Справа № 346/7016/23
Провадження № 3/346/3433/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 грудня 2023 року м. Коломия
Суддя Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області Коваленко Денис Сергійович, одержавши протокол про адміністративне правопорушення, з матеріалами,
ВСТАНОВИВ:
До Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області, 29 листопада 2023 року надійшов протокол серії ААД №351495 від 22 листопада 2023 року про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) за частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі за текстом - КУпАП), з матеріалами.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, суддею для розгляду справи про адміністративне правопорушення на підставі вказаного протоколу та доданих до нього матеріалів, визначено ОСОБА_2 .
Положеннями статті 278 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, серед іншого, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Із змісту протоколу вбачається, що його складено за те, що 22.11.2023 о 17 годині 27 хвилин, на автодорозі Н-10, 127 км, водійй ОСОБА_1 здійснював рух на транспортному засобі Рено Докер, номерний знак НОМЕР_1 , при цьому не мав права керування транспортними засобами, чим порушив вимоги п.2.1а ПДР. Правопорушення вчинено повторно протягом року 05.09.2023 року, постановою серії ЕАТ7670001, гр. ОСОБА_1 був притягнутий до відповідальності за ч.2 статті 126 КУпАП, чим вчинив правопорушення, за яке відповідальність передбачена частиною 5 статті 126 КУпАП.
Зокрема частиною 5 статті 126 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною 2 статті 126 КУпАП. А вона у свою чергу передбачає, що адміністративним правопорушенням являється: керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом (ч.2).
В силу статті 222 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною 2 статті 126 КУпАП мають повноваження розглядати тільки працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень. А отже, з урахуванням частини 1 статті 284 та частин 1-3 статті 291 КУпАП, тільки постанова працівника органів і підрозділів Національної поліції (який має спеціальне звання, і відповідні повноваження), яка набрала законної сили, може бути доказом вчинення особою, адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 126 КУпАП, протягом року до певної події.
При цьому, в силу положень частини 2 статті 291 КУпАП, постанова по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксоване в автоматичному режимі, або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), набирає законної сили після її вручення особі або отримання поштового повідомлення про вручення або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення.
В силу положень статті 251 КУпАП обов'язок збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно з положеннями пункту 15 розділу 2 «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 листопада 2015 року № 1376, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення.
Вказані положення узгоджуються і з положеннями частини 2 статті 251 КУпАП, де обов'язок щодо збирання доказів покладено на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього кодексу.
Тобто у даному випадку, саме поліцейський повинен був надати суду належним чином засвідчену копію постанови поліцейського, з доказами набрання нею законної сили, яка б підтверджували, що ОСОБА_1 протягом року до 22 листопада 2023 року вчинив порушення, передбачене частиною 2 статті 126 КУпАП.
Таким чином, оскільки поданий на розгляд суду протокол про адміністративне правопорушення та матеріали додані до нього складені не правильно, керуючись принципом верховенства права, однією із складових якого є застосування аналогії закону та права у випадках, коли закон не регулює відповідні правовідносини, на підставі частини 1 статті 8 Конституції України, статей 2,3 і частини 1 статті 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з урахуванням статті 2 і частини 3 статті 314 Кримінального процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне повернути протокол, з усіма матеріалами, для правильного оформлення.
Тож, на підставі викладеного, та керуючись статтями 1,2,7,8,9,172-20,213,221,245-251,254-256,268,276-278,283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
ПОСТАНОВИВ:
Повернути до Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області, для правильного оформлення, протокол серії ААД №351495 від 22 листопада 2023 року про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ) за частиною 5 статті 126 КУпАП, з усіма матеріалами, для правильного оформлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Коваленко Д. С.