єдиний унікальний номер справи 531/3329/23
номер провадження 1-кс/531/1060/23
29 листопада 2023 року м. Карлівка
Слідчий суддя Карлівського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про доступ до речей і документів, -
Слідчий СВ ВП №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме - до документів, наявних у ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , з можливістю вилучення оригіналів наступних документів: 1) матеріалів облікової справи (реєстраційних та статутних документів) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в тому числі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, довідки про взяття на облік платників податків, свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість, статуту, протоколів установчих зборів, протоколів загальних зборів, установчих договорів, посадових інструкцій, переміщення по посадах, функціональних обов'язків, наказів про надання відпустки та виклик з неї, заяв про прийняття на роботу, наказів про призначення та звільнення службових осіб тощо, а також інших документів, наданих підприємством та складених працівниками ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , щодо реєстрації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), платником податків, з моменту взяття на облік або реєстрації в органах Державної податкової служби по даний час; 2) документів, що містять П.І.Б. керівників, головних бухгалтерів, засновників, їх ідентифікаційні коди з початку реєстрації підприємства по даний час; 3) документів відносно рахунків з переліком банківських і фінансових установ із зазначенням назви банку, МФО, номер рахунку та дату відкриття (закриття) рахунку) за період часу з 01.01.2023 року по теперішній час; 4) документів, щодо заборгованості ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) по сплаті податків з 01.01.2023 по теперішній час; 5) документів щодо кількості працівників та інформації з центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів щодо сум виплачених доходів і утриманих з них податків особам, відносно яких звітувало підприємство у період з 01.01.2023 по даний час (вказавши ідентифікаційний код кожного працівника), в розрізі по місячно (форма 1ДФ); 6) податкових декларацій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) з податку на додану вартість та з податку на прибуток підприємств, та всіх додатків до них за період діяльності товариства з 01.01.2023 по теперішній час, а також договору про визнання електронних документів; 7) податкових звітів, поданих ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за період часу з 01.01.2023 року по теперішній час; 8) податкових накладних по ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), з розшифровкою товарів та послуг, в розрізі покупців та постачальників даного підприємства, за період часу з 01.01.2023 року по теперішній час; 9) належним чином завірених матеріалів перевірок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме: актів та додатків до них, довідок, висновків, схем, отриманих матеріалів зустрічних перевірок з додатками, пояснень службових осіб та розписок, проведених працівниками ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в період часу з 01.01.2023 по теперішній час; 10) за наявності, позовів до адміністративного суду до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ); 11) документів, що містять інформацію з яких ІР-адрес підприємство відправляло податкову звітність, за чиїм електронним підписом та з яких саме електронних адрес; 12) документів про факти відкриття відносно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) кримінальних проваджень, у тому числі за ст. ст. 205, 358, 364, 366, 190, 191, 209, 212 КК України, а також наявності показів керівників про фіктивність діяльності, висновків почеркознавчих та криміналістичних експертиз, які б спростовували легітимність документів бухгалтерського та податкового обліку та ін.; 13) документів, щодо вилучення документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) правоохоронними органами, з зазначенням органу та номеру кримінального провадження; 14) документів з інформаційних баз ДПС України відносно податкових накладних по підприємству, з розшифровкою номенклатур товарів, цін і кількості та сформованих Excel-таблиць покупців та постачальників вказаного підприємства за період 2022-2023 років; 15) інформації з 5-го додатку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за період 2022-2023 років; мотивувавши клопотання тим, що в провадженні СВ ВП №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023172070000028 від 28 квітня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
Розгляд клопотання проводиться за ч. 2 ст. 163 КПК України без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.
Слідчий до суду не з'явився. Від нього в матеріалах, доданих до клопотання, містися заява про розгляд справи за його відсутності.
Вивчивши надані письмові докази, слідчий суддя доходить висновку про обґрунтованість клопотання з огляду на наступне.
