Унікальний номер справи 333/10410/23
Номер провадження 3/333/3600/23
Іменем України
23 листопада 2023 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Ковальова Ю.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з ВП № 4 ЗРУП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 44 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшов протокол про адміністративне правопорушення, відповідно до якого 26.10.2023 офіцером відділення ПОНЗ ПРіП віділу ЗВ ВіПК та ІП військової частини НОМЕР_1 майором ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ЛВ №014, згідно даних якого військовослужбовець військової частини НОМЕР_2 солдат ОСОБА_1 зберігав при собі особливо небезпечний наркотичний засіб - канабіс, масою 3,327 гр. Своїми діями скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 44 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Частиною першою статті 44 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах.
Згідно з ч. 1 ст. 15 КУпАП військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів, а також особи рядового і начальницького складів Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, поліцейські несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами. За порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, санітарних норм, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил, вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, порушення тиші в громадських місцях, неправомірне використання державного майна, незаконне зберігання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, невжиття заходів щодо окремої ухвали суду, ухилення від виконання законних вимог прокурора, порушення законодавства про державну таємницю, порушення порядку обліку, зберігання і використання документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію, ці особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах. До зазначених осіб не може бути застосовано громадські роботи, виправні роботи і адміністративний арешт.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 45 Дисциплінарного статуту Збройних сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року № 551-XIV (далі - Дисциплінарний статут), у разі невиконання (неналежного виконання) військовослужбовцем своїх службових обов'язків порушення військовослужбовцем військової дисципліни або громадського порядку командир повинен нагадати йому про обов'язки служби, а за необхідності - накласти дисциплінарне стягнення. За вчинення адміністративних правопорушень військовослужбовці несуть дисциплінарну відповідальність за цим Статутом, за винятком випадків, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення. За вчинення правопорушень, пов'язаних із корупцією, військовослужбовці несуть відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення. У разі вчинення кримінального правопорушення військовослужбовець притягається до кримінальної відповідальності.
В силу вимог ст. 15 КУпАП незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах не входить до видів правопорушень, відповідальність за які військовослужбовець несе на загальних підставах.
При цьому, факт вчинення правопорушення військовослужбовцем не під час несення служби на розмежування видів відповідальності впливу не має.
З огляду на наведене, враховуючи, що суду надані відомості про те, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем, останній підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності за положеннями ст. 48 Дисциплінарного статуту.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КУпАП протокол надсилається органу (посадовій особі), уповноваженому розглядати справу про адміністративне правопорушення.
Відтак матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають направленню до органу (посадової особи), уповноваженої розглядати справу про адміністративне правопорушення, а саме до військової частини НОМЕР_1 .
Керуючись ст. 256, 257, 278, 283 КУпАП,
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 44 КУпАП направити для розгляду до військової частини НОМЕР_1 .
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Ю.В. Ковальова