Постанова від 28.11.2023 по справі 495/11988/23

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 495/11988/23

Номер провадження 3/495/3918/2023

28 листопада 2023 рокум. Білгород-Дністровський

Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Волкова Ю.Ф.,

розглянувши матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, місце роботи: Козацький ліцей Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, посада директор, місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановила:

03.11.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , будучи директором Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закону) і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про виникнення у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 65/к/тр від 20.10.2022 р. «Про преміювання педагогічних працівників Козацького ліцею Старокозацької сільської ради з нагоди відзначення Дня працівників освіти», згідно якого надано премію у розмірі 6746,3 гривень асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП. Зібраними доказами встановлено: згідно наказу Відділу освіти, науки, молоді та спорту Білгород-Дністровської районної державної адміністрації №475-к від 01.11.2016 ОСОБА_1 було призначено на посаду директора Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білгород-Дністровського району Одеської області з 01.11.2016 та 30.06.2020 р. укладено з нею контракт, як особливу форму трудового договору на даній посаді строком на 6 років. 01.09.2018 ОСОБА_1 була особисто під підпис ознайомлена з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції». Згідно Статуту Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, затвердженого рішенням сесії Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №1674-VII від 23.12.2021 року, встановлено, що засновником закладу є Старокозацька сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області, тобто орган місцевого самоврядування. Уповноваженим органом управління ліцеєм є Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області. Ліцей є юридичною особою, має власну печатку і штамп, бланк зі своїм повним найменуванням, а також може мати самостійний баланс, власну емблему, рахунки в банківських установах та Державному казначействі. Ліцей має право від свого імені укладати угоди, набувати майнових і немайнових прав, бути позивачем і відповідачем у суді. Таким чином, за вищевказаними ознаками, Козацький ліцей Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області - є юридичною особою публічного права. Статутом та контрактом визначено, що керівництво ліцеєм здійснює директор, який: здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів; розпоряджається в установленому порядку майном ліцею та його коштами; видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання; підписує документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності закладу; заохочує та притягає до адміністративної відповідальності працівників, тощо. Отже, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на неї поширюється дія цього Закону, а тому вона зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 28 вказаного Закону. Відповідно до ч. 1 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів. Наказом Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №25-к/тр від 30.08.2019 ОСОБА_2 було прийнято на посаду асистента вчителя Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області з 02.09.2019. Відповідно до витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актових записів про народження та про шлюб № 00041866935, №00041866978 від 17.10.2023, встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є дочкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Таким чином, встановлено та підтверджено сімейний (родинний) зв'язок директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 та асистента вчителя Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_2 (яка є її дочкою) та вони є близькими особами відповідно до визначення у ст. 1 Закону. Під час дослідження матеріалів встановлено, що директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , виконуючи передбачені Статутом службові повноваження, підписала наказ № 65/к/тр від 20.10.2022 р. «Про преміювання педагогічних працівників Козацького ліцею Старокозацької сільської ради з нагоди відзначення Дня працівників освіти», згідно якого надано премію у розмірі 6746,3 гривень асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону. Враховуючи вищевказане, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , маючи суперечність між приватним інтересом, вираженим сімейними стосунками з ОСОБА_2 та її службовими повноваженнями, вираженими у одноосібній службовій можливості розпоряджатися коштами закладу, видавати у межах своєї компетенції накази, здійснювати матеріальні заохочення працівників, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення і виразилось у підписанні наказу № 65/к/тр від 20.10.2022 р. «Про преміювання педагогічних працівників Козацького ліцею Старокозацької сільської ради з нагоди відзначення Дня працівників освіти», згідно якого надано премію у розмірі 6746,3 гривень асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону та наявним майновим інтересом, вираженим в покращенні матеріального становища родини та отримання її близькою особою додаткових грошових коштів, перебувала в умовах реального конфлікту інтересів та не врегулювала його. Згідно листа Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області встановлено, що повідомлення від ОСОБА_1 щодо виникнення в неї реального конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» в період з 01.10.2021 року по теперішній час не надходило. Моментом виникнення у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів, є момент прийняття рішення щодо підписання наказу про преміювання працівників, в т.ч. асистента вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону. З урахуванням викладеного встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб'єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов'язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 65/к/тр від 20.10.2022 р. «Про преміювання педагогічних працівників Козацького ліцею Старокозацької сільської ради з нагоди відзначення Дня працівників освіти», згідно якого надано премію у розмірі 6746,3 гривень асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про виникнення у неї реального конфлікту інтересів, чим порушила п.2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів. ОСОБА_1 не виконала вимоги ст. 28 Закону, які виникли у неї, як у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, який розташований за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с. Козацьке, вул. Міщенка, буд. 11. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і оголошення протоколу за участю особи - ОСОБА_1 , а саме 31.10.2023. Юридичними наслідками в даному випадку є неповідомлення ОСОБА_1 про виникнення у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про надання премії близькій особі.

31.10.2023 старший оперуповноважений в ОВС управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітан поліції Іщук Б.М. склав протокол №1764/2023 стосовно ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

03.11.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , будучи директором Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закону) і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 41/к/тр від 29.08.2022 р. «Про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради у 2022-2023 навчальному році», згідно якого з 01.09.2022 встановлено надбавку до посадового окладу за престижність педагогічної праці у розмірі 20% асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП. Зібраними доказами встановлено: згідно наказу Відділу освіти, науки, молоді та спорту Білгород-Дністровської районної державної адміністрації №475-к від 01.11.2016 ОСОБА_1 було призначено на посаду директора Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білгород-Дністровського району Одеської області з 01.11.2016 та 30.06.2020 р. укладено з нею контракт, як особливу форму трудового договору на даній посаді строком на 6 років. 01.09.2018 ОСОБА_1 була особисто під підпис ознайомлена з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції». Згідно Статуту Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, затвердженого рішенням сесії Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №1674-VII від 23.12.2021 року, встановлено, що засновником закладу є Старокозацька сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області, тобто орган місцевого самоврядування. Уповноваженим органом управління ліцеєм є Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області. Ліцей є юридичною особою, має власну печатку і штамп, бланк зі своїм повним найменуванням, а також може мати самостійний баланс, власну емблему, рахунки в банківських установах та Державному казначействі. Ліцей має право від свого імені укладати угоди, набувати майнових і немайнових прав, бути позивачем і відповідачем у суді. Таким чином, за вищевказаними ознаками, Козацький ліцей Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області - є юридичною особою публічного права. Статутом та контрактом визначено, що керівництво ліцеєм здійснює директор, який: здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів; розпоряджається в установленому порядку майном ліцею та його коштами; видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання; підписує документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності закладу; заохочує та притягає до адміністративної відповідальності працівників, тощо. Отже, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на неї поширюється дія цього Закону, а тому вона зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 28 вказаного Закону. Статтею 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Відповідно до ч.2 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за вчинення особою дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів. Наказом Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №25-к/тр від 30.08.2019 ОСОБА_2 було прийнято на посаду асистента вчителя Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області з 02.09.2019. Відповідно до витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актових записів про народження та про шлюб № 00041866935, №00041866978 від 17.10.2023, встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є дочкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Таким чином, встановлено та підтверджено сімейний (родинний) зв'язок директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 та асистента вчителя Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_2 (яка є її дочкою) та вони є близькими особами відповідно до визначення у ст. 1 Закону. Під час дослідження матеріалів встановлено, що директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , виконуючи передбачені Статутом службові повноваження, підписала наказ № 41/к/тр від 29.08.2022 р. «Про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради у 2022-2023 навчальному році», згідно якого з 01.09.2022 встановлено надбавку до посадового окладу за престижність педагогічної праці у розмірі 20% асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону. Відповідно до п.п. 2.3.1. Методичних рекомендацій від 21.10.2022 № 13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів визначено, що дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта. Відповідно до Постанови КМУ від 23.03.2011 №373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» установлена надбавка в граничному розмірі 30 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати), але не менше 5 відсотків, педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування. Розмір надбавки встановлюється керівником закладу (установи) у межах фонду праці. Тобто, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 має право самостійно (на власний розсуд) вирішувати точний розмір надбавки за престижність, в межах діапазону визначеного законодавством та відповідно має дискреційні повноваження під час вирішення питання щодо встановлення розміру надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам. Так, визначаючи конкретний розмір надбавки остання реалізує свої дискреційні повноваження.

Враховуючи вищевказане, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , маючи суперечність між приватним інтересом, вираженим сімейними стосунками з ОСОБА_2 та її службовими повноваженнями, вираженими у одноосібній службовій можливості розпоряджатися коштами закладу, видавати у межах своєї компетенції накази, здійснювати матеріальні заохочення працівників, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення і виразилось у підписанні наказу № 41/к/тр від 29.08.2022 р. «Про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради у 2022-2023 навчальному році», згідно якого з 01.09.2022 встановлено надбавку до посадового окладу за престижність педагогічної праці у розмірі 20% асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону та наявним майновим інтересом, вираженим в покращенні матеріального становища родини та отримання її близькою особою додаткових грошових коштів, перебувала в умовах реального конфлікту інтересів та не врегулювала його. Згідно листа Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області встановлено, що повідомлення від ОСОБА_1 щодо виникнення в неї реального конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» в період з 01.10.2021 року по теперішній час не надходило. Моментом виникнення у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів, є момент прийняття рішення щодо підписання наказу про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці працівникам ліцею, в т.ч. асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону.

З урахуванням викладеного встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб'єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов'язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 41/к/тр від 29.08.2022 р. «Про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради у 2022-2023 навчальному році», згідно якого з 01.09.2022 встановлено надбавку до посадового окладу за престижність педагогічної праці у розмірі 20% асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушила п.3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів. ОСОБА_1 не виконала вимоги ст. 28 Закону, які виникли у неї, як у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, який розташований за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с. Козацьке, вул. Міщенка, буд. 11. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і оголошення протоколу за участю особи - ОСОБА_1 , а саме 31.10.2023. Юридичними наслідками в даному випадку є вчинення ОСОБА_1 дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці близькій особі.

31.10.2023 старший оперуповноважений в ОВС управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітан поліції Іщук Б.М. склав протокол №1775/2023 стосовно ОСОБА_1 , за ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

03.11.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , будучи директором Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закону) і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону,не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про виникнення у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 77/к/тр від 25.09.2023 р. «Про преміювання педагогічних працівників за основним місцем роботи Козацького ліцею Старокозацької сільської ради у вересні 2023 року», згідно якого надано премію у розмірі 6746,3 гривень асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП. Зібраними доказами встановлено: згідно наказу Відділу освіти, науки, молоді та спорту Білгород-Дністровської районної державної адміністрації №475-к від 01.11.2016 ОСОБА_1 було призначено на посаду директора Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білгород-Дністровського району Одеської області з 01.11.2016 та 30.06.2020 р. укладено з нею контракт, як особливу форму трудового договору на даній посаді строком на 6 років. 01.09.2018 ОСОБА_1 була особисто під підпис ознайомлена з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції». Згідно Статуту Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, затвердженого рішенням сесії Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №1674-VII від 23.12.2021 року, встановлено, що засновником закладу є Старокозацька сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області, тобто орган місцевого самоврядування. Уповноваженим органом управління ліцеєм є Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області. Ліцей є юридичною особою, має власну печатку і штамп, бланк зі своїм повним найменуванням, а також може мати самостійний баланс, власну емблему, рахунки в банківських установах та Державному казначействі. Ліцей має право від свого імені укладати угоди, набувати майнових і немайнових прав, бути позивачем і відповідачем у суді. Таким чином, за вищевказаними ознаками, Козацький ліцей Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області - є юридичною особою публічного права. Статутом та контрактом визначено, що керівництво ліцеєм здійснює директор, який: здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів; розпоряджається в установленому порядку майном ліцею та його коштами; видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання; підписує документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності закладу; заохочує та притягає до адміністративної відповідальності працівників, тощо. Отже, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на неї поширюється дія цього Закону, а тому вона зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 28 вказаного Закону. Статтею 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Відповідно до ч. 1 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів. Наказом Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №25-к/тр від 30.08.2019 ОСОБА_2 було прийнято на посаду асистента вчителя Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області з 02.09.2019. Відповідно до витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актових записів про народження та про шлюб № 00041866935, №00041866978 від 17.10.2023, встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є дочкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Таким чином, встановлено та підтверджено сімейний (родинний) зв'язок директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 та асистента вчителя Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_2 (яка є її дочкою) та вони є близькими особами відповідно до визначення у ст. 1 Закону. Під час дослідження матеріалів встановлено, що директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , виконуючи передбачені Статутом службові повноваження, підписала наказ № 77/к/тр від 25.09.2023 р. «Про преміювання педагогічних працівників за основним місцем роботи Козацького ліцею Старокозацької сільської ради у вересні 2023 року», згідно якого надано премію у розмірі 6746,3 гривень асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону. Враховуючи вищевказане, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , маючи суперечність між приватним інтересом, вираженим сімейними стосунками з ОСОБА_2 та її службовими повноваженнями, вираженими у одноосібній службовій можливості розпоряджатися коштами закладу, видавати у межах своєї компетенції накази, здійснювати матеріальні заохочення працівників, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення і виразилось у підписанні наказу № 77/к/тр від 25.09.2023 р. «Про преміювання педагогічних працівників за основним місцем роботи Козацького ліцею Старокозацької сільської ради у вересні 2023 року», згідно якого надано премію у розмірі 6746,3 гривень асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону та наявним майновим інтересом, вираженим в покращенні матеріального становища родини та отримання її близькою особою додаткових грошових коштів, перебувала в умовах реального конфлікту інтересів та не врегулювала його. Згідно листа Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області встановлено, що повідомлення від ОСОБА_1 щодо виникнення в неї реального конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» в період з 01.10.2021 року по теперішній час не надходило. Моментом виникнення у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів, є момент прийняття рішення щодо підписання наказу про преміювання працівників, в т.ч. асистента вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону. З урахуванням викладеного встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобтосуб'єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов'язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 77/к/тр від 25.09.2023 р. «Про преміювання педагогічних працівників за основним місцем роботи Козацького ліцею Старокозацької сільської ради у вересні 2023 року», згідно якого надано премію у розмірі 6746,3 гривень асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про виникнення у неї реального конфлікту інтересів, чим порушила п.2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів. ОСОБА_1 не виконала вимоги ст. 28 Закону, які виникли у неї, як у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, який розташований за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с. Козацьке, вул. Міщенка, буд. 11. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і оголошення протоколу за участю особи - ОСОБА_1 , а саме 31.10.2023. Юридичними наслідками в даному випадку є неповідомлення ОСОБА_1 про виникнення у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про надання премії близькій особі.

31.10.2023 старший оперуповноважений в ОВС управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітан поліції Іщук Б.М. склав протокол №1765/2023 стосовно ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

03.11.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , будучи директором Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закону) і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про виникнення у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 148/к/тр від 16.12.2021 р. «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам закладу», згідно якого надано грошову винагороду у розмірі посадового окладу асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП. Зібраними доказами встановлено: згідно наказу Відділу освіти, науки, молоді та спорту Білгород-Дністровської районної державної адміністрації №475-к від 01.11.2016 ОСОБА_1 було призначено на посаду директора Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білгород-Дністровського району Одеської області з 01.11.2016 та 30.06.2020 р. укладено з нею контракт, як особливу форму трудового договору на даній посаді строком на 6 років. 01.09.2018 ОСОБА_1 була особисто під підпис ознайомлена з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції». Згідно Статуту Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, затвердженого рішенням сесії Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №1674-VII від 23.12.2021 року, встановлено, що засновником закладу є Старокозацька сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області, тобто орган місцевого самоврядування. Уповноваженим органом управління ліцеєм є Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області. Ліцей є юридичною особою, має власну печатку і штамп, бланк зі своїм повним найменуванням, а також може мати самостійний баланс, власну емблему, рахунки в банківських установах та Державному казначействі. Ліцей має право від свого імені укладати угоди, набувати майнових і немайнових прав, бути позивачем і відповідачем у суді. Таким чином, за вищевказаними ознаками, Козацький ліцей Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області - є юридичною особою публічного права. Статутом та контрактом визначено, що керівництво ліцеєм здійснює директор, який: здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів; розпоряджається в установленому порядку майном ліцею та його коштами; видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання; підписує документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності закладу; заохочує та притягає до адміністративної відповідальності працівників, тощо. Отже, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на неї поширюється дія цього Закону, а тому вона зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 28 вказаного Закону. Статтею 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Відповідно до ч. 1 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів. Наказом Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №25-к/тр від 30.08.2019 ОСОБА_2 було прийнято на посаду асистента вчителя Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області з 02.09.2019. Відповідно до витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актових записів про народження та про шлюб № 00041866935, №00041866978 від 17.10.2023, встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є дочкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Таким чином, встановлено та підтверджено сімейний (родинний) зв'язок директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 та асистента вчителя Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_2 (яка є її дочкою) та вони є близькими особами відповідно до визначення у ст. 1 Закону. Під час дослідження матеріалів встановлено, що директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , виконуючи передбачені Статутом службові повноваження, підписала наказ № 148/к/тр від 16.12.2021 р. «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам закладу», згідно якого надано грошову винагороду у розмірі посадового окладу асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону. Відповідно до п.п. 2.3.1. Методичних рекомендацій від 21.10.2022 № 13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів визначено, що дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта. Відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту» визначено, що Держава забезпечує виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов'язків. Тобто, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 має право самостійно (на власний розсуд) вирішувати точний розмір грошової винагороди, в межах діапазону визначеного законодавством та відповідно має дискреційні повноваження під час вирішення питання щодо виплати грошової винагороди педагогічним працівникам. Так, визначаючи конкретний розмір виплати остання реалізує свої дискреційні повноваження. Враховуючи вищевказане, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , маючи суперечність між приватним інтересом, вираженим сімейними стосунками з ОСОБА_2 та її службовими повноваженнями, вираженими у одноосібній службовій можливості розпоряджатися коштами закладу, видавати у межах своєї компетенції накази, здійснювати матеріальні заохочення працівників, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення і виразилось у підписанні наказу № 148/к/тр від 16.12.2021 р. «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам закладу», згідно якого надано грошову винагороду у розмірі посадового окладу асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону та наявним майновим інтересом, вираженим в покращенні матеріального становища родини та отримання її близькою особою додаткових грошових коштів, перебувала в умовах реального конфлікту інтересів та не врегулювала його. Згідно листа Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області встановлено, що повідомлення від ОСОБА_1 щодо виникнення в неї реального конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» в період з 01.10.2021 року по теперішній час не надходило. Моментом виникнення у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів, є момент прийняття рішення щодо підписання наказу про надання щорічної грошової винагороди працівникам ліцею, в т.ч. асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону. З урахуванням викладеного встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб'єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов'язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 148/к/тр від 16.12.2021 р. «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам закладу», згідно якого надано грошову винагороду у розмірі посадового окладу асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про виникнення у неї реального конфлікту інтересів, чим порушила п.2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів. ОСОБА_1 не виконала вимоги ст. 28 Закону, які виникли у неї, як у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, який розташований за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с. Козацьке, вул. Міщенка, буд. 11. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і оголошення протоколу за участю особи - ОСОБА_1 , а саме 31.10.2023. Юридичними наслідками в даному випадку є неповідомлення ОСОБА_1 про виникнення у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про надання грошової винагороди близькій особі.

31.10.2023 старший оперуповноважений в ОВС управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітан поліції Іщук Б.М. склав протокол №1766/2023 стосовно ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

03.11.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , будучи директором Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закону) і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про виникнення у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 80/к/тр від 20.12.2022 р. «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради», згідно якого надано грошову винагороду у розмірі 6746,3 грн. асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП. Зібраними доказами встановлено: згідно наказу Відділу освіти, науки, молоді та спорту Білгород-Дністровської районної державної адміністрації №475-к від 01.11.2016 ОСОБА_1 було призначено на посаду директора Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білгород-Дністровського району Одеської області з 01.11.2016 та 30.06.2020 р. укладено з нею контракт, як особливу форму трудового договору на даній посаді строком на 6 років. 01.09.2018 ОСОБА_1 була особисто під підпис ознайомлена з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції». Згідно Статуту Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, затвердженого рішенням сесії Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №1674-VII від 23.12.2021 року, встановлено, що засновником закладу є Старокозацька сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області, тобто орган місцевого самоврядування. Уповноваженим органом управління ліцеєм є Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області. Ліцей є юридичною особою, має власну печатку і штамп, бланк зі своїм повним найменуванням, а також може мати самостійний баланс, власну емблему, рахунки в банківських установах та Державному казначействі. Ліцей має право від свого імені укладати угоди, набувати майнових і немайнових прав, бути позивачем і відповідачем у суді. Таким чином, за вищевказаними ознаками, Козацький ліцей Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області - є юридичною особою публічного права. Статутом та контрактом визначено, що керівництво ліцеєм здійснює директор, який: здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів; розпоряджається в установленому порядку майном ліцею та його коштами; видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання; підписує документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності закладу; заохочує та притягає до адміністративної відповідальності працівників, тощо. Отже, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на неї поширюється дія цього Закону, а тому вона зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 28 вказаного Закону. Статтею 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Відповідно до ч. 1 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів. Наказом Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №25-к/тр від 30.08.2019 ОСОБА_2 було прийнято на посаду асистента вчителя Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області з 02.09.2019. Відповідно до витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актових записів про народження та про шлюб № 00041866935, №00041866978 від 17.10.2023, встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є дочкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Таким чином, встановлено та підтверджено сімейний (родинний) зв'язок директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 та асистента вчителя Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_2 (яка є її дочкою) та вони є близькими особами відповідно до визначення у ст. 1 Закону. Під час дослідження матеріалів встановлено, що директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , виконуючи передбачені Статутом службові повноваження, підписала наказ № 80/к/тр від 20.12.2022 р. «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради», згідно якого надано грошову винагороду у розмірі 6746,3 грн. асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону. Відповідно до п.п. 2.3.1. Методичних рекомендацій від 21.10.2022 № 13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів визначено, що дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта. Відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту» визначено, що Держава забезпечує виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов'язків. Тобто, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 має право самостійно (на власний розсуд) вирішувати точний розмір грошової винагороди, в межах діапазону визначеного законодавством та відповідно має дискреційні повноваження під час вирішення питання щодо виплати грошової винагороди педагогічним працівникам. Так, визначаючи конкретний розмір виплати остання реалізує свої дискреційні повноваження. Враховуючи вищевказане, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , маючи суперечність між приватним інтересом, вираженим сімейними стосунками з ОСОБА_2 та її службовими повноваженнями, вираженими у одноосібній службовій можливості розпоряджатися коштами закладу, видавати у межах своєї компетенції накази, здійснювати матеріальні заохочення працівників, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення і виразилось у підписанні наказу № 80/к/тр від 20.12.2022 р. «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради», згідно якого надано грошову винагороду у розмірі 6746,3 грн. асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону та наявним майновим інтересом, вираженим в покращенні матеріального становища родини та отримання її близькою особою додаткових грошових коштів, перебувала в умовах реального конфлікту інтересів та не врегулювала його. Згідно листа Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області встановлено, що повідомлення від ОСОБА_1 щодо виникнення в неї реального конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» в період з 01.10.2021 року по теперішній час не надходило. Моментом виникнення у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів, є момент прийняття рішення щодо підписання наказу про надання щорічної грошової винагороди працівникам ліцею, в т.ч. асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону. З урахуванням викладеного встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб'єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов'язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 80/к/тр від 20.12.2022 р. «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради», згідно якого надано грошову винагороду у розмірі 6746,3 грн. асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про виникнення у неї реального конфлікту інтересів, чим порушила п.2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів. ОСОБА_1 не виконала вимоги ст. 28 Закону, які виникли у неї, як у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, який розташований за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с. Козацьке, вул. Міщенка, буд. 11. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і оголошення протоколу за участю особи - ОСОБА_1 , а саме 31.10.2023. Юридичними наслідками в даному випадку є неповідомлення ОСОБА_1 про виникнення у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про надання грошової винагороди близькій особі.

31.10.2023 старший оперуповноважений в ОВС управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітан поліції Іщук Б.М. склав протокол №1767/2023 стосовно ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

03.11.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , будучи директором Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закону) і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про виникнення у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 47/к/тр від 29.08.2023 р. «Про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради», згідно якого з 01.09.2023 встановлено надбавку до посадового окладу за престижність педагогічної праці у розмірі 20% асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП. Зібраними доказами встановлено: згідно наказу Відділу освіти, науки, молоді та спорту Білгород-Дністровської районної державної адміністрації №475-к від 01.11.2016 ОСОБА_1 було призначено на посаду директора Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білгород-Дністровського району Одеської області з 01.11.2016 та 30.06.2020 р. укладено з нею контракт, як особливу форму трудового договору на даній посаді строком на 6 років. 01.09.2018 ОСОБА_1 була особисто під підпис ознайомлена з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції». Згідно Статуту Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, затвердженого рішенням сесії Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №1674-VII від 23.12.2021 року, встановлено, що засновником закладу є Старокозацька сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області, тобто орган місцевого самоврядування. Уповноваженим органом управління ліцеєм є Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області. Ліцей є юридичною особою, має власну печатку і штамп, бланк зі своїм повним найменуванням, а також може мати самостійний баланс, власну емблему, рахунки в банківських установах та Державному казначействі. Ліцей має право від свого імені укладати угоди, набувати майнових і немайнових прав, бути позивачем і відповідачем у суді. Таким чином, за вищевказаними ознаками, Козацький ліцей Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області - є юридичною особою публічного права. Статутом та контрактом визначено, що керівництво ліцеєм здійснює директор, який: здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів; розпоряджається в установленому порядку майном ліцею та його коштами; видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання; підписує документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності закладу; заохочує та притягає до адміністративної відповідальності працівників, тощо. Отже, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на неї поширюється дія цього Закону, а тому вона зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 28 вказаного Закону. Статтею 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Відповідно до ч. 1 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів. Наказом Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №25-к/тр від 30.08.2019 ОСОБА_2 було прийнято на посаду асистента вчителя Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області з 02.09.2019. Відповідно до витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актових записів про народження та про шлюб № 00041866935, №00041866978 від 17.10.2023, встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є дочкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Таким чином, встановлено та підтверджено сімейний (родинний) зв'язок директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 та асистента вчителя Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_2 (яка є її дочкою) та вони є близькими особами відповідно до визначення у ст. 1 Закону. Під час дослідження матеріалів встановлено, що директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , виконуючи передбачені Статутом службові повноваження, підписала наказ № 47/к/тр від 29.08.2023 р. «Про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради», згідно якого з 01.09.2023 встановлено надбавку до посадового окладу за престижність педагогічної праці у розмірі 20% асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону. Відповідно до п.п. 2.3.1. Методичних рекомендацій від 21.10.2022 № 13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів визначено, що дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта. Відповідно до Постанови КМУ від 23.03.2011 №373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» установлена надбавка в граничному розмірі 30 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати), але не менше 5 відсотків, педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування. Розмір надбавки встановлюється керівником закладу (установи) у межах фонду праці. Тобто, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 має право самостійно (на власний розсуд) вирішувати точний розмір надбавки за престижність, в межах діапазону визначеного законодавством та відповідно має дискреційні повноваження під час вирішення питання щодо встановлення розміру надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам. Так, визначаючи конкретний розмір надбавки остання реалізує свої дискреційні повноваження. Враховуючи вищевказане, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , маючи суперечність між приватним інтересом, вираженим сімейними стосунками з ОСОБА_2 та її службовими повноваженнями, вираженими у одноосібній службовій можливості розпоряджатися коштами закладу, видавати у межах своєї компетенції накази, здійснювати матеріальні заохочення працівників, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення і виразилось у підписанні наказу № 47/к/тр від 29.08.2023 р. «Про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради», згідно якого з 01.09.2023 встановлено надбавку до посадового окладу за престижність педагогічної праці у розмірі 20% асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону та наявним майновим інтересом, вираженим в покращенні матеріального становища родини та отримання її близькою особою додаткових грошових коштів, перебувала в умовах реального конфлікту інтересів та не врегулювала його. Згідно листа Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області встановлено, що повідомлення від ОСОБА_1 щодо виникнення в неї реального конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» в період з 01.10.2021 року по теперішній час не надходило. Моментом виникнення у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів, є момент прийняття рішення щодо підписання наказу про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці працівникам ліцею, в т.ч. асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону. З урахуванням викладеного встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб'єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов'язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 47/к/тр від 29.08.2023 р. «Про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради», згідно якого з 01.09.2023 встановлено надбавку до посадового окладу за престижність педагогічної праці у розмірі 20% асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про виникнення у неї реального конфлікту інтересів, чим порушила п.2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів. ОСОБА_1 не виконала вимоги ст. 28 Закону, які виникли у неї, як у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, який розташований за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с. Козацьке, вул. Міщенка, буд. 11. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і оголошення протоколу за участю особи - ОСОБА_1 , а саме 31.10.2023. Юридичними наслідками в даному випадку є неповідомлення ОСОБА_1 про виникнення у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці близькій особі.

31.10.2023 старший оперуповноважений в ОВС управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітан поліції Іщук Б.М. склав протокол №1768/2023 стосовно ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

