Постанова від 31.10.2023 по справі 175/4474/23

Справа № 175/4474/23

Провадження № 3/175/2176/23

Справа № 175/4476/23

Провадження № 3/175/2177/23

2023 рік

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2023 року смт Слобожанське

Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Дараган Л.В., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли до суду з відділення поліції № 9 Дніпровського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,

за ст.ст. 122-4, 124 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

02 серпня 2023 року, приблизно о 20 годині 26 хвилин, на 194 км автодороги М-04 Знам'янка - Луганськ - Ізварине, на АЗС «ОККО» у Дніпровському районі Дніпропетровської області ОСОБА_1 керував автомобілем «Mercedes-Benz», державний реєстраційний номер НОМЕР_2 , перед початком руху не переконався, що це буде безпечним, внаслідок чого обірвав пістолет заправочної колонки, після чого залишив місце дорожньо-транспортної пригоди, чим порушив вимоги п.п. 2.10.а, 10.1 ПДР України. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди транспортний засіб не отримав механічні пошкодження, пошкоджено майно (колонка АЗС), постраждалих осіб немає.

Враховуючи, що вказані вище адміністративні матеріали за вчинення адміністративних правопорушень складені відносно однієї й тієї ж особи, ці справи розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою) - судом, тому суд приходить до висновку про необхідність об'єднання адміністративних матеріалів № 175/4474/23 (провадження № 3/175/2176/23) та № 175/4476/23 (провадження № 3/175/4476/23), в одне провадження з присвоєнням єдиного номеру № 175/2177/23 (провадження № 3/175/93/23) та розглядати вказані справи одночасно.

На розгляд адміністративних матеріалів 06 вересня 2023 року о 09 годині 00 хвилин особа, що притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 не з'явився, про час і місце розгляду справ повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив, внаслідок чого розгляд адміністративних матеріалів було відкладено.

На розгляд адміністративних матеріалів 04 жовтня 2023 року о 12 годині 10 хвилин особа, що притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 не з'явився, про час і місце розгляду справ повідомлявся належним чином, від його захисника - адвоката Пригузи С.Д. надійшли клопотання про передачу справ про адміністративні правопорушення до суду за місцем проживання ОСОБА_1 ..

Відповідно до ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 177 і 178 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх вчинення або за місцем проживання порушника. Справи про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, розглядаються за місцем оброблення та обліку таких правопорушень. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною другою статті 122-2, частинами другою, третьою статті 132-1 цього Кодексу, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, розглядаються за місцем оброблення таких правопорушень. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132-2 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх виявлення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 203, 203-1, 204-1, 204-2 і 204-4 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх виявлення. Адміністративними комісіями справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем проживання порушника. Законами України може бути передбачено й інше місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Тобто, як вбачається з наведених вище вимог закону, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, мають розглядатися за місцем їх скоєння або за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників. А дискреція щодо обрання підсудності розгляду справи у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність (ч. 2 ст.276 КУпАП), належить виключно органу внутрішніх справ, в зв'язку із чим суд, до якого надійшов відповідний протокол про адміністративне правопорушення, повинен розглядати справу про адміністративне правопорушення.

Як вбачається з протоколів про адміністративні правопорушення, складені відносно ОСОБА_1 , місцем вчинення цих правопорушень є Дніпровський район Дніпропетровської області. Особою, яка склала відповідний протокол, визначено підсудність розгляду справ за місцем вчинення правопорушень, що територіально відноситься до Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області, куди орган внутрішніх справ і скерував протоколи про адміністративні правопорушення для розгляду.

При цьому, положення чинного КУпАП не мітять жодної правової норми щодо зміни підсудності справ про адміністративне правопорушення. Тому суд не вбачає визначених законом підстав для передачі цих справ про адміністративні правопорушення до суду за місцем проживання особа, що притягається до адміністративної відповідальності.

В подальшому, на розгляд адміністративних матеріалів 31 жовтня 2023 року о 11 годині 30 хвилин особа, що притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 не з'явився, про час і місце розгляду справ повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив. Захисник - адвокат Пригуза С.Д. на розгляд адміністративних матеріалів також не з'явився.

Відповідно до положень ст. 268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою. Суд зауважує, що право особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на особисту участь при розгляді її справи, встановлене ч. 1 ст. 268 КУпАП, не є абсолютним. Відкладення розгляду адміністративної справи не має перешкоджати розгляду справи зі збереженням можливості притягнення особи до адміністративної відповідальності в межах визначених строків, у випадку встановлення наявності складу адміністративного правопорушення в діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Так, суд враховує, що ОСОБА_1 безумовно був обізнаний про розгляд судом складених відносно нього адміністративних матеріалів, однак жодного разу до суду не з'явився, правом на надання суду своїх письмових пояснень щодо адміністративних матеріалів не скористався, так само як не скористався і правом брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів), натомість його захисник подав лише клопотання про передачу справ про адміністративні правопорушення до іншого суду. Такі дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд розцінює як спрямовані на ухилення від відповідальності внаслідок спливу строку, визначеного ст. 38 КУпАП. Тому суд не вбачає підстав для чергового відкладення розгляду адміністративних матеріалів та вважає можливим розглянути справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП, підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення, рапортом, схемою місця дорожньо-транспортної пригоди, письмовими поясненнями, фотознімками.

Таким чином встановлено, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП, згідно з якою передбачена адміністративна відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, та правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, згідно з якою передбачена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Відповідно до ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення у цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи ступінь суспільної небезпеки скоєних правопорушень, особистість особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини вчинення правопорушень, обставини, які пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також інші обставини у справі, суд вважає необхідним піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню, встановленому за більш суворе порушення з числа скоєних, у виді штрафу, передбаченого санкцією статті.

Відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, також підлягає стягненню судовий збір.

Керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 122-4, 124, 283, 284, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати адміністративні матеріали № 175/4474/23 (провадження № 3/175/2176/23) та № 175/4476/23 (провадження № 3/175/2177/23) у відношенні ОСОБА_1 за ст.ст. 122-4, 124 КУпАП в одне провадження з присвоєнням єдиного номеру 175/4474/23 (провадження № 3/175/2176/23).

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4, 124 КУпАП.

ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень на користь держави (реквізити для сплати штрафу: отримувач коштів: ГУК у Дніпропетровській області/Дн-ка об/21081300; код за ЄДРПОУ: 37988155; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); рахунок отримувача: UА758999980313020149000004001; код класифікації доходів бюджету: 21081300; призначення платежу: адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок (реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у Дн-кiй обл/ТГсмтСлобож/22030101; код за ЄДРПОУ: 37988155; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UA208999980313151206000004457; код класифікації доходів бюджету: 22030101; призначення платежу: судовий збір, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня її винесення.

Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня вручення йому постанови, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: