Справа № 473/6077/23
ПОСТАНОВА
іменем України
"04" грудня 2023 р. Суддя Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області Миронова О.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшла від УПП в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працює ВК «Автострада» водієм, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
- за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
До суду, з протоколом про адміністративне правопорушення ААД №561885 від 25.10.2023 року, надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засідання пояснив суду, що дорожньо-транспортна пригода відбулась в м.Нова Одеса, сам він проживає в с. Цвіткове колишнього Доманівського району, місто реєстрації транспортного засобу - м.Київ.
Отже, судом встановлено, що вищевказаний протокол направлений УПП в Миколаївській області до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області з порушенням правил підсудності, передбачених ст.276 КУпАП.
Віждповідно до ч.1 ст.276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Згідно ч.2 ст.276 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Як вбачається з вищевказаного протоколу правопорушник ОСОБА_1 проживає в с.Цвіткове, яке відноситься до Прибузької сільської громади Вознесенського (колишнього Доманівського) району. Також, встановлено, що транспортний засіб MAN TGS41.400 номерний знак НОМЕР_1 належить ТОВ «ОТП Лізинг» Місце обліку транспортного засобу у протоколі про адміністративне правопорушення не вказано. ОСОБА_1 зазначає місцем обліку транспортного засобу м.Київ.
Відповідно до п.3-1 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
Отже, до утворення (ліквідації) районів - с. Цвіткове належало до Доманівського району та за підсудністю належить до Доманівського районного суду Миколаївської області.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення дорожньо-транспортна пригода трапилась в м. Нова Одеса Миколаївської області.
Згідно із ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.278 КУпАП, суд при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, в т.ч., питання про належність до його компетенції розгляду певної справи.
За змістом ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності із ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Так, за загальним правилом, у відповідності з ч.1 ст.276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення; положеннями ст.276 КУпАП не передбачено альтернативну підсудність за місцем проживання порушника для розгляду справ про адміністративні правопорушення за ст.130 КУпАП.
Виходячи з наведеного та враховуючи, що дана справа не підсудна Вознесенському міськрайонному суду Миколаївської області, тому матеріали справи підлягають поверненню до органу, який порушив адміністративне провадження для направлення за підсудністю.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.276,278,283,284 КУпАП,
ПОСТАНОВИЛА:
Матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 КУпАП повернути до УПП в Миколаївській області, для вирішення питання щодо направлення за належною підсудністю.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: