Справа №: 465/6331/22
3/465/3512/23
ПОСТАНОВА
про призначення експертизи
23.11.2023 рокум. Львів
Суддя Франківського районного суду міста Львова Величко О.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за ст.124 КУпАП, -
встановив:
У провадженні судді Франківського районного суду м. Львова Величка О.В. перебуває справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 141011 від 15.10.2022 року, ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що вона 15.10.2022 року о 13 год. 05 хв. у м. Львові по вул. Городоцька, 143 керувала автомобілем Suzuki Vitara, д.н.з. НОМЕР_1 , не була уважною, не зреагувала на зміну її зміну, не вибрала безпечної швидкості руху, не врахувала дорожню обстановку, не дотрималась безпечного бокового інтервалу та скоїла наїзд на автомобіль Skoda Octavia, д.н.з. НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , який рухався з лівої сторони. При ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками. Своїми діями порушила п.2.3.Б, 13.1 ПДР України.
Представником ОСОБА_1 - адвокатом Петрик О.В. подано до суду клопотання про призначення у справі комплексної транспортно-трасологічної та автотехнічної експертизи. На вирішення експерта просить поставити наступні питання: 1. Чи є технічно спроможними пояснення водія автомобіля Skoda Octavia, д.н.з. НОМЕР_2 , ОСОБА_2 ? 2. Чи є технічно спроможними пояснення водія автомобіля Suzuki Vitara, д.н.з. НОМЕР_1 , ОСОБА_1 ? 3. Чи змінював автомобіль Skoda Octavia, д.н.з. НОМЕР_2 , на момент зіткнення напрямок руху (рухався він чи стояв)? 4. Як повинні діяти водії цих автомобілів, виходячи з спроможних пояснень? 5. Що з технічної точки зору стало причиною даного зіткнення? 6. Який механізм контактування транспортних засобів в момент ДТП?
ОСОБА_2 в судовому засіданні зазначив, що відсутні підстави для проведення експертизи у вказаній справі, оскільки матеріалів, долучених до справи, достатньо для притягнення винної особи до відповідальності.
Перевіривши доводи клопотання, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд приходить на наступних висновків.
Згідно із ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 62 Конституції України передбачає, що вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належним чином, а не ґрунтуватися на припущеннях.
Згідно із ст.1 Закону України «Про судову експертизу» судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні судового слідства.
Одним із доказів в справі про адміністративне правопорушення є висновок експерта (ст. 251 КУпАП). З положень ст.273 КУпАП слідує, що органом (посадовою особою), в провадженні якого перебуває справа про адміністративне правопорушення, у разі коли виникає потреба в спеціальних знаннях, залучається експерт, у тому числі для проведення експертизи.
Приписами ч.2 ст.15 Закону України «Про судову експертизу» встановлено, що проведення судових експертиз державними спеціалізованими установами у справах про адміністративні правопорушення здійснюється за рахунок коштів, які цільовим призначенням виділяються цим експертним установам з Державного бюджету України.
Відповідно до ст.273 КУпАП для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань, експерт призначається органом, у провадженні якого перебуває справа.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи, що для з'ясування обставин, що мають значення для вирішення справи по суті необхідний висновок експерта, суд вважає, що з метою об'єктивного вирішення справи слід призначити комплексну транспортно-трасологічну та автотехнічну експертизу за рахунок коштів Державного бюджету України.
Разом із тим, для повного та всебічного проведення експертизи суд вважає за доцільне передати в розпорядження експерта також матеріали справи про адміністративне правопорушення № 465/6333/22 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ст. 124 КУпАП по тому ж факту ДТП, потерпілою в якій визначена ОСОБА_1 .
Керуючись ст.273 КУпАП України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника ОСОБА_1 - адвоката Петрик О.В. про призначення у справі комплексної транспортно-трасологічної та автотехнічної експертизи, подане в межах розгляду справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - задовольнити.
Призначити у справі № 465/6331/22 судову комплексну транспортно-трасологічну та автотехнічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
1.Чи є технічно спроможними пояснення водія автомобіля Skoda Octavia, д.н.з. НОМЕР_2 , ОСОБА_2 ?
2.Чи є технічно спроможними пояснення водія автомобіля Suzuki Vitara, д.н.з. НОМЕР_1 , ОСОБА_1 ?
3.Чи змінював автомобіль Skoda Octavia, д.н.з. НОМЕР_2 , на момент зіткнення напрямок руху (рухався він чи стояв)?
4.Як повинні діяти водії цих автомобілів, виходячи із спроможних пояснень?
5.Що з технічної точки зору стало причиною даного зіткнення?
6.Який механізм контактування транспортних засобів в момент ДТП?
За основу для проведення експертизи взяти вихідні дані, які наявні в матеріалах судових справ № 465/6331/22 та 465/6333/22, зокрема письмові пояснення учасників ДТП - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Проведення експертизи доручити експертам Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції (79024, м. Львів, вул. Липинського, 54).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов'язків.
Судову експертизу провести за рахунок коштів, які цільовим призначенням виділяються експертній установі з Державного бюджету України.
В розпорядження експерта надати матеріали справ про адміністративні правопорушення № 465/6331/22 та 465/6333/22.
На час проведення експертизи зупинити провадження у справі.
Постанова набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Величко О.В.