Ухвала від 24.11.2023 по справі 554/11185/23

Дата документу 24.11.2023Справа № 554/11185/23

Провадження № 1-кс/554/14710/2023

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.11.2023 року м. Полтава

Октябрський районний суд м. Полтави в складі: слідчого судді ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача СД Полтавського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області рядового поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документі в у кримінальному провадження №12023175420000683 від 25.10.2023 року, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Дізнавач звернулася до суду із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів посилаючись на те, що сектором дізнання Полтавського районного управління поліції ГУНП в Полтавській області, за процесуального керівництва Полтавської окружної прокуратури, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12023175420000683 від 25.10.2023 року, за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 25.10.2023 до чергової частини Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області надійшло повідомлення від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , (на даний час проживає в Бельгії), про факт заволодіння її грошовими коштами у розмірі 66000 грн. невстановленою особою, шахрайським шляхом, а саме, під приводом продажу «Погружчека» (Кара) на сайті ОЛХ, які заявниця перерахувала на банківську картку: НОМЕР_1 . Таким чином, останній завдано матеріального збитку на вказану суму.

Одним із заходів забезпечення провадження - є тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

У матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що в результаті надання доступу до інформація, яка перебуває у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код банку МФО НОМЕР_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 за адресою: АДРЕСА_2 , а також відділення ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_3 , можуть бути отримані докази, які, як самостійно, так і в сукупності з іншими доказами можуть мати суттєве значення для з'ясування істотних обставин вчинення кримінального правопорушення.

З метою перевірки вищевказаної інформації, її підтвердження або спростування, а також з метою найбільш повного, всебічного та об'єктивного проведення досудового розслідування кримінального провадження, виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання речових доказів, встановлення ймовірного кола осіб, причетних до вказаного кримінального правопорушення, та за наявності вагомих підстав вважати, що виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу відповідає завданням кримінального провадження, на даний час необхідно отримати дозвіл на тимчасовий доступ до документів (інформації), які містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код банку МФО НОМЕР_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 за адресою: АДРЕСА_2 , а також відділення ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_3 .

У судове засідання дізнавач не з'явилася, про дату, місце та час розгляду клопотання повідомлена належним чином, до суду дізнавач подала заяву про розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів за її відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі, просить задовольнити.

Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, та інші письмові докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню. Сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, які містяться у вказаних документах, можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні. Іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.

Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати тимчасовий доступ до оригіналів або завірених належним чином копій документів та проведення їх виїмки групі дізнавачів Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області: ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , чи особі яка надасть відповідне доручення на право проведення вказаного заходу, які знаходяться за юридичною адресою ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код банку МФО НОМЕР_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 за адресою: АДРЕСА_2 , а також відділення ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_3 , а саме:

- відомостей по руху грошових коштів (перерахування та одержання) вищевказаній картці № НОМЕР_1 , оформленій в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за період часу з 00:00 год. 24.10.2023 року по кінцевий термін дії ухвали року із зазначенням: дат, сум, з якого, або на який рахунок проводилось перерахування (зазначити назву та організаційну форму відповідних підприємств), підстава перерахування (вказати відповідний платіжний документ), а також дату та номер відповідного договору, угоди), призначення платежу (за що проводилось дане перерахування грошових коштів), дату та час перерахування, залишок грошових коштів на рахунку на момент вчинення кожної операції;

- фото- та відеоінформацію щодо особи, яка у відділеннях банку, через термінали, банкомати здійснювала переказ або отримувала грошові кошти з рахунків та вищевказаної банківської платіжної (кредитної) картки № НОМЕР_1 , оформленій в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » при цьому зазначивши адреси розташування відповідних відділень банків, терміналів;

- до копій документів особи (паспорт громадянина України (чи інший документ, що підтверджує особу), ІНПП та ін.), за якою рахується вищевказана банківська карта № НОМЕР_1 , оформленій в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », копії заяв та анкет тощо, що надавалися при оформленні банківської карти та рахунку, за яким вона закріплена;

номери телефонів, які були закріплені за банківською картою № НОМЕР_1 , оформленій в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та використовувалися як фінансові. Відобразити всі зміни фінансового телефону, вказати номери цих телефонів, зазначити точну дату та час такої зміни, а також процедуру, за допомогою якої відбулася така зміна;

у разі перерахунку грошових коштів з банківської карти № НОМЕР_1 , оформленій в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за допомогою інших інтернет-ресурсів (інтернет-банків, інтернет-платформ, інтернет-сайтів), вказати їх, а також зазначити IP-адреси, з яких здійснювалося їх відвідування (зокрема, вхід та авторизація), та зазначити MAC-адреси обладнання, за допомогою якого здійснювалися такі дії, з наданням повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період часу з 00:00 год. 24.10.2023 року по кінцевий термін дії ухвали;

у разі перерахунку грошових коштів з банківської карти № НОМЕР_1 , оформленій в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на абонентський номер оператора зв'язку, вказати абонентський номер, відомості про оператора, з надання повної інформації по таких операціях (транзакціях) та користувачах за період часу з 00:00 год. 24.10.2023 року по кінцевий термін дії ухвали.

На підставі викладеного вважаю за необхідне: звернутись суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та містять відомості про рух грошових коштів за картковим рахунком № НОМЕР_1 за період часу з 00:00 год. 24.10.2023 року по кінцевий термін дії ухвали, з зазначенням наявної інформації щодо власника карткового рахунку, повної розшифровки транзакцій, а також банкомати, з яких здійснювалось зняття готівки, з витребуванням фото-відеозаписів особи, яка знімала готівку, документів по юридичному оформленню (відкриттю) інших карткових рахунків даного клієнта, історія використання ІР-адрес, при підключенні до інтернет банкінгу з зазначенням ідентифікаційних даних про пристрій на якому відбулося підключення.

Зобов'язати службових осіб ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » код банку МФО НОМЕР_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , за адресою: АДРЕСА_2 , а також відділення ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_3 , надати вище вказаним особам тимчасовий доступ до зазначеної вище інформації в електронному та друкованому вигляді з можливістю її вилучення.

Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня постановлення ухвали.

Роз'яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
115290206
Наступний документ
115290208
Інформація про рішення:
№ рішення: 115290207
№ справи: 554/11185/23
Дата рішення: 24.11.2023
Дата публікації: 26.04.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Шевченківський районний суд міста Полтави
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (24.11.2023)
Дата надходження: 24.11.2023
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
БУГРІЙ ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ
суддя-доповідач:
БУГРІЙ ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