Органом досудового розслідування здобуті дані про те, що в ході опрацювання публічно доступних джерел виявлені факти, які можуть свідчити про розтрату бюджетних коштів посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Так, вивченням відомостей Єдиного веб-порталу публічних закупівель (https://prozorro.gov.ua/) установлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) за період часу з 06.04.2023 по 27.04.2023 за результатами проведення публічних закупівель укладено 24 договори за ДК 021-2015 (СРУ) 45200000-9 «Роботи, пов'язані з об'єктами завершеного чи незавершеного будівництва та об'єктів цивільного будівництва», предметом яких є поточний ремонт доріг в с.Мартинівка, с.Марянівка, с.Тишенківка, с.Шевченка, с.Красне Мартинівської ТГ Полтавського району, Полтавської області.
Всі вказані договори укладено з одним і тим же суб'єктом господарювання -
ПП « ОСОБА_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ). Загальна сума вказаних закупівель складає 3 218 836 грн. 80 коп.
При цьому вартість вказаних закупівель установлена в діапазоні від 42 290,40 грн. до 199 987,20 грн., тобто нижче установленої п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015 (далі по тексту - Закон), вартості товару (товарів), послуги (послуг) у 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень, що вказує на штучний характер поділу замовником предмету закупівлі з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів.
Відповідно до ст.10 Закону, забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом, та укладення договорів про закупівлю, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом.
Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів/спрощених закупівель або застосування цього Закону, зокрема положень частини третьої статті 10 цього Закону.
Крім того, опрацюванням Єдиного веб-порталу використання публічних коштів (ІНФОРМАЦІЯ_5 ) виявлено, що оплата за вказані договори, укладені з 10.04.2023 по 19.04.2023, здійснювалась на підставі актів виконаних робіт на наступний день після укладення договору, що також вказує на позаконкурентний спосіб залучення ПП « ОСОБА_4 » до виконання поточного ремонту доріг на території Мартинівської ТГ Полтавського району, Полтавської області.
Позаконкуретний спосіб закупівлі за бюджетні кошти товарів, робіт, та послуг може переслідувати штучне завищення їх вартості з подальшим розподілом різниці між реальною та номінальною вартістю між службовими особами замовника та контрагента.
Вказане свідчить про наявність у діях службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_6 ознак заволодіння бюджетних коштів за попередньою змовою зі службовими особами ПП « ОСОБА_4 ».
Окрім цього, шляхом подальшого опрацювання публічно доступних джерел в мережі Інтернет, зокрема сайтів « ІНФОРМАЦІЯ_7 », « ІНФОРМАЦІЯ_8 » та « ІНФОРМАЦІЯ_9 », виявлено інформацію, яка може мати суттєве значення для проведення всебічного, об'єктивного та повного досудового розслідування, і встановлення усіх суттєвих обставин вчинення кримінального правопорушення.
Так, у 2023 році ІНФОРМАЦІЯ_10 (далі - «Замовник»), з метою уникнення проведення процедури закупівлі через відкриті торги (в тому числі, відкриті торги, що передбачені Особливостями №1178) та недопущення розголошення інформації щодо укладання з ТОВ АВТОБУДТРЕК, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ФОП « ОСОБА_5 » ряду договорів-підряду з поточного ремонту доріг та викриття у заволодінні бюджетними грошовими коштами, діючи всупереч вимог ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі», п.5, 6, 61 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування від 12 жовтня 2022 р. № 1178 умисно поділено предмет закупівлі на частини та укладено з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ФОП « ОСОБА_5 » 126 договорів підряду, при фактичному виконанні робіт за одним ДК № 021:2015 45230000-8 (будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг, вирівнювання поверхонь), виходячи з наступного.
Порядком визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708, визначено, що і під час закупівлі робіт, і під час закупівлі послуг поточного ремонту, пов'язаних із дорогами, замовникам необхідно застосовувати термінологію галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та переліки робіт», затверджених наказом ІНФОРМАЦІЯ_12 від 23.08.2011 № 301 (далі - ГБН Г.1-218-182:2011).
