вказані матеріали втрачено в умовах воєнного стану, а їх відновлення необхідне для подальшого проведення досудового розслідування, слідчий суддя вважає за необхідне подане слідчим клопотання задовольнити та відновити матеріали втраченого кримінального провадження в обсязі наданих суду матеріалів.

Керуючись ст.615-1 КПК України,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Херсоні) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі ОСОБА_3 за погодженням прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, що поширює свою діяльність на Автономну Республіку Крим та місто Севастополь прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_4 про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження в умовах воєнного стану, внесеного до ЄРДР за №42016000000003998 від 20.12.2016 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.111 КК України - задовольнити.

Відновити втрачені матеріали кримінального провадження №42016000000003998 від 20.12.2016, за підозрою ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111 КК України, а саме:

-витяг з ЄРДР по кримінальному провадженню №42016000000003998 на 2 арк;

-постанова про зміну групи прокурорів від 08.07.2019 на 3 арк;

-постанова про доручення проведення досудового розслідування слідчій групі та призначення старшого слідчої групи від 08.07.2019 на 2 арк;

-постанова про виділення матеріалів досудового розслідування від 20.12.2016 на 2 арк;

-постанова про визначення підслідності у кримінальному провадженні від 21.12.2016 на 2 арк.;

-постанова про визначення групи прокурорів від 21.12.2016 на 2 арк;

-постанова про визначення групи слідчих, які здійснюватимуть досудове розслідування від 21.12.2016 на 2 арк;

-постанова про зупинення досудового розслідування від 21.12.2016 на 2 арк;

-повідомлення про підозру ОСОБА_5 від 22.05.2015 на 5 аркушах;

-направлення письмового повідомлення про підозру від 22.05.2015 на 1 аркуші;

-повістка від 22.05.2015 на 1 аркуші;

-лист до Експрес-пошти від 22.05.2015 на 4 аркушах;

-відповідь УДППЗ «Укрпошта» від 19.11.2015 на 2 аркушах;

-договір від 09.03.2016 на 6 аркушах;

-повістка від 11.06.2015 на 1 аркуші;

-дані про відправлення повісток на 18-23.06.2015 на 3 аркушах;

-повістка від 24.05.2016 на 1 аркуші;

-роздруківка газети «Урядовий кур'єр» №101 на 3 аркушах;

-повістка від 10.06.2016 на 1 аркуші;

-роздруківка газети «Урядовий кур'єр» №110 на 2 аркушах;

-повістка від 22.06.2016 на 1 аркуші;

-копія анкети отримувача паспорта громадянина України для виїзду за кордон від 19.01.2010 на 2 арк;

-витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 15.04.2015 на 1 арк;

-інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна №35207669 від 20.03.2015 на 2 арк;

-клопотання про арешт майна від 27.07.2015 на 6 арк;

-ухвала Печерського районного суду м. Києва про арешт майна від 29.07.2015;

-супровідний лист про направлення ухвали на арешт майна від 28.08.2015 на 1 арк;

-постанова про оголошення підозрюваного ОСОБА_5 у розшук від 11.08.2015 на 1 арк;

-лист про направлення постанови про розшук від 17.08.2015 на 1 аркуші;

-лист про заведення оперативно-розшукової справи від 16.09.2015 на 1 аркуші;

-подання про надання згоди на затримання судді від 10.07.2015 на 7 аркушах;

-супровідний лист про направлення подання від 10.07.2015 на 1 арк.;

-лист Генеральному прокурору України від 25.03.2016 на 4 аркушах;

-запит до Верховної Ради України від 03.02.2015 на 7 аркушах;

-відповідь з Верховної Ради України від 23.02.2015 на 1аркуші;

-інформація щодо Постанов Верховної Ради України про обрання (звільнення) з посад суддів, які знаходяться на постійному зберіганні в сховищі Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України на 2 арк;

-Постанова Верховної ради України «Про обрання суддів» від 08.07.2005 на 2 арк;

-лист до Верховної ради України від 10.06.2005 року;

-рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 07.04.2005 на 2 арк;

-запит Генеральної прокуратури України до Верховної Ради України від 09.09.2016 на 1 арк;

-відповідь з апарату Верховної Ради України від 15.09.2016 з додатком, на 2 арк;

-лист Департаменту контррозвідки СБУ від 14.06.2016 на 7 арк;

-запит до Міністерства оборони України від 18.06.2015 на 2 арк;

-відповідь з Міністерства оборони України від 18.06.2015 на 6 арк;

-супровідний лист Міністерства юстиції України від 21.03.2016, з додатками на 8 арк;

-ухвала Печерського районного суду м. Києва від 21.10.2016 про здійснення спеціального досудового розслідування відносно підозрюваного ОСОБА_5 на 4 арк;

-постанова про визначення підслідності у кримінальному провадженні від 10.10.2016 на 2 аркушах;

-постанова про відновлення досудового розслідування від 28.11.2018 на 1 арк;

-постанова про зупинення досудового розслідування від 28.11.2018 на 1 арк;

-постанова про відновлення досудового розслідування від 08.07.2019 на 1 арк;

-клопотання про дозвіл на затримання підозрюваного з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою від 10.07.2019 на 6 арк;

-постанова про зупинення досудового розслідування від 25.07.2019 на 1 арк;

-супровідний лист від 29.08.2019 №26/2-52650-19 на 1 арк;

-постанова про зміну групи прокурорів від 28.08.2019 на 3 арк.;

-постанова про зупинення досудового розслідування від 2020 року на 2 арк;

-постанова про зупинення досудового розслідування від 2020 року на 2 арк;

-постанова про визначення групи прокурорів від 12.03.2020 на 2 арк;

-постанова про призначення групи прокурорів від 30.03.2021 на 2 арк;

-постанова про відновлення досудового розслідування від 29.03.2021 на 1 арк;

-постанова про визначення підслідності від 29.03.2021.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_1

Попередній документ
115389869
Наступний документ
115389871
Інформація про рішення:
№ рішення: 115389870
№ справи: 766/8975/23
Дата рішення: 27.11.2023
Дата публікації: 06.12.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Херсонський міський суд Херсонської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; інші клопотання
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (27.11.2023)
Дата надходження: 20.10.2023
Предмет позову: -
Розклад засідань:
27.11.2023 09:50 Херсонський міський суд Херсонської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЄПІШИН ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ЄПІШИН ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