03.11.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , будучи директором Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закону) і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про виникнення у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 41/к/тр від 29.08.2022 р. «Про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради у 2022-2023 навчальному році», згідно якого з 01.09.2022 встановлено надбавку до посадового окладу за престижність педагогічної праці у розмірі 20% асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП. Зібраними доказами встановлено: згідно наказу Відділу освіти, науки, молоді та спорту Білгород-Дністровської районної державної адміністрації №475-к від 01.11.2016 ОСОБА_1 було призначено на посаду директора Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білгород-Дністровського району Одеської області з 01.11.2016 та 30.06.2020 р. укладено з нею контракт, як особливу форму трудового договору на даній посаді строком на 6 років. 01.09.2018 ОСОБА_1 була особисто під підпис ознайомлена з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції». Згідно Статуту Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, затвердженого рішенням сесії Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №1674-VII від 23.12.2021 року, встановлено, що засновником закладу є Старокозацька сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області, тобто орган місцевого самоврядування. Уповноваженим органом управління ліцеєм є Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області. Ліцей є юридичною особою, має власну печатку і штамп, бланк зі своїм повним найменуванням, а також може мати самостійний баланс, власну емблему, рахунки в банківських установах та Державному казначействі. Ліцей має право від свого імені укладати угоди, набувати майнових і немайнових прав, бути позивачем і відповідачем у суді. Таким чином, за вищевказаними ознаками, Козацький ліцей Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області - є юридичною особою публічного права. Статутом та контрактом визначено, що керівництво ліцеєм здійснює директор, який: здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів; розпоряджається в установленому порядку майном ліцею та його коштами; видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання; підписує документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності закладу; заохочує та притягає до адміністративної відповідальності працівників, тощо. Отже, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на неї поширюється дія цього Закону, а тому вона зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 28 вказаного Закону. Статтею 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Відповідно до ч. 1 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів. Наказом Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №25-к/тр від 30.08.2019 ОСОБА_2 було прийнято на посаду асистента вчителя Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області з 02.09.2019. Відповідно до витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актових записів про народження та про шлюб № 00041866935, №00041866978 від 17.10.2023, встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є дочкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Таким чином, встановлено та підтверджено сімейний (родинний) зв'язок директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 та асистента вчителя Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_2 (яка є її дочкою) та вони є близькими особами відповідно до визначення у ст. 1 Закону. Під час дослідження матеріалів встановлено, що директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , виконуючи передбачені Статутом службові повноваження, підписала наказ № 41/к/тр від 29.08.2022 р. «Про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради у 2022-2023 навчальному році», згідно якого з 01.09.2022 встановлено надбавку до посадового окладу за престижність педагогічної праці у розмірі 20% асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону. Відповідно до п.п. 2.3.1. Методичних рекомендацій від 21.10.2022 № 13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів визначено, що дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта. Відповідно до Постанови КМУ від 23.03.2011 №373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» установлена надбавка в граничному розмірі 30 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати), але не менше 5 відсотків, педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування. Розмір надбавки встановлюється керівником закладу (установи) у межах фонду праці. Тобто, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 має право самостійно (на власний розсуд) вирішувати точний розмір надбавки за престижність, в межах діапазону визначеного законодавством та відповідно має дискреційні повноваження під час вирішення питання щодо встановлення розміру надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам. Так, визначаючи конкретний розмір надбавки остання реалізує свої дискреційні повноваження. Враховуючи вищевказане, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , маючи суперечність між приватним інтересом, вираженим сімейними стосунками з ОСОБА_2 та її службовими повноваженнями, вираженими у одноосібній службовій можливості розпоряджатися коштами закладу, видавати у межах своєї компетенції накази, здійснювати матеріальні заохочення працівників, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення і виразилось у підписанні наказу № 41/к/тр від 29.08.2022 р. «Про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради у 2022-2023 навчальному році», згідно якого з 01.09.2022 встановлено надбавку до посадового окладу за престижність педагогічної праці у розмірі 20% асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону та наявним майновим інтересом, вираженим в покращенні матеріального становища родини та отримання її близькою особою додаткових грошових коштів, перебувала в умовах реального конфлікту інтересів та не врегулювала його. Згідно листа Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області встановлено, що повідомлення від ОСОБА_1 щодо виникнення в неї реального конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» в період з 01.10.2021 року по теперішній час не надходило. Моментом виникнення у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів, є момент прийняття рішення щодо підписання наказу про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці працівникам ліцею, в т.ч. асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону. З урахуванням викладеного встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб'єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов'язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 41/к/тр від 29.08.2022 р. «Про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради у 2022-2023 навчальному році», згідно якого з 01.09.2022 встановлено надбавку до посадового окладу за престижність педагогічної праці у розмірі 20% асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, не повідомила безпосереднього керівника - Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про виникнення у неї реального конфлікту інтересів, чим порушила п.2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст.172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів. ОСОБА_1 не виконала вимоги ст. 28 Закону, які виникли у неї, як у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, який розташований за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с. Козацьке, вул. Міщенка, буд. 11. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і оголошення протоколу за участю особи - ОСОБА_1 , а саме 31.10.2023. Юридичними наслідками в даному випадку є неповідомлення ОСОБА_1 про виникнення у неї реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці близькій особі.

31.10.2023 старший оперуповноважений в ОВС управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітан поліції Іщук Б.М. склав протокол №1769/2023 стосовно ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

03.11.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , будучи директором Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закону) і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону,вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 65/к/тр від 20.10.2022 р. «Про преміювання педагогічних працівників Козацького ліцею Старокозацької сільської ради з нагоди відзначення Дня працівників освіти», згідно якого надано премію у розмірі 6746,3 гривень асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП. Зібраними доказами встановлено: згідно наказу Відділу освіти, науки, молоді та спорту Білгород-Дністровської районної державної адміністрації №475-к від 01.11.2016 ОСОБА_1 було призначено на посаду директора Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білгород-Дністровського району Одеської області з 01.11.2016 та 30.06.2020 р. укладено з нею контракт, як особливу форму трудового договору на даній посаді строком на 6 років. 01.09.2018 ОСОБА_1 була особисто під підпис ознайомлена з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції». Згідно Статуту Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, затвердженого рішенням сесії Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №1674-VII від 23.12.2021 року, встановлено, що засновником закладу є Старокозацька сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області, тобто орган місцевого самоврядування. Уповноваженим органом управління ліцеєм є Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області. Ліцей є юридичною особою, має власну печатку і штамп, бланк зі своїм повним найменуванням, а також може мати самостійний баланс, власну емблему, рахунки в банківських установах та Державному казначействі. Ліцей має право від свого імені укладати угоди, набувати майнових і немайнових прав, бути позивачем і відповідачем у суді. Таким чином, за вищевказаними ознаками, Козацький ліцей Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області - є юридичною особою публічного права. Статутом та контрактом визначено, що керівництво ліцеєм здійснює директор, який: здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів; розпоряджається в установленому порядку майном ліцею та його коштами; видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання; підписує документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності закладу; заохочує та притягає до адміністративної відповідальності працівників, тощо. Отже, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на неї поширюється дія цього Закону, а тому вона зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 28 вказаного Закону. Статтею 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Відповідно до ч. 2 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за вчинення особою дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів. Наказом Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №25-к/тр від 30.08.2019 ОСОБА_2 було прийнято на посаду асистента вчителя Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області з 02.09.2019. Відповідно до витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актових записів про народження та про шлюб № 00041866935, №00041866978 від 17.10.2023, встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є дочкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Таким чином, встановлено та підтверджено сімейний (родинний) зв'язок директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 та асистента вчителя Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_2 (яка є її дочкою) та вони є близькими особами відповідно до визначення у ст. 1 Закону. Під час дослідження матеріалів встановлено, що директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , виконуючи передбачені Статутом службові повноваження, підписала наказ № 65/к/тр від 20.10.2022 р. «Про преміювання педагогічних працівників Козацького ліцею Старокозацької сільської ради з нагоди відзначення Дня працівників освіти», згідно якого надано премію у розмірі 6746,3 гривень асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону. Враховуючи вищевказане, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , маючи суперечність між приватним інтересом, вираженим сімейними стосунками з ОСОБА_2 та її службовими повноваженнями, вираженими у одноосібній службовій можливості розпоряджатися коштами закладу, видавати у межах своєї компетенції накази, здійснювати матеріальні заохочення працівників, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення і виразилось у підписанні наказу № 65/к/тр від 20.10.2022 р. «Про преміювання педагогічних працівників Козацького ліцею Старокозацької сільської ради з нагоди відзначення Дня працівників освіти», згідно якого надано премію у розмірі 6746,3 гривень асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону та наявним майновим інтересом, вираженим в покращенні матеріального становища родини та отримання її близькою особою додаткових грошових коштів, перебувала в умовах реального конфлікту інтересів та не врегулювала його. Згідно листа Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області встановлено, що повідомлення від ОСОБА_1 щодо виникнення в неї реального конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» в період з 01.10.2021 року по теперішній час не надходило. Моментом виникнення у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів, є момент прийняття рішення щодо підписання наказу про преміювання працівників, в т.ч. асистента вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону. З урахуванням викладеного встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобтосуб'єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов'язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 65/к/тр від 20.10.2022 р. «Про преміювання педагогічних працівників Козацького ліцею Старокозацької сільської ради з нагоди відзначення Дня працівників освіти», згідно якого надано премію у розмірі 6746,3 гривень асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушила п.3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів. ОСОБА_1 не виконала вимоги ст. 28 Закону, які виникли у неї, як у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, який розташований за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с. Козацьке, вул. Міщенка, буд. 11. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і оголошення протоколу за участю особи - ОСОБА_1 , а саме 31.10.2023. Юридичними наслідками в даному випадку є вчинення ОСОБА_1 дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про надання премії близькій особі.