Стаття 1 Закону України «Про автомобільні дороги» визначає поняття автомобільної дороги - це лінійний комплекс інженерних споруд, призначений для безперервного, безпечного та зручного руху транспортних засобів. Цією ж статтею визначено, що вулиця - автомобільна дорога, призначена для руху транспорту і пішоходів, прокладання наземних і підземних інженерних мереж у межах населених пунктів;
Відповідно до пункту 21 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі», поточний ремонт належить до поняття послуг. Під час закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначається, зокрема, за кожним окремим лінійним об'єктом інженерно-транспортної інфраструктури.
Лінійний об'єкт інженерно-транспортної інфраструктури - наземні, надземні або підземні лінійні об'єкти для пересування людей, транспортних засобів, вантажів, переміщення рідких та газоподібних продуктів, передачі електроенергії.
У такий спосіб, поточний ремонт доріг - це послуги, і предмет закупівлі визначається за кожним окремим лінійним об'єктом інженерно-транспортної інфраструктури, яким є дорога відповідно до матеріалів кримінального провадження.
Таким чином, у разі здійснення закупівлі послуг поточного ремонту доріг, замовник повинен враховувати, що вся вулиця є єдиним лінійним об'єктом і, навіть за наявності кількох кошторисів щодо ремонту цієї вулиці, замовник має виходити із загального обсягу потреби у послугах із поточного ремонту дороги.
ІНФОРМАЦІЯ_10 проведено закупівлі з грубими порушеннями, зокрема:
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення АДРЕСА_2 - на суму 199 898,40 грн (код закупівлі - UA-2023-07-06-000653-a);
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення с.Білухівка, вул.Кучеренка на суму 199 725,60 грн (код закупівлі - UA-2023-07-06-000169-a);
При цьому, Замовником також проведено відкриті торги з особливостями щодо цієї ж самої вулиці:
-Поточний ремонт покриття проїзної частини ділянки вулиці Кучеренка (від вул. Паризька до вул. Першотравнева) в селі Білухівка Полтавського району Полтавської області - 2 428 615 грн (код закупівлі - UA-2023-07-20-005140-a);
-Поточний ремонт покриття проїзної частини проїзду до вул. Кучеренка та вул. Степова в селі Білухівка Полтавського району Полтавської області в селі Білухівка Полтавського району Полтавської області - 1 254 572 грн (код закупівлі - UA-2023-07-20-005770-a)
Підрядником за вказанами закупівлями зазначено - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».
Таким чином, предмет закупівлі - поточний ремонт дороги по вулиці Кучеренка в с. Білухівка Мартинівської сільської ради розбито на три окремих частини, тобто є такими, що укладені з порушенням вимог Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей здійснення публічних закупівель, затверджених Постановою КМУ від 12 жовтня 2022 р. №1178. Така закупівля робіт, товарів та послуг здійснювалася з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів ( з особливостями ) та можливості визначення контрагента на власний розсуд, оскільки здійснено поділ предмета закупівлі, що завдало істотної шкоди громадським інтересам та призвело до розтрати бюджетних коштів.
Аналогічні порушення Замовник допустив у наступних Закупівлях з поточного ремонту в с. Білухівка Мартинівської сільської ради:
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення с.Білухівка, вул.Паризька 199 842 грн. UA-2023-06-26-000288-a;
-Відкриті торги з особливостями з предметом закупівлі: «Поточний ремонт покриття проїзної частини ділянки вулиці Паризька (від вул. Кучеренка до вул. Горіхова) в селі Білухівка Полтавського району Полтавської області» - 1 926 323 грн (код закупівлі - UA-2023-07-20-005552-a).
Замовник розділив вулицю, що є предметом закупівлі на частини, однак мав провести процедуру відкритих торгів на загальну суму 2 126 165,00 грн, таким чином завдавши прямих збитків місцевому бюджету шляхом оплати за нікчемним правочином в розмірі 199 842,00 грн.
