ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2023 року ЛуцькСправа № 140/24751/23
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Димарчук Т.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - ГУ ПФУ у Волинській області, відповідач) про визнання протиправною бездіяльності щодо непризначення та ненадання житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг; зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області повторно розглянути її заяву про призначення та надання житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням висновків суду.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач 21.02.2023 для призначення та виплати житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулася з заявою до ГУ ПФУ у Волинській області, однак листом від 18.07.2023 позивача повідомлено, що при розгляді заяви спеціалістами фонду з'ясовано, що у ОСОБА_2 (члена домогосподарства, який зареєстрований та фактично проживає за однією адресою) взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, у зв'язку з чим було прийнято рішення №11822556456-2023-2 про відмову у наданні позивачу житлової субсидії.
Після її звернення на урядову гарячу лінію щодо відмови у наданні субсидії для оплати житлово-комунальних послуг відділом контролю за правильністю призначення житлових субсидій та пільг, ГУ ПФУ у Волинській області було проведено додаткову перевірку матеріалів та встановлено, що рішення №11822556456-2023-2 про відмову не суперечить нормам чинного законодавства.
Позивач зазначає, що її онук, ОСОБА_2 , є дитиною, що позбавлена батьківського піклування, а позивач призначена його опікуном. Відповідно до свідоцтва про народження від 11.05.2012 НОМЕР_1 , ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 . Тобто, на момент подання заяви про призначення та надання житлової субсидії йому було 10 років.
Відповідно до пп. 3 п. 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848, житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії.
Посилаючись на пп. 3 п. 14 Положення №848, ГУ ПФУ у Волинській області не взяло до уваги той факт, що онук позивача ОСОБА_2 є неповнолітнім, отже дана норма не застосовується до цих правовідносин і не є підставою для відмови у наданні житлової субсидії.
З наведених підстав вважає, що ГУ ПФУ у Волинській області безпідставно відмовило позивачу у призначенні та наданні житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, чим порушило її право на отримання соціальної допомоги згідно з нормами чинного законодавства, у зв'язку із чим просить позов задовольнити в повному обсязі.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 31.08.2023 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи відповідно до статті 262 Кодексу адміністратиного судочинста України (далі - КАС України).
Відповідач - ГУ ПФУ у Волинській області у встановлений судом строк відзив на позовну заяву не подав.
Згідно із частиною шостою статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Враховуючи те, що відповідач пред'явлені позовні вимоги не оспорив, відзив на позов у встановлений судом строк не подав, тому суд вважає можливим розглянути справу за наявними у справі матеріалами.
Разом з тим, суд зазначає, що відповідно до частини 4 статті 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Як встановлено судом в ході розгляду адміністративної справи, ОСОБА_1 є опікуном неповнолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (свідоцтво про народження від 11.05.2012 НОМЕР_1 ), що підтверджується розпорядженням Горохівської районної державної адміністрації Волинської області від 20.04.2015 №37 «Про встановлення опіки та призначення опікуна над дитиною, позбавленою батьківського піклування», які проживають за однією адресою (а.с.5-6)
21.02.2023 ОСОБА_1 звернулась до відділу «Центр надання адміністративних послуг» Горохівської міської ради із заявою про призначення житлової субсидії, подавши до заяви пакет необхідних документів (а.с.24-25).
Рішенням ГУ ПФУ у Волинській області №11822556456-2023-2 від 07.07.2023 ОСОБА_1 відмовлено у призначенні житлової субсидії з тієї підстави, що у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку та не мають доходів (а.с.28).
На звернення позивача на урядову гарячу лінію щодо відмови у наданні субсидії для оплати житлово-комунальних послуг, ГУ ПФУ у Волинській області листом від 18.07.2023 №24087-23486/С-02/8-0300/23 повідомило позивачу, що згідно з підпунктом 3 пункту 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді за інформацією ДПС, Пенсійного Фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії. При розгляді заяви ОСОБА_1 про призначення субсидії спеціалістами Фонду в області з'ясовано, що у ОСОБА_2 (член домогосподарства, який зареєстрований та фактично проживає за адресою) взагалі відсутні доходи, які враховуються при призначенні житлової субсидії (ІІІ та IV квартали 2022 року). У зв'язку з цим, прийнято рішення №11822556456-2023-2 від 07.07.2023 про відмову у наданні житлової субсидії. Відділом контролю за правильністю призначення житлових субсидій та пільг проведено додаткову перевірку матеріалів справи заявниці та встановлено, що рішення №11822556456-2023-2 від 07.07.2023 не суперечить нормам чинного законодавства. Рекомендовано у разі зміни обставин, які впливають на рішення про надання житлової субсидії звернутись до відділу обслуговування громадян (сервісного центру) із новою заявою про призначення і надання житлової субсидії та відповідним пакетом документів у поточному місяці (а.с.7).
Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернулась до суду з даним позовом.
Згідно з статтею 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Порядок призначення та надання житлових субсидій встановлюється Кабінетом міністрів України.
Умови призначення та порядок надання житлових субсидій визначено Положенням про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України 21.10.1995 №848 (далі - Положення № 848).