31.10.2023 старший оперуповноважений в ОВС управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітан поліції Іщук Б.М. склав протокол №1770/2023 стосовно ОСОБА_1 , за ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

03.11.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , будучи директором Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закону) і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону,вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 77/к/тр від 25.09.2023 р. «Про преміювання педагогічних працівників за основним місцем роботи Козацького ліцею Старокозацької сільської ради у вересні 2023 року», згідно якого надано премію у розмірі 6746,3 гривень асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП. Зібраними доказами встановлено: згідно наказу Відділу освіти, науки, молоді та спорту Білгород-Дністровської районної державної адміністрації №475-к від 01.11.2016 ОСОБА_1 було призначено на посаду директора Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білгород-Дністровського району Одеської області з 01.11.2016 та 30.06.2020 р. укладено з нею контракт, як особливу форму трудового договору на даній посаді строком на 6 років. 01.09.2018 ОСОБА_1 була особисто під підпис ознайомлена з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції». Згідно Статуту Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, затвердженого рішенням сесії Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №1674-VII від 23.12.2021 року, встановлено, що засновником закладу є Старокозацька сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області, тобто орган місцевого самоврядування. Уповноваженим органом управління ліцеєм є Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області. Ліцей є юридичною особою, має власну печатку і штамп, бланк зі своїм повним найменуванням, а також може мати самостійний баланс, власну емблему, рахунки в банківських установах та Державному казначействі. Ліцей має право від свого імені укладати угоди, набувати майнових і немайнових прав, бути позивачем і відповідачем у суді. Таким чином, за вищевказаними ознаками, Козацький ліцей Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області - є юридичною особою публічного права. Статутом та контрактом визначено, що керівництво ліцеєм здійснює директор, який: здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів; розпоряджається в установленому порядку майном ліцею та його коштами; видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання; підписує документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності закладу; заохочує та притягає до адміністративної відповідальності працівників, тощо. Отже, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на неї поширюється дія цього Закону, а тому вона зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 28 вказаного Закону. Статтею 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Відповідно до ч. 2 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за вчинення особою дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів. Наказом Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №25-к/тр від 30.08.2019 ОСОБА_2 було прийнято на посаду асистента вчителя Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області з 02.09.2019. Відповідно до витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актових записів про народження та про шлюб № 00041866935, №00041866978 від 17.10.2023, встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є дочкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Таким чином, встановлено та підтверджено сімейний (родинний) зв'язок директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 та асистента вчителя Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_2 (яка є її дочкою) та вони є близькими особами відповідно до визначення у ст. 1 Закону. Під час дослідження матеріалів встановлено, що директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , виконуючи передбачені Статутом службові повноваження, підписала наказ № 77/к/тр від 25.09.2023 р. «Про преміювання педагогічних працівників за основним місцем роботи Козацького ліцею Старокозацької сільської ради у вересні 2023 року», згідно якого надано премію у розмірі 6746,3 гривень асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону. Враховуючи вищевказане, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , маючи суперечність між приватним інтересом, вираженим сімейними стосунками з ОСОБА_2 та її службовими повноваженнями, вираженими у одноосібній службовій можливості розпоряджатися коштами закладу, видавати у межах своєї компетенції накази, здійснювати матеріальні заохочення працівників, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення і виразилось у підписанні наказу № 77/к/тр від 25.09.2023 р. «Про преміювання педагогічних працівників за основним місцем роботи Козацького ліцею Старокозацької сільської ради у вересні 2023 року», згідно якого надано премію у розмірі 6746,3 гривень асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону та наявним майновим інтересом, вираженим в покращенні матеріального становища родини та отримання її близькою особою додаткових грошових коштів, перебувала в умовах реального конфлікту інтересів та не врегулювала його. Згідно листа Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області встановлено, що повідомлення від ОСОБА_1 щодо виникнення в неї реального конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» в період з 01.10.2021 року по теперішній час не надходило. Моментом виникнення у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів, є момент прийняття рішення щодо підписання наказу про преміювання працівників, в т.ч. асистента вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону. З урахуванням викладеного встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобтосуб'єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов'язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 77/к/тр від 25.09.2023 р. «Про преміювання педагогічних працівників за основним місцем роботи Козацького ліцею Старокозацької сільської ради у вересні 2023 року», згідно якого надано премію у розмірі 6746,3 гривень асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушила п.3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів. ОСОБА_1 не виконала вимоги ст. 28 Закону, які виникли у неї, як у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, який розташований за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с. Козацьке, вул. Міщенка, буд. 11. Часом вчинення ОСОБА_1 правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-7 КУпАП, є дата підписання наказу 25.09.2023. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і оголошення протоколу за участю особи - ОСОБА_1 , а саме 31.10.2023. Юридичними наслідками в даному випадку є вчинення ОСОБА_1 дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про надання премії близькій особі.

31.10.2023 старший оперуповноважений в ОВС управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітан поліції Іщук Б.М. склав протокол №1771/2023 стосовно ОСОБА_1 , за ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

03.11.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , будучи директором Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закону) і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 80/к/тр від 20.12.2022 р. «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради», згідно якого надано грошову винагороду у розмірі 6746,3 грн. асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП. Зібраними доказами встановлено: згідно наказу Відділу освіти, науки, молоді та спорту Білгород-Дністровської районної державної адміністрації №475-к від 01.11.2016 ОСОБА_1 було призначено на посаду директора Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білгород-Дністровського району Одеської області з 01.11.2016 та 30.06.2020 р. укладено з нею контракт, як особливу форму трудового договору на даній посаді строком на 6 років. 01.09.2018 ОСОБА_1 була особисто під підпис ознайомлена з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції». Згідно Статуту Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, затвердженого рішенням сесії Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №1674-VII від 23.12.2021 року, встановлено, що засновником закладу є Старокозацька сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області, тобто орган місцевого самоврядування. Уповноваженим органом управління ліцеєм є Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області. Ліцей є юридичною особою, має власну печатку і штамп, бланк зі своїм повним найменуванням, а також може мати самостійний баланс, власну емблему, рахунки в банківських установах та Державному казначействі. Ліцей має право від свого імені укладати угоди, набувати майнових і немайнових прав, бути позивачем і відповідачем у суді. Таким чином, за вищевказаними ознаками, Козацький ліцей Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області - є юридичною особою публічного права. Статутом та контрактом визначено, що керівництво ліцеєм здійснює директор, який: здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів; розпоряджається в установленому порядку майном ліцею та його коштами; видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання; підписує документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності закладу; заохочує та притягає до адміністративної відповідальності працівників, тощо. Отже, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на неї поширюється дія цього Закону, а тому вона зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 28 вказаного Закону. Статтею 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Відповідно до ч. 2 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за вчинення особою дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів. Наказом Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №25-к/тр від 30.08.2019 ОСОБА_2 було прийнято на посаду асистента вчителя Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області з 02.09.2019. Відповідно до витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актових записів про народження та про шлюб № 00041866935, №00041866978 від 17.10.2023, встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є дочкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Таким чином, встановлено та підтверджено сімейний (родинний) зв'язок директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 та асистента вчителя Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_2 (яка є її дочкою) та вони є близькими особами відповідно до визначення у ст. 1 Закону. Під час дослідження матеріалів встановлено, що директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , виконуючи передбачені Статутом службові повноваження, підписала наказ № 80/к/тр від 20.12.2022 р. «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради», згідно якого надано грошову винагороду у розмірі 6746,3 грн. асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону. Відповідно до п.п. 2.3.1. Методичних рекомендацій від 21.10.2022 № 13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів визначено, що дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта. Відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту» визначено, що Держава забезпечує виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов'язків. Тобто, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 має право самостійно (на власний розсуд) вирішувати точний розмір грошової винагороди, в межах діапазону визначеного законодавством та відповідно має дискреційні повноваження під час вирішення питання щодо виплати грошової винагороди педагогічним працівникам. Так, визначаючи конкретний розмір виплати остання реалізує свої дискреційні повноваження. Враховуючи вищевказане, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , маючи суперечність між приватним інтересом, вираженим сімейними стосунками з ОСОБА_2 та її службовими повноваженнями, вираженими у одноосібній службовій можливості розпоряджатися коштами закладу, видавати у межах своєї компетенції накази, здійснювати матеріальні заохочення працівників, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення і виразилось у підписанні наказу № 80/к/тр від 20.12.2022 р. «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради», згідно якого надано грошову винагороду у розмірі 6746,3 грн. асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону та наявним майновим інтересом, вираженим в покращенні матеріального становища родини та отримання її близькою особою додаткових грошових коштів, перебувала в умовах реального конфлікту інтересів та не врегулювала його. Згідно листа Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області встановлено, що повідомлення від ОСОБА_1 щодо виникнення в неї реального конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» в період з 01.10.2021 року по теперішній час не надходило. Моментом виникнення у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів, є момент прийняття рішення щодо підписання наказу про надання щорічної грошової винагороди працівникам ліцею, в т.ч. асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону. З урахуванням викладеного встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб'єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов'язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 80/к/тр від 20.12.2022 р. «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради», згідно якого надано грошову винагороду у розмірі 6746,3 грн. асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушила п.3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів. ОСОБА_1 не виконала вимоги ст. 28 Закону, які виникли у неї, як у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, який розташований за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с. Козацьке, вул. Міщенка, буд. 11. Часом вчинення ОСОБА_1 правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-7 КУпАП, є дата підписання наказу 20.12.2022. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і оголошення протоколу за участю особи - ОСОБА_1 , а саме 31.10.2023. Юридичними наслідками в даному випадку є вчинення ОСОБА_1 дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про надання грошової винагороди близькій особі.