Аналогічні правопорушення Замовник допустив у Закупівлях послуг поточного ремонту доріг в с. Варварівка Мартинівської сільської ради Полтавської області, а саме:
-поточний ремонт дороги місцевого значення с.Варварівка, вул. Лесі Українки, проїзд до будівлі №2 на суму 155 134,80 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-06-06-000484-a);
-поточний ремонт дороги місцевого значення с.Варварівка, вул. Лесі Українки, проїзд до будівлі №11 на суму 121 987,20 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-06-06-000402-a)
-поточний ремонт дороги місцевого значення с.Варварівка, вул.Лесі Українки, проїзд до будівлі №13 ''Лікарня" на суму 199 900,80 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-06-06-000365-a);
-поточний ремонт дороги місцевого значення с.Варварівка, вул. Лесі Українки, проїзд до будівлі №7 на суму 152 478 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-06-06-000332-a);
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення с.Варварівка, вул. Лесі Українки під'їзд до будівлі №3 на суму - 169 257,60 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-05-29-007552);
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення с.Варварівка, вул. Лесі Українки на суму 199 964,40 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-05-10-000947-a);
-Поточний ремонт дороги місцевого значення с.Варварівка, площа Шкільна, під'їзд до укриття Варварівської спеціалізованої школи 125 794,80 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-06-05-006027-a);
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення с.Варварівка, площа Шкільна 199 936,80 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-05-10-000910-a).
Таким чином, умисно, Замовник розділив лінійний об'єкт інженерно-транспортної інфраструктури - вулицю Лесі Українки на шість окремих договорів підряду та площу Шкільну на два окремих договори, з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів з особливостями, таким чином завдавши прямих збитків місцевому бюджету на орієнтовну суму в розмірі - 1 324 454,4 грн.
Аналогічні правопорушення Замовник допустив у закупівлі послуг з поточного ремонту доріг в с. Мартинівка:
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення с.Мартинівка, від вул.Б.Хмельницького, під'їзд до буд. №5-7 на суму 157 149,60 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-05-22-003254-a);
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення від вул.Б.Хмельницького, проїзд до Будівлі №18б на суму - 68 134,80 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-05-18-008724-a);
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення с.Мартинівка, від вул.Б.Хмельницького, під'їзд до Будинку №27 на суму 60 588 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-05-18-006946-a);
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення с.Мартинівка, вул.Б.Хмельницького, проїзд до будівлі №20 на суму 174 868,80 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-05-18-006830-a)
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення с.Мартинівка, від вул.Дмитра Барвіна проїзд до буд.№1-3 на суму 117 511,20 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-05-22-003154-a);
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення АДРЕСА_3 на суму 149 328 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-05-03-004663-a);
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення АДРЕСА_3 проїзд до « ІНФОРМАЦІЯ_13 » на суму 99 964,80 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-05-02-006371-a);
-Поточний ремонт дороги с.Мартинівка пров. між вул.Незалежності та вул.23 вересня на суму 133 153,20 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-04-27-009247-a);
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення с.Мартинівка, 2-й пров. між вул.Незалежності та вул.23 Вересня на суму 138 710,40 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-05-03-004581-a)
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення с.Мартинівка, вул.Грушевського на суму 199 935,60 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-05-02-006061-a);
-Поточний ремонт дороги с.Мартинівка пров. між вул.Грушевського та вул.Л.Українки на суму 102 972 грн (ідентифікатор закупівіл - UA-2023-04-27-008655-a);
-Поточний ремонт дороги с. Мартинівка, кладовище (2-й з'їзд) на суму 138 972 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-04-18-000682-a);
-Поточний ремонт дороги с. Мартинівка, кладовище (1-й з'їзд) на суму 151 867,20 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-04-18-000599-a).
Замовник у зазначених закупівлях розділив вулицю Богдана Хмельницького на 4 окремих закупівлі, вулицю Дмитра Барвіна на 3 закупівлі, провулок між 23 вересня та вул. Першотравневою, провулок між вулицею Незалежності та вулицею 23 Вересня на 2 окремих закупівлі. Окрім цього, що замовник навіть не зазначив назву даного провулку, обмежившись визначенням «другий провулок». Також Замовник послуги з ремонту з'їзду дороги кладовища, що знаходиться на одній вулиці розділив на два окремих предмета закупівлі.
