ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Головуючий І інстанції: Опімах Л.М.
21 листопада 2023 р.Справа № 480/66/23
Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді: Мельнікової Л.В.,
Суддів: Бегунца А.О. , Рєзнікової С.С. ,
за участю секретаря судового засідання Колесник О.Е.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду у місті Харкові справу за апеляційною скаргою Дочірнього підприємства «Завод обважнених бурильних та ведучих труб» на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 21 березня 2023 року по справі за адміністративним позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області до Дочірнього підприємства «Завод обважнених бурильних та ведучих труб» про стягнення боргу з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, -
ВСТАНОВИВ:
03.01.2023 року позивач Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - ГУ ПФУ в Сумській області, пенсійний орган) звернулось до суду з позовом, яким просить стягнути з Дочірнього підприємства «Завод обважнених бурильних та ведучих труб» (далі - ДП «Завод ОБ та ВТ») заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списками № 1, 2, за період з січня 2022 року по листопад 2022 року у сумі 2 750 063,05 грн.
В обґрунтування вимог позивач зазначає, що відповідно до розділу 6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 (далі - Інструкція), відшкодуванню підлягають витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч. 2 «Прикінцевих положень» Закону України від 09.07.2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) у таких розмірах: для платників, зазначених у п.п. 2.1.1 п. 2.1 Інструкції - 100 % фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до абз. 1 ч. 2 «Прикінцевих положень» Закону № 1058-IV застрахованим особам, які працюють на роботах зі шкідливими та важкими умовами праці за Списками № 1, 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Згідно п. 6.4. Інструкції, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 «Прикінцевих положень» Закону № 1058-IV, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Також позивач зазначає, що відповідачу своєчасно направлено копії розрахунків його заборгованості. Сума понесених фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списками № 1, 2 становить 2 750063,05 грн. Зазначена сума відповідачем добровільно не сплачена, отже, заборгованість відповідача за понесені позивачем фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій за Списками № 1, 2 за період з січня 2022 року по листопад 2022 року становить 2 750 063,05 грн., що підтверджується розрахунками, які відповідачем не оскаржено.
Заперечуючи проти вимог позивача, у відзиві на адміністративний позов ДП «Завод ОБ та ВТ» зазначає, що пенсійним органом не надано будь-яких платіжних документів на підтвердження оплати фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій. В обґрунтування заявленої до стягнення суми боргу позивач посилається на факт вручення підприємству розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за спірний період, проте вказані розрахунки підтверджують нарахування таких витрат та не підтверджують самого факту сплати пільгових пенсій. У свою чергу, встановлений законодавством обов'язок підприємства відшкодувати витрати на виплату та доставку пільгових пенсій особам, які набули право на їх отримання за період роботи на цьому підприємстві, безпосередньо пов'язаний з фактом понесення таких витрат, а не лише зі своєчасним розрахунком цих витрат.
Крім того відповідач зазначив, що до розрахунку суми заборгованості з відшкодування пільгових пенсій за Списками № 1 та № 2 за спірний період безпідставно включено суми донарахувань у загальному розмірі 51 190,39 грн. Такі суми не підтверджені документально, а тому не підлягають відшкодуванню.
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 21.03.2023 року задоволено вимоги адміністративного позову ГУ ПФУ в Сумській області.
Так, судовим рішенням стягнуто з ДП «Завод ОБ та ВТ» борг з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за списками № 1, 2 за період з січня 2022 року по листопад 2022 року в сумі 2 750 063,05 грн.
Висновок суду вмотивований тим, що заборгованість відповідачем не сплачена, що підтверджується розрахунком суми заборгованості ДП «Завод ОБ та ВТ» по відшкодуванню пільгових пенсій, Список 2, за січень 2022 року листопад 2022 року та розрахунком суми заборгованості ДП «Завод ОБ та ВТ» по відшкодуванню пільгових пенсій, Список 1, за січень 2022 року листопад 2022 року (а.с.4,54), і складає 2 750 063,05 грн.
Також суд зазначив, що підставою для відшкодуванням підприємством органу Пенсійного фонду витрат на виплату та доставку пільгових пенсій є розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за відповідний період. Такі розрахунки відповідач отримував у спірний період щомісяця та не заперечує цього, відповідно, повинен відшкодувати вказані витрати.
Не погоджуючись із судовим рішенням, в апеляційній скарзі ДП «Завод ОБ та ВТ», посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить його скасувати в частині задоволення позовних вимог у розмірі 51 190,39 грн. та прийняти в цій частині нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог ГУ ПФУ в Сумській області про стягнення боргу з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списками № 1 та № 2 за січень 2022 року - листопад 2022 року у загальному розмірі 51 190,39 грн.