31.10.2023 старший оперуповноважений в ОВС управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітан поліції Іщук Б.М. склав протокол №1772/2023 стосовно ОСОБА_1 , за ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

03.11.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , будучи директором Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закону) і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 148/к/тр від 16.12.2021 р. «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам закладу», згідно якого надано грошову винагороду у розмірі посадового окладу асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП. Зібраними доказами встановлено: згідно наказу Відділу освіти, науки, молоді та спорту Білгород-Дністровської районної державної адміністрації №475-к від 01.11.2016 ОСОБА_1 було призначено на посаду директора Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білгород-Дністровського району Одеської області з 01.11.2016 та 30.06.2020 р. укладено з нею контракт, як особливу форму трудового договору на даній посаді строком на 6 років. 01.09.2018 ОСОБА_1 була особисто під підпис ознайомлена з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції». Згідно Статуту Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, затвердженого рішенням сесії Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №1674-VII від 23.12.2021 року, встановлено, що засновником закладу є Старокозацька сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області, тобто орган місцевого самоврядування. Уповноваженим органом управління ліцеєм є Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області. Ліцей є юридичною особою, має власну печатку і штамп, бланк зі своїм повним найменуванням, а також може мати самостійний баланс, власну емблему, рахунки в банківських установах та Державному казначействі. Ліцей має право від свого імені укладати угоди, набувати майнових і немайнових прав, бути позивачем і відповідачем у суді. Таким чином, за вищевказаними ознаками, Козацький ліцей Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області - є юридичною особою публічного права. Статутом та контрактом визначено, що керівництво ліцеєм здійснює директор, який: здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів; розпоряджається в установленому порядку майном ліцею та його коштами; видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання; підписує документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності закладу; заохочує та притягає до адміністративної відповідальності працівників, тощо. Отже, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на неї поширюється дія цього Закону, а тому вона зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 28 вказаного Закону. Статтею 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Відповідно до ч. 2 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за вчинення особою дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів. Наказом Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №25-к/тр від 30.08.2019 ОСОБА_2 було прийнято на посаду асистента вчителя Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області з 02.09.2019. Відповідно до витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актових записів про народження та про шлюб № 00041866935, №00041866978 від 17.10.2023, встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є дочкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Таким чином, встановлено та підтверджено сімейний (родинний) зв'язок директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 та асистента вчителя Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_2 (яка є її дочкою) та вони є близькими особами відповідно до визначення у ст. 1 Закону. Під час дослідження матеріалів встановлено, що директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , виконуючи передбачені Статутом службові повноваження, підписала наказ № 148/к/тр від 16.12.2021 р. «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам закладу», згідно якого надано грошову винагороду у розмірі посадового окладу асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону. Відповідно до п.п. 2.3.1. Методичних рекомендацій від 21.10.2022 № 13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів визначено, що дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта. Відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту» визначено, що Держава забезпечує виплату педагогічним працівникам щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання покладених на них обов'язків. Тобто, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 має право самостійно (на власний розсуд) вирішувати точний розмір грошової винагороди, в межах діапазону визначеного законодавством та відповідно має дискреційні повноваження під час вирішення питання щодо виплати грошової винагороди педагогічним працівникам. Так, визначаючи конкретний розмір виплати остання реалізує свої дискреційні повноваження. Враховуючи вищевказане, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , маючи суперечність між приватним інтересом, вираженим сімейними стосунками з ОСОБА_2 та її службовими повноваженнями, вираженими у одноосібній службовій можливості розпоряджатися коштами закладу, видавати у межах своєї компетенції накази, здійснювати матеріальні заохочення працівників, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення і виразилось у підписанні наказу № 148/к/тр від 16.12.2021 р. «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам закладу», згідно якого надано грошову винагороду у розмірі посадового окладу асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону та наявним майновим інтересом, вираженим в покращенні матеріального становища родини та отримання її близькою особою додаткових грошових коштів, перебувала в умовах реального конфлікту інтересів та не врегулювала його. Згідно листа Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області встановлено, що повідомлення від ОСОБА_1 щодо виникнення в неї реального конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» в період з 01.10.2021 року по теперішній час не надходило. Моментом виникнення у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів, є момент прийняття рішення щодо підписання наказу про надання щорічної грошової винагороди працівникам ліцею, в т.ч. асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону. З урахуванням викладеного встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб'єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов'язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 148/к/тр від 16.12.2021 р. «Про надання щорічної грошової винагороди педагогічним працівникам закладу», згідно якого надано грошову винагороду у розмірі посадового окладу асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, вчинила дії та прийняла рішегня в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушила п.3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів. ОСОБА_1 не виконала вимоги ст. 28 Закону, які виникли у неї, як у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, який розташований за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с. Козацьке, вул. Міщенка, буд. 11. Часом вчинення ОСОБА_1 правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-7 КУпАП, є дата підписання наказу 16.12.2021. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і оголошення протоколу за участю особи - ОСОБА_1 , а саме 31.10.2023. Юридичними наслідками в даному випадку є вчинення ОСОБА_1 дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про надання грошової винагороди близькій особі.

31.10.2023 старший оперуповноважений в ОВС управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітан поліції Іщук Б.М. склав протокол №1773/2023 стосовно ОСОБА_1 , за ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

03.11.2023 року до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, за ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 .