Таким чином, Замовник допустив укладення Договорів підряду, які в силу Закону є нікчемними, фактично оплата по яким спричинила збитків місцевому бюджету в розмірі орієнтовно - 1 693 155,6 грн.
Також Замовник допустив порушення у закупівлі послуг в с. Вакулиха Мартинівської ОТГ, а саме:
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення с.Вакулиха, під'їзд до свердловини по вул.Шевченка на суму 196 914 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-05-15-003890-a);
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення с.Вакулиха, під'їзд до буд. АДРЕСА_4 на суму 174 385,20 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-05-15-003743-a);
-Послуги по поточному ремонту дороги місцевого значення с.Вакулиха, під'їзд до буд. АДРЕСА_5 на суму 88 833,60 грн (ідентифікатор закупівлі - UA-2023-05-15-003676-a).
Отже, ремонт дороги по вулиці Шевченка с. Вакулиха Мартинівської сільської ради розділено на три окремих процедури закупівлі, чим грубо порушено п. 10 Особливостей та завдано збитків місцевому бюджету на 460 132,8 грн.
Оскільки зазначені договори підряду укладені без проведення процедури закупівлі, такі договори в силу ст. 43 Закону України «Про публічні закупілві» є нікчемними. Замовником фактично визначено лише одного підрядника, який надавав послуги з поточного ремонту по вищевказаних незаконних договорах, оскільки єдиним переможцем і виконавцем робіт за усіма договорами підряду щодо проведення ремонту доріг по Мартинівській ТГ визначено ФОП « ОСОБА_5 », ПП « ОСОБА_4 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », керівником та фактичним власником яких є ОСОБА_5 . З огляду на здійснення контролю однією особою, зазначені підприємства є одним суб'єктом господарювання в розумінні ст.1 Закону України «Про захист економічної конкуренції».
Загальна сума збитків місцевому бюджету, що заподіяна окремими посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 складає орієнтовно 3 263 464,8 грн.
Під час проведення досудвого розслідування установлено, що грошові кошти за надані ФОП « ОСОБА_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) послуги з поточного ремонту доріг на території Мартинівської ТГ Виконавчим комітетом Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області перераховано на рахунок ФОП « ОСОБА_5 », відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_6 , адреса АДРЕСА_6 ) - НОМЕР_7 .
Також установлено, що грошові кошти за надані ПП « ОСОБА_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) послуги з поточного ремонту доріг на території Мартинівської ТГ Виконавчим комітетом Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області перераховано на рахунок ПП « ОСОБА_4 », відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_6 , адреса АДРЕСА_6 ) - НОМЕР_8 .
Окрім цього, грошові кошти за надані ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) послуги з поточного ремонту доріг на території Мартинівської ТГ Виконавчим комітетом Мартинівської сільської ради Полтавського району Полтавської області перераховано на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_9 , адреса АДРЕСА_7 ) - НОМЕР_10 .
Згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань податкова справа ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 .
З метою повного та всебічного досудового розслідування та встановлення причетності особи до вчинення казаного кримінального правопорушення виникла необхідність в отриманні вище зазначеної інформації, яка може мати доказове значення в ході досудового та судового слідства, та яка знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_16 .