Аргументи, наведені ДП «Завод ОБ та ВТ» в обґрунтування вимог апеляційної скарги, фактично аналогічні наведеному у відзиві на позов. Крім того, зазначено, що суми донарахувань пільгових пенсій по Спискам № 1 та № 2 за спірний період включені позивачем лише до консолідованих (зведених) розрахунків - повідомлень за вказаний період, проте такі нарахування не відображені в розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 «Прикінцевих положень» Закону № 1058-IV в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» ст. 13 Закону України від 05.11.1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» (далі - Закон № 1788-XII) (додаток 6 до Інструкції) та розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 «Прикінцевих положень» Закону № 1058-IV в частині пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст. 13 Закону № 1788-XII (додаток 7 до Інструкції), що містять інформацію про пенсіонера, підставу, період, розмір призначення пенсії тощо та є підставою для відшкодування. Отже, сума донарахувань пільгових пенсій за Списками № 1 та № 2 у період часу з січня по листопад 2022 року у загальному розмірі 51 190,39 грн. не підтверджується документально.
У відзиві на апеляційну скаргу позивач просить залишити її без задоволення, а рішення суду, - без змін.
За приписами ст. 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги (ч. 1 ст. 308). Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов'язкової підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права (ч. 2 ст. 308).
Заслухавши суддю-доповідача, переглянувши судове рішення в межах доводів та вимог апеляційної скарги, перевіривши повноту встановлення судом фактичних обставин справи та правильність застосування ним норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а судове рішення відповідно до положень ст. 316 КАС України слід залишити без змін, з наступних підстав.
Судом установлено, що ДП «Завод ОБ та ВТ» зареєстровано як юридична особа, включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та перебуває на обліку у ГУ ПФУ в Сумській області.
Відповідно до Розрахунків суми заборгованості ДП «Завод ОБ та ВТ» по відшкодуванню пільгових пенсій за січень-листопад 2022 року становить: за списком № 1 - 1 568 876,80 грн; за списком № 2 - 1 181 186,25 грн. (а.с. 4, 54).
Погоджуючись з висновком суду першої інстанції, колегія суддів зазначає, що порядок справляння та використання збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування визначає Закон України від 26.06.1997 року № 400/97-ВР «Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 400/97-ВР).
Статтею 1 Закону № 400/97-ВР (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) передбачено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, зокрема, є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
За змістом ст. 2 Закону № 400/97-ВР для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 ч. 1 ст. 1 цього Закону, крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у п.п. 4 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі - ПК України), об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» ст. 13 Закону № 1788-XII до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону № 1058-IV.
Приписами ч. 2 Прикінцевих положень Закону № 1058-IV визначено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, які відповідно до цього Закону мають право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону.
Покриття витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах відповідно до статей 13 і 14 Закону № 1788-XII до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» та призначених відповідно до 2 і 3 ст. 114 цього Закону до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 цього Закону, здійснюється у такому порядку:
підприємства та організації (крім сільськогосподарських товаровиробників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені п.п. 4 п. 291.4 ст. 291 ПК України вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України; на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, а також на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч. 2 ст. 114 цього Закону, - до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону за раніше діючим порядком;
за рахунок коштів Державного бюджету України пенсії, призначені особам відповідно до пунктів "б" - "з" ст. 13 Закону № 1788-XII (стосовно осіб, які на дату відшкодування віднесені до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені п.п. 4 п. 291.4 ст. 291 ПК України) та відповідно до ст. 14 Закону № 1788-XII до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" та після цієї дати відповідно до пунктів 2-8 ч. 2 ст. 114 цього Закону (стосовно осіб, які працювали у сільськогосподарських товаровиробників, які на дату відшкодування віднесені до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені п.п. 4 п. 291.4 ст. 291 ПК України) та ч. 3 ст. 114 цього Закону.
У разі недостатності зазначених коштів фінансування суми, якої не вистачає для повного покриття витрат на виплату та доставку таких пенсій, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
Процедура стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, а також відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначена в Інструкції.
Відповідно до пункту 6.1 Інструкції для платників, зазначених у п.п. 2.1.1 п. 2.1 розділу 2 цієї Інструкції (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у п.п. 4 п. 291.4 ст. 291 глави 1 розділу XIV ПК України), відшкодуванню підлягають фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону № 1788-XII до набрання чинності Законом України від 03.10.2017 року № 2148-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» та призначених відповідно до ч. 2 ст. 114 Закону № 1058-IV:
особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за Списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів «б»-«з» ст. 13 Закону № 1788-XII та пунктів 2-8 ч. 2 ст. 114 Закону № 1058-IV.
Згідно з п. 6.4 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Відповідно до п. 6.7 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства у розрахунку, який направляється підприємству в місячний строк з дня прийняття рішення про зміну розміру пенсії або про припинення виплати пенсії.
Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
У разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає розрахунок згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї глави для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства (крім підприємств, місцезнаходженням яких є вільна економічна зона "Крим"). Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства (пункт 6.8 Інструкції).
За наведеного правового регулювання, обов'язок визначення сум відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій покладено на позивача, а відповідач зобов'язаний здійснити відшкодування зазначених витрат в розмірах визначених позивачем. Підставою для відшкодування підприємством органам Пенсійного фонду витрат на виплату та доставку пільгових пенсій є розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за відповідний період.
