РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2023 року м. Рівне №460/18859/23
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Гудими Н.С., розглянувши за правилами письмового провадження без повідомлення учасників справи, адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області
про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання протиправними дій у не проведенні перерахунку та виплаті пенсії з 01.06.2023 без обмеження її максимальним розміром та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.06.2023 без обмеження її виплати максимальним розміром, виходячи з 74% сум грошового забезпечення з урахуванням вже виплачених сум.
За змістом позовної заяви, вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку у відповідача як отримувач пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Повідомив, що на виконання рішень суду від 25.05.2022 у справі №460/14087/22 та від 18.11.2022 у справі №460/29059/22 відповідачем здійснено відповідні перерахунок і виплату пенсії, однак застосовано обмеження максимального розміру пенсії та пенсійних виплат. У відповідь на звернення позивача щодо нарахування та виплати йому пенсії і інших пенсійних виплат без обмежень їх розміру, ГУ ПФУ в Рівненській області повідомлено про відсутність підстав для задоволення заяви позивача, оскільки застосування такого обмеження максимального розміру пенсії здійснене відповідно до ч.7 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, такими, що порушують його права та інтереси, а тому просив суд задовольнити позовні вимоги повністю.
Ухвалою суду від 09.08.2023 відкрито провадження в адміністративній справі та ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.
Відповідач подав відзив, у якому заперечив проти позовних вимог. Зокрема, зазначив, що на виконання рішення суду у справі №460/14087/22, що набрало законної сили, ГУ ПФУ в Рівненській області 01.07.2022 проведено перерахунок пенсії позивача, основний розмір пенсії після перерахунку становить 10516,11 грн. На виконання рішення суду у справі, що набрало законної сили, та постанови про відкриття виконавчого провадження ГУ ПФУ в Рівненській області 01.06.2023 проведено перерахунок пенсії позивача, розмір якої після перерахунку склав 25016,11 грн. До даного розміру також включено доплату за проживання у зоні гарантованого добровільного відселення відповідно до ст. 39 Закону №796, що встановлена на виконання рішення суду у розмірі 13000 тис. Станом на 01.06.2023 року на виконання рішення суду №460/29059/22 та постанови про відкриття виконавчого провадження позивачу була нарахована пенсія у розмірі 25016,11 грн., відповідно до виплати із врахуванням норм ч.7 ст. 43 Закону 2262 та ст. 67 Закону 796 підлягає 20930,00 грн. Вважає, що відповідач діяв в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. За наведеного, просив у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, суд встановив наступне.
Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Рівненській області та з 01.09.1995 отримує пенсію за вислугу років, в розмірі 74% грошового забезпечення, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 25.05.2022 у справі №460/14087/22, яке набрало законної сили, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області провести з 01 квітня 2019 року перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до виданої Державною установою "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Рівненській області" довідки від 21.12.2021 №1927 виходячи з основного розміру призначеної пенсії - 74% сум основних, додаткових видів грошового забезпечення та з врахуванням виплачених раніше сум.
На виконання рішення суду у справі №460/14087/22 ГУ ПФУ в Рівненській області перераховано пенсію позивача з 01.04.2019. Відповідно до перерахунку пенсії за пенсійною справою позивача від 01.07.2022, основний розмір пенсії склав 9124,78 грн, а з урахуванням надбавок підсумок пенсії склав 10516,11 грн.
Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 18.11.2022 у справі №460/29059/22, яке набрало законної сили, позов ОСОБА_1 задоволено. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити з 20.03.2022 нарахування та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, в розмірі, визначеному статтею 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, в розмірі двох мінімальних заробітних плат (згідно із законом про Державний бюджет України на відповідний рік).
На виконання вказаного рішення суду проведено перерахунок пенсії позивача з 01.06.2023. За результатами цього перерахунку до пенсії позивача встановлено доплату (підвищення) за проживання у зоні гарантованого добровільного відселення відповідно до ст. 39 Закону №796, що встановлена на виконання рішення суду у розмірі 13000,00 грн. Підсумок пенсії (з надбавками) склав 25016,11 грн., однак з урахуванням максимального розміру, виплату пенсії обмежено до 20930 грн. Вказане підтверджується копією перерахунку за пенсійною справою №033659-МВС від 01.06.2023.
21.06.2023 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Рівненській області із заявою щодо надання роз'яснень по виконанню рішень суду та виплати пенсії без обмеження максимальним розміром.
