Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/8657/23
Номер провадження 1-в/711/142/23
УХВАЛА
29 листопада 2023 року м. Черкаси
Придніпровський районний суд м. Черкаси в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
представника ЧРУП
ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 ,
засудженого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси подання т.в.о. начальника Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , судимого вироком Соснівського районного суду м. Черкаси від 03.04.2012 за ч. 3 ст. 307, ст. 69, ч. 1 ст. 321, ст. 70, ст. 75 КК України до 5 (п'яти) років позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком 3 роки. Вироком Апеляційного суду Черкаської області від 28.01.2013 вирок Соснівського районного суду м. Черкаси скасований та засуджений за ч. 3 ст. 307, ст. 69, ч. 1 ст. 321, ст. 70 КК України до 7 (семи) років позбавлення волі з конфіскацією майна. Ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 29.02.2016 звільнений умовно-достроково на невідбутий строк 3 місяці,
ВСТАНОВИВ:
Т.в.о. начальника Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , в обґрунтування якого зазначив, що ОСОБА_4 засуджений вироком Соснівського районного суду м. Черкаси від 03.04.2012 за ч. 3 ст. 307, ст. 69, ч. 1 ст. 321, ст. 70, ст. 75 КК України до 5 (п'яти) років позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком 3 роки. Вироком Апеляційного суду Черкаської області від 28.01.2013 вирок Соснівського районного суду м. Черкаси скасований та засуджений за ч. 3 ст. 307, ст. 69, ч. 1 ст. 321, ст. 70 КК України до 7 (семи) років позбавлення волі з конфіскацією майна. Ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 29.02.2016 звільнений умовно-достроково на невідбутий строк 3 місяці. Звільнився з місць позбавлення волі 29.02.2016 року, за що судимість у законному порядку не знята та не погашена. ОСОБА_4 протягом поточного року 26.03.2023 року близько 21 год. 59 хв. вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 178 КУпАП, також ОСОБА_4 був притягнутий до відповідальності за ст.ст. 173 та 185 КУпАП. Таким чином ОСОБА_4 на шлях виправлення не став, та вчинив адміністративні правопорушення. Просить задовольнити подання та встановити відносно ОСОБА_4 адміністративній нагляд строком на один рік.
У судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення подання.
Представник відділу поліції у судовому засіданні підтримав подання, просив його задовольнити.
Вислухавши представника відділу поліції та засудженого, вивчивши подання, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до вимог п. «в» ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
При цьому, як зазначено в п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління.
Пунктом 4.3 Інструкції "Про організацію здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі" визначено, що у разі встановлення факту порушення громадського порядку або прав інших громадян, вчинення інших правопорушень особою, яка підпадає під дію Закону, дільничний інспектор міліції виносить їй письмове попередження.
Отже, систематичні порушення громадського порядку, прав інших громадян повинні вчинятись після винесення органами внутрішніх справ попередження.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 засуджений до позбавлення волі за вчинення злочинів пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 29.02.2016 ОСОБА_4 звільнений умовно-достроково на невідбутий строк 3 місяці.
Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 на шлях виправлення не став та систематично порушував громадський порядок та вчинив ряд адміністративних правопорушень, а саме: Постановою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 25.04.2023 визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП; 22.11.2023 був офіційно попереджений по те, що у разі допущення вчинення адміністративного правопорушення, у відношенні нього буде вирішено питання про встановлення адміністративного нагляду; Постановою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 25.04.2023 визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП; 22.11.2023 був офіційно попереджений по те, що у разі допущення вчинення адміністративного правопорушення, у відношенні нього буде вирішено питання про встановлення адміністративного нагляду; 26.03.2023 року вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 178 КУпАП. Також 22.11.2023 року ОСОБА_4 було знову винесене попередження, як особі стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд, якщо він не припинить порушувати громадський порядок та права інших громадян. Тобто всі правопорушення були вчинені в один день і офіційні попередження винесені також в один день.
Зазначене не свідчить при систематичне порушення ОСОБА_4 громадського порядку, прав інших громадян після винесеного попередження.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
Керуючись ст. 3 п. "в", ст. ст. 4, 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", ст. 539 КПК України, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні подання т.в.о. начальника Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_4 - відмовити.
На ухвалу судді може бути подана апеляційна скарга до Черкаського апеляційного суду через Придніпровський районний суд м. Черкаси протягом 7 днів з дня її проголошення.
Повний текст ухвали виготовлений та проголошений 04.12.2023 року о 08 годині 30 хвилин.
Суддя: ОСОБА_1