Ухвала від 29.11.2023 по справі 308/14476/23

СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/14476/23

Провадження № 6/306/83/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 листопада 2023 року м. Свалява

Свалявський районний суд Закарпатської області в складі:

головуючого судді Жиганської Н.М.

за участю секретаря судового засідання Хараїн Е.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Свалява в залі суду заяву товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕБТ ФОРС" (адреса: вул.Харківське Шосе, буд. 201/203, літера 2А, офіс 602, м.Київ, ЄДРПОУ 43577608, електронна пошта: official-company0@ukr.net), первісний стягувач: товариство з обмеженою відповідальністю "ВЕРДИКТ КАПІТАЛ" (адреса: вул.Кудрявський узвіз, буд.5-Б, м.Київ, ЄДРПОУ36799749, електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_3), боржник: ОСОБА_1 , (мешканка АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податку НОМЕР_1 ), приватний виконавець виконавчого округу Закарпатської області: Пивоваров Юрій Георгійович (площа Кирила і Мефодія, буд1, офіс 41-В, м.Ужгород, Закарпатської області, електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 ), заінтересована особа: товариство з обмеженою відповідальністю "КАМПСІС ФІНАНС" (вул.Борщагівська, буд. 117/18, м.Київ, ЄДРПОУ43495721) про заміну сторони (стягувача) у виконавчому провадженні.

ВСТАНОВИВ:

ТОВ "ДЕБТ ФОРС", в інтересах якого діє директор Кузьменко О.В., звернулося в суд із заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні, шляхом заміни стягувача його правонаступником. В обґрунтування доводів зазначає, що 15.02.2023 року між ТОВ ""ВЕРДИКТ КАПІТАЛ" та ТОВ "КАМПСІС ФІНАНС" укладено Договір про відступлення (купівлю-продаж)№15-02/23 за умовами якого право вимоги до позичальника за зобов'язаннями передбаченими кредитним договором №0960596024 перейшло до ТОВ "КАМПСІС ФІНАНС". Зазначає, що 12.05.2023 року між ТОВ "КАМПСІС ФІНАНС" та ТОВ "ДЕБТ ФОРС" укладено Договір №12-05/23 про відступлення прав вимоги за умовами якого право вимоги до позичальника за зобов'язаннями за кредитним договором №0960596024 перейшло до ТОВ "ДЕБТ ФОРС". Вимоги мотивує тим, що приватним виконавцем Пивоваровим Ю.Г. відкрито виконавче провадження про примусове виконання виконавчого напису № 4499, виданого 01.10.2020 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Буждиганчук Є.Ю. про стягнення боргу з ОСОБА_1 на користь ТОВ "ВЕРДИКТ КАПІТАЛ" заборгованості в розмірі 17813,63 грн., а тому заявник просить суд замінити стягувача ТОВ "ВЕРДИКТ КАПІТАЛ" на його правонаступника ТОВ "ДЕБТ ФОРС" у виконавчому провадженні № НОМЕР_2 відкритому на підставі виконавчого напису №4499 виданого 01.10.2020 року.

Судове засідання призначено на 08:30 годину 29.11.2023 року.

Сторони в судове засідання не з'явилися. Інформація щодо розгляду справи розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет - e-mail inbox@sv.zk.court.gov.ua.

Представник Кузьменко О.В., який діє в інтересах ТОВ "ДЕБТ ФОРС" просить суд розглянути заяву без участі представника заявника, вимоги в заяві підтримує, просить задовольнити з підстав зазначених у заяві про заміну стягувача (вх.№44627).

Боржник ОСОБА_1 , заінтересовані особи у судове засідання не з'явилися.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу «EASYCON» не здійснювалося (ч.2 ст. 247 ЦПК України).

Дослідивши доводи заяви, якими заявник обґрунтовує доводи про заміну стягувача у виконавчому провадженні, суд зазначає таке.

Згідно ст. 13 ЦПК України - суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи; ч.3 ст. 12, ч.1 ст.81 ЦПК України - кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень; ч.1 ст. 95 ЦПК України - письмовими доказами є документи, які містять дані про обставини, які мають значення для правильного вирішення спору.

ОБСТАВИНИ, УСТАНОВЛЕНІ СУДОМ та ОБГРУНТУВАННЯ ВИСНОВКІВ СУДУ:

Відповідно до ст. 4 ЦПК України - кожна особа має право в порядку, встановленому ЦПК України звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч.3 ст. 3 ЦПК України - провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Судом встановлено, що 27 жовтня 2020 року приватним виконавцем виконавчого округу Закарпатської області Пивоваровим Ю.Г. відкрито виконавче провадження № НОМЕР_2 на підставі виконавчого напису №4499 виданого 01.10.2020 року приватним нотаріусом Київського МНО Буждиганчук Є.Ю. про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканки АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь ТОВ "ВЕРДИКТ КАПІТАЛ" заборгованості в розмірі 17813,63 грн. Документ вступив в законну силу 27.10.2020 року.

Суд зазначає таке.

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» - приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника -фізичної особи, за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника. Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.

Відповідно до ст. 18 ЦПК України - судові рішення, що набрали законної сили, обов'язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» - сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.

Відповідно до ст. 442 ЦПК України - у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником (правовий висновок Великої Палати Верховного Суду у постанові від 12.10.2022 року, справа № 183/4196/21: "заява про заміну сторони виконавчого провадження, відкритого на підставі виконавчого напису нотаріуса, підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства").