Листом від 21.07.2023 ГУ ПФУ в Рівненській області повідомлено позивача про те, що розмір пенсійної виплати, обчислений на виконання судових рішень, з 01.07.2022 становить 9124,76 грн, з 01.06.2023 - 20930 грн та про застосування до його пенсії обмеження максимального розміру відповідно до ч.7 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" (в редакції Закону №1774 від 06.12.2016).
Вважаючи таку поведінку органу Пенсійного фонду протиправною, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, які виникли між сторонами, суд керується і виходить з такого.
За змістом преамбули Закону №2262-ХІІ, держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Частиною третьою статті 43 Закону №2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини третьої статті 63 Закону №2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.
Обмеження максимального розміру пенсії вперше введено в дію Законом України "Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 р. № 3668-VI (далі - Закон № 3668-VI), що набрав чинності 01.10.2011 р.
Відповідно до ст.2 Закону №3668-VI максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13.10.1995 р. "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Водночас Законом № 3668-VI внесено зміни у ст.43 Закону № 2262-XII, яку викладено в редакції Закону № 3668-VI, а саме: максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.
Тобто, положення ч.7 ст.43 Закону № 2262-XII та положення ч.1 ст.2 Закону № 3668-VІ (у частині поширення її дії на Закон № 2262-ХІІ), прийняті одночасно для регулювання одних і тих самих правовідносин (обмеження максимальним розміром пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-XII) та є однаковими за змістом.
Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення частини 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн.
Відповідно до пункту 2 резолютивної частини рішення Конституційного Суду України №7-рп/2016 від 20.12.2016, положення частини сьомої статті 43 Закону №2262-XII, які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Згідно зі статтею 152 Конституції України, закони та інші правові акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.
Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Відповідно до статті 1-1 Закону №2262-XII, зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Частиною сьомою статті 43 Закону №2262-XII (у редакції Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII, який набрав чинності з 01.01.2017) знову ж таки передбачено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Поміж тим, суд звертає увагу, що частина сьома статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якою було передбачено обмеження пенсій максимальним розміром, втратила чинність з дати прийняття рішення Конституційного Суду України №7-рп/2016, тобто 20.12.2016.
За таких обставин, внесені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №1774 від 06.12.2016 зміни (щодо періоду, протягом якого діють обмеження пенсії) до частини сьомої статті 43 Закону № 2262-XII, яка визнана неконституційною і втратила чинність, є повторним запровадженням регулювання, яке Конституційний Суд визнав неконституційним, а тому, ці зміни самі по собі не створюють підстав для обмеження максимального розміру пенсії. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Отже, починаючи із 2017 року, стаття 43 Закону № 2262-ХІІ не містить норм про обмеження пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність.
Таким чином, з 20.12.2016 обмеження максимальним розміром пенсії особам, яким така призначена згідно з Законом №2262, є протиправним.
Відповідні висновки викладені Верховним Судом у постановах від 03.10.2018 у справі №127/4267/17, від 16.10.2018 р. у справі № 522/16882/17, від 31.01.2019 р. у справі №638/6363/17, від 09.11.2020 р. у справі № 813/678/18, які суд враховує при виборі і застосуванні норм права до спірних відносин на підставі ч.5 ст. 242 КАС України.
Крім того, у постанові від 16.12.2021 р. у справі № 400/2085/19 Верховний Суд наголосив про протиправність обмеження органом Пенсійного фонду максимального розміру пенсії позивача, право на пенсійне забезпечення якого встановлене Законом №2262, та зазначив, що у спірних відносинах підлягають застосуванню норми Закону №2262 з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 р. № 7-рп/2016, а не норми Закону № 3668.
Суд наголошує, що обмеження максимального розміру пенсії, призначеної згідно з Законом №2262-ХІІ, порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених ч.5 ст.17 Конституції України.
Аргументи відповідача, викладені в листі-відповіді, про існування законних підстав для обмеження пенсії позивача не узгоджуються із нормативним регулюванням спірних правовідносин та правовими висновками Верховного Суду щодо застосування норм права. Отже, такі дії відповідача є протиправними, оскільки, як встановлено матеріалами справи, позивач є військовим пенсіонером, отримує пенсію за вислугу років, перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Рівненській області, а тому обмеження його пенсії максимальним розміром не допускається.
При цьому, доводи відповідача про те, що ним застосовувалося обмеження максимальним розміром пенсії позивача на підставі частини 3 статті 67 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, суд відхиляє як безпідставні, з огляду на таке.
Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796-XII визначено основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.
