Справа №705/4886/23
3/705/2475/23
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.11.2023 м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Піньковський Р.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживаючого по АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 944716 від 06.09.2023, ОСОБА_1 22.08.2023 не з'явився на реєстрацію в поліцію, без будь-яких на те поважних причин, чим порушив умови адміністративного нагляду, встановленого щодо нього Ухвалою Уманського міськрайонного суду від 18.11.2022 року. Дане порушення вчинив повторно протягом року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 230676 від 06.09.2023, ОСОБА_1 28.08.2023 о 23 год. 10 хв. був відсутній за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив умови адміністративного нагляду, встановленого щодо нього ухвалою Уманського міськрайонного суду від 18.11.2022 року. Дане порушення вчинив повторно протягом року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 230677 від 06.09.2023, ОСОБА_1 29.08.2023 о 23 годині 40 хвилин був відсутній за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив умови адміністративного нагляду, встановленого щодо нього ухвалою Уманського міськрайонного суду від 18.11.2022 року. Дане порушення вчинив повторно протягом року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 230678 від 06.09.2023, ОСОБА_1 30.08.2023 о 23 год. 50 хв. був відсутній за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив умови адміністративного нагляду, встановленого щодо нього ухвалою Уманського міськрайонного суду від 18.11.2022 року. Дане порушення вчинив повторно протягом року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 944717 від 06.09.2023, ОСОБА_1 31.08.2023 о 22 год. 10 хв. був відсутній за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив умови адміністративного нагляду, встановленого щодо нього ухвалою Уманського міськрайонного суду від 18.11.2022 року. Дане порушення вчинив повторно протягом року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 944718 від 06.09.2023, ОСОБА_1 01.09.2023 о 23 годині 50 хвилин був відсутній за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , чим порушив умови адміністративного нагляду, встановленого щодо нього ухвалою Уманського міськрайонного суду від 18.11.2022 року. Дане порушення вчинив повторно протягом року, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.187 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи неодноразово повідомлявся у встановленому законом порядку, про причини неявки не повідомив. У зв'язку з цим, з метою дотримання завдань провадження у справі про адміністративне правопорушення та розумних строків розгляду справи суд вважає за можливе проводити розгляд за відсутності особи, яка притягається до відповідальності, на підставі наявних матеріалів..
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, дійшов такого висновку.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч.2 ст.187 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; якщо таке порушення вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Суд всебічно, повно і об'єктивно дослідивши докази у справі, прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 187 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується наступними доказами: протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАБ № 944716 від 06.09.2023, ВАВ № 230676 від 06.09.2023, ВАВ № 230677 від 06.09.2023, ВАВ № 230678 від 06.09.2023, ВАБ № 944717 від 06.09.2023 та ВАБ № 944718 від 06.09.2023, копією постанови Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 18.11.2022 року про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду з визначеними обмеженнями; письмовими поясненнями ОСОБА_1 та іншими матеріалами в їх сукупності.
На підставі наведеного вище, з урахуванням встановлених обставин справи, які підтверджені належними та допустимими доказами, що в сукупності узгоджуються між собою, суд приходить до переконання, що своїми діямиОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 187 КУпАП, та підлягає притягненню до адміністративної відповідальності шляхом накладення на нього стягнення у виді штрафу. При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, інші обставини справи, а тому вважає, що з метою виховання ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень необхідним і достатнім буде накласти на нього адміністративне стягненняу виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з вимогами ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 40-1, 187, 251, 252, 280, 283-284 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в сумі 536,80 грн.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачено не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у визначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Копію постанови направити ОСОБА_1 до відома.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Черкаського апеляційного суду області через Уманський міськрайонний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Р.В. Піньковський