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 , будучи директором Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закону) і Примітки до ст. 172-7 КУпАП, в порушення ст. 28 Закону, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу № 47/к/тр від 29.08.2023 р. «Про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради», згідно якого з 01.09.2023 встановлено надбавку до посадового окладу за престижність педагогічної праці у розмірі 20% асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП. Зібраними доказами встановлено: згідно наказу Відділу освіти, науки, молоді та спорту Білгород-Дністровської районної державної адміністрації №475-к від 01.11.2016 ОСОБА_1 було призначено на посаду директора Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Білгород-Дністровського району Одеської області з 01.11.2016 та 30.06.2020 р. укладено з нею контракт, як особливу форму трудового договору на даній посаді строком на 6 років. 01.09.2018 ОСОБА_1 була особисто під підпис ознайомлена з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції». Згідно Статуту Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, затвердженого рішенням сесії Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №1674-VII від 23.12.2021 року, встановлено, що засновником закладу є Старокозацька сільська рада Білгород-Дністровського району Одеської області, тобто орган місцевого самоврядування. Уповноваженим органом управління ліцеєм є Управління освіти, культури, молоді та спорту Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області. Ліцей є юридичною особою, має власну печатку і штамп, бланк зі своїм повним найменуванням, а також може мати самостійний баланс, власну емблему, рахунки в банківських установах та Державному казначействі. Ліцей має право від свого імені укладати угоди, набувати майнових і немайнових прав, бути позивачем і відповідачем у суді. Таким чином, за вищевказаними ознаками, Козацький ліцей Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області - є юридичною особою публічного права. Статутом та контрактом визначено, що керівництво ліцеєм здійснює директор, який: здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів; розпоряджається в установленому порядку майном ліцею та його коштами; видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання; підписує документи з питань освітньої, фінансово-господарської та іншої діяльності закладу; заохочує та притягає до адміністративної відповідальності працівників, тощо. Отже, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єктом відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та на неї поширюється дія цього Закону, а тому вона зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 28 вказаного Закону. Статтею 1 Закону та п. 2 Примітки до ст. 172-7 КУпАП, під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень. Відповідно до ч. 2 ст. 172-7 КУпАП встановлюється відповідальність за вчинення особою дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів. Наказом Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області №25-к/тр від 30.08.2019 ОСОБА_2 було прийнято на посаду асистента вчителя Козацької ЗОШ І-ІІІ ступенів Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області з 02.09.2019. Відповідно до витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актових записів про народження та про шлюб № 00041866935, №00041866978 від 17.10.2023, встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є дочкою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Таким чином, встановлено та підтверджено сімейний (родинний) зв'язок директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 та асистента вчителя Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_2 (яка є її дочкою) та вони є близькими особами відповідно до визначення у ст. 1 Закону. Під час дослідження матеріалів встановлено, що директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , виконуючи передбачені Статутом службові повноваження, підписала наказ № 47/к/тр від 29.08.2023 р. «Про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради», згідно якого з 01.09.2023 встановлено надбавку до посадового окладу за престижність педагогічної праці у розмірі 20% асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону. Відповідно до п.п. 2.3.1. Методичних рекомендацій від 21.10.2022 № 13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів визначено, що дискреційні повноваження - це сукупність прав та обов'язків органів державної влади та місцевого самоврядування, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що надають можливість на власний розсуд визначити повністю або частково вид і зміст управлінського рішення, яке приймається, або можливість вибору на власний розсуд одного з декількох варіантів управлінських рішень, передбачених нормативно-правовим актом, проектом нормативно-правового акта. Відповідно до Постанови КМУ від 23.03.2011 №373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» установлена надбавка в граничному розмірі 30 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати), але не менше 5 відсотків, педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування. Розмір надбавки встановлюється керівником закладу (установи) у межах фонду праці. Тобто, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 має право самостійно (на власний розсуд) вирішувати точний розмір надбавки за престижність, в межах діапазону визначеного законодавством та відповідно має дискреційні повноваження під час вирішення питання щодо встановлення розміру надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам. Так, визначаючи конкретний розмір надбавки остання реалізує свої дискреційні повноваження. Враховуючи вищевказане, директор Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 , маючи суперечність між приватним інтересом, вираженим сімейними стосунками з ОСОБА_2 та її службовими повноваженнями, вираженими у одноосібній службовій можливості розпоряджатися коштами закладу, видавати у межах своєї компетенції накази, здійснювати матеріальні заохочення працівників, що вплинуло на об'єктивність та неупередженість прийняття рішення і виразилось у підписанні наказу № 47/к/тр від 29.08.2023 р. «Про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради», згідно якого з 01.09.2023 встановлено надбавку до посадового окладу за престижність педагогічної праці у розмірі 20% асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону та наявним майновим інтересом, вираженим в покращенні матеріального становища родини та отримання її близькою особою додаткових грошових коштів, перебувала в умовах реального конфлікту інтересів та не врегулювала його. Згідно листа Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області встановлено, що повідомлення від ОСОБА_1 щодо виникнення в неї реального конфлікту інтересів відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» в період з 01.10.2021 року по теперішній час не надходило. Моментом виникнення у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів, є момент прийняття рішення щодо підписання наказу про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці працівникам ліцею, в т.ч. асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно до ст. 1 Закону. З урахуванням викладеного встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто суб'єктом на якого поширюються дії ЗУ «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідно до Примітки до ст. 172-7 КУпАП, та розповсюджуються обов'язки, щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені статтею 28 Закону, достовірно знаючи, що приймає рішення, щодо підписання наказу № 47/к/тр від 29.08.2023 р. «Про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам Козацького ліцею Старокозацької сільської ради», згідно якого з 01.09.2023 встановлено надбавку до посадового окладу за престижність педагогічної праці у розмірі 20% асистенту вчителя ОСОБА_2 , яка є її дочкою та близькою особою відповідно ст. 1 Закону, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушила п.3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення особою дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів. ОСОБА_1 не виконала вимоги ст. 28 Закону, які виникли у неї, як у директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області, який розташований за адресою: Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, с. Козацьке, вул. Міщенка, буд. 11. Часом вчинення ОСОБА_1 правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 2 статті 172-7 КУпАП, є дата підписання наказу 29.08.2023. Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративного правопорушення та складання і оголошення протоколу за участю особи - ОСОБА_1 , а саме 31.10.2023. Юридичними наслідками в даному випадку є вчинення ОСОБА_1 дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів під час підписання наказу про встановлення надбавки за престижність педагогічної праці близькій особі.

31.10.2023 старший оперуповноважений в ОВС управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітан поліції Іщук Б.М. склав протокол №1774/2023 стосовно ОСОБА_1 , за ч.2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила дванадцять адміністративних правопорушення, передбачених ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. ст. 172-7 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилась, про місце слухання справи повідомлялась, причини неявки суду невідомі. Відповідно до заяви ОСОБА_1 з протоколами про адміністративне правопорушення згодна, вину свою визнала та просила розглядати справу без її присутності.

Прокурор Білгород-Дністровської окружної прокуратури Картузов І.А. надав висновок прокурора відповідно до якого просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП та призначити їй адміністративне стягнення за сукупністю вчинених правопорушень у вигляді 300 (трьохсот) неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Вина правопорушника підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №1764/2023; протоколом про адміністративне правопорушення №1775/2023; протоколом про адміністративне правопорушення №1765/2023; протоколом про адміністративне правопорушення №1766/2023; протоколом про адміністративне правопорушення №1767/2023; протоколом про адміністративне правопорушення №1768/2023; протоколом про адміністративне правопорушення №1769/2023; протоколом про адміністративне правопорушення №1770/2023; протоколом про адміністративне правопорушення №1771/2023; протоколом про адміністративне правопорушення №1772/2023; протоколом про адміністративне правопорушення №1773/2023; протоколом про адміністративне правопорушення №1774/2023; копією наказу №65/к/тр від 20.10.2022; листом від 26.09.2023; копією наказу №475-к від 01.11.2016; копією контракту №2 з керівником комунального закладу загальної середньої освіти Старокозацької сільської ради від 30.06.2020; розпискою ОСОБА_1 про ознайомлення з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» від 01.09.2018; копією статуту Козацького ліцею; посадовою інструкцією № директора Козацького ліцею Старокозацької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області; копією картки працівника на ОСОБА_1 ; автобіографією ОСОБА_1 ; наказом № 25-к/тр від 30.08.2019; довідкою про доходи; поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; рапортами.

Відповідно до санкції ч.1 ст. 172-7 КУпАП на особу накладається штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до санкції ч.2 ст. 172-7 КУпАП на особу накладається штраф від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до положень ст.36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Тобто, ОСОБА_1 необхідно притягнути до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 172-7 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста грн).

Вказаний вид покарання суд вважає справедливим, пропорційним, достатнім і співрозмірним характеру вчиненого адміністративного правопорушення.

Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП, ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 536 грн 80 коп.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 27, 33-35, 36, 40, 172-7, 221, 283, 284 КУпАП, суд -

постановила:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП.

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу врозмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 (три тисячі чотириста грн) на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь державного бюджету України судовий збір у розмірі 536 грн 80 коп. (п'ятсот тридцять шість грн 80 коп.).

Згідно із ст. 307 КУпАП - штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.

Згідно із ст. 308 КУпАП - у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Строк пред'явлення виконавчого документа до виконання становить три місяці.

Суддя Ю.Ф.Волкова