Цей Закон спрямований на захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та розв'язання пов'язаних з нею проблем медичного і соціального характеру, що виникли внаслідок радіоактивного забруднення території; громадян, які постраждали внаслідок інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї, та розв'язання пов'язаних з цим проблем медичного і соціального характеру (ч.1 ст. 1 Закону №796).
Як вже зазначалося судом, рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 18.11.2022 у справі №460/29059/22, яке набрало законної сили, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 з 20.03.2022 підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, який проживає на території радіоактивного забруднення, в розмірі, визначеному статтею 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, в розмірі двох мінімальних заробітних плат (згідно із законом про Державний бюджет України на відповідний рік).
Згідно з ч.3 ст.67 Закону №796-XII (в редакції Законів № 3668-VI від 08.07.2011, №1774-VIII від 06.12.2016) максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Після внесення змін Законами України №3668 від 08.07.2011 та №1774 від 06.12.2016 положення ч.3 ст. 67 Закону №796 неконституційними не визнавалися.
Отже, вказаною нормою встановлено обмеження максимальним розміром тих пенсій, які призначені на підставі Закону №796, зокрема Розділу VIII «Пенсії і компенсації особам, віднесеним до категорій 1,2,3,4».
Натомість, у спірних правовідносинах позивач хоча й має статус, особи постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи, проте отримує пенсію за вислугу років, призначену на підставі Закону №2262. Крім того, рішенням суду у справі №460/29059/22 орган Пенсійного фонду зобов'язано нарахувати та виплатити позивачу підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, що проживає на території радіоактивного забруднення, відповідно до ст. 39 Закону №796, а не здійснити перерахунок розміру його пенсії.
Таким чином, нарахування особі підвищення до пенсії, визначеного ст. 39 Закону №796, не може впливати на обрахунок основного розміру її пенсії за вислугу років та слугувати підставою для обмеження останньої максимальним розміром на підставі ч.3 ст. 67 Закону №796, позаяк вказана норма не поширюється і не може бути застосована до пенсії, призначеної на підставі Закону №2262.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що й після призначення позивачу підвищення до пенсії, передбаченого ст. 39 Закону №796-XII, обмеження максимальним розміром пенсії позивача з урахуванням такого підвищення як з мотивів застосування ч.7 ст. 43 Закону №2262, так і положень ч.3 ст. 67 Закону №796, є протиправним.
За наведених обставин в їх сукупності, суд дійшов висновку про протиправність дій Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо відмови позивачу у виплаті пенсії без обмеження максимальним розміром після здійснення перерахунку його пенсії 01.06.2023, з врахуванням підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, що проживає на території радіоактивного забруднення, відповідно до ст.39 Закону №796-XII у розмірі двох мінімальних заробітних плат.
З огляду на викладене, враховуючи протиправність таких дій відповідача, належним способом відновлення порушених у спірних правовідносинах прав позивача є зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити з 01.06.2023 перерахунок та виплату пенсії позивачу, виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 74% грошового забезпечення, без обмеження пенсії максимальним розміром та з урахуванням рішень Рівненського окружного адміністративного суду від 25.05.2022 у справі №460/14087/22 та від 18.11.2022 у справі №460/29059/22 і раніше проведених виплат.
Інші доводи та аргументи учасників справи не мають значення для правильного вирішення спору по суті, не впливають на встановлені в ході розгляду справи обставини і не спростовують викладених висновків суду.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади і органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.
Згідно з частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З огляду на викладене, позов підлягає до задоволення повністю.
Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України сплачений судовий збір підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача. Доказів понесення інших судових витрат учасниками справи не надано.
Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо відмови ОСОБА_1 у виплаті пенсії без обмеження максимальним розміром після здійснення 01.06.2023 перерахунку його пенсії з врахуванням підвищення до пенсії як непрацюючому пенсіонеру, що проживає на території радіоактивного забруднення, відповідно до ст.39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28 лютого 1991 року №796-XII у розмірі двох мінімальних заробітних плат.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити з 01.06.2023 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 74% грошового забезпечення, з врахуванням рішень Рівненського окружного адміністративного суду від 25.05.2022 у справі №460/14087/22 та від 18.11.2022 у справі №460/29059/22, без обмеження пенсії максимальним розміром, з урахуванням раніше проведених виплат.
Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області витрати по сплаті судового збору у сумі 1073,60 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення складений 04 грудня 2023 року
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 )
Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Олександра Борисенка, буд. 7,м. Рівне,Рівненська обл.,33028, ЄДРПОУ/РНОКПП 21084076)
Суддя Н.С. Гудима