Судом встановлено, що сума витрат, що підлягає відшкодуванню відповідачем за період із січня 2022 року по листопад 2022 року за списками № 1 та № 2, визначена в розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (а.с. 5-53, 55-106):
- розрахунок від 25.01.2022 року - належить до сплати 12 502,30 грн., фактично сплачено 0,32 грн., сума боргу 120 501,98 грн.;
- розрахунок від 25.01.2022 року - належить до сплати 124 150,11 грн., сума боргу 124 150,11 грн.;
- розрахунок від 21.02.2022 року - належить до сплати 152 634,80 грн., сума боргу 152 634,80 грн.;
- розрахунок від 21.02.2022 року - належить до сплати 136 904,28 грн., сума боргу 136 904,28 грн.;
- розрахунок від 13.04.2022 року - належить до сплати 102 012,11 грн., сума боргу 102 012,11 грн.;
- розрахунок від 13.04.2022 року - належить до сплати 143 306,23 грн., сума боргу 143 306,23 грн.;
- розрахунок від 19.05.2022 року - належить до сплати 102 988,08 грн., сума боргу 102 988,08 грн.;
- розрахунок від 19.05.2022 року - належить до сплати 139 503,20 грн., сума боргу 139 503,20 грн.;
- розрахунок від 20.05.2022 року - належить до сплати 95 692,38 грн., сума боргу 95 692,38 грн.;
- розрахунок від 20.05.2022 року - належить до сплати 139 503,20 грн., сума боргу 139 503,20 грн.;
- розрахунок від 15.06.2022 року - належить до сплати 97 947,90 грн., сума боргу 97 947,90 грн.;
- розрахунок від 15.06.2022 року - належить до сплати 141 853,72 грн., сума боргу 141 853,72 грн.;
- розрахунок від 14.07.2022 року - належить до сплати 97 252,37 грн., сума боргу 97 252,37 грн.;
- розрахунок від 14.07.2022 року - належить до сплати 140 886,90 грн., сума боргу 140 886,90 грн.;
- розрахунок від 17.08.2022 року - належить до сплати 98 562,97 грн., сума боргу 98 562,97 грн.;
- розрахунок від 17.08.2022 року - належить до сплати 140 571,42 грн., сума боргу 140 571,42 грн.;
- розрахунок від 12.09.2022 року - належить до сплати 114 045,97 грн., сума боргу 114 045,97 грн.;
- розрахунок від 12.09.2022 року - належить до сплати 139 300,15 грн., сума боргу 139 300,15 грн.;
- розрахунок від 12.10.2022 року - належить до сплати 99 885,14 грн., сума боргу 99 885,14 грн.;
- розрахунок від 12.10.2022 року - належить до сплати 154 429,26 грн., сума боргу 154 429,26 грн.;
- розрахунок від 16.11.2022 року - належить до сплати 99 662,55 грн., сума боргу 99 662,55 грн.;
- розрахунок від 16.11.2022 року - належить до сплати 168 468,33 грн., сума боргу 168 468,33 грн.
Сума донарахувань в січні 2022 року (за 2021 рік) по списку № 1 склала 5 123,29 грн., по списку № 2 склала 46 066,81 грн.
Зазначені розрахунки надіслано на адресу відповідача відповідно до вимог п. 6.4. Інструкції (а.с. 5 зворот,10, 14 зворот, 20 зворот, 25, 30, 34, 38, 42, 46, 50).
Таким чином, відповідач щомісяця отримував розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за відповідний період, відповідно, був обізнаний про суми витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які підлягають відшкодуванню, погодився з ними та не оскаржував їх.
Заборгованість ДП «Завод ОБ та ВТ» не сплачена, що підтверджується розрахунками суми заборгованості ДП «Завод ОБ та ВТ по відшкодуванню пільгових пенсій за січень-листопад 2022 року, та становить: за списком № 1 - 1 568 876,80 грн; за списком № 2 - 1 181 186,25 грн. (а.с. 4, 54).
Враховуючи вищенаведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої про задоволення вимог адміністративного позову ГУ ПФУ в Сумській області щодо стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списками № 1 та № 2, за період з січня 2022 року по листопад 2022 року у сумі 2 750 063,05 грн.
Інші доводи апеляційної скарги та заперечення сторін на висновки колегії суддів не впливають.
При цьому, колегія суддів враховує позицію Європейського суду з прав людини (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у апеляційному провадженні), сформовану, зокрема у справах «Салов проти України» (№ 65518/01; пункт 89), «Проніна проти України» (№ 63566/00; пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (№ 4909/04; пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (RuizTorijav.Spain) серія A. 303-A; пункт 29).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін.
Згідно із ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Підстав для зміни розподілу судових витрат за наслідками апеляційного перегляду справи у відповідності до вимог ч. 6 ст. 139 КАС України немає.
Керуючись ст. ст. 242, 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Дочірнього підприємства «Завод обважнених бурильних та ведучих труб» залишити без задоволення, а рішення Сумського окружного адміністративного суду від 21 березня 2023 року, - без змін.
Постанова Другого апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку на протязі тридцяти днів, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя Л.В. Мельнікова
Судді А.О. Бегунц С.С. Рєзнікова
Постанова у повному обсязі складена і підписана 30 листопада 2023 року.