Як вбачається з пункту 3 Положення №848 житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою вразливим споживачам житлово-комунальних послуг - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком, витрати на комунальні послуги, витрати на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива в такому будинку.
Відповідно до пункту 4 Положення №848 право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).
Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг, внеску/платежу об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов'язкового відсотка платежу, установленого відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 №1156 "Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії" (пункт 5 Положення №848).
Згідно з пунктом 9 Положення №848 призначення житлових субсидій здійснюється:
- до 30 листопада 2022 р. включно - структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення);
- починаючи з 1 грудня 2022 р. - органами Пенсійного фонду України.
Відповідно до пункту 43 Положення №848 для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом громадянина України або тимчасовим посвідченням громадянина України (для іноземців та осіб без громадянства - паспортним документом іноземця або документом, що посвідчує особу без громадянства, посвідкою на постійне/тимчасове проживання, посвідченням біженця або іншим документом, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України), подає:
- заяву;
- декларацію;
- довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом уповноваженого органу у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
- копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
- договір наймання (оренди) житла (у разі наявності);
- рішення суду (в разі наявності);
- інші документи, які не передбачені цим пунктом, але відповідно до цього Положення необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби).
Під час прийому документів для призначення житлової субсидії забороняється вимагати від громадян документи, подання яких не передбачено цим Положенням (пункт 48 Положення №848).
Відповідно до пункту 60 Положення №848 уповноваженим органом протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів та отримання інформації відповідно до пункту 50 цього Положення приймається рішення про:
- призначення житлової субсидії;
- непризначення житлової субсидії (у разі, коли за результатами розрахунку житлової субсидії її розмір має нульове або від'ємне значення);
- відмову в призначенні житлової субсидії.
У разі прийняття рішення про призначення (непризначення) житлової субсидії уповноважений орган повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому уповноважений орган самостійно обирає форму такого повідомлення (в паперовому або електронному (за наявності адреси електронної пошти) вигляді та спосіб для повідомлення (особиста бесіда, поштовий зв'язок, смс-повідомлення, електронні засоби зв'язку, електронна пошта (за наявності), повідомлення через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України або через Портал Дія) (пункт 61 Положення №848).
Відповідно до пункту 62 Положення №848 у разі прийняття рішення про відмову в призначенні житлової субсидії уповноважений орган повідомляє заявнику про прийняте рішення протягом трьох календарних днів з дня його прийняття. При цьому уповноважений орган інформує заявника про прийняте рішення в паперовій формі з врученням відповідного повідомлення під особистий підпис із зазначенням причин відмови і порядку оскарження прийнятого рішення або через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України або Портал Дія.
У період дії воєнного стану в Україні уповноважений орган може повідомляти заявнику про прийняте рішення в телефонному режимі із внесенням відповідного запису до окремого журналу реєстрації інформування заявників, в якому зазначається: номер рішення уповноваженого органу; номер телефону заявника; прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) заявника; прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) посадової особи, яка здійснювала інформування; дата та час телефонного дзвінка.
Відповідно до вищевказаних норм, позивач 21.02.2023 звернулась до відділу «Центр надання адміністративних послуг» Горохівської міської ради із заявою про призначення та надання житлової субсидії, надавши до заяви пакет необхідних документів, однак рішенням ГУ ПФУ у Волинській області №11822556456-2023-2 від 07.07.2023 ОСОБА_1 відмовлено у призначенні житлової субсидії з наступної підстави: у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку та не мають доходів (а.с.28).
Відповідно до підпункту 3 пункту 14 Положення №848 житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо: у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі - особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді:
за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або
нарахований середньомісячний сукупний дохід менше ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або
ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім військовослужбовців, а також осіб, стосовно яких наявна заборгованість роботодавця із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, або осіб, які відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування); або
такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів (крім випадків, зазначених в абзацах дев'ятому - одинадцятому цього підпункту). До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що підтверджується відповідними документами, а також дні перебування за кордоном - протягом періоду воєнного стану в Україні та двох місяців після його припинення або скасування. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб в період перебування їх за кордоном не розраховуються.
Житлові субсидії у випадках, передбачених абзацами першим - п'ятим цього підпункту, призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду не менше місяця:
навчалися за денною формою навчання у закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти, вищої освіти або зареєстровані у Державній службі зайнятості як безробітні;
отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсія, стипендія, допомога при народженні (усиновленні) дитини, допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомога по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомога по безробіттю, допомога по частковому безробіттю відповідно до статті 47 Закону України "Про зайнятість населення";
надавали соціальні послуги, перебували у місцях позбавлення або обмеження волі, або до них застосовувалися заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), застосовувалися запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою, а також перебували у складних життєвих обставинах, викликаних інвалідністю, тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я встановленого зразка, алко- або наркозалежністю, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я, який забезпечує надання первинної медичної допомоги, на підставі довідки встановленого зразка закладу охорони здоров'я, що провадить діяльність з надання наркологічної допомоги населенню, в якому особа перебувала на диспансерному обліку (далі - складні життєві обставини), або перебували у відпустці без збереження заробітної плати, якщо дитина потребує домашнього догляду, відповідно до пункту 3 частини першої статті 25 Закону України "Про відпустки".
Житлові субсидії у випадках, передбачених абзацами першим - п'ятим цього підпункту, також призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії:
сплатили (за них сплачено) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом кварталу, що передує кварталу перед місяцем звернення за призначенням житлової субсидії або перед місяцем, у якому житлова субсидія призначається без звернення громадянина. Водночас особі, яка працює за строковим трудовим договором, житлову субсидію може бути призначено лише у разі, коли строк дії строкового трудового договору є більшим, ніж строк, на який призначається житлова субсидія.
Відповідно до пункту 23 Положення №848 у разі коли в житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки (піклування), та/або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено опіку, житлова субсидія призначається за заявою опікуна (піклувальника) і розраховується виходячи з розміру пенсії у зв'язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей та/або на недієздатних осіб.
Розміри пенсії у зв'язку з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей та/або на недієздатних осіб, не враховуються в сукупний дохід опікуна (піклувальника) у разі його звернення за призначенням житлової субсидії за зареєстрованим місцем проживання.
Житлова субсидія не призначається, якщо неповнолітні діти (крім студентів денної форми навчання, місце проживання яких зареєстроване у гуртожитках), маючи батьків, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) самі.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 відповідно до розпорядження Горохівської районної державної адміністрації Волинської області від 20.04.2015 №37 «Про встановлення опіки та призначення опікуна над дитиною, позбавленою батьківського піклування», є опікуном неповнолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає з позивачем за однією адресою.
На час звернення позивача з заявою 21.02.2023 про призначення житлової субсидії, неповнолітньому ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , виповнилось 10 років.
Разом з тим, як вбачається з листа відповідача від 18.07.2023 №24087-23486/С-02/8-0300/23, при розгляді заяви позивача спеціалістами Фонду в області з'ясовано, що у ОСОБА_2 (член домогосподарства, який зареєстрований та фактично проживає за адресою) взагалі відсутні доходи, які враховуються при призначенні житлової субсидії (ІІІ та IV квартали 2022 року), у зв'язку з чим, прийнято рішення №11822556456-2023-2 від 07.07.2023 про відмову у наданні позивачу житлової субсидії.
Так, підставою для відмови у призначенні житлової субсидії у рішенням ГУ ПФУ у Волинській області №11822556456-2023-2 від 07.07.2023 вказано, що у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку та не мають доходів.
Однак, суд звертає увагу, що на час звернення позивача з заявою 21.02.2023 про призначення та надання житлової субсидії, неповнолітньому ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) виповнилось лише 10 років. Таким чином, у відповідача були відсутні підстави для відмови у призначенні житлової субсидії з тих підстав, що у складі домогосподарства або у складі сім'ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку та не мають доходів.
Будь-яких інших підстав, окрім тих, які вказані в рішенні №11822556456-2023-2 від 07.07.2023 про відмову у призначенні житлової субсидії, чи зазначення інших членів домогосподарства, які зареєстровані та фактично проживають за адресою та щодо яких відсутні доходи, які враховуються при призначенні житлової субсидії (ІІІ та IV квартали 2022 року), окрім ОСОБА_2 , відповідачем не вказано.
За встановлених обставин, суд дійшов висновку, що рішення ГУ ПФУ у Волинській області №11822556456-2023-2 від 07.07.2023 про відмову у призначенні позивачу житлової субсидії є необґрунтованим та прийнятим без урахування фактичних обставин, відтак воно підлягає скасуванню, як протиправне.
Прийняття рішення про призначення (відмову в призначенні) житлових субсидій відноситься до компетенції визначених чинним законодавством державних органів, повноваження яких із зазначеного питання не можуть перебиратися судом. Прийняттю суб'єктом владних повноважень відповідного рішення (про призначення або відмову в призначенні житлової субсидії) передує встановлення та оцінка таких обставин, як наявність у особи права на призначення субсидії, достатності поданих заявником документів, а в разі призначення субсидії - розрахунок її суми здійснюється з дотриманням вимог, наведених в Положенні №848.
Отже, питання про призначення житлової субсидії відноситься до дискреційних повноважень ГУ ПФУ у Волинській області.
Суд вважає, що належним способом захисту прав та інтересів позивача у спірних правовідносинах, з урахуванням частини 2 статті 9 КАС України, буде зобов'язання відповідача вирішити питання, щодо якого звернулася позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (частина перша статті 2 КАС України).
Відтак, ГУ ПФУ у Волинській області слід повторно розглянути заяву позивача від 21.02.2023 про призначення житлової субсидії та прийняти рішення з урахуванням висновків суду та правової оцінки наданої судом у даному рішенні.
Керуючись статтями 243-246, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії, задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області №11822556456-2023-2 від 07.07.2023 про відмову у призначенні ОСОБА_1 житлової субсидії.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 21.02.2023 про призначення житлової субсидії та прийняти рішення з урахуванням висновків суду та правової оцінки наданої судом у даному рішенні.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ).
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22-В, код ЄДРПОУ13358826).
Головуючий-суддя Т.М. Димарчук