15.02.2023 року між ТОВ "ВЕРДИКТ КАПІТАЛ" та ТОВ "КАМПСІС ФІНАНС" укладено Договір №15-02/23 про відступлення права вимоги, відповідно до якого право грошової вимоги за кредитним договором №0960596024 перейшло до ТОВ "КАМПСІС ФІНАНС" .

12.05.2023 року між ТОВ "КАМПСІС ФІНАНС" та ТОВ "ДЕБТ ФОРС" укладено договір №12-05/23 про відступлення прав вимоги, відповідно до якого право грошової вимоги за кредитним договором №0960596024 перейшло до ТОВ "ДЕБТ ФОРС".

Відповідно до п.1 ст. 510 ЦК України сторонами у зобов'язанні є боржник і кредитор.

Відповідно до ч.1 ст.512 ЦК України - кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок, зокрема, передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги); відповідно до ст. 514 ЦК України - до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав. Згідно з вимогами чинного законодавства зміна осіб у окремих зобов'язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь якій стадії процесу.

Правонаступництвом у виконавчому провадженні є заміна однієї зі сторін (стягувача або боржника) з переходом прав його попередника до іншої особи, що раніше не брала участь у виконавчому провадженні. Підставою правонаступництва юридичної особи є, зокрема, й відступлення права вимоги за кредитними договорами, яке підтверджено документально.

Відповідно заміна сторони правонаступником може бути проведена на будь-якій стадії процесу (правова позиція Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду у постанові від 21.03.2018 року, справа № 6-1355/10, провадження № 61-12076св18: "заміна сторони правонаступником може відбуватися як при відкритому виконавчому провадженні, так і при відсутності виконавчого провадження, тобто може бути проведена на будь-якій стадії процесу).

Відповідно до ч. 1-4 ст. 12 ЦПК України - цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених ЦПК України. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

З огляду на вищенаведене, суд враховує встановлені в судовому засіданні обставини, бере до уваги, що до ТОВ "ДЕБТ ФОРС" (правонаступник) перейшли всі права та обов'язки ТОВ "ВЕРДИКТ КАПІТАЛ", що заміна сторони у виконавчому провадженні ніяким чином не порушує прав та обов'язків інших осіб, що без заміни сторони виконавчого провадження правонаступник позбавлений процесуальної можливості вчиняти дії згідно ЗУ «Про виконавче провадження», а тому доходить висновку, що заяву необхідно задовольнити та замінити стягувача, шляхом заміни ТОВ "ВЕРДИКТ КАПІТАЛ" його правонаступником ТОВ "ДЕБТ ФОРС" у виконавчому провадженні № НОМЕР_2 від 27.10.2020 року.

Керуючись ст. 3, 4, 18, 260, 258, 261, 263, 352 - 354, 355, 442 ЦПК України,ст. 512, 514 ЦК України, на підставі Закону України "Про виконавче провадження", суд

УХВАЛИВ:

Заяву товариства з обмеженою відповідальністю "ДЕБТ ФОРС" (адреса: вул.Харківське Шосе, буд. 201/203, літера 2А, офіс 602, м.Київ, ЄДРПОУ 43577608, електронна пошта: official-company0@ukr.net), первісний стягувач: товариство з обмеженою відповідальністю "ВЕРДИКТ КАПІТАЛ" (адреса: вул.Кудрявський узвіз, буд.5-Б, м.Київ, ЄДРПОУ36799749, електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_3), боржник: ОСОБА_1 , (мешканка АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податку НОМЕР_1 ), приватний виконавець виконавчого округу Закарпатської області: Пивоваров Юрій Георгійович (площа Кирила і Мефодія, буд1, офіс 41-В, м.Ужгород, Закарпатської області, електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 ), заінтересована особа: товариство з обмеженою відповідальністю "КАМПСІС ФІНАНС" (вул.Борщагівська, буд. 117/18, м.Київ, ЄДРПОУ43495721) про заміну сторони (стягувача) у виконавчому провадженні - задовольнити.

Замінити стягувача у виконавчому провадженні НОМЕР_2 відкритому приватним виконавцем виконавчого округу Закарпатської області Пивоваровим Юрієм Георгійовичем на підставі виконавчого напису № 4499, вчиненого 01 жовтня 2020 року приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Буждиганчук Євдокією Юріївною про стягнення боргу з ОСОБА_1 на користь ТОВ "ВЕРДИКТ КАПІТАЛ", а саме замінити вибулого стягувача товариство з обмеженою відповідальністю "ВЕРДИКТ КАПІТАЛ" на правонаступника товариство з обмеженою відповідальністю "ДЕБТ ФОРС".

Ухвалу про заміну сторони виконавчого провадження надіслати учасникам справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на сторінці офіційного вебпорталу судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud0710/; e-mail inbox@sv.zk.court.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення. Апеляційна скарга подається до Закарпатського апеляційного суду. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

ГОЛОВУЮЧИЙ - СУДДЯ Н. М. Жиганська

Попередній документ
115263996
Наступний документ
115263998
Інформація про рішення:
№ рішення: 115263997
№ справи: 308/14476/23
Дата рішення: 29.11.2023
Дата публікації: 30.11.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Свалявський районний суд Закарпатської області
Категорія справи: Окремі процесуальні питання; Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (29.11.2023)
Дата надходження: 23.10.2023
Розклад засідань:
02.11.2023 16:00 Свалявський районний суд Закарпатської області
29.11.2023 08:30 Свалявський районний суд Закарпатської області