Постанова від 25.09.2023 по справі 387/1275/23

Справа № 387/1275/23

Номер провадження по справі 3/387/801/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 вересня 2023 року смт Добровеличківка

Суддя Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Майстер І. П.

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з ВП № 2 (смт Добровеличківка) Новоукраїнського РВП ГУНП в Кіровоградській області відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка с.Гаркушенці Петрівського району Полтавської області, жителька АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,-

за ч. 1 ст. 173-2 , ч.1 с.184 КпАП України, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 28.06.2023 близько 03 години перебував в АДРЕСА_1 та вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно неповнолітнього сина ОСОБА_2 2010 року народження, а саме умисні дії психологічного характеру, що полягали у висловлюванні в його сторону нецензурних слів, внаслідок чого могла бути завдана шкода здоров'ю неповнолітньому.

ОСОБА_1 28.06.2023 близько 3 годин в АДРЕСА_1 не виконує обов'язки по вихованню неповнолітнього сина ОСОБА_2 , 2010 року народження, яке проявлялось в тому, що вона залишила сина без нагляду.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася про день, час та місце слухання справи повідомлена вчасно, належним чином.

Відповідальність за ч.1 ст.184 КпАП України передбачена за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків, щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.

Права, обов'язки та відповідальність батьків за виховання та розвиток дитини встановлено статтею 12 Закону України "Про охорону дитинства" від 26.04.2001 року, №2402-III, статтями 150,180 Сімейного кодексу України.

Частиною 1 статті 27 Конвенції ООН про права дитини від 20.11.1989 року, яку ратифіковано Постановою Верховної Ради України від 27.02.1991 року, №789 встановлено, що держави-учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини.

Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини (ч.2 ст.27 Конвенції ООН).

Обов'язок батьків щодо виховання та розвитку дитини закріплений у ст.150 Сімейного Кодексу України. До кола обов'язків батьків входить турбота про здоров'я, фізичний, психічний і моральний розвиток дитини. У розумінні положень ч.1 ст.18 Конвенції про права дитини, батьки або у відповідних випадках законні опікуни несуть основну відповідальність за виховання і розвиток дитини.

Відповідно до ч.4 ст.155 СК України, ухилення батьків від виконання батьківських обов'язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.

Згідно з ст.12 Закону України "Про охорону дитинства" на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Статтею 150 Сімейного Кодексу України визначено обов'язки батьків щодо виховання та розвитку дитини, а саме, батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

При цьому у п. 16 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 № 3 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав" визначено, що ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання, тощо.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №243922, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №243923; рапортами від 28.06.2023, протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення від 28.06.2023, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , свідоцтвом про народження неповнолітнього сина ОСОБА_2 серії НОМЕР_2 .

Аналізуючи зібрані у справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд дійшов до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні домашнього насильства, а саме застосуванні психологічного насильства, внаслідок чого була завдана шкода психічному здоров'ю потерпілому та в ухиленні від виконання передбачених законодавством батьківських обов'язків доведена повністю доведена повністю. Його дії судом кваліфікуються за ч.1 ст.173-2, ч.1 ст.184 КпАП України.

Згідно з ч.2 ст. 36 КпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених .

При обранні притягненній виду та міри адміністративного стягнення, судом враховується особа правопорушника, ступінь його вини. Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, - судом не встановлено.

Враховуючи зазначене, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.36, 173-2, 184, 276, 277, 279, 280, 283, 40-1 КпАП України,-

ПОСТАНОВИВ:

Об'єднати справи про адміністративні правопорушення за №387/1275/23, №387/1276/23 в єдине провадження, на підставі ч. 2 ст. 36 КпАП України, та присвоїти їм єдиний номер №387/1275/23.

Визнати винною ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 173-2, ч.1 ст.184 КпАП України, і накласти на неї адміністративне стягнення на підставі ч.2 ст.36 КпАП України у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 536 ( п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок за розгляд справи про адміністративне правопорушення: (отримувач коштів: ГУК у місті Києві/місто Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача : UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106) .

Строк пред'явлення постанови до виконання до 25.12.2023.

Постанова суду може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через Добровеличківський районний суд Кіровоградської області.

Суддя

Добровеличківського районного суду

Кіровоградської області І. П. Майстер

Попередній документ
115316446
Наступний документ
115316448
Інформація про рішення:
№ рішення: 115316447
№ справи: 387/1275/23
Дата рішення: 25.09.2023
Дата публікації: 01.12.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (25.09.2023)
Дата надходження: 03.08.2023
Предмет позову: домашнє насильство
Розклад засідань:
22.09.2023 09:00 Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
25.09.2023 09:35 Добровеличківський районний суд Кіровоградської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
МАЙСТЕР ІГОР ПОЛІКАРПОВИЧ
суддя-доповідач:
МАЙСТЕР ІГОР ПОЛІКАРПОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Дубеня Лариса Миколаївна