З метою встановлення осіб, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення та для встановлення істини по справі, суд вважає за необхідне надати тимчасовий доступ до вище вказаної інформації шляхом ознайомлення та вилучення, яка знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_16 (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 , адреса: АДРЕСА_8 ), ІНФОРМАЦІЯ_17 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 162-166 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл:
- заступнику керівника Решетилівської окружної прокуратури ОСОБА_6 ;
- керівнику Карлівського відділу Решетилівської окружної прокуратури ОСОБА_7 ;
- прокурору Карлівського відділу Решетилівського окружної прокуратури ОСОБА_8 ;
- прокурору Карлівського відділу Решетилівської окружної прокуратури ОСОБА_9 ;
- прокурору Карлівського відділу Решетилівської окружної прокуратури ОСОБА_10 ;
- прокурору Решетилівської окружної прокуратури ОСОБА_11 ;
- прокурору Карлівського відділу Решетилівської окружної прокуратури ОСОБА_12 ;
-слідчому СВ ВП №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , на тимчасовий доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, що знаходиться у володінні у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_2 , з можливістю вилучення оригіналів наступних документів: 1) матеріалів облікової справи (реєстраційних та статутних документів) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), в тому числі свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, довідки про взяття на облік платників податків, свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість, статуту, протоколів установчих зборів, протоколів загальних зборів, установчих договорів, посадових інструкцій, переміщення по посадах, функціональних обов'язків, наказів про надання відпустки та виклик з неї, заяв про прийняття на роботу, наказів про призначення та звільнення службових осіб тощо, а також інших документів, наданих підприємством та складених працівниками ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , щодо реєстрації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), платником податків, з моменту взяття на облік або реєстрації в органах Державної податкової служби по даний час; 2) документів, що містять П.І.Б. керівників, головних бухгалтерів, засновників, їх ідентифікаційні коди з початку реєстрації підприємства по даний час; 3) документів відносно рахунків з переліком банківських і фінансових установ із зазначенням назви банку, МФО, номер рахунку та дату відкриття (закриття) рахунку) за період часу з 01.01.2023 року по теперішній час; 4) документів, щодо заборгованості ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) по сплаті податків з 01.01.2023 по теперішній час; 5) документів щодо кількості працівників та інформації з центральної бази даних Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів щодо сум виплачених доходів і утриманих з них податків особам, відносно яких звітувало підприємство у період з 01.01.2023 по даний час (вказавши ідентифікаційний код кожного працівника), в розрізі по місячно (форма 1ДФ); 6) податкових декларацій ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) з податку на додану вартість та з податку на прибуток підприємств, та всіх додатків до них за період діяльності товариства з 01.01.2023 по теперішній час, а також договору про визнання електронних документів; 7) податкових звітів, поданих ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за період часу з 01.01.2023 року по теперішній час; 8) податкових накладних по ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), з розшифровкою товарів та послуг, в розрізі покупців та постачальників даного підприємства, за період часу з 01.01.2023 року по теперішній час; 9) належним чином завірених матеріалів перевірок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме: актів та додатків до них, довідок, висновків, схем, отриманих матеріалів зустрічних перевірок з додатками, пояснень службових осіб та розписок, проведених працівниками ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в період часу з 01.01.2023 по теперішній час; 10) за наявності, позовів до адміністративного суду до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ); 11) документів, що містять інформацію з яких ІР-адрес підприємство відправляло податкову звітність, за чиїм електронним підписом та з яких саме електронних адрес; 12) документів про факти відкриття відносно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) кримінальних проваджень, у тому числі за ст. ст. 205, 358, 364, 366, 190, 191, 209, 212 КК України, а також наявності показів керівників про фіктивність діяльності, висновків почеркознавчих та криміналістичних експертиз, які б спростовували легітимність документів бухгалтерського та податкового обліку та ін.; 13) документів, щодо вилучення документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) правоохоронними органами, з зазначенням органу та номеру кримінального провадження; 14) документів з інформаційних баз ДПС України відносно податкових накладних по підприємству, з розшифровкою номенклатур товарів, цін і кількості та сформованих Excel-таблиць покупців та постачальників вказаного підприємства за період 2022-2023 років; 15) інформації з 5-го додатку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) за період 2022-2023 років.
Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення, тобто по 29 січня 2024 року включно.
Другий примірник оригіналу цієї ухвали та її копію для виконання вимог ч. 2 ст. 165 КПК України вручити слідчому органу досудового розслідування, яким ініційовано розгляд відповідного клопотання.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження з боку обвинувачення має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК з метою відшукання та вилучення зазначених речей.
Слідчий суддя