Справа № 125/1765/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" листопада 2023 р. Літинський районний суд Вінницької області у складі:
головуючого судді Верещинської Я.С.
за участю секретаря судового засідання Хижук Л.І.
сторін у справі: позивача ОСОБА_1
відповідачки ОСОБА_2 ,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в смт. Літин цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом про розірвання шлюбу між ним та відповідачкою. Судові витрати по сплаті судового збору залишити за ним.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 2010 року, від якого у них народилися діти: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на даний час сторони проживають окремо, а укладений шлюб є ілюзією.
Ухвалою Літинського районного суду Вінницької області від 01.11.2023 провадження у справі відкрито у порядку спрощеного позовного провадження та призначено розгляд по суті на 30.11.2023 із викликом сторін.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідачка ОСОБА_2 у судовому засіданні не заперечила проти розірвання шлюбу, мотивуючи тим, що такий вибір зробив позивач.
Суд, заслухавши сторін, дослідивши матеріали справи, вважає встановленими наступні обставини.
Сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 22 січня 2010 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Літинського районного управління юстиції Вінницької області, актовий запис №01.
Від шлюбу подружжя має двох малолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
У відповідності до ч.1, ст.51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов'язки у шлюбі та сім'ї.
Відповідно до ст.21, 24 СК України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
У відповідності до ч.3 та ч.4 ст.56 Сімейного кодексу України, кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження, в тому числі примушування до статевого зв'язку за допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканність і може мати наслідки, встановлені законом.
Згідно з ч.2 ст.112 Сімейного Кодексу України шлюб розривається, якщо судом буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Суд приходить до висновку, що примирення сторін не можливе, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити як інтересам сторін, так і інтересам їх дітей, а тому шлюб між сторонами необхідно розірвати.
Разом з тим, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1073,60грн, який він просить залишити за собою. А тому, витрати зі сплати судового збору слід залишити за позивачем.
Керуючись ст. 4, 10, 12-13, 76-80, 141, 258, 259 263-265, 268, 354, 355 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 22 січня 2010 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Літинського районного управління юстиції Вінницької області, актовий запис №01.
Рішення може бути оскаржене до Вінницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 30.11.2023.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , адреса проживання: АДРЕСА_2 .
Суддя : Верещинська Я. С.